CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

pikusa
9. bře 2012

@malinka_02 no cysty,pak se čekalo na genetiku....měsíc na objednání,6 týdnů na výsledky,pořád je konzultace a co a jak....a hlavně s mými cykly--60 dní se blbě čeká na 2.den cyklu

malinka_02
10. bře 2012

@pikusa no a o cystách si věděla už dřív, nebo až tam? Mě nikdy neříkali že bych měla cysty tak snad ne.. a genetiku vám dělali proč? No mě se zase zkrátili cykly na 23 dní takže na otěhotnění taky na nic..

pikusa
10. bře 2012

@malinka_02 nene vše až tam....až tam jsme se dozvěděla,že mám polycystický vaječníky....
genetiku proto,že jsme potřebovali IVF/ICSI a před ICSI jí tam dělají....

malinka_02
10. bře 2012

a jak na to příjdou? Pomin že se tak blbě ptám, ale právě sem si vždycky myslela že cysty vidí gyndař. A hlavně sem u Řezáčové a moc mi toho neřekla..

zelvik
10. bře 2012

@pikusa Ahojky, tak teorie vysoké sliznice a těhu - je pryč, dneska došla mrcha 😒 No škoda, no. Takže zase na ultrazvuk a doufám, že už se někam pohnu.

pikusa
10. bře 2012

@malinka_02 přijsou na to z hormonálního profilu......
nemám ovulaci a tak se folikuly mění v cystičky.....ale jen malé......s MS mizí a pak se zase tvoří nové.....
nejedná se o nějaké velké cysty.....a když některá narostě,většinou mizí pak s další MS
@zelvik škodaaaaaa

malinka_02
10. bře 2012

@pikusa aha, no tak uvidím co ten HP a spermiogram a snad se někam hneme..

pikusa
11. bře 2012

@malinka_02 jasně a kdy že jdete??

malinka_02
11. bře 2012

jdeme 22., manžel jde na spermio až 19., no ale zase budu 16DC tak třeba aspon uvidí zda u mě probíhá ovulace jak má..

pikusa
11. bře 2012

@malinka_02 tak to jdete za chvilku.......tak uvidíš co vám řeknou

malinka_02
11. bře 2012

@pikusa mě to příjde jako věčnost..

pikusa
11. bře 2012

@malinka_02 hele,já vím,ale uteče to...
já zrovna dneska vzpomínala na svou 1.návštěvu CARU......a koukej,končí mi mateřská

malinka_02
11. bře 2012

@pikusa jo to jo ale ted se mi to zdá nekonečný.. tak uvidíme, mám strach že to bude další roky..

zelvik
12. bře 2012

@pikusa Ahoj tak vše odloženo o měsíc . Ráno jsem volala do Podolí a chtěla se tam na dnešek vecpat a sestřička mi řekla, ať si zavolám za hodinu až tam bude Dr., abych nejezdila případně zbytečně. Protože si myslí, že když jsem dostala MS v sobotu ráno, že už je na stimulaci pozdě. No a taky že jo, Dr. to potvrdila. Takže jsem se hend objednala na ultrazvuk ke konci tohohle cyklu, což je AŽ 2.4.. Mně trefí . Nevíš, jak je to možné - myslím, že jsi říkala, že i 4.DC je možné začít? Jsem z toho už jelen 😒

pikusa
12. bře 2012

@zelvik jeee to mě mrzí....
ale zase---bideš stimulovat až bude teplo a hezky,žádné chřipky a tak a to by bylo aby nebylo
ale vím,jak každý odklad zklame......
A já neříkala 4.den.......ten 2.se začíná....hele je to jistota a nebud z toho smutná jo?? 😵

zelvik
13. bře 2012

@pikusa Dík 😉 máš pravdu, už bude jaro a vyjde to...

pikusa
13. bře 2012

@zelvik určitě.......jak taky jinak 😵

maja1111111
13. bře 2012

@pikusa Ahoj a mužu se optat ,když si otěhotněla poprvé měla jsi asi 2 embrya ??já tam byla dnes a posílají mě na krev a pak další testy a manžela na krev a spermio..Ale doktoroka mi řekla ,že mi všichni doporučí ,abych si zavedla pouze 1embryo,asi kvuli tomu,že mi odstranoval doktor 2 myomy na děloze...(já myslím ,že ta šance je pak strašně malá....a nato ,že jsou jen 3 pokusy 😖(na dallší nebudu mít peníze ☹ ) ..no nevím,raději bych 2,vždyt šance,že by se chytla obě dvě je přeci minimální...?

pikusa
13. bře 2012

@maja1111111 nene měla jsme jen jedno embryo
a když budeš mít jedno embryo tak máš pokusy hrazené poj.4.......
jinak pak když dojde na KET můžete dát 2 embrya.
Ale neboj,vyjde hned první 😵

maja1111111
13. bře 2012

@pikusa prosim a co je ket?začínám se nějak ztrácet?jinak sestra nebo doktorka ,ani nevím kdo to byl...jelikož se nepředstavila,tak mi neřekla skoro nic...asi všichni počítají stím,že vše víme..no pak se tedy na vše optám doktorky a pěkně podrobně... 🙂

pikusa
13. bře 2012

@maja1111111 aha promiň
KET...zamražená embrya co nám zbyla po IVF......a KET je rozmražení a následné vložení....
a počet embryí.....nechala bych to být....uvidíš kolik budeš mít vajíček a kolik se jich oplodní a pak se rozhodnete

maja1111111
13. bře 2012

@pikusa no jasný ,ted nic nevyřeším .Ale děkuji za informace 🙂

pikusa
13. bře 2012

@maja1111111 neděkuj....není zač...
a informuj 😵

malinka_02
13. bře 2012

@zelvik jé tak to je škoda.. a proč ti nedali léky na stimulaci dřív a čekali až na MS?
@maja1111111 ahoj, já jsem byla v Podolí minulý týden na krvi a manžel jde na spermio za týden a pak ve čtvtek konzultace už s výsledkama, kdy jdete vy? Mě neřekla vubec nic ani co dporučujou s embryama.. K tomu sme se vubec nedostali.. jen mi dala žádanky a třásla mi pravicí 😀 A vy pujdete na IVF ne na IUI?
@pikusa můžu se ještě zeptat - pokusy budou ted na IVF od dubna 4 - a ty 4 platí na zavádění? Takže i kdyby mi odebrali 20 vajíček při jednom odběru a zmrazili je a zaváděli postupně tak hrazený mám jen 4 pokusy zavádění je to tak? Někod mi ted říkal že když mám vajíčka zmražená a zavádějí je že je to pořád jeden pokus to nenní že? Nazáleží na počtu vyndavání vajíček ale na počtu zavádění? Děkuju moc.. my nový sme tu za blbce ale nerozumím tomu..

pikusa
14. bře 2012

@malinka_02 hele...takhle...
ted pojištovna přispěje na 4 pokusy IVF a to jen když si necháte zavést jedno embryo......
dřív platily 3 pokusy
A pokud se IVF nepovede a máte mražáčky (zamražená embrya) tak pak chodíte na KET.....a to můžeš nechat zavést 2 a kolikrát chceš respektive kolik máš embryí protože KET poj.neproplácí...stojí 5000 a tak tam je to jedno......
už trošku rozumíš????napsala jsme to nějak srozumitelně?? 😵

zelvik
14. bře 2012

@malinka_02 AHOJ, protože jsem měla vysokou děl.sliznici (18mm) a jí se to nezdálo, tak chtěla počkat na tu MS. No to už je teď jedno.

maja1111111
14. bře 2012

@malinka_02 my jdeme na krev v pátek ráno a tam se mám ojednat na další vyšetření a manžel na spermio.Ptala jsem se na cystu co mám v prsu a prý se musí zjistit jaký druh cysty to je...než se pustíme do stimulace....už aby bylo vše hotové 🙂

coralin
14. bře 2012

@mabumi Ahoj, vybrali jsme nakonec ISCARE v Praze 8 ještě jsem zvažovala o Reprofitu v Brně tam se to povedlo naší kamarádce, ale je to daleko a nemůžu se tak často uvolňovat z práce. AH je asistovaný hathing (hačing) asi to nepíšu dobře, znamená to , že naříznou tu blánu embria nebo blastocitu a ono se prý lépe vyklube 🙂

coralin
14. bře 2012

@ivkaj Ahoj, teď už bych si o něj řekla, pokud to sami nenabídnou, ale ze začátku Tě to nenapadne, když nemáš tolik zkušeností a věříš lékaři ☹ a podařilo se Vám to?

pikusa
15. bře 2012

Ahojík holky...
já teda v Podolí dost věřím embryologům....ty jsou tam fakt super....takže na AH bych se poptala a pak bych to fakt nechala na nich.....¨
a nevo je udělat na půlku embyí a na půlku ne pokud jich je víc jak 4......