Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

lussinka88
14. led 2018

@evelinah zrovna jsem ti chtela psat jak to vypada!!! 😊 skvely! Zitra dej vedet co a jak!

lussinka88
14. led 2018

@luuucatko jooo tu znam... 🙈 mela jsen ji jednou na iui, ma asi 3tituly a jmeno uz jsem zapomnela. Po iui me tam nechala lezet na koze a odesla 😂🙈

luuucatko
14. led 2018

@lussinka88 jo naposledy me taky nechala ležet, ale hrozne ji to obtezovalo. Poprosila jsem ji totiz jestli by jen rychle nepodivala zda fakt aktuálně ovulace probiha, ze mi to vlastne jeste nikdo nepotrvdil aktuálně. Asi tri krát me upozornila, ze tohle pri iui nedelaji a nechtěla. Zabralo ji to o 10 sekund vic a mohla se zbláznit. Potřebuju jeji jmeno, protoze příště ji nechci. V utery jdu k Lenertove a ta to urcite není, ale priste pokud by mi ji dali chci říct, ze chci k nekomu jinemu, ale potřebuji jeji jmeno. :D

luuucatko
14. led 2018

@lussinka88 podle me to bude doktorka Prjanicnikova, dle toho příjmení a ted jsem našla nejake spatne diskuze, ze k ni par holek taky nechtělo..

petula2211
15. led 2018

@lussinka88 moc díky 🙂 zitra rano tam s pritelem jedem,dam vedet jak jsem dopadla 🙂

nita1984
15. led 2018

Ahoj holky, tak jsem trochu naštvaná. Objednaná dnes 12:50h na IUI a ještě teď 13:30h sedím v čekárně a nic. Je takové čekání běžné? Úplně mi to rozhodilo pracovní program 🙄 v Podolí jsem vždycky čekala max deset minut 🙄

evelinah
15. led 2018

Já byla dnes na 10 a odcházela jsem ve 12. Jinak zítra píchám ovitril,čtvrtek rozmražení a příští úterý transfer

luuucatko
16. led 2018

Ahoj holky, jdu na posledni iui a hned následně na ivf pokud se nezadari.. Tzn zacatkem února začínám stimulovat. Dnes mi rekli šíleně moc veci kolem a jedine co jsem uplne nepochytila je cena.. Pri prvním ultrazvuku slozime 4 tis.. A másle pri odběru 18 tis.. Nicméně budeme chtit ISCI a prodlouženou kultivaci. Co všechno je v těch 18tis?.. Budeme ještě doplácet neco na vrch? Dekuji 🙂

lussinka88
16. led 2018

@luuucatko mozna je to ted jinak, ale my skladali 16tis... je to jakoby pausal a z tech penez se ti pak odectou laboratorni metody co nehradi pojistovna. Tzn. Z te castky co slozite se odecte ICSI a PK a pripadne mrazeni. Co nevyuzijes ti vrati nebo doplatis podle situace

lussinka88
16. led 2018

@luuucatko zvlast se plati leky, ty jsem platila dole v lekarne...

petula2211
16. led 2018

Ahoj holky,tak jsem dnes byla na prvni konzultaci u mudr Nedělkové. Muj pocit skvely. Utz v poradku,pristi tyden odbery krve,a nejdriv to pry zkusi iui takze dnes uz zazadano na pojistovnu na schvaleni hormon.lecby. Tak snad. Vim ze je malinka sance,ale malinko zacinam verit ze by se mohlo zadarit 🙂 drzte palce 🙂

luuucatko
17. led 2018

@lussinka88 aha, tak super..děkuju.. Jsem si říkala jestli nebudeme ještě doplácet prave to co chceme na vic. Tak to je skvělý. Nejradši bych asi se zadarilo toto poslední iui kdyz jsem viděla jak dlouho budu muset pichat hormony plus narkoza a jeste se může stat ze zadna embrya ani nebudou :(.. Vkladam do toho velke naděje.. U nas je jen mensi pocet spermií jinak nic jiného ..

lussinka88
18. led 2018

@luuucatko zrejme si dostala kratky protokol, ne? To fakt strasne utece, ty hormony ani necitis. Nejdelsi je cekani 🙂)

lussinka88
18. led 2018

@evelinah kolik ti jich rozmrazili?

luuucatko
18. led 2018

@lussinka88 asi jo :D.. Jen mi ukázali ze od 2dc cca do 11dc injekce.. A jaké jsou ty odběry..? Pry muzu hned druhý den do prace.. Nic neboli?🙂

lussinka88
18. led 2018

@luuucatko ty odbery jsou v pohode 🙂 jen se tam ceka v takovy pripravne (na chodbe), ale je tam vetsinou vic holek (byly jsme tam vždy 3) takže tam byla i trošku sranda 🙂. Jinak po odběru jsem nic necítila, možná jen trošku podbřišek, ale nic co by se nedalo vydržet. Říkali mi, že díky tomu, že mě 30x nabodli, tak můžu mít bolesti a můžou mi dat nějakou injekci na bolest, ale bylo to tak nevýrazný, že jsem si nic nenechala dávat v pohodě jsem odešla domu a druhý den normálně do práce. 🙂

gabcat
19. led 2018

@luuucatko To je hrozně individuální. Mě to po probuzení bolelo hodně, ale prý hůř dostávali k jednomu vaječníku, tak na mě prý různě lehali 😀 tak mi sama doktorka říkala, že to určitě musí bolet, ať si nechám dát čípek 🙂 pak už v pohodě. Druhý den bych odběr už ani tak nestíhala, bohužel mi pak začal menší hyperstimulační syndrom, takže to bylo au au. Ale říkám - u mě blbá shoda náhod, jinak se určitě není čeho bát. To samé injekce. Čekání na to, jak to celé dopadne, je určitě horší, jak tu zaznělo. A to pak i v případě úspěchu. Držím palce - únor je v iscare super úspěšný 😉

majinka1981
20. led 2018

mě tedy po odběru bolelo břicho špatně. Předtím jsem měla dvě revize a o tom jsem neveděla,ale odběr pro mě hodně bolestivý.

luuucatko
21. led 2018

@lussinka88
@gabcat Moc děkuju za reakce. 🙂 Asi jsem z toho podělaná, protože jsem byla v říjnu na laparoskopii - na průchodnosti a když mě uspávali, tak to byl horor. Nemohli mi nejdřív napíchnout žílu, tak že po napíchnutí mi v ruce tou jehlou šátrali. Myslela jsem, že umřu bolestí. Pak doktor řekl ať mě netrápí a našel mi prý tzv. palcovou žílu, tak že jsem měla dvě napíchnutí. A pak přišlo ještě něco horšího - uspávání. Doktorka to do mě prala šíleně rychle, tak že jsem se jim tam na lůžku začala třást a záklánět bolestí až opět doktor upozornil, že musí pomalu! Zaučovali se na mě dvě doktorky. Po téhle zkušenosti se nárkozy bojím. :(
Nicméně jsem vyhodnotila, že pokud tedy teď nevyjde IUI a půjdeme na IVF, tak den po odběru se domluvím, že budu doma, pokud nebudou odběry v pátek. 🙂
Holky, chtěla jsem se zároveň zeptat - doporučíte mi nějaké vitaminy před IVF? Beru kyselinu listovou a dřív jsem zkoušela Fertipronu.

lussinka88
21. led 2018

@luuucatko po transferu jsem brala orthomol natal vitaminy. Priste do nich pujdu zas, brala jsem je 3mes a jestli pomohly nevim ale mela jsem po nem krasny vlasy, nehty a kuze byla takova mladsi 😂. Jinak bych do sebe nic moc navic necpala aby telo nebylo zmateny

luuucatko
21. led 2018

@lussinka88 Název si uložím a když tak objednám, když teď nevyjde IUI. Děkuju 🙂.. Já jsem našla totiž akci 90 tbl. Femibionu za 599 Kč.. tak přemýšlím jestli neobjednat. 🙂

lussinka88
21. led 2018

@luuucatko kdyztak si kup chytre miminko. Je to uplne stejne slozeni a je to levnejsi 🙂

luuucatko
21. led 2018

@lussinka88 Teď jsem na to mrkla.. a ještě mi přijde levnější než to chytré miminko ten mamavit.. mají 110 tablet za 359 Kč, tak teď nevím :D Dělám nákup i pro přítele, bral teď měsíc macu a měl nejlepší spermiogram za celou dobu, tak beru další..

lussinka88
21. led 2018

@luuucatko nejsem si ted jista jestli mamavit ma nastepenou listovku. Nastepenou ma urcite fertiprona, femibion, chytre miminko...

Btw po mamavitu se rodi velky mimina, tak pak na to bacha 🙂)

luuucatko
21. led 2018

@lussinka88 Jojo, koukala jsem a ten co jsem ted objednala má štěpenou. Fakt? A co zapřičiňuje, že jsou velká? No jestli jednou bude miminko po příteli, tak je to jedno. Přítel měl totiž porodní váhu 4,5 kg :D A teď je malinko svalovite tintítko (ještě, že to nebude číst chudák).. :D

lussinka88
21. led 2018

@luuucatko netusim... rikali mi to v porodnici ale uz jsem zapomnela 😁. Kazdopadne jsem to slysela od vicero doktoru, pry na to byla i nejaka studie... tvl 4,5kg to by me jeblo. Ja mela odhad 4,1kg nakonec mela 3,5kg (bylo to zkresleny protoze mela velikou hlavu 🙈) no jeste ze ji vytahli cisarem protoze jinak bych zkrizila nohy a ven by se nedostala 😂

luuucatko
21. led 2018

@lussinka88 To mi ani neříkej!! Já už ho objednala. Teď jsem četla fakt diskuze, ještě jim napíšu, že to obměním za to chytré miminko.. :D No 4,1 kg by určitě byl už taky mazec :D

karzuz
21. led 2018

Ahojky holky, do ISCARU jsme chodili před 3 lety a máme po 4. IUI chlapečka. Teď v lednu jsme byli na první konzultaci jestli se povede druhý zázrak. V pátek vezeme spermio a já čekám na MS na hormonální profil..jsem zvědavá jestli bude po té době nějaká výrazná změna

blondyna007
21. led 2018

@luuucatko ahojda, napoprvé 1 embryjko.Tak ať Vám to vyjde hned naoprvé.😁Dej pak vědět, jak jste dopadli.😉

luuucatko
21. led 2018

@blondyna007 Ahojky, na poprvé IVF? My jeste ted čekáme jak dopadlo treti IUI a pokud nevyjde, tak uz mame vse na IVF. Tak snad by i u nas bylo na po prve? A jak to ze vam to neslo? U nas je jen mensi pocet spermií jinak nic, tak snad.. 🙂