CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

danci70
14. únor 2013

taky bych potřebovala sklenku.aspoň tři 😀 ale nemůžu na ten blbej prednison 😒

mkuki
14. únor 2013

@danci70 dáme si spolu 🙂 někdy sklenky dvě i tři 🙂

danci70
14. únor 2013

@mkuki no to si počkáme 😀 😀 ale už teď se těším 🙂

mkuki
14. únor 2013

@danci70 tak voda, džus, čaj -) 🙂

malinka_02
14. únor 2013

@mkuki tak to je super!! Pekna uroda..

malinka_02
14. únor 2013

Ja furt cekam na vyrocku z podoli a furt nic.. Ta mila uzasna embryolozka ta ma 3 deti a rozvadi se?

maraida
14. únor 2013

@mkuki to je super,že se tak hezky embryjka vyvíjejí 🙂

@danci70 Držím na zítra vše co mám! 🙂

@nelfilka proč je minimálka vhodná hned po IVF?Jako,že jsi ještě nastimulovaná?

maraida
14. únor 2013

Jinak já jsem dnes byla u Darebného na konzultaci.Vyžádala jsem si znovu hormonální profil,to půjdu ještě teď v únoru .Řekl mi ,že minulý hor.profil byl v pořádku,chtěla jsem vědět hodnoty,tak řekl,že FSH v pořádku a AMH 0,77.To je asi blbé ne?Imunologii prý nestihneme udělat,že je čekací doba +-2 měsíce a další měsíc se čeká na výsledky.A že mi i bez toho teda nasadí Prednison preventivně,za měsíc.Tak nevím jestli to má jako nějaký smysl užívat ho zhruba 1 měsíc,nevyznám se v tom.A protokol,že tentokrát budu mít krátký.
Když jsem mu začala říkat co jsem se kde dočetla,v lékařských článcích,žádné 1 paní povídala,tak se docela naštval,řekl,že všechno moc řeším do hloubky a příště se tu budeme bavit na molekulární úrovni a že od toho je tam on,že ví co má dělat,že na to dlouhou dobu studoval.A pak ještě dodal,že už mám 3 děti,takže mám beztak už splněno.A to mě docela naštval!Co je mu jako do toho,kolik mám dětí a že ještě chci 🙄

maraida
14. únor 2013

@danci70 jo a ještě jsme se bavili o nativu a on říkal,že bez menší stimulace ho ani nedělá.Tak kdyžtak se příště objednej k němu.

mkuki
15. únor 2013

@maraida ahoj me tedy před ivf dělala řezáčova jak hormonální profil tak nás po spermiogramu poslala na genetiku. objednání na konzultaci bylo krátké.... ale výsledky byly za 2.5 měsíce.... myslím si že tato doba není tak hrozná aby se případně přišlo na nějaký problém.....

někdy mě ti doktoři fakt stvou ... za poplatky a doplatky platíme jako na běžícím pase..... a on se diví že si něco načteme ..... a chceme to nebo ono...

takto jsem to tehdy měla v gestu....

petulet
15. únor 2013

@mkuki tak to jo 🙂 tak hezky odpočívej a připravuj se na bobísky 🙂

mkuki
15. únor 2013

holky volala jsem dnes do podolí a... embrya se vyvíjejí hezky, ale... ona se samozřejmě klaní k prodloužené kultivaci..... Přiznám se je to i o penězích... prodloužená 3000 a mražení totéž....dalších 6000 .....
myslíte, že když ji odmítnu a nechám dnes provést embryotransfer, že sem hloupá??.... nebo to nějak uspěchávám?.....
říkala sjem že se poradím s manželem, ale ráda bych rady... jo je to první pokus..chápeme, Icsi nás stálo 7000 ..... krásně se oplodnili bobísci, ale... přiznávám, je to i o penězích ☹ ☹

maraida
15. únor 2013

@mkuki já jsem si dala pokaždé PK,aby mi zavedli opravdu kvalitní embrya,ono se to tím tak trochu vyselektuje.Dneska jsou krásná a zítra může být po nich.A nebo taky nemusí...Ale je to na tobě,když řekneš,že je chceš zavést dnes,tak ti je musí zavést.
Mě se právě jedná jen o tu imunologii.Genetiku máme hotovou,na ní se nic nemění a hor.profil mi udělá znovu.A právě,že mi bude už za 3 měsíce 40 ☹ Tak proto není čas,aby se to stihlo ještě na pojišťovnu.

mkuki
15. únor 2013

@maraida děkuji za rady... nu je to složité... chápu že se nyní vyvíjejí, jak mají.... mám do úterý dovolenou, takže kdyby mě dnes zavedli jsem doma, v klidu a pohodě a mohou ze mi zavrtávat. kor když zavádíme dvě, ale emryoložka mi neporadí...

Nu já bych na imunologii trvala, ale je to o čase i u tebe koukám.... Ale je nehorázné co si doktoři dovolí říkat... Mě před lety obviňovali že jsme tlustá a proto nemám vajíčka.... a fakt mě to takto řekl dr, no víte máme obezitu II až III stupně a podobné kecy... ale žádné vyšetření mě nedělal, kromě profilu...

adriene
15. únor 2013

@mkuki Ja tez vahala nad PK, meli jsme ale jen 4 bojovniky a nakonec zustali 3... nakonec jsem PK nechala a zavedli mi ( dle me morulu) a zbyle 2 zamrazily. Ke konci byly 2 embryjka A kvality a 1 B kvality. Takze opravdu vyselektuji to nej... 😉

adriene
15. únor 2013

@mkuki Jeste je otazkou, na kdy by ti vysel pripadny transfer?

mkuki
15. únor 2013

@adriene je to prostě o penězích......☹

mkuki
15. únor 2013

@adriene to ani ona neví kdybych šla do PK, tak mám volat zítra ráno po 10 a případný transref by byl až v pondělí, protože o víkendu tam snad nikdo není, nebo toho mají moc.. (jako kdyby je můj 15min transfer tak rušil..) a pak se tedy prý ještě leží na pokoji, nevím to přesně, nemám žádné informace...

Nevím holky, mám ještě v rozpočtu 3000 na mražení, nebo tedy PK a nebudeme nic mrazit... za rozmražení se také platí že??... to je fakt bysnys toto...

no to jsem tedy před rozhodnutím.. .

nelfilka
15. únor 2013

@mkuki
Ach jo, zlatíčko, tady rada drahá. Jsem také pro PK. Já měla krásných 5 embryjek, v pátek OPU, v pondělí 3 se zpomalila. Ve středu nám zaváděli 2. Jedna exp. blastocysta, jedna blastocysta, udrželo se jen 1 do 6+2tt.

amelink
15. únor 2013

@mkuki omlouvam se,ze Vam sem lezu,ale jen z vlastni zkusenosti.Z prvni stimulace jsem mela jen jedno embryo,tak PK mi nedoporucovali spis naopak co nejdrive zavest.Embryo se chytlo a dnes mam trileteho syna.U druhe stimulace jsem pichala vice hormonu a mela jsem 11 vajicek a to uz me doporucili PK,jedno po PK se zavadelo a mam trimesicni holcicku,ctyri zamrazeny na priste🙂preju hodne stesti

nelfilka
15. únor 2013

@mkuki
PK je do pondělí, v neděli je brzo.
@maraida
Nemám slov k doktorům v Podolí. Nevím, kolik ti je...mně bude za měsíc 36, AMH jsem měla v květnu 2012 0,90 a už je to jakási tragédie. Prostě pod 2,00 už je to alarmující. Při 0,3 doporučují darovaná vajíčka. Teda...doporučovali je i mně. ☹ ale pořád ještě bojuju.

nelfilka
15. únor 2013

@maraida
Pozor...neplést si nativ a minimálku. Po nevydařeném IVF je supr jít na nativ, pořád jsou ještě vaječníky stimulované. Pokud jsi víc jak 3 měsíce od IVF, tak jdi do minimálky. Clostík +Merional, Menopur atd.

nelfilka
15. únor 2013

@amelink
Díky za pěkný příklad...gratuluji, přeji hodně zdraví a štěstí. A mohu se zeptat...z Podolí jsou mimča?

maraida
15. únor 2013

@nelfilka mě bude za 3 měsíce už 40 ☹ Takže ani není pořádně čas na nějaká vyšetření 🙄 Teď jsem si volala do Podolí na imunologii,kdy by mě mohli vzít a prý až v polovině dubna a výsledky by byly v polovině května.Ale to mi je už k prdu,to už budu mít dávno po IVF 🙄

maraida
15. únor 2013

@nelfilka já právě v dubnu půjdu ještě na poslední IVF.A kdyby zase nevyšlo tak bych chtěla zkusit nativ nebo minimálku.Nevím co je lepší?Darebný říká,že minimálka,že nativ ani nedělá

mkuki
15. únor 2013

@amelink moc děkuji za rady.

Holky mám 4 buněčné emrya, dnes mi zavedou dvě v 13 hodin tam mám být.... a zbytek mi zamrazí , ale jen to kvalitní, mrazit se bde až v pondělí, o té doby je to v roztoku (to mě přijde jako PK bez mé úhrady, neb hradím jen mražení...)
takže v případě že se mi ani jedno neuchytí, tak mražené embrya budou 5ti denní kultivace....

fakt tomu nerozumím, PK hradím, ale u mražení PK nehradím a mrazí mi je až po 5tidenní kultivaci...

nelfilka
15. únor 2013

@maraida
Okamžitě si zajisti žádanku od obvodní nebo gynekologa k MUDr. Karin Malíčkové, VFN Praha. Objedná tě max. do 10.3., výsledky do 10-14 dnů. Mně dala termín za 14 dní, byla jsem tam teď ve středu. Je úžasná, je to anděl holek a i můj. Doporučuju odpočívat od hormonů, pak IVF. Na minimálky můžeš jít i po 40. Lékaři říkají jasně...IVF a 3 měsíce klid, pakdalší IVF...neriskovala bych, aby vaječníky málo pak reagovaly.

nelfilka
15. únor 2013

@mkuki
Tak to se divím, že ti nenapočítají PK...pokud to tak je, tak je to dobře. Takže držím palečky, aťse mají u tebe moc krásně 🙂)

nelfilka
15. únor 2013

@maraida
Po 40 doporučuju minimálku. Jinak se dělá toto...minimálka, minimálka, nativ. A prostě to musí vyjít 🙂) Můžeš být stimulovaná jen dva měsíce, pak třetí měsíc klid, ale pořád je naděje, že trošku jsou vaječníky stimulované.

danci70
15. únor 2013

@mkuki přeju ti dnes hodně štěstí při ET 🙂
@maraida já se dnes objednala zase k Řezáčové,tak teď váhám,že to změním na Darebného.nechápu.dnes jsem se jí znovu ptala,jestli mi něco nepřidá a prý to tady nedělají.může jedině clostík na 3 tablety denně.a to jsem se ptala vyloženě na minimálku.že by prý pak hrozilo více folikulů a už by to nebyl nativ.tak teda nevim,no....co s tím.

a jinak,má předtucha se vyplnila,odsáty dva folíky a opět prázdné 😒 řekla jsem si o tabletku,prý je spíš na uklidnění než na bolest.ale dnes byla paní doktorka velice šetrná a dalo se to v pohodě zvládnout.takže zřejmě podle nálady...