CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

kveta
7. čer 2012

@zaneta2 Nie je agolutin to olejove, co sa nevyleje z ampulky, ak sa do nej pichne striekacka a otoci sa ampulka hore dnom? Mne z agolutinu zvysky neostavali.. nanajvys pol kvapky..

zaneta2
7. čer 2012

@kveta je to olejová injekce, ale taháme ji pouze stříkačkou ne jehlou, protože jehla je prý moc tenká a trvalo by to dlouho a šlo to těžko. je to odlamovací ampulka nemá nahoře ten špuntík jako třeba menopur.

jimmy1
7. čer 2012

@betysek teda to je překvápko KP 😖 uff, tak to jsem zvědavá, jestli bude sekce nebo ne... Každopádně už to máš "za pár" tak ať všechno dobře dopadne ať přirozeně nebo sekcí, hlavně ať jste oba v pořádku 😵
@kveta @zaneta2 agolutin je olejovej, ale taky mi vždycky nějaká ta kapka zůstala na dně...

betysek
7. čer 2012

@jimmy1 no, já taky valila na doktora oči, když marně hledal hlavičku dole, když ji chtěl měřit. Myslela jsem si, že teď už se otočit nemůže, ale jak je vidět, tak možné je vše. Ale zase na druhou stranu, když to zvladlo tam, tak třeba se mu to povede zase i zpět. 😉

radule21
7. čer 2012

@zaneta2 Ahoj s tím Agolutinem si nedělej starosti,mě to tam taky vždy zůstalo,když jsem to natahovala jen stříkačkou, Teď jsem si koupila náhradní jehle a natahuju to jehlou a úplně super,malinko to trvá tomu olejíčku se nechce,ale jde to určitě lépe jak jen tou stříkačkou.Jinak mě už se to taky podařilo takhle vystříknout. Jinak držím pěstičky, zatím to máš podobné jako já.Já měla 20 folikulu z toho 7 vajíček,ale já měla hyperstimulák,ale jen mírnej.Takže hodně štěstí. 😉

zaneta2
7. čer 2012

@radule21 ahoj, díky moc za info. tak se mi ulevilo. to víš je to všechno nové a člověk neví 🙂 taky jsem si myslela že to manžel zvládne, prostě jsme ženské a musíme to všechno sami. z hyper jsem měla strach, včera doktor řekl že mi nehrozí že je všechno v normě i že punkce naprosto v pořádku. zatím se dobře cítím. ani špinění nic. uvidím zítra jak se budou malé bobulky vyvíjet 🙂 ty máš druhý pokus? nebo už druhé mimi přes ivf?

mmirunda
7. čer 2012

@zaneta2 Ahojky ty taky chodíš do Uniky???

zaneta2
7. čer 2012
mmirunda
7. čer 2012

@zaneta2 To jsem ani nevěděla. a jak jsi si ho vybrala? Já tam chodím i normálně na gyndu k MUDr.Gogelovi, takže pro mě to byla jasná volba. A můžu se zeptat co všechno jste nechali dělat??? a kolik Vás to asi stálo?? Klidně písni do IP. Díky. Nás to čeká v tom srpnu, zlepšujeme spermio ...

lnk
8. čer 2012

@betysek ty bláho, to je teda překvápko... 😖 tak moc ti držím pěstičky, už to máte za pár, tak ať to všecko dobře dopadne, ať už se otočí nebo ne. Ale samozřejmě bych ti moc přála, aby ještě zvládnul jedno salto a vrátil se tam, kam patří... 😉

lnk
8. čer 2012

@zaneta2 to je dobře, že hyperstimulák nehrozí, o jednu starost míň. 🙂
manžel to naštěstí s agolutinem zvládal, takže to natahoval do stříkačky on, vždyky si tu ampulku obrátil hore dnem a pomalu z toho ten agolutin vysával, takže se mu to podařilo odsát vše, nebo téměř vše, já bych toho určitě půlku vylila 🙂 každopádně, určitě se snaž z toho vytáhnout co nejvíc jde

zaneta2
8. čer 2012

@mmirunda dostala jsem doporučení od svého gynekologa. je to spolužák pana profesora Malého. nechali jsem si ICSI, k tomu máme teď PK a k oplodnění jsem zvolili metodu PICSI. dle doktrorů dobrá volba. zatím jsme platili 17500,- . my máme taky horší spermio a díky tomu jsme si chtěli všechno trošku víc pojistit a radši si připlatit aby byla šance vyšší. zatím to vypadá že se vyplatilo. dnes po 2 denní kultivaci máme stále 6 embyrií a v pondělí jdeme na transfer. 🙂

mmirunda
8. čer 2012

@zaneta2 No tak to je super, držím palečky, aby vydržely všechny 😵 😵 a aby tam byl ten pravej šampion. Budeme volit stejně, i PICSI a možná ještě i AH. Moc děkuju. A píchala jsi co? Puregon, Dipherelin a menopur? A brala jsi i antiko Marvelon před stimulkou? Pokud ano tak kolik dnů? Já vím jsem zvědavá, ale mám docela strach ☹

zaneta2
8. čer 2012

@mmirunda díky 🙂 my jsme právě místo AH raději využili PICSI. hodně jsem si tady četla že AH nikdo moc nevyužil. záleží na každém a i na diagnóze. píchala jsem si dipherelin a pan menopur i anti marvelon jsem užívala myslím že 14 dní nebo jak to vycházelo. pak jsem dostala ms zatím poslední. momentálně si píchám agolutin. s injekcí jsem měla velký strach, ale zvládala jsem si je píchat sama dokonce teď agolutin, který se běžně píchá do zadku, ale já si ho píchám do stehna. bohužel manžel není schopný, tak musím sama, někdy je to i lepší. prostě si to přizpůsobíš, když tě to bolí tak přestaneš a pak zase pokračuješ dál. dokonce i punkce se dala v pohodě zvládnout. hodně mě to teda už vyčerpává, ale to bude asi tím že se konečně blížíme do konce. kdyby cokoliv tak napiš. ráda odpovím 🙂

mmirunda
8. čer 2012

@zaneta2 Moc děkuju, právě že mám strašnej strach, z toho všeho, z injekcí a z puknce, prostě ze všeho ☹. Nám říkal, že i PICSI i AH, tak nevím jestli využít to nejlepší nebo ne 😖 Pořád nad tím přemýšlím. Chlap mi s pícháním taky asi nepomůže a já se bojím, že to sama nezvládnu ☹ chjooo kdyby to šlo bez toho. Kdy jdeš na ET??

zaneta2
8. čer 2012

@mmirunda hlavně se ničeho neboj. je fakt že jsem měla taky strach, ale všechno se to dá zvládnout. touha dítka je silnější než strach. původně jsme chtěli jenom AH ne PICSI , vzhledem k tomu že máme horší spermio, tak to bylo pro nás důležitější. podle mě totiž kdyby se nevyužila metoda PICSI a místo ní AH, tak by nemuselo dojít k oplodnění a když ano, tak by se nemusely zavrtat ty správné a embrya by nakonec zanikla. asi fakt záleží na problému. máme špatnou morfologii spermií. jsem ráda za tu volbu. přijde mi AH zbytečné, radši chceme využít zmrazení za tu cenu. co se týče injekcí tak to určitě zvládneš. hlavně je důležité až dojde na věc, tzn. první píchnutí sama doma, tak nad tím nepřemýšlet s prostě to udělat. zjistila jsem totiž, že kdybych nad tím začala uvažovat, tak bych to asi neudělala. nakonec si na to zvykneš a ani ti to nepřijde. ty první podkožní jsou krátké jehly, je dobré na ně mít trošku špíček 😀 to se pak dobře píchá. jenom to štipne a pak už si to ladíš podle sebe, mě když to bolelo tak jsem trošku kožní řasu, kterou si musíš po dobu vstřikování držet, trošku tam polovola a a znovu jakoby držela. měla jsem pocit, že tekutině kterou tam stříkám trošku uvolním místo aby se mohla lépe vstřebat. určitě se to naučíš. je fakt že teď mám břicho jako jehelníček, jenom samé tečky a ke konci od menopuru i modřinky. et nás čeká v pondělí. zítra a v neděli budu čekat na tel, jak vypadáme 😉

mmirunda
8. čer 2012

@zaneta2 Taky máme špatnou morfologii máme Oligoaztenoteratospermiogram ( tak nějak 😉 )

mmirunda
8. čer 2012

@zaneta2 Jsi strašně hodná, že jsi mi toho tady tolik napsala. Se špíškama nebude problém ( mám jich dost a dost) a hele přibrala jsi při té stimulce??? No my určitě budeme PICSI dělat ale dr.mluvil i o tom AH tak nevím jestli budou dělat obojí, fakt nevím. Počítám že nás to bude stát tak 30-40 tisíc a budu věřit tomu, že se podaří první pokus, protože na další bychom si museli půjčit. My se právě snažíme zlepšit teď spesmio, Martin papaá vitamíny pomalu lopatkou a čekáme, jestli to nebude lepší. Antiko začnu brát v červenci a v srpnu by to snad všechno vypuklo .... nooo pomalu se to blíží. Hele a plánuješ nechopenku? nebo dovču?? a kolik emvryií vložíte???

zaneta2
8. čer 2012

@mmirunda nám se právě každý odběr spermio horší. první test loni byl ještě na přirozené. asi to bude stresem v manžela v práci. dokonce kvůli tomu změnil i zaměstnání ale vypadá to že k horšímu ☹ dokonce bral vitamíny, jedl ryby a stejně nic nepomohlo. už jsme se snažili přes rok a nechtěli jsem dál čekat. dohodli jsme se na přechodu na kliniku s gynekologem. doktor nám taky říkal o AH , vlastně o všem, ale jak jsem už psala, hodně jsem tady o tom četla. záleží na vás, osobně bych si radši zaplatila případně zmrazení a následující KET. my jsme počítali do 30 tis. a vypadá to že se vejdeme i do 25. ani doplatky za léky nebyly nijak velké. neschopenku jsem mohla mít už od prvního utz po stimulaci, ale nevyužila jsem ji. brala jsem si vždycky dovču. v práci je vedení obeznámeno s mým stavem, tak se mi snaží vyhovět. hlavně je pro mě lepší jít do práce a případně si vzít půl dne volna, než neschopenku na 14 dní a pak se z toho po transferu zbláznit, kolik tam toho budu mít. taky hodně záleží jak ti bude. snášela jsem to úplně v pohodě. ani žádné bolesti nic, až po punkci trošku. kolik embyrií to je otázka. záleží kolik jich zůstane a v jaké kvalitně. zásadně jsem chtěla jedno, ale jsem trošku nalomená na dvě. uvidím 🙂

mmirunda
10. čer 2012

@zaneta2 Držím palečky na zítřejší ET ať se mimískům u tebe líbí 😵 😵

radule21
11. čer 2012

Ahoj holky, tak hásím, že na těhot. testu mám dvě tlustice. Sice mám testovat až zítra,ale myslím, že tím jedním dnem jsem nic nepokazila. Zítra to ještě zopáknu a když tak se objednám na ultrazvuk.
@zaneta2 Držím pěsti určitě se aspoň jedno udrží. Kdy testuješ ?

lnk
11. čer 2012

@radule21 jupííííí, gratulačka veliká 🙂 to je krásná zprávička, do zítřka už se tlustice určitě nevypaří. 😉 tak hlavně, ať jste v pořádku a všechno probíhá bez komplikací 🙂

lnk
11. čer 2012

@zaneta2 ahojky, taky držím pěstičky, ať se ti drobečci krásně zahryznou a nepustí 😉

zaneta2
11. čer 2012

@radule21 gratuluji k // 🙂 díky moc. testuji až za 14 dní. dnes jsem po ET. doufám že taky najdu // 🙂

zaneta2
11. čer 2012

@lnk díky moc. doufám, že se uchytí aspoň jedno i proto jsme nakonec nechali dát dvě. prostě jsme chtěli zvýšit šance.

betysek
11. čer 2012

@zaneta2 Moc držím palečky, ať vidíš za 14 dní na testu //. 😉

betysek
11. čer 2012

@radule21 Moc gratuluju. Super. 😉

betysek
11. čer 2012

Jinak dneska po poradně v rizikové poradně je prcek zase ukázkově hlavičkou dolů, tak že císař je zatím odložen. Vyloženě si z nás dělá srandu. Primář taky říkal, že to není moc obvyklé, aby se mimčo na konci těhu takhle otáčelo. Tak že další kontrola v pondělí, tak uvidíme, jestli do té doby porodím nebo ne. 😉

lnk
11. čer 2012

@betysek tak vidím, že mimčo je srandista, že vás pěkně vodí za nos, a nechává vás napnuté do konce 🙂 tak držím pěstičky, ať to dobře zvládnete. já jdu na kontrolu zítra, tak uvidím, jak dopadnem

lnk
11. čer 2012

@zaneta2 my jsme si taky nechávali dávat dvě, člověk nikdy neví, co pomůže 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru