CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

lnk
28. led 2017

@misaskul ahojky, my to absolvovali už hooodně dávno, tak si to moc nepamatuji, ale těch návštěv bylo opravdu hodně... narkoza je jen při odběru vajíček, zavádění embryjka už je bez narkozy. počet zavedených embryjek závisí na vás, kolik jich chcete. my zkoušeli dvakrát dvě a nikdy z toho nic nebylo, tak pak jsme dvakrát dávali jen po jednom a vyplatilo se to. prostě to ženské tělo není obecně připraveno mít dvojčata, tak to jedno mi přijde takové přirozenější, co to tělo zvládne 🙂 neschopenku jsem si vždy nechala vystavit v den zavedení embryjka, protože jsem chtěla být doma v klidu a bez stresu z práce. ale určitě můžeš chodit do práce klidně dál 🙂 doma zůstávat nemusíš, pokud nechceš. přeju ti hodně štěstí 🙂

andela01
28. led 2017

@misaskul přesně jak píše @lnk A počet návštěv taky závisí na tom, jak bude tělo reagovat na hormony. My nechali třeba zavést dvě embryjka a chytlo se jedno. Opravdu se to na tobě, jak se rozhodnete. Je to už nějakou dobu, co jsme tam byli, takže s penezma neporadim. Ale určitě jistá část za léky a potom každý nadstandard se platí. A to taky záleží, co si vyberete. Dr vám doporučí a nemusite samozřejmě souhlasit se vším. Od toho vseho se odvíjí cena. Narkózy se neboj. Je to na chvilku a už že salu při odběru půjdeš po svých 😉 Při zavedení se narkóza nedává, není to bolestivé. Při návštěvách se na vše ptej, ochotně vždy poradí a jsou i na telefonu, kdyby bylo třeba. Moc držím palečky a kdyby něco, klidne se ptej. Budu-li vědět, ráda odpovim a poradim 🙂

misaskul
28. led 2017

@lnk
@andela01 Oběma zatím moc děkuji. 🙂

hanulkasa
10. kvě 2017

Ahoj holky. Co tady noveho??

dendinka
10. kvě 2017

@hanulkasa Ahoj, já se zrovna chystám na druhé IVF, včera jsem dostala ms, tak už zobu Marvelon. Dnes jsem se objednala na prohlídku před IVF, vychází na mé narozeniny, tak nafasuju léky a začátkem června začneme stimulaci.

hanulkasa
10. kvě 2017

@dendinka Tak to budu drzet pěsti at mas stesti a vyjde to! Nevzdavej se. My mame ted v sobotu 13.5. výročí, rok co jsme si jeli pro Kubicka. 😍

dendinka
10. kvě 2017

@hanulkasa dokud ještě máme peníze v zásobě na miminko, tak to nevzdám, horší to bude až pak, snad to klapne brzo, kvůli té poruše srážlivosti krve co mi teď našli budu mít i injekce na ředění krve a místo listovky musím femibion

boba245
10. kvě 2017

@hanulkasa Ahoj. My s mojim muzickom sa uz nevieme dockat nasho Olivera 🙂 ... este si pockame cca 1 mesiac, ale predpokladam, ze skor to budu take 2-3 tyzdne.

@dendinka Drzim päste, nech sa zadari 😉

hanulkasa
10. kvě 2017

@dendinka Urcite to vyjde. Ja mela taky injekce na redeni krve. Mela jsem zánět zil, tak proto. Uvidis ze se taky dočkas.

@boba245 super, tak se drz a hodne odpocivej a spi. Bude se to hodit. 😀 Budeme cekat na zpravu.

boba245
10. kvě 2017

@dendinka Prave som si precitala tvoj prispevok o zrazanlivosti krvi. Ja mam tiez trombofiliu. Zistili mi ju az po IVF. Otehotnela som, ale v 13tt sme o to prisli....s najvacsou pravdepodobnostou bola pricina ta trombofilia a mozno aj porucha vstrebavania listovky (mam poruchu MTHFR). O 3 mesiace som zistila ze som tehotna ... prirodzene a hned od zaciatku tehu som si pichala Fraxiparin na riedenie krvi a picham si to cele tehotenstvo a tiez som brala Femibion a vsetko je v poriadku. Takze ked ti teraz zistili tu poruchu zrazanlivosti krvi, verim, ze tentoraz vam to vyjde 🙏❤🙂

boba245
10. kvě 2017

@hanulkasa dakujem, urcite sa ozvem 🙂

dendinka
10. kvě 2017

@boba245 snad se znovu zadaří tentokrát až do zdravého miminka, když budu ředit tu krev. Pan doktor Frgala mluvil o tom, že nebude hned ET ale až další cyklus KET, protože kvůli PCO a velkému riziku hyperstimulačniho syndromu nepicham pregnyl ale decapeptyl a ten nepřipraví dobře děložní sliznici na embryo.

boba245
11. kvě 2017

@dendinka Urcite to riedenie pomoze . A Ten jeden cyklus uz ubehne raz dva, hlavne nech si v poriadku. Drzim päste 🙂

lnk
9. čer 2017

@boba245 ahojky, tak budu na tebe myslet a držet palečky, abyste porod zvládli na jedničku 🙂 neskutečné, jak rychle to uteklo... 🙂

@hanulkasa mně už končí období "užívání" si na mateřské a od září po pěti letech doma s dětma nastupuju do práce. přišlo to dřív než jsem očekávala a trošku mě z toho bolí u srdíčka. nicméně práci jsem vzít musela. takže už dokoníkuju a už vás holky nebudu podporovat. můj život s IVF končí a začne mi zas nová etapa. do práce, do školy apod... 🙂

@dendinka moc ti holka držím pěsti, aby ti to vyšlo. decapeptyl mi taky jednou zkoušeli, též mám PCO. a jak píše boba, tak třeba je fakt problém v té srážlivosti a pomůže ti to k tvému miminku, moc bych ti to přála..

dendinka
10. čer 2017

@lnk Já měla decapeptyl i při prvním ivf, tam jsme si pak priplaceli ISMT, to se stříkne hcg na děložní sliznici. Podle reálných zkušeností dr. to ale nijak šanci na uchycení nezlepší a tak už to nebudou nabízet a radši prý všechno mrazit a zavádět až jako KET, ale zatím nevím, zatím mám teď v protokolu vše i po ET.

boba245
10. čer 2017

Ahojte dievcata 🙂. V pondelok 5.6. sa nam narodil krasny, zdravy syncek Oliver s mierami 3000g a 47 cm 🙂. Vcera nas uz pustili domov z porodnice, tak si konecne uzivame maleho a nevieme sa na neho vynadivat 😍

boba245
10. čer 2017

@lnk Dakujem krasne a veru, ubehlo to riadne rychlo 🙂

dendinka
10. čer 2017

@boba245 to je super, gratuluji a hooodně zdraví, ať pěkně roste a dělá jen radost

andela01
10. čer 2017

@boba245 moc gratuluji a preji hlavne moc zdravicka 🙂

lnk
11. čer 2017

@boba245 moc blahopřeji. hlavně ať jste oba v pořádku 🙂 měj se krásně a užívej si maminkování 🙂

hanulkasa
13. čer 2017

@boba245 taky velmi gratuluji. Uzivej si to. Preji hodne stesti a zdraví malému. 😉

hanulkasa
13. čer 2017

@lnk No vidis jak to leti. Nase zlaticko uz bude mit pristi tyden pet mesicu. Manzel furt resi, kdy pojedeme pro druhatko. Blazen. 😀😀Tak at se ti v práci líbí. Jdes na plny úvazek?

hanulkasa
13. čer 2017

@andela01 ahoj, muzu se zeptat jak to vypada u vas s druhym potomkem? 😆

andela01
13. čer 2017

@hanulkasa prozatim jsme to odlozili 😉

lnk
13. čer 2017

@hanulkasa jojo na plný, bohužel na zkrácený mi to nechtěli dát 😀

dendinka
13. čer 2017

Ahoj holky, tak jsem dnes byla na prvním ultrazvuku při stimulaci, folikuly rostou rychleji než při stejné dávce Gonalu minule a tak už v pátek místo druhého ultrazvuku bude OPU. Mám jich tam už dneska 22 větších než 12 mm a většina jich je větších než 14mm a jeden měl už dokonce 18mm. Tak snad bude jich mít dost v sobě vajíčka a aspoň těch 9jich zralých a oplodněných zase bude.

andela01
13. čer 2017

@dendinka moc moc drzim palecky 😉

lnk
14. čer 2017

@dendinka přeju ti moc štěstíčka, posílám srdíčko

lnk
14. čer 2017

@andela01 tobě taky srdíčko .-)

dendinka
14. čer 2017

@lnk děkuji moc, bude potřeba

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru