CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

pepetousek
13. kvě 2019

@sagema To jsem ráda, že je u vás vše v pořádku 🙂 Naopak, jen sem házej pozitivní informace, máme aspoň naději, že se jednou štěstí usměje i na nás 🙂

boure888
13. kvě 2019

@pepetousek ahoj, právě jsem tam volala a z 8 vajíček zatím 5,tak snad to tak vydří,mám volat zítra, transfer zítra nebo středa nejdýl....ted to prostě výjde 🙂 po tom všem,co máme za sebou......

lenjav
14. kvě 2019

@pepetousek Ahoj. No testy sílí a sílí. a včera na krvi bylo hcg 960 🙂. takže těhotná jsem. teď jen aby se něco nepo...Snad to bude těhu s dobrým koncem. Femara je v podstatě to co clostilbegyt. Je to prášek na stimulaci vaječníků. Se sliznicí to nemá nic společného. ale mě ji doktoři psali, protože clostík mi fungoval hůř a navíc ta femara je prý i šetrnější právě k té sliznici. Na sliznici sem v tom cyklu nebrala nic, ta narostla sama.

pepetousek
14. kvě 2019

@lenjav No tak to je krásná zpráva! 🙂 Potichoučku gratuluji 🙂 Můžu se zeptat, jak jsi to měla s tou hysteroskopií? To tě k tomu odborníkovi poslal Darebný? Mě totiž tehdy poslala Řezáčová a byla to jen hsk, zatímco ty jsi tam toho měla víc...a byla jsi v nemocnici 3 dny? Vázalo se to na cyklus? Mně totiž dnes přišly výsledky z imuna, mám nějaký imuno problém, léčba na 5 týdnů cca, tak jsem si říkala, že bych si do toho střihla ještě tu operaci, jako jsi měla ty, abych věděla, že je opravdu vše v cajku a připraveno 😉

sagema
14. kvě 2019

@lenjav paráda!!! Vítej v klubu a koukej v něm zůstat až do zdárného konce ;)

lenjav
14. kvě 2019

@sagema Dekuji, budu pro to delat maximum 😉

lenjav
14. kvě 2019

@pepetousek Rekla sem si o to Darebnemu.Ten me poslal dolu na gynekologickou ambulanci s zadankou.Tam sem chytla super doktorku ktera me pak i operovala.Ta me prohlidla, rekla sem ji co mam za problem a ona k tomu co tam vypsal Darebny napsala jeste dalsi ukony. Delali mi pruchodnost vejcovodu, skarifikaci (naruseni krusty na vajecnikach, ktera je typicka pro pco, bezne ji zeny nemaji), odstraneni srustu jizvy po cisari.Ale jako ze by to byl nejakej banalni zakrok, to zase neni. Hodne to bolelo (ale jen me, ty ostatni holky byly celkem ok, ja myslela ze umru) a rekonvalescence byla minimalne 14 dni.A ve vysledku nevim jestli to bylo to co mi pomohlo, ale prispet to rozhodne mohlo.Kvuli tem srustum se nemuselo embryum podarit uchyceni a vycisteni tech vajecniku a vejcovodu mohlo pomoct k tomu, ze uzralo kvalitni vejce a doputovalo kam melo.Ale spis bych tekla ze ovoce prinesla trpelivost moji pani doktorky, ktera nebyla lina udelat mi utz i 21 a 25DC.😉

boure888
14. kvě 2019

@pepetousek už mám u sebe 1 embryo a v Podolí je to fajn i když pokaždé nebyl nej přístup...

vineta
14. kvě 2019

@lenjav Páni, gratuluju! Chápu teda správně, že ti odpískali IUI moc brzo? Já teď začla s femarou a 11 dc kontrola, ale já ovuluju poslední dobou taky tak po 20 DC, už jednou mi to (bez prášků teda) takhle ukončili, že nemám ovulaci a pak jsem z té anovulace byla těhotná přirozeně. Tak se prostě bojim, jestli budou mít trpělivost mi tu ovulaci/resp folikuly vyčekat... Ta femara funguje jak? Já normálně ovuluju, tak ani nevím, k čemu to mám 😕, bojim se, aby to nebylo nějak kontraproduktivní.

Moc držím palce, ať je vše v pořádku 🍀

lenjav
14. kvě 2019

@vineta Dekuji,..No pani doktorka Rezacova tentokrat rikala ze muzu prijit jeste znovu na utz.Nechci ji krivdit, ale myslim ze mi to nabidla jen kvuli tomu ze uz tam chodim 2,5 roku. V cyklech pred tim bylo totiz bezne, ze kdyz nebyl folikul cca 15 den, tak se to povazovalo za anovulacni.A ze by se nekdo obtezoval s utz aby zjistil jestli ovu probehla?No tak to uz je uplna utopie.Takze za me by se v tomhle meli opravdu zlepsit.Me iui v Podoli delali kdyz mel folikul 15 mm.To bylo jedine provedene iui.Ostatni 3 nebyly provedeny protoze folikuly v dany den nebyly dost velke. Urcite se neboj a nenech se odbit.Bohuzel v Podoli clovek musi trochu projevit iniciativu. Na me se tvarili jako na blazna kdyz sem chtela aby me poslali na tu laparku. No a nakonec byla prospesna...Femara stimuluje vajecniky.Pokud normalne ovulaci mas tak nevim proc ti ji psali?Asi aby si ji mela driv.Ublizit by ti to nemelo.Jen vajec muze dozrat vic....S tema folikulama se fakt nedej.Ja 14 DC nizounka sliznice a folikul asi 6mm a 21DC uz tam byl folik 20mm a sliznice 9,5 😉Drzim palce.

lenjav
14. kvě 2019

@boure888 Tak at se mu tam libi a pekne se zavrta 😉.Hodne stesti 😘

vineta
14. kvě 2019

@lenjav Děkuju moc 😘!

boure888
14. kvě 2019

@lenjav děkuji, snad to je naše jednička, říkala embryolozka....

pepetousek
15. kvě 2019

@lenjav Určitě to rozrušení srůstů bylo to hlavní, to ostatní jako bonus 🙂 Mě poprvé poslala na hsk Řezáčová, Darebného to vůbec nenapadlo...ať nemám Řezáčovou vůbec ráda, někdy má dobré nápady 😉

pepetousek
15. kvě 2019

@boure888 Držím pěsti 😘 Kdy budeš testovat?

boure888
15. kvě 2019

@pepetousek za 2tydny, nechci zbytečně dřív....

lenjav
16. kvě 2019

@pepetousek No je fakt,že jako lékař je možná Řezáčová lepší. Ale s darebným je lepší řeč a dohodnout se s ním dá vlastně na všem.

pepetousek
23. kvě 2019

Ahoj holky..tak jsem včera byla na konzultaci v CUBE a docela se mi to tam líbí...paní dr. mi řekla další 3 možnosti, co by se v mém případě (problémy se sliznicí) dalo dělat, což tyto možnosti mi v Podolí vůbec nenabídli! Byla milá, vše mi dopodrobna vysvětlila (ne jak neempatická Řezáčová), prostředí fajn...takže vážně zvažujeme přechod. V Podolí mi přijde, že se nehneme z místa..

boure888
23. kvě 2019

@pepetousek to zní dobře, zkus to...já se obávám nejhoršího.....

pepetousek
23. kvě 2019

@boure888 Testovala jsi? Nebo se obáváš nejhoršího jen proto, že nemáš příznaky?

boure888
23. kvě 2019

@pepetousek test si asi půjdu koupit, protože po utření mám hlen s příměsí krve a to nevypadá na otehotneni 😢😢😢😢😢2 ivf et jedničkové kvality....

lenjav
23. kvě 2019

@pepetousek
Určitě to zkus jinde. Mě to mrzí,ale já Podolí taky nemohu dát kladné body ☹. Jako lidi jsou tam hodní, ale řekla bych že péče o pacientku prostě není dostačující. Nedostatek informací, neflexibilní řešení problémů, neempatický přístup, opakování stále stejných postupů i když nevedou k úspěchu, neinformovanost o nejnovějších postupech a tak dále. Prostě se mi zdá, že tam zůstali stát už několik let na místě a jsou tak trošku sto let za opicema.

@boure888 A kolik si dní od ET? Nemůže to být uhnizďování? špinění ještě nemusí znamenat nezdar. Chodím teď do diskuze pro těhotné (i když sem úplně na začátku) a spousta holek tam špinila, nebo dokonce krvácela a zatím se jim mimi drží. Jsou tam samozřejmě i ty, které začaly krvácet a o mimi přišly, ale to už tak prostě bývá - příroda. Tak budu držet palce ať to klapne a mimi tam je 😉

veverka55
23. kvě 2019

@lenjav @pepetousek ahoj holky. Občas sem nakouknu tak pisi jen svou aktuální zkušenost... začínali jsme v Podoli následně přešli do Gennetu kde mi hned na první konzultaci dali automaticky zadanku na genetiku a imuno které mi na Podoli ani na naléhání nechteli napsat, prý až po 2-3 neúspěšných IVf. Závěr? Zjištěna u mě genetická vada která ale byla řešitelná s měla vliv i na imuno. Nyní jsem v 16.tt bez komplikaci. Pokud se vám opakovaně na Podoli nedaří- doporučuji zkusit jinde.

boure888
23. kvě 2019

@lenjav dnes 9den a začala se objevovat červená...takže žádný test a utrogestan asi nemá cenu zavádět.....strašně to bolí...budeme mít výročí svatby....

pepetousek
23. kvě 2019

@veverka55 Me odmitli poslat na imuno (genetiku nam udelali jeste pred IVF), zajistila jsem si ji sama a ukazalo se, ze mam zvysene NK bunky, tudiz jsem v prosinci klidne mohla potratit zdrave embryo! Jen kvuli "hloupe" krvi.. A to je jen zlomek toho, co tam zazivam.. Vymykam se tabulkam, je potreba v mem pripade opravdu postupovat jinak, nez je standartni postup, ale toho jsem se zatim nedockala.. A kdyz uz jsem mela vse pripraveno na ket, vychazel mi na vikend, tak mi ho odmitli udelat.. Zase dalsi mesic ztracen. Atd., atd.

pepetousek
23. kvě 2019

@boure888 Ja 8my den po et 5tidenni blasty zakrvacela a byla to nidace..hlavu vzhuru!

boure888
23. kvě 2019

@pepetousek to si nemyslím, mě vždy 10den přišla M,ale dík za podporu...

pepetousek
23. kvě 2019

@lenjav Krom me zpravy viz vyse mi vadi hodne Rezacova a to, ze nemuzu chodit stale ke stejnemu lekari, nebot tam proste nejsou... Darebny se s Rezacovou v postupech neshoduji, takze u jednohi s necim pocitas, druhy ti to zatrhne.. Nejsou si schopni precist tvou kartu predtim, nez k nim jdes, tak o tobe nic nevi.. Darebny mi minule rekl, ze na nastudovani jineho postupu nema casovy prostor - wtf, takze si ho mam jako nastudovat sama?? Uz jich tam mam vazne DOST!

boure888
23. kvě 2019

@pepetousek co si po něm chtěla, to by měl znát???

pepetousek
23. kvě 2019

@boure888 Neroste mi sliznice, na leky nereaguji.. Nema casovy prostor nastudovat jiny postup, tak by mi nejradeji porad davali ty hormony, na ktere nereaguji (a cekali asi na zazrak), ktere navic tlumi ovulaci, tak i prirozene otehotneni je nemozne...pritom v Cube mi hned na konzultaci nabidli celkem jednoduche reseni (a pak dalsi 2), ktere se mi libi a mohlo by zabrat...v Podoli uz pres 2 roky resim sliznici, v Cube hned pri prvnim setkani svitla nadeje...