Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

gabcat
31. pro 2017

@lussinka88 taky jsem neřešila. My máme embryjka od února 2017. Ale sestra mi tenkrát říkala, ať se nebojím, že to určitě nespláchnou, pokud se nikdo neozve, ale upozorní tě 😉

luuucatko
1. led 2018

@gabcat jeeeee to bych hrozne rada, tak snad.. Ja mam totiz pocit, ze stejne co reknu, tak v Iscare vypouští a dela se vse podle toho jak rozhodnou.. Musim si tentokrat dupnout.. Mam pocit jako by me vůbec neposlouchali a nepristupovali i individuálně .. :(

luuucatko
1. led 2018

@lussinka88 Aha, to me nic o vynechani neříkali. Rekli, ze rovnou po IUI najedou.
No tu cenu mi z hlavy odůvodnila tim, ze jsme oba zdravi, tak ze nebude potreba resit nic na vic, ale i tak jestli to bude o 6tis vic, tak se nic neděje. Počítáme s tim.
Mysli s, ze by slo nejak udelat jít na ivf vo nejdriv? To znamena domluvit se treba na patek na.konzultaci kdy by mel byt 2 den cyklu..ze by se vyplnili papíry pro pijistovnu a rovnou se zacalo? Mysli s ze je sance?

lalen1
1. led 2018

@lussinka88 předplící se na tři roky, ne? nebo aspon já to tak měla... a i po té lhůtě tam embryjka jsou..

luuucatko
1. led 2018

@lagina a muzu se zeptat kolik vas to stalo na ty dva roky? 🙂

gabcat
1. led 2018

@luuucatko s dovolením odpovím ja. Pokud bys chtěla vyplnit žádost 2.den cyklu už, tak nezačnete ivf určitě ještě ten samý cyklus. To je právě pozdě. Pojišťovna má měsíc. Měla bys už hotovou stimulaci a pojišťovna by se pravděpodobně nevyjádřila do doby, která je nutná na odběr vajíček.

Já si byla nechat vysvětlit protokol od sestry a ptala jsem se, jestli mám začít už ten cyklus, že čekám ms tak do týdne. A sestra říkala, že to tím pádem mám nechat až na zen další cyklus, že by se to nemuselo stihnout. Takže ty bys měla ještě méně času.

luuucatko
1. led 2018

@gabcat Aha, tak budeme tedy počítat začátkem února. A mohla bys mi prosím napsat tedy ten počátek před IVF? Prosíím 🙂 .. To znamená, že před ovulací opět začne stimulace a v jakém bodu cyklu se jde na odběr a na ET?

gabcat
1. led 2018

@luuucatko Já jsem začínala 2. den cyklu, stimulovala 10 dní injekcemi puregon (stimulace vajíček) a orgalutran (od 7.dne cyklu, aby se zabránilo předčasnému prasknutí). Délka i léky jsou vybrány individuálně podle toho, jak rostou folikuly. 11. den jsem pak večer píchala Ovitrele, což je na vyvolání ovulace. 13. den cyklu jsem měla odběr vajíček. 18. den cyklu pak embryotransfer. U něj záleží, jak dlouho se nechají embrya kultivovat. Teď je už standard prodloužená kultivace, kterou teda doplácíš, ale ke to mnohem lepší. 8. den po transferu první pozitivní test. A za 36 týdnů a 1 den od transferu porod 😃

majinka1981
1. led 2018

@lussinka88 ahoj,hele to jsem zatím neřešila. Máme tam jedno od května.

luuucatko
1. led 2018

@gabcat jde moc hodna, děkuji.. Takhle jsem to presne potřebovala rozepsat. Jeste se zeptám, žádost na pojišťovnu jsi vypisovala s doktorkou nebo to Iscare cele udělá sam. Rekli mi ze zazadame na dalsi kontrole pred iui, coz bude nejspíš pristi patek. Tak abych věděla až se budu objednávat na ten patek jestli to recepční nahlásit navic kvuli více času.

gabcat
1. led 2018

@luuucatko Udělají si to sami, nic hlásit nemusíš.

lussinka88
2. led 2018

@lagina taky mam pocit, ze to bylo na dva roky... ale radsi tam dneska zavolam... jinak GARATULUJU K STEPANKOVI!!! At vam krasne roste a dela vam jen radost!

lussinka88
2. led 2018

@luuucatko a ke komu chodis? On ma na to jinej kazdej jinej nazor, ale jsem rada, ze jsme pockali, protoze jsem si fakt odpocinula, uklidnila se a nabrala silu. Mozna to i ovlivnilo to, ze jsem mela pak hodne vajicek i embryi (30vajicek a z toho bylo 29embryi)...
sance asi je, pokud bys faaaaakt hodne chtela, tak bych tam dneska zavolala tomu doktorovi ke komu chodis ze bys chtela zazit co nejdriv, jestli by to tak neslo udelat. U me jsme byli domluveny na zari a nakonec jsem je “premluvila” na cervenec 😂 a na pojistovnu se necekalo (ale asi zalezi na doktorovi)...jenze druhy den stimulace se prislo na to ze mam boreliozu tak jsem musela ivf ukoncit a fakt se zacalo az po lecbe v zari 😂. Furt si rikam, ze to tak proste melo byt... nikam bych ale nespechala, klidne zkus ten posledni pokus iui ono totiz to casto vyjde ;)

luuucatko
2. led 2018

@lussinka88 moc dekuji za rozsáhlou odpověď 🙂
Ja tam dneska chci volat, ale problem je, ze ty slečny na recepci me jen objednají..nevím komu zavolat abych zkusila přemlouvat aby uz nyni zazadali zadost na pojišťovnu.. Přijímal me klasicky mudr. Hulvert a pak uz jsem to mela ma střídačku.. Ackoliv jednou se me ptali ke komu chodím, tak jsem rekla, ze pi kazde k nekomu jinemu a slečna rika " jo vidim, paní Nedelkova"..
30 vajíček, ty brdo, tak to je krasny 🙂

ka_cenka87
2. led 2018

Ahojky, jak dlouho jste čekali na výsledky z genetiky? Byli jsme tam začátkem prosince a 11. 1. jdeme na konzultaci kvůli špatným výsledkům spermiogramu, tak jestli náhodou už nebudou 😉 díky

luuucatko
2. led 2018

@gabcat
@lussinka88
Holky, tak jsem objednaná na kontrolu před 3. IUI a sestřička byla tak hodná, že mi ještě dnes bude žádat na pojištovnu, tak že když se ani 3. IUI nepovede, tak zhruba 31.1. bychom měli začít se stimulací před IVF.

lussinka88
2. led 2018

@ka_cenka87 cekala jsem pred rokem 3mesice

petula2211
3. led 2018

Zdravím holky,jsem ráda ze jsem nasla nejaky mensi info o Iscare,a jak to vlastne chodi.Chystam se tam s pritelem 16.ledna,mam doporuceni od sveho gyn. Cely problem je ve me,nemam ovulaci,a menses taky ne,musim kazdy 22 den brat po dobu 5 dni Utrogestan. Dr.mi napsal clostyl,ale nezabral,a 3 mesic jsem ho uz ani nebrala,protoze jsem po nem mela silene navaly horka. Po kazde jsem si delala ovu.test a nic. Pritel spermio uplne v poradku. Hormonalni profil mi dr.nedelal,tak jsem si rovnou rekla ze chci na kliniku,a ze si se mnou snad poradi. Chci se zeptat jestli mate,nebo jste mela nektera z vas stejny problem? Moc diky za vase nazory a odpovedi 😉

michaela_k
3. led 2018

Holky. Zbyla mi jedna injekce Orgalutranu. Mate některá zájem??? ;)

ka_cenka87
4. led 2018

@lussinka88 Děkuji

lussinka88
5. led 2018

Holky tak pry mrazacky jsou predplaceny na 3roky. Od dubna maji novy cenik a mrazi uz jen na rok a pak clovek plati ten rocni poplatek

peggy_5
9. led 2018

30.1 nas ceka 1. Konzultace.. co se bude dit? Jak dlouho to muze trvat cela ta navsteva? Budou chtit muzi treba odebirat sperma na nejaky testy, kdyz mame vysledky z konce prazdnin nebo jim to co bylo pres pul rokem staci?

nita1984
9. led 2018

@peggy_5
Náš čeká 1. teď v pátek tak jsem taky zvědavá

lussinka88
10. led 2018

@peggy_5 na prvni konzultaci ti vsechno tohle reknou. Delaji bezny gyn vysetreni a projdou si papiry co jim pripadne doneses. Testy zopakuji - hormonalni profil + spermio pripadne neco doplni

nita1984
12. led 2018

První návštěva Iscare za námi. Jsme v péči MUDr. Frühaufové a super. Dnes UTZ, folikul 18mm, takže zítra ovitrelle a v pondělí IUI. Mezitím jsme objednaní k MUDr. Maličkové na imunologii a také na genetiku.
Mám z toho radost, že se zase začaly věci hýbat. Snad už se konečně usměje štěstí 🙏🙏🙏

petula2211
13. led 2018

@lussinka88 ahoj,slysela jsem ze hormonalni profil se dela druhy den menses. Je to podminkou? Nebo mi ho udelaji rovnou? V utery jdem na prvni konzultaci,jsem celkem nervozni,vubec nevim co mi reknou atd ☹

nita1984
13. led 2018

@petula2211 ano, pro hormonální profil je podmínka 2-4 den cyklu

lussinka88
14. led 2018

@petula2211 jak psala nita, 2-4den. Bat se nemusis, jsou tam strasne hodni 🙂

luuucatko
14. led 2018

Akorat na me vzdy na kontrolu nebo iui padne doktorka, ktera je strasne nepříjemná. Nerada mi odpovida na dotazy a vypada to jako kdyz ji obtezuju. Je to blondynka a myslím, ze ukrajinka. Nevite jak se jmenuje? Vzdy jméno preslechnu.

evelinah
14. led 2018

Začínám poslední boj. Zítra ultrazvuk 8 den a pak transfer. No uvidíme jak to půjde 😊