CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

hanyas
9. pro 2016

@renci83 urcite to bude v poradku 🙂 ani se nenadejes a budes mit mimco v naruci :-* taky by mi stacilo jedno. Nepotrebuju 10 deti. Jen chci mit toho jednoho drobecka, kteryho budu moct milovat nadevse 🙂 nas ivf vyslo na 34000. Nechali jsme si udelat i PICSI a prodlouzenou kultivaci.

renci83
9. pro 2016

@hanyas Já mám darovanymi.Je v tom i cena dárkyni.Neboj taky se dočkas a třeba uz budes mit drobka v brisku.😃 Já si pořád říkám že se něco může zvrtnout.

hanyas
9. pro 2016

@renci83 to muze, ale chce to pozitivni mysl a hlavne zadny stresy 🙂

antoaneta
26. led 2017

Ahoj, je tu nový rok a ráda bych obnovila tuto diskuzi. Ráda bych tu našla někoho kdo podstupuje, ještě lépe, kdo teprve bude podstupovat přípravu, aby dosáhl vytouženého. Začátkem února s příchodem menses budu absolvovat první hormonální vyšetření, pak ultrazvuk, manžel spermiogram a dle výsledku návrh vhodného postupu. Ráda bych se hned na to, nebo co nejdříve to bude možné na to vrhla. Vzhledem k věku nechceme to zbytečně oddalovat. Zvlášť pokud by se to nepovedlo. S největší pravděpodobností nás čeká přímo IVF. Problém je na obou stranách. Před 7mi lety jsme již jednou IVF podstupovali, také na Obilňáku. Nepovedlo se. Další měsíc po, jsem ale otěhotněla přirozeně (údajně proto, že jsem byla ještě nastimulovaná. Snažíme se, zkoušíme, doufali jsme že by se mohlo podařit opět samo, ale stále bez úspěchu. Hold nejrůznější vitamíny a podpůrné přípravky pro oba námi naordinované asi nestačí. Tento týden jsem byla poprvé na akupunktuře, budu chodit každý týden jednou, pak v den plánovaného transferu před i po. Chci pro možný úspěch udělat maximum. Proto hledám dál různé rady, zkušenosti, podporu a hlavně někoho, kdo má stejnou cestu před sebou jako já. Prosím ozvěte se.

chanellka
26. led 2017

@antoaneta Ahojky, ja mam teda momentalne pred porodem ale loni na jare jsme zacali chodit na obilnak a byla jsem moc spokojena s pani doktorkou Halaszovou, mohu vrele doporucit je špickova... Budu vam drzet pesti at vam to jde stejne rychle jako nam 👍🏻

antoaneta
26. led 2017

@chanellka Moc děkuji za podporu a gratuluji! Já na první IVF chodila k doc. Crhovi a teď na první konzultaci a pro žádanky na vyšetření byla opět u něj. Třeba se někdy k paní doktorce taky dostanu a budu moci posoudit. Ale ať je to, kdo je to, jen ať to každý dělá a postupuje s nejlepším vědomím a svědomím...pro nás, - ať se povede. Přeji vše dobré, ať jste s miminkem v pořádku. Děkuji za odpověď.

antoaneta
26. led 2017

Prosím, ozve se někdo, kdo teprve začne, nebo tím prochází? .....chtěla bych s někým sdílet aktuální strasti, slasti a vzájemně se podporovat...

hanyas
26. led 2017

@antoaneta ahojky, já mám za sebou 1 IVF na Obilňáku. Po ET mimoděložní těhotenství, teď krev po KET - negativní. Čekám na MS a vrháme se na přípravu na další a poslední KET. Potom měním centrum. Snad budeš mít víc štěstí... 🙂

antoaneta
26. led 2017

@hanyas tak to jste měli štěstí, že bylo co zmrazit, nám nic nezbylo. Poprvé ale u Vás úspěch byl, ne? i když z toho nakonec bylo mimoděložní....škoda, můžu se zeptat, jak ho řešili? Usnulo samo, nebo operace? A ještě Vám zbyl teda jeden mrazáček a teď už jen příprava na jeho zavedení. Je to super, když nemusíš procházet znovu tím vším. A kdyby se to nepovedlo, píšeš že chcete měnit centrum, druhé IVF jinde? Máš k tomu nějaký důvod?

hanyas
26. led 2017

@antoaneta Bohužel k tomu důvod mám. Mám pocit, že ve všem, co lékaři udělali, byla nějaká chyba. Začalo to samotnou stimulací - dostala jsem Elonvu (injekce působící týden) s tím, že po 6 dnech si mám píchnout Ovitrelle, 7. den kontrola. Jak jsem se dozvěděla dodatečně, od konkurence, byla chyba píchat Ovitrelle bez předchozí kontroly - v podstatě mi tím zkazili celou stimulaci - nějaký hormon mi klesl a vaječníky nereagovaly jak měli. Kdyby se o den počkalo, dle krve by zjistili, že Ovitrelle ještě vůbec není potřeba. Ba naopak. Co na to doktoři? Stimulace neprobíhá jak má, myslíme, že nemá cenu v ní pokračovat. Tím by mi samozřejmě propadl první pokus, což jsem nechtěla, hlavně když jsem zrovna zaplatila 20 000,- zálohy, takže jsem si vyžádala pokračování až do konce, i přesto, že mě varovali, že žádná vajíčka k oplodnění nebudou. Nakonec jsme získali 4 vajíčka, všechna se oplodnila, takže došlo k transferu - další propadák - pan profesor Ventruba měl dvouhodinové zpoždění a podle toho to i vypadalo. Chtěl po sestrách nějaká čísla (asi rozměry a tvar dělohy), sestry samozřejmě nevěděly, ultrazvuková kontrola žádná, takže tam embryo strčil se slovy, "já to nějak udělám". A bobeček se chytil, ale někde, kde neměl. Jestli to bylo způsobem transferu, to už se nedozvíme... hCG rostlo pomalu, obden jsem jezdila na kontroly, mladé doktorky, které tam teď jsou na mě vyděšeně koukaly, moc nevěděly, co se mnou. Jedna mě uklidňovala, druhá strašila, že mi může prasknout vaječník a že můžu vykrvácet do dutiny břišní. Když už jsem jela na příjem, že se do mě podívají, zjistilo se, že hCG začalo klesat. Takže naštěstí to odešlo samo. Tři embryjka se samozřejmě zamrazila, 4denní morulky. A dostáváme se k embryologii - nemálo jsem toho zaslechla, nyní už vím, že asi kvalita místní embryologie není nic moc. Jedno embryo nepřežilo rozmrazení, takže ráno narychlo rozmrazili další - tentokrát proběhl transfer profesionálně (panu doc.Crhovi patří velký dík), ale nevěřím, že embryo žilo delší dobu než to předchozí. Mám prostě pocit a zkušenosti několika známých, které bohužel vypovídají o tom, že na Obilňáku s embryi moc pracovat neumí. Proto ani poslednímu embryjku moc nadějí nedáváme. Počítáme s tím, že rozmrazení nepřežije a budeme muset začít znovu, ale už vážně jinde. Nechci nijak očerňovat. Rozhodně ne. Personál je příjemný, sestry skvělé, ale z některých (nechci jmenovat) lékařek jde šílená nejistota. Začínají, chybí jim praxe. Občas jsme s manželem měli pocit, že o tom všem víme víc než ony. Je strašné, když se pouštíte do takových věcí, plně důvěřujete a ve finálě máte tendenci lékaři napovídat, co by teď měl dělat..... Třeba ale budete mít větší štěstí než my 🙂 moc vám to přeju.
Uff, to jsem se rozjela. Promiň za lovestory, ale měla jsem potřebu podělit se o svoji čerstvou zkušenost.

renci83
27. led 2017

Ahoj holky já jsem taky chodila na Obilní trh a povedlo se.Nemyslim si že tam dělají něco špatně. Chodila jsem k doc.Crhovi a někdy i dr.Mekinove.Oba jsou super. Dokonce máme ještě 4 mrazacky.😃. Takže já doporučuji, nešla bych jinam.👍

jesie28
27. led 2017

Ahoj holky. Taky jsem chodila k docentu Crhovi. Je fajn. Nám se tam podařilo hned napoprvé. Pak se zadařilo ještě jednou, ale nedopadlo to. Celkově jsme měli 6 mrazáčků, ale Ket byl jen jeden, ale nezadařilo se. Za mě můžu doporučit i Reprogenesis v Brně. Dělá tam i doktorka, která byla na Obi. 🙂 Přeji hodně úspěchů 😉

hanyas
27. led 2017

@renci83 mela jsi stesti a moc ti to preju 😉 urcite pomuzou mnoha parum, ale mam pocit, ze spis z cerstvych embryjek. Uz jste neco rozmrazovali?

hanyas
27. led 2017

@jesie28 pises 6 mrazacku...jeden KET... co bylo se zbytkem?

jesie28
27. led 2017

@hanyas nepodařilo se rozmrazit, aby z toho něco bylo k transferu :-/

hanyas
27. led 2017

@jesie28 to je prave to, o cem mluvim a co me hodne zklamalo. S takovou by si clovek vybral vsechny pokusy hrazeny pojistovnou hodne, hodne rychle... embryologie proste vazne a ja (a verim, ze spousta z nas) nema tolik penez, aby to zkousela xkrat...

jesie28
27. led 2017

@hanyas já jsem tam právě vybrala všechny 3 pokusy IVF hrazené pojišťovnou a proto jsem šla nakonec jinam. Měla jsem ted IVF s min.stimulací. I když na peníze nás to vyšlo nejdráž bez ty pojišťovny. ☹

hanyas
27. led 2017

@jesie28 a jak to bylo u vsech pokusu? Prezivali mrazacci? Ja prave slychala negativni zkusenosti, ale nechtela jsem si to pripoustet. Nekomu se zadari tam, jinemu jinde... ale ted... poznavam to na vlastni kuzi... hlavni je, ze vysledek se dostavil a cekate miminko 🙂 ja prave tak dlouho cekat nechci.

jesie28
27. led 2017

@hanyas nám se zadařilo jen s čerstvýma embryjkama. Ze zamražených se podařilo rozmrazit jen 2, ale z toho nebylo nic. :-/ Hodně holek si stěžuje na mražení na Obi. Tak nevím. Třeba se někomu zadařilo i s mrazáčkama. Teď jsem těhotná, ale z Reprogenesis.

hanyas
27. led 2017

@jesie28 my mirime do Heliosu. Snad se nam tam zadari. Drzim pesti, at vse dotahnete do zdarneho konce, ktery bude krasnym zacatkem 🙂

zelvazelvicka
28. led 2017

Obilnak muzu doporucit, mam cerstve po ET, zatim vysledek nevim, bude za necele 2 tydny, ale byla jsem s pani dr. Mekinovou moc spokojena. Je moc sympatická a milá, pomohla mi v lete nejsetrnejsi cestou ukončit uz druhe zamlkle tehotenstvi a vzdy na vsechno podrobně odpověděla nebo mi poradila jak dál. Meli jsme ICSI, PICSI, prodlouzenou kultivaci a PGS a ze 4 vajicek bylo nakonec jen jedno pěkné a schopné transferu. Mrazacka teda bohuzel dalsiho nemame. Ale i kdyby to nevyslo, zkusim to znovu tam. Nerada jsem chodila k docentovi, protoze jsem mu poradne nerozumela jak mluvil potichu, kdyz jsem se nezeptala, tak mi nic poradne nevysvetlil. Nebyl mi moc sympaticky. Ale vetsinou sem byla u pani doktorky, tak jsem byla spokojena. Drzte mi palce 😉

renci83
29. led 2017

@jesie28 jojo taky kdyby nebylo obilnaku, šla bych na Reprogenesis.

renci83
29. led 2017

@hanyas ještě ne, teprve jsem ve 3 měsíci. Tak až potom půjdem pro jednoho mrazacka.

absintka19
29. led 2017

@hanyas 4denni moruly jsou dkutecne malo :( minimalne 5/6 denni blastocysta. Drzim palecky, kdyz tak ja muzu doporucit Helios, povedlo se napiprve a jeste zbylo 6 mrazacku.

absintka19
29. led 2017

@hanyas urcite zadari, minimalne jako u nad, napoprve 🙂 drzim palecky.

jesie28
29. led 2017

@absintka19 nám se zadařilo i z morulek. V jiných centrech je nechtějí zavádět.

jesie28
29. led 2017

@zelvazelvicka držím palečky, ať se zadaří. U nás to vyšlo napoprvé 😉

absintka19
29. led 2017

@jesie28 tak to gratuluji 🙂 to se temer nestava 💞

jesie28
29. led 2017

@zelvazelvicka já jse zas měla docenta ráda. Sicr mluvil potichu, že člověk muset nastražit uši, ale na mě působil uklidňujícím dojmem. Za mě tam byla ta Mekinova nová a ta mi moc neseděla.

jesie28
29. led 2017

@absintka19 už má 5 let 😉 Koukala jsem, že třeba v Heliosu vůbec morule nezavádí. Přìjde mi to škoda. ☹ V reprogenesis taky asi nezavádí. Měla jsem zavedenou až hatschující blastocystu...