CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

miracleelcarim
4. kvě 2017

@jezz13 Tak to je super, že jsi zase o kousek dál 🙂 to ten hormonální profil trvá teda opravdu dlouho, to je škoda, že se teda v tom cyklu asi nic dít nebude, protože než budou výsledky, tak už bude druhá fáze cyklu ☹ a pak nastane čas dovolených, tak se trochu bojím, aby to tam pak taky nevázlo... Taky tomu moc nerozumím, že v nějakém caru dělají např. imunologii, genetiku i AMH atd. v rámci první konzultace a někde se tato vyšetření dělají až po dlouhé době, celkem nespravedlivé ☹ Můžu se ještě zeptat, kolik to AMH stojí? Také bych si ho nechala udělat...

jezz13
5. kvě 2017

@miracleelcarim Nemyslím si, že by někde hned v při první konzultaci dokázali udělat všechny testy, zejména když některé jsou právě vázané na určitou fázi cyklu. AMH stálo asi 820,- Kč. Zda ho udělají nebo ne asi závisí trochu na problému pacientky, předpokládám, že pokud třeba má žena anovulační cykly nebo nemestruuje, AMH jí udělají. Vydrž, teď už budem furt jen na něco čekat - když se zadaří, na //, na UTZ, na srdíčko, na 1. screening... 😉

nita1984
5. kvě 2017

@miracleelcarim souhlasím s @jezz13 spousta vyšetření se dá dělat jen v určitém dni cyklu a podobně. Já to třeba měla naopak tak, že jsem přišla do Podolí na konzultaci ohledně 1. cyklu IVF a dr. Darebný povídá, začneme 20, den cyklu, kolikátý den jste dnes? A já? Pane, doktore, 20. den 😀 A on, tak šup na křeslo a začneme rovnou 😀
Takže rozhodně bych si nemyslela, že někdo něco úmyslně prodlužuje. Naopka my se dohodli. že půjdeme do 1. IVF bez dalšího většího vyšetřování (máme jen HP plus AMH , spermio a hysteroskopii) a dohodli jsme se, že do dalšího vyšetřování půjdeme až po případném neúspěchu. Jsem po druhém trasferu a jsem 8tt. Takže já jsem za přístup dr. Darebného neskutečně vděčná. Od první konzultace ohledně IVF (předtím jsme řešili IUI) do // to bylo pouhé dva měsíce...

nita1984
5. kvě 2017

@miracleelcarim jooooo a taky souhlasím s tím, že už budeš jen pořád na něco čekat.. já zrovna čekám na příští pátek a modlím se, že bude ❤

miracleelcarim
5. kvě 2017

@jezz13 @nita1984 asi jsem se špatně vyjádřila, nemyslela jsem to tak, jak to asi vyznělo... Už jsem opravdu nedočkavá, takovou dobu se nám nezadařilo, že už je pro mě těžko uvěřitelné, že se dočkám // a vlastně ani vůbec nevím, v čem je problém ☹ Tak snad se s jezz taky brzy dočkáme.... držím palce, ať vše probíhá, tak jak má 🙂

jezz13
18. kvě 2017

@miracleelcarim Kdy jdeš na první konzultaci? Hormonální profil byl nakonec hotový za týden. Všechny výsledky OK, akorát jsme nafasovali antibiotika na přeléčení nějaké nezásadní bakterie. MUDr. Darebný je prý na dovolené, tak jsem šla k Dr. Bahníkové. Napsala mi žádanku na imunologii s tím, že stimulovat bychom ale asi začali hned po genetice, i kdyby ta imuno ještě nebyla hotová 🙂

miracleelcarim
18. kvě 2017

@jezz13 Tak to je super, že to stimulaci nezdrží, to se už brzy dočkáš 🙂 Já jdu na konzultaci 30. Nevíš jestli tam už MUDr. Darebný bude? Jsem objednaná k němu, tak doufám, že se nemineme ☹ Četla jsem na jejich stránkách, že se také při první konzultaci dělají stěry. Zrovna budu užívat utrogestan (spodem) tak přemýšlím, jestli to bude těmto testů vadit nebo ne... třeba při cytologii to nevadí...

kopretina0512
18. kvě 2017

@miracleelcarim Mně povídali, že tam není tento týden, tedy příští a dále už by snad měl být. A navíc když tě k němu objednali, tak tam bude. Mně rovnou při objednání říkali, že v termín, co jsem chtěla, tam není.

jezz13
18. kvě 2017

Stery se myslim delaji prave na cytolku, mne to myslim ani nedelali, protoze mi je delal gynekolog behem tehu v zime. To jsem taky mela utros. Darebny ma volno ted 14 dni, tak 30. uz tam urcite bude.

kopretina0512
18. kvě 2017

Jinak taky se snažíme s pomocí Podolí. Teď nás čeká naše první IVF, čekám na menzes a začnu stimulovat. Chodíme primárně k MUDr. Darebnému a jsme s ním velmi spokojení. Udělali mi základní gynekologické vyšetření, hormonální profil a manželovi spermiogram, no u nás je to asi v těch spermiích ... Čeká nás tedy IVF + ICSI.

jezz13
19. kvě 2017

@kopretina0512 Jé, tak to se radost blíží! Moc držím palce.

miracleelcarim
20. kvě 2017

@kopretina0512 No já jsem čekala na termín tři měsíce, takže od té doby se mu klidně mohly změnit plány, ale snad tedy budu mít štěstí a bude tam 🙂

miracleelcarim
20. kvě 2017

@jezz13 Já mám cytologii taky čerstvou spolu s doporučením do CARU... Já si právě myslela, že dělají stěry na nějaké bakterie, PH a tak...

jezz1e
22. kvě 2017

@miracleelcarim Máš pravdu, koukala jsem do papírů a dělal se hned napoprvé stěr na gono, chlamydie, ureosplasma (na tu jsme nafasovali ty ATB) a ještě něco. Nemyslím, že by tomu utroš překážel, ale možná bych ho večer a ráno před vyšetřením spolkla, pokud ti to nedělá zle.

miracleelcarim
23. kvě 2017

Já jsem utrouš vždy zaváděla, doktor říkal, že je tak účinnější a je méně vedlejších účinků. Tak ani nevím, jestli by mi bylo špatně... No asi to brzy zjistím....

sagema
31. kvě 2017

Ahoj, prosím o přidání do skupiny Podolí, zítra se tam chystám na první návštěvu 🙂

jezz1e
2. čer 2017

@miracleelcarim
@sagema
Tak co první dojmy? Jaký bude u vás plán?

miracleelcarim
3. čer 2017

@jezz1e První konzultace byla dost rychlá, partnera se na nic neptali, takže tam byl se mnou zbytečně :-/ Ale pan doktor byl příjemný. Čeká nás zatím základ - hormonální profil + pohl.nemoci + jsem si řekla o AMH, stěry a partner spermiogram a krev. Měli jsme celkem štěstí, protože na spermiogram bylo volno již za 3 dny, takže ten je už hotový a já jdu v pondělí na krev + se rovnou objednám na další konzultaci. No a když tam v pondělí budu, tak se zkusím rovnou zeptat, jestli už jsou výsledky z toho spermiogramu, abychom se nemuseli nervovat až do kontroly. Můžu říct, že jsem bohužel čím dál víc nervóznější, co se kde zjistí za problém. Ale na druhou stranu se s tím bude snad moc už něco dělat... A co je u tebe nového?

sagema
3. čer 2017

@jezz1e
Ahojte, moje první dojmy velmi pozitivní. Super přístup, všichni moc milí. Byla jsem u MUDr. Bahníkové, velmi příjemná. U mě v podstatě stejné jako u miracleelcarim s tím rozdílem, že partner se mnou nebyl, věděla jsem, že na první návštěvu to není nutné. Ale čeká nás také kolečko na STD a mě na AMH a ještě jeden přesnější UZ. Mám totiž na děloze poměrně velký myom 45x40 mm a ještě jeden menší 18 mm. To bude zřejmě náš kámen úrazu. Kromě tedy i již vyššího věku, partner 41, já 39 a jsme oba bez dětí. S tím se tedy taky bohužel pojí to, že už jsem nad věkovou hranicí, kdy ty pokusy hradí pojišťovna :( Ale co se dá dělat. Až budou hotové všechny výsledky vyšetření, tak MUDr. rozhodne, co se bude dít dál. Je možné, že nejdřív bude potřeba vyřešit ten myom, což by ovšem znamenalo, posunout těhotenství o rok. Nebo to zkusit i za přítomnosti toho myomu a vidělo by se, co se bude dít. To nikdo dopředu nedokáže říct. Nicméně ty těhotné budoucí maminky, co jich tam byly spousty, byly hodně povzbuzující, protože všechny měly před tím nějaký problém a podařilo se to 🙂 Takže já se na další postup těším moc 🙂

mia171717
5. čer 2017

Ahoj. Chtěla jsem se zeptat, jestli v car Podolí jsou i o víkendech. Dekuji

ratata
5. čer 2017

@mia171717 mě vycházel 2x ultrazvuk na víkend a nebyli tam. Proto jsem i od nich odešla.

mia171717
5. čer 2017

@ratata hmm, tak to jsi mě moc nepotěšila. Co když někdo má pravidelný cyklus 28 dni, tak mu ovulace musí vycházet vždy stejně. To jim jako řeknou, že bohužel, protože o víkendech mají zavřeno?

ratata
5. čer 2017

@mia171717 mně řekli, že bohužel mi ultrazvuk o víkendu neudělají. Nechápu. Přitom porodnice o víkendech funguje. A i s laborkou jsem nebyla moc spokojená.

jezz1e
6. čer 2017

Ach jo. volala jsem na genetiku, jestli už nemají výsledky a z původního "do 2 měsíců" jsou najednou měsíce 2 až 3. A mluvila jsem s kolegyní, co chodí do Gennetu a ta prý na výsledky čekala 4 měsíce (!), přitom si myslím, že genetiku Podolí a ostatní CARy sami nedělají a právě do G. to posílají. Aspoň mě uklidnili, že v Podolí nemají v létě pauzu. Ale je mi jasné, že při dovolených se to všechno natáhne. Tak docela přemýšlím, jestli tomu nedat ještě jednou šanci a nezkusit to přirozeně.
@ratata Kam teď chodíš? A je to lepší?

miracleelcarim
22. čer 2017

Tak my už máme za sebou konzultaci s výsledky. Oba jsme v normě 🙂 teď mě ještě čeká sonoHSG a pak se asi začne s IUI. Nemáte někdo zkušenost s tím sonem? Jestli to bolí a jak dlouho vyšetření trvá? A jak jste se posunuly vy?

sagema
22. čer 2017

@miracleelcarim Asi to nebude nic příjemného, ale určitě se to dá zvládnout v pohodě, alespoň podle slov těch, co na tom byly. U nás je to tak, že mi našli ureoplazmu, takže parter i já atb na 5 dní. Ty už máme za sebou. Pak mi našli lehce zhoršenou funkci štítné žlázy, ale v takové míře, že obvodní lékař tohle bere jako normu, nicméně CAR ji potřebuje mít dokonale funkční, takže mám léky na štítnou žlázu. Kontrola za 2 měsíce. Dál mi zjistili lehce zvýšený prolaktin, takže jsem byla na druhém odběru pro ověření výsledku. Spermiogram v pohodě. Ale na děloze mám ten myom obří, větší než se myslelo, zabírá celou polovinu dělohy. Naštěstí ji moc nedeformuje uvnitř. Příští týden jdu na kontrolu na konci cyklu a bude se rozhodovat co dál. Buď odstranit myom = odložení těhotenství o rok, což v mém věku se mi už nechce, nebo IVF s myomem. Pravděpodobnější je druhá varianta. Vzhledem k tomu, že zatím žádný pokus neproběhl a tudíž nikdo neví jestli to jde nebo ne, se to zřejmě zkusí. A uvidí se 🙂

jezz1e
23. čer 2017

Ahoj, nám zrovna prý dorazily výsledky genetiky (trvalo to nakonec 9 týdnů), takže v pondělí nás čeká konzultace s genetičkou a na 11.7. jsem objednaná k MUDr. Darebnému. Pevně doufám, že pak už začnu stimulovat 🙂
@sagema Budu držet palce, ať to vyjde i s myomem

jezz1e
26. čer 2017

Zdravím dámy, u nás genetika, štítka, mutace - všechno v pořádku, takže nám kvůli věku genetička doporučila PGS = zaplatí to z větší části pojišťovna, hurá! Začínám stříhat metr do konzultace s doktorem 🙂

sagema
26. čer 2017

@jezz1e Tak držím palce, ať se zadaří co nejdřív. Já jdu ve středu na UZ na konci cyklu a už bychom se měli s doktorkou domluvit na nějakém postupu. Tak jsem na to taky zvědavá a těším se 🙂 Bohužel už tedy nemůžu počítat s účastí pojišťovny, tak snad se zadaří hned napoprvé ;)

jezz1e
27. čer 2017

@sagema Děkuji a taky přeji hodně štěstí, ať se na to můžete hned vrhnout 🙂