Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

blondyna007
21. led 2018

@luuucatko Taky jsme si nejdřív prošli 3x IUI ale bo má partner míň spermií a ještě pomalejší, tak ani to neklaplo, tam ta šance je 10-12%, kdežto u IVF je to okolo 50%.No a po IVF na druhý pokus.😀

luuucatko
21. led 2018

@blondyna007 tak to mate uplne to same .. Tak ze pri druhem transferu? Kez by 🙏🙏

blondyna007
21. led 2018

Jj, přesně tak.😀Nejhorší je fakt to čekání na TT
😂Poprvé jsem si vybírala dovču a byla jsem cca 10 dní doma, bo jsem vůbec nevěděla, jak to budu snášet.No a to jsem se doma docela nudila.😣A při druhém pokusu jsem normálně chodila do práce, člověk zaměstnal hlavu a bylo to lepší a šup a povedlo se......😂

luuucatko
21. led 2018

@blondyna007 jako 10 dni po transferu? Ja chci nahlásit volno den az dva po odběru.. Po transferu půjdu asi normálně 😀..
Je krasny to slyset kdyz vim, ze jste na tom byli skoro stejně 🙂 a transfer nejak boli?

majinka1981
22. led 2018

@luuucatko transfer nebolí vůbec.

luuucatko
22. led 2018

@majinka1981 Uf, děkuju 🙂

blondyna007
23. led 2018

@luuucatko Ne ne 10 dní celkově, myslím, že ode dne transferu.😀Bo jsem nevěděla kdy půjdu na transfer a nebavilo mě si pořád s kolegyněmi prohazovat směny a byl říjen a stejně jsem si to potřebovala vybrat, takže tak.😀Pracovala jsem 12 hodinové směny a nevěděla jsem, jestli mě nebude nějak dlouho bolet břicho nebo něco.Tak jsem si naordinoval klid.Ale myslím, že to nebylo potřeba.Ale člověk napoprvé neví, jak to bude snášet.

blondyna007
23. led 2018

@luuucatko Ne ne transfer nebolí, je to rychlé, přes tenkou jehlou zavedou embryjko, celé to můžeš sledovat na obrazovce.😀Pak si asi půl hodiny lehneš na postel s nohama nahoru a pak můžeš jít pomalu domů.👍

luuucatko
31. led 2018

Holky, prosím, mám na vás ještě dotaz. Nepamatujete si - to předoperační k IVF je platné14 dní nebo měsíc? Zítra začínám stimulovat, 7.2. jdu na kontrolu před oběrem, tak plánuji jestli si neskočit k praktické v pátek..

lussinka88
31. led 2018

@luuucatko ja myslim ze ten mesic, ale radsi se jeste zeptej...

luuucatko
31. led 2018

@lussinka88 ještě má dilema.. já si sama injekci nepíchnu, nemůžu vidět ani když jí někdo dává mě.. mám si jí píchnout zítra večer a pak vždy cca ve stejnou dobu.. jenže přítel přijede v půl 1 ráno, nevím jestli to hodně vadí .. a další večer přijede ve 2 ráno..

lussinka88
31. led 2018

@luuucatko a co mas za injekci? Normalne pero?

luuucatko
31. led 2018

@lussinka88 jo jo pero ..oveleap..

lussinka88
31. led 2018

@luuucatko tak to zmaknes sama, to jsem mela taky a zbytecne jsem se toho bala. To fakt (prisaham!!!) neboli! Poprve jsem si dala cca 20min pred tim casem co mi vyhovoval sedla v koupelne, vsechno si prichystala a pak uz jen cekala na ten cas. Myslela jsem si ze to nezvladnu, ale jak jsem se chtela naprahnout 😂 tak jsem se omylem dobla a fakt to nic nebylo. Pak uz jsme se nebala... zkus to nejdriv sama kdyz to nepujde tak popros partnera. Ja byla domluvena v nemocnici ale nakonec bych kazdy den nekam dojizdela kvuli vterine dobnuti, tak jsem to zmakla sama ;) dej si cas, heled v tehu tech jehel jeste bude... 🙈 musis prece neco zmaknout a tohle je fakt sranda! Niceho se neboj... ja to ani necitila jak je ta jehlicka tenoucka

lussinka88
31. led 2018

@luuucatko a koukat na to nemusis. Proste si to das do ruky, naspulis spek a hotovo 🙂

luuucatko
1. únor 2018

@lussinka88 tak ja to dneska proste zkusím..ale jen na to pomyslím a mam husinu.. Musím to zvládnout ! Děkuju 🙂

nita1984
1. únor 2018

@luuucatko Já si první ovitrelle sama píchla až minulý cyklus a to jsem píchala skoro celý uplynulý rok. Teda manžel píchal. A teď to vyšlo tak, že jsem byla 150km od baráku (a to mi i manžřel navrhoval, že na otočku přijede mi to píchout), ale to už bych byla totální srajda. Takže jsem prostě píchala. Výhoda byla, že jsem spala u kamarádky, nechtěla jsem, aby to věděla, takže jsem měla přesně pět minut než se vrátila z WC 😀 Tím to bylo jedodušší, žadné přemýšlení a šup a bylo.

luuucatko
1. únor 2018

@nita1984 To je hezky, ze chtel prijet 🙂 .. Pritel je ideje aktuálně 300 km.. A pracovně, tak ze nemuze prijet.. Navrhoval ale moji nebo jeho mámu, ale taky nechci aby nic vedeli :D..

Nicméně jsem to dala..ale byl to stres tak ze par chyb.. Lekla jsem když jsem to zmackla a zacalo se to točit..tak ze po dotoceni jsem to vytáhla..A nenechala 10 s.. Trochu to po aplikaci pálí..

A muzu se zeptat prchali jste si to na stejne misto jako ovitrelle ze jo?
A náplň v peru necháte a pero date do ledničky?

Jinak musim rict, ze jsem si musela proste říkat, ze diky tomu proste budeme mit miminko, tak MUSIM.

@lussinka88

nita1984
1. únor 2018

@luuucatko Já neměla pero,já měla klasické injekce,takže to bylo ještě trochu horší, Míchání a pak aplikace. Takže jak s perem,to nepopradím

lussinka88
1. únor 2018

@luuucatko já jsem to taky poprvé nenechala tu chvilku zabodnutý a hned vytáhla! ale prej se nic neděje, ptala jsem se na to sestřičky v ISCARE. Prý to doporučují aby to nevystříklo při tom vytahování - to se mi stalo jen jednou, ale to byla moje chyba... přesto se nic nestalo.. a že to vubec nebolelo??? :D taky myslím, že mě to poprvé pálilo, ale pak to bylo v pohodě.

co si pamatuju, tak mi říkali, že pero s otevřenou náplní být v lednici nemusí - je v tom zeleným obale a ty neotevřený naplně by měli být v chladu. ale upřímně já tam dávala všechno pro lepší pocit... ikdyž ted když nad tím přemýšlím, tak ten obal drží stálou teplotu, takže je to vlastně zbytečný dávat do lednice.

lussinka88
1. únor 2018

@luuucatko jinak píchala jsem si to prostě do špeku, jak to zrovna vyšlo - někdy blíž k pupíku a někdy dál- minout jsem nemohla :D jen teda každej den jsem střídala strany.

Jinak jsi ŠIKULKA ŽE JSI TO ZMÁKLA!!! 🙂 je to takova mala priprava do budoucna. už se vidím jak budu dělat, že mi nevadí pavouci jen aby to malá ode mě neokoukala. Beztak tyhle fobie jsou převzatý od rodičů :D

luuucatko
2. únor 2018

@lussinka88 Tak jsem ráda, že jsem nezazmatkovala. 😀 Nebolel, ale klepali se mi ruce, ale nevěděla jsem jestli to nemám zapíchlé málo nebo hodně, no prostě šílenej stres 😀
S těma pavoukama mi to přítel říká také, mám vyloženě hrůzu a vždy podotýká co bude dělat s děckama abych na ně tuhle mojí fobii nepřenesla a odpověď na tuto otázku stále nemám, počkám až mi poradíš jak jsi to udělala ty. 😀
Ještě se chci zeptat, kdy jsi dávala předoperační do Iscare? V pondělí jdu na krev k praktickému a ve středu jdu do Iscare na kontrolu (8 DC) s tím, že sestřička od praktického mi řekla, že ve čtvrtek ráno si mám zavolat a domluvíme se na EKG - třeba ještě ten den, ale to znamená, že předoperační odevzdám až v den OPU. :( Jaký DC jsi byla na OPU a následně na ET? 🙂

gabcat
2. únor 2018

@luuucatko předoperační vyšetření po tobě budou chtít až sestry na příjmu při odběru vajíček, založí si to tam do karty

michaela_k
3. únor 2018

Poslušně hlásím Majdalenka se narodila 2.2.2018 v 23:46, váží 3,18kg a měří 49 Cm. ET proběhl 11.5.2017. Všem Vam držím holky palce. Stojí to za to.

fialka77
3. únor 2018

@michaela_k Moc gratuluji a přeji vám oběma hodně zdravíčka 😉

sarinkaropuska
3. únor 2018

@michaela_k velká gratulace

luuucatko
3. únor 2018

@michaela_k gratuluji !!! 😊

majinka1981
3. únor 2018

@michaela_k moc gratuluji

blondyna007
3. únor 2018

@michaela_k Velká gratulace, hlavně ať jste obě v pořádku.😘

blondyna007
3. únor 2018

@luuucatko Ahojda, pokud se to od roku 2015 nezměnilo, tak to předoperační si pamatuju, že bylo platné 3 měsíce a dokonce to i psali někde na stránkách.Takže to člověk nemusí kvůli času honit na poslední chvíli a zároveň to vyjde popřípadě i na víc pokusů.A nic jsem za to neplatila.😁👍