CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

chrobacek
7. srp 2009

Hani domluv se v tu sobotu a hlavně si řekni co chceš, protože já pak byla z toho rozhovoru rozhozená !!!

zabicka007
7. srp 2009

Sim, ultrazvuk mě čeká až v pondělí, chjo, ještě dva dlouhé dny...ale nějak to přežiju, a pak sem konečně hodím snad i fotečku 🙂
Hani, je skvělý, že má manžel pochopení, to je dobře. A na ten KET je určitě lepší jít co nejdřív, dokud se napíchaná hormonama-teď už prcošci nezklamou, koukni na Snahu, té to taky vyšlo z KETu, a Muschce to taky vyjde! 🙂

simulin
7. srp 2009

Žabi aha, no nějak to snad vydržíme, já jdu taky ke svému doktůrkovi, no jsem zvědavá co mi řekne na ten screening, neví o tom že jsem tam byla, tak snad nebude nějakej naštvanej a taky jsme zvědavá co mi řekne na PN, že na ni chci jít. 😅
A ty taky ještě děláš Žabi? A děláš normální osmičky? Jak dlouho chceš vydržet?

zabicka007
7. srp 2009

Sim,já do práce chodím,ale oficiálně jsem na neschopence 😅 No ale teď to vypadá,že už chodit do práce nebudu, protože šéf na mě chce zřejmě ušetřit a řekl mi, že mu bude platit na hodinu jenom 70 Kč, že mám přece neschopenku...což teda v žádným případě neberu,protože moje neschopenka nemá vliv ani na kvalitu ani na množství práce,takže není důvod mi o to snižovat hodinovou sazbu...nemluvě o tom, že on ušetří na zdrav. a soc. takže asi tak. Já do práce chodit nepotřebuju,to on mě tady potřebuje než se místo mě někdo zaučí,takže to asi bude muset přehodnotit...

zabicka007
7. srp 2009

Jinak dělám tak pět šest hodin denně, prostě jak vydržím.

miradka
7. srp 2009

Ahoj holky, ja viem, že sme to už milionkrát rozoberali, ale opýtam sa znovu...manžel ma tak trochu tlačí do toho, aby sme predsalen išli aspoň na 4 dni mimo Těšín. Tak ma dokopal k tomu, aby som sa na to opýtala doktora a tak som tam volala. Cítila som sa strašne trapne kvoli tomu...bavila som sa o tom so sestričkou a tá mi nevedela poradiť, len proste to risknúť alebo vypísať papiere na sociálku o prerušení pobytu, ale kým by to tam prišlo a reagovali by, tak by sme boli už doma...a naviac sa to asi nezvykne takto robiť. Proste je to neštandardné a keď som na nemocenskej tak mám byť doma a basta. Nakoniec mi sestra dala aj doktora, ale ten mi nič nepovedal dokopy, akurát, že cez víkend ma nikto nepríde skontrolovať a inak to risknúť...ale keď mám byť úprimná, mne sa nikam nechce...som tak nejako nalomená, ale nemala by som čisté svedomie a furt by som myslela na to, či ma nehľadali. Tak dnes o tom budem musieť hovoriť s mužom a nejako sa rozhodnúť. Okrem toho by ma teda zaujímalo, o čo by som prišla v prípade, že by ma tu hľadali a nebola by som doma. Šlo by o mzdy spätne do zadu? Tzn. od června do srpna? Alebo komplet celú nemocenskú?? ☹

simulin
7. srp 2009

Mir, no já bych si s tím asi hlavu nedělala a riskla to 😝 . A doktor ti nechce napsat neomezené vycházky?

simulin
7. srp 2009

žabi, no to je fakt, na to bych se mu taky vyprdla 😠 Ať si pakně uvědomí co má a o co může přijít. 😉
Tak to je docela fajn 5-6 hodin. Já dělám 12 a to nepočítám cestu, jedu 40 km do práce, sice mám volna mezi tím, ale ono se to nezdá, je to docela záhul a já už ty 12-ky nějak nezvládám.
A těhotné by snad ani 12-tky dělat neměly... 😕 😅

miradka
7. srp 2009

Nie, na rizikové tehotenstvo sa nedávajú...gynekológ asi nemože dať neobmedzené vychádzky...inak by mi snáď dal. 😕

miradka
7. srp 2009

Žabi, teda ten tvoj šéf je blb, vybodla by som sa na neho

gabina79
7. srp 2009

Ahojte děvčata 🙂 ..tak jsem zpět od Dr 🙂 hodinu a půl jsem si tam poseděla, poslechla kafrání důchodců a jinak dobré...domluvila jsem se, že si budu chodit pro lístek na peňouze ke konci měsíce, ať s tím nemá nikdo problémy, hurá hurá mám vycházky (9-11 a 16-18) - tak aspoň něco..na neomezené jsem se ještě neptala, uvidím později...a co se týče toho jiného pobytu, tak jsem jí říkala, že chce manža na dovču na chatu poslední týden v srpnu a ona říkala, ať jí pak přijdu říct přesnou adresu, že to na ten termín nahlásí na sociálku...takže super
Muschko, držím pěsti na KET
Verio, já brala Estrofem taky myslím od druhého dne cyklu, pak jsem si myslím dva až tři dny před Ketem píchla Pregnyl a Agolutin, toť vše (no a ještě utroš teda)...budu ti taky držet pěsti 😉
Hani, to mě moc mrzí, myslela jsem, že si jasná - i když krev bude až zítra, tak třeba bude překvápko - ale je mi jasné, že si připravená na to horší...hlavně, že máš chápavou polovičku, která tě podrží...domluv se na Ket co nejdřív, dokud máš v sobě hormony 😉
Mir, někdo říká, že ti můžou vzít celou nemocenskou, někde jsem ale četla že nejvíc za 100 kalendářních dní (což je taky dost), tak nevím...ale je taky fakt, že za celý svůj pracovní život na mě žádná kontrola nepřišla, ani na nikoho z rodiny...a sousta těhulí taky nemá vycházky a trajdaj kde můžou a nic, takže je to na zvážení...manža chce, abychom jeli dnes do zítřka na chatu - má tam teď tetu, která přiletěla z Austrálie a už bude odlítat, takže se s ní rozloučit...tak asi k večeru pojedeme...myslíte, že chodí i o víkendu??? To si myslím, že spíš ne

gabina79
7. srp 2009

Žabi, vyprdni se na práci, když to neumí šéf ocenit...takhle tě brát na hůl, to je teda něco 😠
Sim, domluv se s Dr na té neschopence, ono to není dobré 12 hodin sedět, navíc to cestování..třeba ti dá nějakou diagnózu, aby ti mohl napsat hned neomezené vycházky a budeš vklidu 😉

miradka
7. srp 2009

Gabi to je super, že ti dali vychádzky, dokonca by ti zmenili aj pobyt...no v mojom prípade by to bolo asi dosť blbé, uviesť adresu hotelu... 😖 to je asi fakt kravina. Dr hovoril, že o víkendu ma nepríde nikto hľadať, čo mi príde divné....že by cez víkendy nechodili?? Ja to s tými neobmedzenými vychádzkami vobec nechápem...mne to vobec nenavrhol.. 😠

veria
7. srp 2009

Gábi, ty jsi nakonec ale otěhotněla normálně, ne? Nebo se pletu? KET dopadl jak?

gabina79
7. srp 2009

Verio, jo nakonec se povedlo hned po Ketu. Ket nevyšel, ale asi taky hlavně proto, že jsem se na začátku dost nachladila a měla jsem i teplotu..jenže už to pak nešlo zrušit, už dali embryjka rozmrazit 😒
Mir, to by asi fakt bylo divné, kdybys ubedla adresu hotelu 😀 ..já to mám dobré v tom, že prostě budu na té chatě, která je normálně vybavená, takže tam budu jak doma, akorát si můžu sednout ven pod pergolu a budu na čerstvém vzduchu 🙂 ....nevím, hodně lidí si myslí, že o víkendu kontroly spíš nechodí...na ty neomezené se ho zeptej, teď už budeš mít nejhorší období za sebou, tak ti je možná dá - uvidíš 😉

veria
7. srp 2009

Gábi, tak to se vám stal opravdu zázrak, jste se snažili už dlouho před tím, ne? Neměla jsi endomrchu? Jak velké mrazáčky ti dávali?

irminka
7. srp 2009

ahojte babule,
opět jsem až ted od rána přijela s malým z tréninku, pořád to sakryš vychází na mě, manža má službu 😠

hani: jsem už asi desátá co Ti bude psát, jak mě to moc mrzí, ale živoj jde dál a KET vyjde,držím moc palečky 😉

Ywus: s těma zádama je to naprd...Také mně furt bolí, hlavně bederní páteř a střílí mně to do zadku a stehna, nejhorší je to, když dlouho sedím nebo ležím a chci se rozejít, to je děs, chodím jak stařenka....
Včera mně dr. napsal žádanku na neurologii ohledně té bolesti hlavy..Už jsem to někdy psala, že jsem zlomenou krční páteř a ted trpím jak volek, ale co se dá dělat, mohla jsem dopadnout i hůř...

gabina79
7. srp 2009

Verio, jo je to takový náš malý zázrak a doufáme, že vydrží 🙂 ...je to po třech letech a po dvou MA (pro mě šíleně dlouhá doba), endomrchu mám, ale jen 1.stupeň, navíc problém s ovulací a můj manža se spermijkama 😉 ...embryjka byly morulky, z pěti se rozmrazili jen dvě - jedno jedničkové a druhé dvojkové..kolik máte mražáčků vy?
Ahoj Irmi, a rehabilitace by ti nepomohla????

muschka
7. srp 2009

ahoj holky,

jsem doma po ketu, a je mi fajn 🙂 . představte si, rozmrazili jen 3 embryjka a 2 z toho byly vhodné na ket 🙂 . a nejlepší nakonec - jedna již ve stadiu blastocysty 🙂 !

Tak jdu zakládat na mimi, jsem strašně unavená. Byla tam zlatá Čadová, takže supr, spokojenost 🙂

veria
7. srp 2009

Gábi, my máme jen 2 embrya a byly 4. den jen 10 a 12 buněk. To by byl zázrak, kdyby se to povedlo.

chrobacek
7. srp 2009

MUS.... no krása holka už jsi těhule 100% tak hlavně klid a pěkně si je hýčkej a ukaž nám ten pozitivní test pak jo???

veria
7. srp 2009

Muschko, tak to si myslím, že s blastocystou máš super šance. Jak dlouho je po rozmražení ještě kultivují? Jeden den?

irminka
7. srp 2009

musko: jejda, to je rychlovka, tak si hezky lehni, pust telku a odpočívej at se mimísky mohou zavrtávat..... 🙂

gabi: myslím, že mě rehabka nemine, uvidíme, musím se objednat a doufat, že mně pomohou,,,

chrobacek
7. srp 2009

Mushko máš velkou výhodu, že jste měli mražáčky 🙂

simulin
7. srp 2009

Muschko, tak to je krása - blastocysta, to už je hotový mrňousek v bříšku, tak si je tam pěkně hýčkej. 😉
Irminko a Ywushko, já mám problémy ze zádama už asi druhý měsíc, přesně jak říká Irminka, je to bederní páteř, spíš na levé straně a střílí to zadku a do nohy. Dělá mi problém vstát z postele, nejhorší je to vždycky rozejít, to už mi fakt chybí jen čagan. 😒 😉 I když je pravda, že teď mi to docela povolilo, tchýně má doma kosmodisk, tak jsem si řekla, že ho vyzkouším a ejhle, je to o 80% lepší. 😉

gabina79
7. srp 2009

Verio, ale za tu jednodenní kultivaci ještě narostou, ne? Takže by to mohly být morulky, ne? Já teda nevím v jakém stádiu nám je zamražovali, takže nevím, jak vyrostli....ale naděje je vždycky 😉
Muschko, tak to je super, blastocysta je krása, to musí vyjít...držím pěsti 🙂

miradka
7. srp 2009

Muschko, gratulujem s úspešnému rozmrazeniu a tej blastocyste, to vyzerá skutočne na pozitívny výsledok 😉

hanulamarkova
autor
7. srp 2009

muschko i já se připájím ke gratulacím... bože jen aby se i mě aspoň jedno rozmrazilo a bylo schopné 😅 😕

chrobacek
7. srp 2009

všimla jsem si, že mají akci i na stránkách

http://www.ivfbrno.cz/info.asp?ivf=77

muschka
7. srp 2009

Veri a Hanuli, nebojte se, oni jsou šikovní, brzy budete na KETu vy 🙂 . Veri, ale 10-12 buněk 4. den je přece úplně supr 🙂 !, já měla minule jen 8buněk, a to jsem myslela jký nejsme borci 😉 .

Jinak kultivují jen 24hodin, jeden den zavoláš v 10h, aby rozmrazili a druhý den jdeš v 10h na zavedení. Hodinu před tím ještě voláš jak vše dopadlo. Ale prý jen 20% embryjek rozmražení nepřežije, takže u těch dvou je velká šance, že zbude aspoň jedno. Nikdy nevíš.

Děkuju Holky za gratulace, pořád mám tu víru a jdu do toho znovu a zase znovu jakoby to mělo vyjít 🙂 .