Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

sarinkaropuska
2. pro 2017

Tak včera akutní operace cysty a vzali my celý vajecnik vejcovody taky nemám pouze jeden maly vajecnik😣

evelinah
2. pro 2017

@sarinkaropuska drž se a pořádně odpočívej ať si brzo zase fit ❤

sarinkaropuska
2. pro 2017

@evelinah dekuji drží mne syn a manžel 😙 je to strašný když vám vezmou pomalu vsechno😣v Pronatalu máš ještě 4 zamrazeny tak budu doufat že to vyjde😙jinak ti dekuki

luuucatko
8. pro 2017

Holky, platí se něco v Iscare za IVF? Děkuji

majinka1981
8. pro 2017

@luuucatko jj ano jako všude :D Záleží jen na to kolik....hormony, zamražení, transfer cca 20000,- pokud máte nárok na pojištovnu jinak mnohem více. Jukněte na jejich stránkách je ceník.

evelinah
23. pro 2017

Všem přeji krásné a pohodové Vánoce,do nového roku hlavně hodně zdraví, štěstí a ten vytoužený uzlíček v náruči 😘🙂

majinka1981
23. pro 2017

@evelinah tobě taky krásné vánoce

sarinkaropuska
23. pro 2017

@evelinah dekuji😚

luuucatko
27. pro 2017

Ahoj holky, chtela jsem zeptat ( v lednu budeme pres Iscare zadat pojistovnu o IVF), stalo se vam uz nektere, ze by to pojišťovna neschvalila? Jak dlouho trvalo vyjadreni pojišťovny?
Probiha IVF primo v ISCARE? Byli jste na lůžku jen jeden den? Jak dlouho jste pote byly doma? 🙂

lagina
27. pro 2017

@luuucatko Vubec jsme pojišťovnu nijak neřešili, prostě při další kontrole už se vědělo, zda to schvalila... ale byla jsem v rámci studie, tak nevím, zda to nebylo nějak jinak.
Jinak vždy jednodenní hospitalizace, ráno výkon, vyspat se a domů 🙂
Doma na neschopence jsem od odběru vajíček až do porodu - vzhledem k povaze mé práce jsem se už do práce nevracela. Také první trimestr byl po hormonech docela jízda, bylo mi opravdu hodně špatně, to bych nedala ani kdybych chtěla - ale to bude mít každý jinak.
Přeji mnoho štěstí 🙂 🍀

peggy_5
27. pro 2017

30.1. nás čeká 1. konzultace, tak jsem zvědavá, doufám, že se někam pohneme... vše je u nás v pořádku, ale stejně to nejde, tak jsem zvědavá, jestli příští vánoce už budeme slavit ve třech (ať už v jakékoliv podobě, jak říkal můj muž)..

lussinka88
28. pro 2017

@luuucatko jedine dve podminky pro schvaleni ivf je vek a pocet vycerpanych pokusu IVF - ET (embryo transferu). Vyjadreni pojistovny trva mesic, ale iscare (pokud splnis ty dve podminky) je schopen zahajit stimulaci pred rozhodnutim pojistovny, protoze vi, ze to schvali.... pokud bys neco zatajila a neschvalili to, tak si to zaplatis ze svyho. Ivf probiha primo v iscare. Po punkci je potreba lezet jeden den. Ja byla na punkci (odebrali mi 30 vajicek - coz je rizikovy a sla jsem druhy den do prace a bez problemu) uprimne doporucuju chodit do prace, protoze ty dny potom se tahnou neskutecne dlouho... ackoliv pracuju v rizikovym prostredi, tak jsem vydrzela v praci do 26tt, alespon jsem nemela cas premyslet nad kravinama. 🙂 sla jsem na neschopenku protoze jsem mela vysoce rizikovy tehotenstvi (hrozil mi predcasny porod a pod)... priste bych to udelala stejne

lussinka88
28. pro 2017

@peggy_5 preji hodne stesti!! Urcite vam pomuzoiu. V tehle skupine je hodne holek co do nekolika mesicu otehotneli! 🙂 hlavni je si to srovnat v hlave (bohuzel)

nita1984
28. pro 2017

Ahoj holky, 12. 1. nás čeká první konzultace v Iscare. Máme za sebou jeden IVF cyklus 5 transferů) neúspěšně v Podolí, takže te´d padlo rozhodnutí změnit CAR.
Chceme si nechat dodělat nějaká vyšetření.

Můj dotaz. Kdo byl na IUI dopláceli jste něco? Díky

lussinka88
28. pro 2017

@nita1984 nic se nedoplaci jestli jsi jich nevycerpala 6 za rok...

nita1984
28. pro 2017

@lussinka88 díky. Vím, že v některých CAR se doplácí, tak se raději ptám, abych věděla, s čím počítat.

lussinka88
28. pro 2017

@nita1984 ono se vetsinou doplaci, kdyz je potreba specialni stimulace. Ale pokud normalne ovulujes nebo na tebe pusobi clostik, tak se nic krome doplatku za clostik a ovitrelle nebo pregnyl neplatis...

gabcat
29. pro 2017

@luuucatko Pojišťovna má na vyjádření lhůtu měsíc, ale jak už bylo řečeno... je to spíš formalita a na iscare zahajují stimulaci dřív. A já jsem byla na nemocenské od punkce po začátek mateřské. Být doma mi nevadilo, naopak nestresovala jsem se v práci. Ale to je na každém. Každopádně pokud nejsou komplikace, je nutné ležet vždy jen max pár hodin po zákroku.

luuucatko
29. pro 2017

@lussinka88
@lagina
@gabcat
To je zvláštní vsechny jste se v podstate shodli, ale jak to, ze me rekli, ze v lednu zazadame, pojišťovně to pry trva dva mesice, tak ze po schválení nekdy v březnu bych sla na ivf :( .. Myslite, ze hned jak budeme vyřizovat v lednu zadost v Iscare na pojišťovnu, ze se mam zkusit zeptat jestli by nebylo mozne zacit hned?

gabcat
29. pro 2017

@luuucatko Já jsem dostala už instrukce na stimulaci před schválením. Akorát jsem měla mít menstruaci dost brzy, takže sestra říkala, ať začnu až další. Pojišťovna by to nemusela schválit do odběru vajíček - na to už je potřeba mít odsouhlaseno. Takže záleží, jak ti to termínově vychází.

blondyna007
29. pro 2017

Ahojda holky, i já jsem si prošla ivf v Iscare a můžu jen chválit.Personál byl příjemný.Nó a s tou stimulací je to celkem rychlé.Když jsem tam přišla na konzultaci, už po 3 nevydařených IUI.Ptala se mě kdy začneme a já říkám klidně další měsíc,to byl říjen.2-3 den menstruace jsem tam šla,nasadili mi hormony, pak se jde na kontrolu cca po týdnu.Pak na punkci vajíček, cca po 5-7 dnech ti nasadí 1-2 embrya, chvilku si poležíš a jdeš domů.😀Za 10-14 dní si můžeš udělat 1.tt.😀Tak hodně štěstí.A až se Vám tam objeví ty // čárky, tak to je neuvěřitelnej pocit.😃

blondyna007
29. pro 2017

Jó a ještě dodávám, 4 pokusy máš pojišťovnou částečně hrazené, pokud si v prvních 3 cyklech necháš nasadit po 1 embryu. Úplně zadarmo to není nikdy, jak jsem si na začátku myslela.....😂 Pamatuji si,že první záloha byla 9.000 a pak se ještě doplácelo.Nás to na druhý pokus vyšlo na 24.000.Druhý pokus myslím z prvního cyklu.Nejdřív 1 embryjko a druhý pokus KET 2 zbylá emryjka z mrazáčku a zadařilo se.Máme zdravou dcerku.😀

luuucatko
30. pro 2017

@gabcat Ahaa, no terminove zřejmě kolem 17. ledna budu mit ovulaci a půjdeme na 3. IUI a v ted den bychom meli zadat pojistovnu a lutealni fázi mam cca 13 dni. Tak ze teoreticky zacatkem února bychom mohli zacit? 🙂

luuucatko
30. pro 2017

@blondyna007 To rada slyším 🙂 Nam doktorka rekla, ze mame počítat celkem cca 10 tisíc, tak jsme zvědaví. A kolik embryjek sis nechala zavest pri jednom transferu?🙂

gabcat
30. pro 2017

@luuucatko Myslím že ano. Ta stimulace je taky ba nějakou dobu, Tak myslím, že by to mohlo vyjít tak, že bys začala stimulovat a ta měsíční lhůta by skončila před odběrem. Budu držet palce, ať to vyjde. Naší píďalce je zítra 10 týdnů a i když těhotenství i porod byly katastrofa, výsledek určitě stojí za to ❤️

lussinka88
30. pro 2017

@luuucatko tak jestli jdes jeste na IUI a budes mit stimulaci, tak mozna proto na to nechtej spechat... me doporucovali po stimulaci clostikem jeden cyklus (nakonec jsme nechali 2cykly) nechat probehnout normalne a pak az stimulovat na IVF kvuli tomu aby bylo hodne kvalitnich vajicek a telo si trosku odpocinulo...

lussinka88
31. pro 2017

@luuucatko ty jo 10tis? To mi prijde nejak malo... nevis co ti do toho pocitala?? Protoze my jsme meli ICSI 10vajicek (8tis), dalsich 20 bylo IVF to hradi pojistovna (ale je mensi uspesnost, z tech 20embryi prezilo jen jedno a to se nechytlo), pak prodlouzena kultivace je 3,5tis + mrazeni pokud bude co tak je 6tis a vic podle poctu embryi. A to je jen to zakladni...

lussinka88
31. pro 2017

@gabcat
@blondyna007
@lagina
@majinka1981
@evelinah holky neresil jste nekdo mrazacky?? Koukam do ceniku a ono je to predplaceny jen na rok. A rok uz to byl!!! 🙈 kurna tak snad je nevyhodi neeee??? Ach jo, doufam, ze jsem zas neco neprokaucovala.

evelinah
31. pro 2017

@lussinka88 v ISCAR jsme nikdy tak dlouho mrazáčky neměli. Ale bez tvého svolení nic vyhodit nemůžou. Zavolej si tam v úterý a uvidíš. Nám z Pronatalu poslali normálně dopis, jestli chceme pokračovat či jestli je můžou zlikvidovat. Tak se ničeho neboj 😉. Užijte si silvestr

lagina
31. pro 2017

@lussinka88 Já myslela, že je to na dva roky... budu muset nakouknout do podmínek. Řešili jsme to zatím jen slovně s mužem a říkali si, že i ty dva roky jsou docela malo :D :D