CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

julie74
15. únor 2013

@danci70 a nemůže ti to být jedno ? Chápu, že si s ní člověk neuhádá, aby mu předepsala něco co ona nechce. Ale že se na tebe bude blbě tvářit, až si to přečte při kontrole ? Na mě se tvářila blbě i tak při UTZ. Fakt je, že při opu byla milá. Mě v tvém případě přijde vrchol, abys chodila jenom na čisté nativy. Proč ??? Ty když ji požádáš o minimálku, tak ona řekne , že ti ji nedá ? Nebo jak to je ? To je potom asi jediná v republice . A nebo jsi jí řekla, že chceš nativ a ona se toho drží ? 😀 to je sice směšné, holt tě chce donutit , aby ses přesně vyjadřovala. Finančně je to totiž stejné.

danci70
15. únor 2013

@julie74 ne, já jí řekla, že chci minimální stimulaci.slovo nativ používá jen ona,to jsem před ní nikdy nevyslovila.víš čeho se nejvíc teď bojím? že mi to dá sežrat při odběru...kdyby se mi náhodou udělalo více folikulů

maraida
15. únor 2013

@danci70 no když tam bude Krčmář tak se holt budeš muset rozhodnout co je pro tebe menší zlo 😀 Já prostě k ní nejdu nikdy ani za nic,Byla jsem u ní jednou a to mi stačilo na celý život 🙄

danci70
15. únor 2013

@maraida ale OPU moc neovlivníš,když bude ona na sále......

no,tak jsem se rozhodla, uvidím 25ho u Darebného,na čem se domluvíme.měla bych to teď hlavně úplně vypustit z hlavy ,to se mi však asi nepodaří 🙂

maraida
15. únor 2013

@danci70 Při 1.IVF mi dělal OPU Darebný a v den ET byla na sále Řezáčová.Já se vždycky ptám sester kdo to dneska dělá.A já jsem řekla,že bych chtěla Darebného,když k němu celou dobu chodím a dělal i OPU.A normálně Darebný přišel "mi to udělat".Ty 2 paní dělala ona a pak se vyměnili.

julie74
15. únor 2013

@danci70 víš co, já myslím, že jí hrabe. Ale zase tak špatná doktorka, aby ti to dala sežrat při nějaké proceduře, to by mě nenapadlo. To už je úplně jiná kategorie a nemyslím, že by se to podolí týkalo. Myslet si o nich tohle, tak by bylo naší poviností jít je udat. A ne se jim tady pošklebovat 😀
my tam máme neteř doktorku, a rozhodně zas tolik nás před ní nevarovala. My jsme se taky nepohodly při UTZ, říkala mi že vidí cystu napravo a že je to špatné. Když jsme se jí ptali u stolu, co ta cysta, atk nám řekla, že to byl folikul a byla i nepříjemná na přítele, který to tedy chtěl vysvětlit. Hlavně proč je špatný, že vidí folikul ???? A při OPU byla fajn
Zkus Darebnýho, ten dělá minimálky normálně a nechodit k ní. Darebný říkal, že tam mají spoustu klientů, kteří k ní nechtějí 😀 Aspoň, že se to ví 😀

mkuki
15. únor 2013

tedy jsem ráda že doktorka je nesympatická jen mě..... ani při jedné návštěvě nebyla tak milá a příjemná. nikdy mi neřekla výsledek utz.... vyřizovala si svoje hovory když jsem tam byla... do telefonu toho známého byla jako milius a na mě pak jiná.....

tak holky doufám že k ní zase tolik chodit nebudu..... když to vyjde a chytí se bobisci budu u nich a nebo u své doktorky? .....

adriene
15. únor 2013

@mkuki Kdyz se ti bobisci chyti, budes cca do 10-12.tt chodit do CARu 😉

danci70
15. únor 2013

@julie74 asi záleží hodně na tom,jakou má náladu,hodně se to u ní mění.já bych si na ní v podstatě nemohla stěžovat,kdyby mi předepsala léky co jsem chtěla...teda ona by je předepsala,ale za 26tis. 🙂 a první odběr,to byl mazec a dnes úplná pohodička.umí když chce

mkuki
15. únor 2013

@adriene a pak? někam jinam? jsem tam v čekárně potkala maminku která měla už veliké bříško...... 🙂

adriene
15. únor 2013

@mkuki V CARu jsi ji potkala? No to tam asi jen neco resila... oni si dele nikoho nenechavaji. Pak se muzes rozhodnout, zda chces rodit v Podoli a chodit tam do prenatalni poradny, ci ke svemu gynekologovi.
Me Rezacova delala posledni UZ pred OPU a pak prvni UZ po ET, kde mi objevila ty dvojcata... no a to byla "vypleskla" a volala i sestry, at se jdou podivat... jinak s ni vlastne zkusenost nemam... ja chodila od zacatku k darebnymu na doporuceni me kamaradky... mozna je to ta lepsi varianta tam, jinak je to dost "probrany"... 😖

nelfilka
15. únor 2013

Děvčata, tak jsem vás dočetla, tak píšu.
1. Nativ je nativ, tedy i bez Clostíku...Používá se IVF nativní, jak pro nativ, tak i pro minimálku. Minimálka je od slov minimální stimulace, takže Clostík, Tamoxifen, FSH-Menopur, Merional, Bravelle, atd., ale jen málé dávky.
2. V soukromých CARech většinou bývají ženské do srdeční akce, pak přechází k obvodnímu gynekologovi a ten rozhoduje např. o rizikové poradně ve vašem okolí.
3. Ani mi nemluvte, jak mě OPU bolelo od Řezáčové, v práci jsem pak omdlévala bolestí a byla propuštěna domů. Děsné. A to znám OPU i bez narkózy a pohodička.
4. U mě viděla Řezáčová také v PC, že beru Clostík 1-1-1 a Merional 65 IUI.
5. Já jsem také potkala několikrát těhulky v CARU a byly u Darebného i u Řezáčové. Řekla bych tak kolem 6. měsíce.

adriene
16. únor 2013

@nelfilka Jeste me napadlo, ze si v Podoli muzes tzv. "zakoupit" sveho lekare, jez te dovede az porodu, popr. te porodi... tak jestli to neni u tech tehuli zrovna tento pripad... ale musim rict, ze ani za jednoho z nich bych nedala ani korunu 😀

mkuki
16. únor 2013

krásnou sobotu holky.jedna kamarádka. která byla na IVF v prosinci mě říkala že mám jen ležet a mít nohy nahoře..... máme tedy polohovací rošt ale vážně mám mít nohy pořád nahoře?
nic nedělám a užívám si péče manžela. třeba nyní mi nese snídani do postele 😀. jo a ten utrous když zavádím ráno a večer,má to být ve stejnou hodinu?

všem přeji krásnou sobotu. zde je krásně bílo.....

adriene
16. únor 2013

@mkuki Dobre ranko, zde je tez krasne bilo 🙂 Nohy nahore mit samozrejme nemusis!! Neni k tomu zadny duvod 😉 Odpocivej a nech se rozmazlovat 🙂 Ja odpocivala po transferu 4 dny... hodne jsem se valela na gauci, koukala na telku, dvd... jedla a pila... proste takova dovca 😎 Sla jsem i ven, na mensi nakup, aby t nebylo tezke do ruky... no a po 4 dnech jsem sla normalka do prace 🙂
Utros nemusi byt ve stejnou hodinu, takze v poho.

mkuki
16. únor 2013

@adriene také odpocívám jsem u televize v posteli..... takový veget 😀. také se půjdu na chvíli projít okolo baráku máme psa tak s ní .....a s manželem.... 😉 nákup byl včera. já jen říkala co a kolik a vše ostatní manžel 😀 😀 je to tedy zvláštní vůbec nic nedělat 😀
ale příjemné 😀

adriene
16. únor 2013

@mkuki Jednou za cas na to ma snad pravo kazda z nas 😉 😀
Jo! a zadny sex 😀 😎

mkuki
16. únor 2013

@adriene sex ? co to je..... to neznámé 😀 😉 🙂
však manžel mě pořád říká lež nic nedělej...... ležím ale občas se jdu projít do kuchyně..... nedělám nic těžkého.....

adriene
16. únor 2013

@mkuki Neboj, prehanet to s lezenim nemusis, citis-li se dobre... ja byla v tu dobu takova rozbolavela a nafoukla. Nektera centra doporucuji pohyb, aby se prokrvovala deloha 🙂

nelfilka
16. únor 2013

Holky, když se to má ujmout, ujme se to. Psala jsem vám...několik dní jsem vařila pro cikáňata, a starala se o ně. Bylo léto, nešlo vzít dovču nebo marodní.
Nohy nahoře je blbost...embrya nevypadnou 😀
V Pronatalu v TP jedna paní odjela po ET i na kole a uchytilo se embryjko 🙂

malinka_02
16. únor 2013

Ja sem taky v varu videla spoustu tehotnych co sli normalne na kontrolu.

petulet
16. únor 2013

@mkuki jen se nech hezky rozmazlovat a užívej si to 🙂

pikusa
16. únor 2013

Ahoj holky.....

@mkuki držím palečky....
Holky já po transferech jezdím 100 km sama domů......
neležím,chodím do práce....dlě mě se to vyležet nedá.........

julie74
16. únor 2013

@mkuki ahoj mkuki, péči bych si rozhodně užívala, to není k zahození 😀 , ale to je asi jediný důvod, proč to dělat. Četla jsem studii, kde se srovnávala úspěšnost - ženy které ležely po ET a ženy které ne. A došli k závěru, že o malinko hůř na tom byly ženy, které ležely - ale bylo to tak málo, že neuměli říct důvod - problém mohl být v tom, že se více soustředily a psychika jim moc nepomohla. Holky u nás na e-miminu, a je mjich tam spousta s hrozným množstvím zkušeností, také ležení nepreferují. Také je teorie , jak píše Nel, že se lépe prokrvuje vše při pohybu. Rozhodně nohy nahoru, to jsem nikde nenašla ???
Ale držení palců je prý velice prospěšné 😀 😀

malinka_02
16. únor 2013

@nelfilka ahojky, můžu se zeptat na tu Malíčkovou? Musí k ní být doporučení? A byla si i s manželem?

mkuki
16. únor 2013

no ono ani nejde ležet celý den celou noc .... odpocívám ale dál funguji ...... uvařila jsem třídíla prádlo z balkónu na žehlení..... 😉 🙂 žehlit tedy budu až v týdnu a potupně jen aby měl manžel trička do práce a kalhoty 🙂další zase později 😀 😀..... jako není nad jo si odpočinout z toho pracovního procesu.....
za chvíli dám sprchu a pak se půjdu projít s peggy a manželem..... více mě trápí jeho rýma .....

julie74
16. únor 2013

mkuki, ale hlavně musíš dávat bacha, aby si naše chytrá doporučení, že vlastně všechno můžeš, nepřečetl manžel. To je podle mě jedno z hlavních pravidel ET. 😀 😀
Holky, jak dlouho po ET se podle vás nesmí sex. Zjistila jsem , že doktoři ho zakazují od 5 dnů do 3 měsíců. To se mi zdá trochu divoké rozpětí. 😀
Nel nemá PC ted, tak si dovolím odpovědět za ní. K Malíčkové je možno bez doporučení, Nel jí napsala a Malíčková jí obratem odpověděla. Ona je asi fakt skvělá. Jinak holky, já chodím všude bez doporučení. Já snad ještě nikam nešla s nějakou doporučenkou. ??? Jo Darebný mě poslal na genetiku, ale to je v domě.

pikusa
16. únor 2013

Mě embryoložka říkala,že po transferu jsou nejdůležitější 4 dny.....pak už je více méně rozhodnuto.....

mkuki
16. únor 2013

ano i mě říkala doktorka první 4 dny se šetřit 😉 🙂 tak odpocívám ale všeho s mírou 😉 🙂

nelfilka
16. únor 2013

@mkuki
Pozor na sundavani pradla ze snury, to ne a prvni tyden radeji nezehli. Je pravda, ze jsme vice uzkostne. Ty, co otehotnely prirozene, delaji vse a nevedi, ze cekaji mimco.

@malinka_02
Doporuceni jsem nemela, psala jsem ji svoji anamnezu z Podoli a hned mi odepsala, ze riziko dalsiho potratu je u me velke a chce me videt i bez zadanky. Tak jsem jela s obr kytici a bonbonierou 🙂