CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

absintka19
29. led 2017

@jesie28 ja vim, ja byla v Heliosu. Ono uspech 6denni blastocysty je cca 25% a moruly jen myslim ze rikali 2-3%. Ono je to proto, ze se nevycerpa zbytecny pokus a take proto, ze morulka je 'slaba'. Nekde zavadi treba i 3denni coz pri norm.oplod.je 3.den morulka jen ve vejcovodu a v deloze 'nema co delat', je jakoby malo vyvinuta pro delohu. Casto se v car pak stavalo,ze se uchytila ale nasledne doslo k potratu :( Takto hezky nam to vysvetlili 🙂

laurinka80
2. únor 2017

Ahoj, my také chodíme na Obilňák a zatím jsme spokojení. Přístup lidí je zde fajn a máme z toho lepší dojem než z privátních klinik, kde je to především byznys.

antoaneta
21. dub 2017

@hanyas Moc děkuji za upřímné ale také smutné sdělení tvého příběhu. Co na to říct. Snad jen, aby ses nepoddávala špatné zkušenosti a neztrácela víru v to, že to jde a když ne tam, tak jinde. Budu ti přát štěstí🍀 ale i na špatné zkušenosti lze najít něco pozitivního, vždyť Vám se vlastně zadařilo, takže to jde! Věc je druhá to, jestli v případě jiného postupu, jiné techniky a všeho kolem, by těhotenství vydrželo a pokračovalo. Mohlo v tom být i něco jiného, tím ale nechci říct že bych je chtěla omlouvat. Vím o spoustě případů, kteří také nebyli úspěšní, ale také spoustu těch, kteří úspěšní na obilňáku byli. A stejně tak negativa a pozitiva vím i na jiné centra. A všechno je to hlavně o zkušenostech. Nicméně každá jsme jiná, každá máme jinou diagnózu, každá reagujeme jinak a tak nelze na to udělat stejné měřítko. Je to tak se vším, všude něco. I já bych mohla vyprávět. A kdyby se to mělo vztahovat konkrétně k Obilňáku, tak mám také své co bych mohla vytknout, pochválit, co bych navrhovala změnit 😉 sama mám svou zkušenost, ale s určitých důvodů zatím jsem tam. Pokud by ale něco, tak budu hledat změnu a nebráním se jí. Mně nezbývá než doufat a věřit že je mi dítě ještě přáno a dřív, nebo později ho mít budu, s dopomocí nebo bez ní. A že ta dopomoc bude k tomu přistupovat zodpovědně a s nejlepším vědomím a svědomím. Teď jsem aktuálně po IUI 9tý den, tak doufám o to víc🙂
Už nepíšeš, jak dál pokračuješ, takže nevím v jaké si fázi a také kam si se rozhodla jít, ale tak či tak, držím palce, ať tentokrát je další pokus úspěšný.

hanyas
22. dub 2017

@antoaneta ahojky 😉 dekuju moc. I ja tobe preju, aby uz ti to klaplo 😘
Ja jsem ted v Heliosu a zatim spokojena, i kdyz v podstate jeste nic nezacalo. Dle testu v Heliosu ovuluji, coz je pro me novinka. Na Obi jsem byla brana za tu, u ktere ovulace nehrozi... take na prubeh Obilnakove stimulace hledeli celkem vydesene... a par dalsich takovych perlicek. Ted jsem tedy ve fazi, kdy cekam na MS (mela by prijit na konci mesice) a zacnu stimulovat - dlouhy protokol. Tak snad. Moc verim, ze v Heliosu mi pomuzou. Citim z nich, ze vedi, co delaji, a to je pro me moc dulezite...

antoaneta
23. dub 2017

@hanyas To je zvláštní, že až tak rozdílné závěry? Jako že tam jsi neovulovala, a tady jo? Je teda možné, že třeba při nějakém testování, zrovna ovulace neprobíhala, ale že se divili i nad průběhem stimulace? Sakryš jak to, dyť jsou to všichni doktoři, ne? Já teda takové vyjádření někoho - konkurence, nemám ráda, přijde mi to jako vzájemné špinění, prostě pořád je to konkurence, a tobě to taky dvakrát na klidu nepřidá. Ale snad to bylo upřímné a najdeš tam vše co si do teď postrádala. Přeji ti, aby se tvé pocity a očekávání z nového centra ubírali v vytouženému cíli. Určitě se povede. Jen kdybychom věděli, čím se tak skutečně stane, jestli opravdu jiným přístupem a postupem jiného centra, nebo prostě jen správným načasováním a tím, že se už k tobě miminku zachce a nebo díky spokojenosti, klidu a důvěře, která z tebe jde cítit. Ať je tím důvodem cokoliv, hlavně aby se zadařilo! Určitě se zase ozvi, já dám také vědět jak jsem dopadla. 😉

hanyas
23. dub 2017

@antoaneta moje gynekolozka mě odeslala do CARU s tím, že mám zřejmě anovulační cykly. A na Obi nic neřešili, nezjišťovali, prostě z toho byla diagnóza. Ale to už je fuk. Jsem ráda, že jsem jinde a že tam se cítím v dobrých rukách. Snad se zadari nam obema a vsem snazilkam. 😍Budu ráda, když dáš vědět, jak se daří 😉

alc
23. dub 2017

Já jsem se na CAR v Brně léčila v r.2012 a moje zkušenosti hrůza nikdy více. Samí mladí neskušení lékaři. Pořád mě nutili do IVF jedině kdo se se mnou normálně bavil byla MUDr. Krajčovičová. Nakonec po dvou operacích jsem to tam vzdala protože už jsem byla z těch různých hormónů a neustálích vyšetřeních psychicky vyřízená a odešla do Reprofitu Brno k MUDr. Otevřelovi. Ten mi pomohl nejvíc a jak psychicky tak fyzicky. Podstoupila jsem IVF a hned napoprvé se zadařilo a o 13 měsíců po porodu jsem otěhotněla nečekaně spontánně.🙂. Dodnes k němu chodím na GYn.

renci83
29. bře 2019

Dobrý den nebyli jste teď někdo na KET na Obilnaku? Kolik jste platili?

hanyas
29. bře 2019

@renci83 tebe si pamatuju z Obi 🙂 chtěli byste sourozence? 🙂

renci83
29. bře 2019

@hanyas ahoj ano. Máme tam ještě 4 mrazacky tak jedno ještě vezmeme

hanyas
29. bře 2019

@renci83 tak držím pěsti. Třeba budeš mít štěstí a vyjde to i z mrazeneho

renci83
19. dub 2019

@hanyas tak to nevyšlo ale nevadí ještě mám jeden pokus KET. Hlavně že mám doma už 20 měsíční Emicku

hanyas
20. dub 2019

@renci83 no, nedivím se, že ti to nevyšlo. Obilňák a KET, to je vážně peklo... Ale Emička je nádherná holčička! :-*