IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

lenca78
26. črc 2010

@petulke aha, to jsem nevedela, ze driv se stetoskopem nic neuslysis. No a kdy jdes na kontrolu? Jsem hrozne zvedava, jestli tam opravdu nemas dve mimina 🙂 To by byla sranda

lenca78
26. črc 2010

@garp776 to ja jsem v pohode, prestala jsem preventivne uklizet doma uz ted 🙂. Obcas neco malo poklidim, ale rozhodne se nepredru. Sice mame doma trochu bordel, ale o to vic se pritel snazi. Taky dorazi z prace treba az v devet vecer, ale kdyz vidi, jak mame treba spinavou podlahu, tak sam od sebe vezme koste a aspon zamete po psovi 🙂. No a ja se povaluju na posteli s knizkou a uzivam si to 🙂)).

lenca78
26. črc 2010

Ja jsem byla vcera v nemocnici na ultrazvuku u mamky (dela v porodnici 🙂. Poprosila jsem tam jednu doktorku, at se podiva na to zkrouceny miminko. Tak je opravdu nejake zkroucene, ale zmerila obema hlavicky a rikala, ze kdyz je maji stejne velke, tak prospivaji obe dve dobre a pri nejakem problemu u toho zkrouceneho by to uz zacalo byt videt, ze je treba pozadu. Tak mam byt v klidu. Jen me ale varovala pred praci. Rikala, at nejpozdeji 21. tydnu uz jsem doma na neschopence, protoze to je s dvojcaty opravdu riskantni. Tak nevim, 21. tyden je uz za chvili, nestacim si vybrat dovolenou a zauzit novou slecnu za me, myslela jsem si ze zustanu tak do 25. tydne :(.

garp776
autor
26. črc 2010

😀 lenca...tak přítele ti závidím, ten můj se vzchopí, jen když už začnu prudit.. 😠 Včera večer jsem už vybuchla, tak dokonce i udělal večeři..sice nakoupí..ale s uklidem je to s ním na štíru..nějak to nemá v krvi a mě nepořádek hrozně leze na nerv..taky máme psa a kočku a neumím si představit kombinaci chlupů a malých miminek..

..21 týden..to je tak konec srpna? Kdy ti má nastoupit nová slečna? třeba bude šikovná a zvládna zaučení rychleji..nebo si mohla docházet jen na 2-3 týdnu na nějakou dobu, aby si víc odpočívala. Já to taky zapíchnu v práci v září a budu dělat z domova.

tak to je dobře, že tě doktorka uklidnila..určitě to bude ok. Já jdu na utz až 30.srpna, předtím jen na prohlídku ke gyn a poslech srdíček, taky petulce závidím to odposlouchávadlo..no i když já bych asi vyšilovala a poslouchala je pořád..jsem zvědavá, jaký počet se u petulky nakonec objeví. Je fakt, že když jsem byla na utz někdy kolem 11 týdne, tak mě doktorka pěkně vylekala, protože toho druhýho mrňouse vůbec neviděla(vaginálně), pak to zkusila přes břicho a už tam byl..takže možný je všechno.

ahojkyy
26. črc 2010

petulke - ja som vravela, že niečo vždy vymyslíš 😀 tak som zvedavá, koľko ich nakoniec bude. Kedy máš kontrolu?

petulke
26. črc 2010

holky já jsem totiž úplně blbá, fakt! 3la jsem na youtube a poslechla si srdíčka jiných maminek co to tam posílejí a mě se zdálo divný, že ten můj tuká nějak pomaleji. Holky já poslouchala doteď asi cvoje tepny! 😠 Jinak tlukot mimíse jsem opravdu uslyšela až včera večer, nebo mi to nedalo. Chytla jsem ho uplne dole hoooodně dole pod pupíkem. až u stydké kosti. 🙂 a ten teda punpuje osto šest! Ale nejde mi do hlavy, když srdíčko slyším až tak hooodně dole, proč se mi vyvaluje levý bok a jak je možné, když by správně měl mít kolem 11 cm,se tam dole mačká. Musím se doktora zeptat at mi řekne, kde ho mám. a at se podívá na tu levou stranu, nebo co. já už nevím. jsem ztoho všeho na nervy.
Ještě kor, když sleduji, jak se vám douvou pupiny! Nebo já to přes ten svuj špek vubec nepoznám.. Jo a kontrolu mám 12.8. ted ve čtvrtek jdu na rh, nebo jsem negativka a na nějaký odběr na AFP .
Delf už to taky pěkně douve! Holky já teda stíhám uklízet a je mi fajn, ale jak byly ty hica, tak to jsem funěla na posteli a odfukovala. Teď je mi nějak fajn!
Leni, to je super si občas takhle odskočit na utz! To by se mi taky líbilo.

lenca78
26. črc 2010

@garp776 No neboj, pritel zase nevari a nenakupuje 🙂))) Kazdy ma neco, jsou to chlapi.
Jinak ty chlupy na zemi a mimina si taky neumim moc predstavit, asi to budu resit dekama na zem a do casti pokoje zakazeme psovi vstup. Mame retrivra, nauci se cokoliv, ale jen za nejaky pamlsek. Tak cekam, ze na to uceni padne tak 100 rohliku 🙂.

Bohuzel u nas v praci nejde castecny uvazek nebo prace z domova. Tak budu muset vydrzet, co to pujde a pak pujdu proste na neschopenku a hotovo. Co slecna zvladne, to zvladne, zbytek ji bude muset naucit nekdo jiny.
Kontrolu mam taky az ke konci srpna s ultrazvukem, jinak me nikdo videt nechce, ani krev mi neberou .Ja si myslela, ze budu v poradne porad a ono zatim ne.

lenca78
26. črc 2010

@petulke Peto, ty jsi fakt cislo 🙂))) Ale do 12.8. je taky dlouha doba, co? Jsem zvedava, co ti rekne doktor.

ahojkyy
27. črc 2010

@lenca78 - ahoj. Ono je možné zakázať psovi ísť do jednej z miestností v byte, pes sa to krásne naučí. Aj keď je pravda, že keď je sám doma, tak situáciu využije a uteká zistiť, čo tam je, čo on nemôže 😀 a nájdeš už len skrčený gauč 😀
ja by som to neriešila, pokial je zdravotne ošetrený, tak by som ich radšej s miminkom nechala, nech si na seba zvyknú. Ono taký pes potom bábätko chráni, považuje ho za člena rodiny. Teda ak si naň zvykne. A chlpy proste hold, tomu nezabrániš, ale však sa neotrávi 🙂 psa závidím 🙂
ahojkyy

ahojkyy
27. črc 2010

@petulke - 😀 tak vidíš, trošku to asi človeka môže zmiasť, všade počuť srdiečko. Tie kontroly sú fakt zriedkavé, to asi ja mám najskôr momentálne, aspoň v niečom vediem 🙂

petulke
27. črc 2010

ahojkyy, tak tu kontrolu ti závidím. zjistila jsem že naše miminko už je dnešním dnem 100 dní staré! strašně to letí, teď abychom se těšily na to, jak se tady budeme chlubit prvníma pohybama. 😵 jojo a ještě nedávno jsme špízovaly proužky na testech 😀

lenca78
27. črc 2010

@ahojkyy ja si taky rikam, ze me ty chlupy nezabily, tak proc by zabily nase mimina. Doufam jen, ze treba nebudou alergici, to by byl pruser. Retrivra pryc nedame a deti taky ne 🙂)).
No my v tom druhem pokoji mame bily koberec, ktery uz davno neni bily v mistech, kde lezi nas pes 🙂. Ale pred prichodem miminek bych ho chtela nechat vycistit, dat na to misto postylky a asi uz tam pejska nepoustet. Je to spaci mistnost, po pridani dvou postylek tam uz tak jako tak nebude k hnuti, tak z toho udelame zakazanou zonu.
A v nasem "obyvako-kuchyni" teda taky moc mista neni, tak tam na zemi budou deti lezet na dece. A stejne vim, ze prvni, co nas pes udela, bude, ze si lehne k nim na tu deku. tak to je muzu rovnou davat na zem, z te se ty chlupy aspon snaze zametou🙂
A vy mate co za rasu?

lenca78
27. črc 2010

@petulke neboj Peto, vsak se taky dockas kontroly. Zapomnela jsem vam napsat, ze jsem o vikendu dostala fotecku deti. Ale musim rici, ze je hrozne oskliva. Oni totiz jak jsou dva, tak uz na tech fotkach nejsou skoro vubec videt. Ted jsem dostala foto, kde jsou (pri trose fantazie) videt dve hlavicky, ale zeshora. Takze dve takova kolecka. A to je to nejlepsi, co jsem od doktorky dostala :(. Budu si muset pockat na zivou realitu 🙂))

lenca78
27. črc 2010

holky, jeste jsem se chtela zeptat. Pribirate uz na vaze? Ja porad nic, vysledek je minus 6 kilo oproti zacatku stimulace na IVF. Ale bricho uz mam docela velke, zase vam ho nekdy vyfotim, jenze ja uz se za nej stydim 🙂)) Mne to, ze nepribiram vyhovuje, rikam si, ze jeste naberu, az me to bude mrzet, ale zase aby tem miminum neco nechybelo.

delf14
27. črc 2010

neboj leni miminka si vezmou tolik kolik potřebují já už asi přibrala od stimulky 3kg,ale já nezvracela takže mě to nemohlo jít dolů spíš furt jím mám hlad asi budu mít neotesánka 😀 u káji jsem tohle neměla jen něco sním a hned za půl hodiny mám hlad je to děs

garp776
autor
27. črc 2010

ahoj holky

tak co se týče přibírání na váze, tak já asi vedu..stimulka mi určitě tak 2-3 kilča přidala a teď mám ještě další 3-4 navrch..takže od první návštěvy caru mám tak 7 kg nahoře..děs běs. Leni -6 kg ti tedy závidím 😉 . My máme německou ovčačku..takže 2x do roka hezky líná 🙄 ..nevím jak to s ní budu řešit..nechci jí nechávat doma a v naší obytné kuchyni není taky prostoru na zbyt...
ještě otázka, řešíte nějak auto?

garp776
autor
27. črc 2010

..chyba ..psici nechci nechávat jen venku..

lenca78
27. črc 2010

@garp776 🙂 ovčačka musí taky hezky linat, ale i z toho retrivra toho je spousty. My si koupili takovy ten luxovaci robot - ma byt specialne na chlupy. Robot ale prejede pokoj tak 2x a hlasi, ze chce vycistit kartace. Ja bych je hnala, zajimalo by me, na cem to testovali, kdyz to ma byt zejmena na chlupy od domacich mazlicku. Cisteni kartacu robota zabere casu 2x vice nez normalni luxovani ci zametani, tak uz ho tak moc nepouzivame 🙂.

Jinak my toho zatim moc neresime. mame byt 40 m2, na vetsi nemame a ani se v te lokalite ted nevyskytoval. Tak to budeme muset vydrzet v malem byte, dokud nenastoupim do prace a nebudu mit pravidelnou vyplatu, aby nam dali uver. A auto mam tridverove Fiat punto, vejdu se ted do nej jen ja a pes, kam dam jeste dva kojence a dvojkocar, netusim 🙂). Pritel ma sluzebni oktavku kombika, kdyz pojedeme nekam spolu, pojedeme jeho. Ale ja potrebuju byt taky mobilni, na ty nasi vsi nic neni, vsude musim dojizdet, tak to bude jeste zajimave.

Vy mate aspon velky byt? A auto mate male? Nebo normalni petidverovy? Ja uz to prestala resit. Vim treba, ze do loznice nedame ani dve postylky anebo dame, ale budou muset byt vedle sebe a namackany na skrini, tak se nedostaneme pohodlne do skrine. Ale co mam delat, kdyz na vetsi byt nejsou finance? Finance jsme utopili v pokusech o IVF a za darkyni 🙂)

garp776
autor
27. črc 2010

no já se snažím luxovat alespoň obden, když psice líná, tak 2x denně. Plus se z venku nanosí ještě další nepořádek( zvláště když prší nebo sněží).
leni..tak to si mě uklidnila, my sice bydlíme v bývalém statku, který spolkne tak 100 let než ho dáme dohromady. Zatím bydlíme v domku, který kdysi býval vejminek o 1 místnosti, dnes po rekonstrukci má obytnou asi plochu 70m2. Ale zase už jedno dítko máme, už teď se sotva vejdeme do ložnice, která je i pracovna a herna..úložné prostory, postýlky..no nevim, bude to boj. A auto máme sice starý jeep, ale přítel mi ho půjčuje jen s největším odporem, proto plánuji pořídit si nějakou ojetinu, kam se vejdou 3 sedačky a kočárek(bohužel bez psa)..ale všechno je dost drahé.. :-

..s prvním dítětem jsem s bývalým manželem bydlela první 2 roky v garsonce 30m2. Dalo se.Stejně si děti prvních pár let hrají a spí tam, kde jsou rodiče.. 😉 Ale teď už by se mi ten dětský pokoj hodil, malýmu je 6 let a za rok jde do školy.. 😒

ahojkyy
27. črc 2010

baby - nebojte sa, nič sa im nestane. Ja som vyrastala pri veľkom psovi v byte, rasa - barvář, lovecký pes, má to 50 kg a slintá a nič sa mi nestalo som zdravá a mám dokonca tretí stupeň vzdelania 😉 skôr by som sa bála mačky alebo tak, pes ak je hlídaný veterinárne, tak to bude oki.
no tie byty Vám nezávidím, malé priestory, všetko sa dá.. ale ja si to neviem veľmi predstaviť, my máme normálne 3+1, tak manžel sa chystá na veeeeeeeeeeeeeľa detí, len neviem s kým toľko bude mať

😀 😝
no ale zase - človek to nestíha upratovať 🙂 takže všetko má svoju výhodu.
ja som po stimulke nabrala, na vode skôr, potom to spľaslo, trošku asi i zvracaním, celkovo som teraz nejaké 2 - 2,5 kg hore, tak už to snáď pôjde konečne hore, nech mám brucho a môžem sa chváliť 🙂

pekný večer všetkým, ja bežím domov.
ahojkyy

ahojkyy
27. črc 2010

@petulke - 100 dní? idem to spočítať, však sme mali rovnako OPU aj ET. Krásne číslo 🙂

lenca78
28. črc 2010

@garp776 ja mam taky ojetinu, sice na auto nadavam kudy chodim, porad by se na nem neco opravovalo, ale na nakup a na cviceni si dojedu a to je pro me hlavni. S detma to budu potrebovat rozsirit o variantu dojet k lekari 🙂.
Ale ty tri sedacky ti nezavidim, to je v nekterych autech problem.
A diky za uklidneni, ze jste taky byli v malem byte. Ono pak jestli jedno nebo dve deti, to uz bude asi jedno. Jen jsem zrovna dneska rano premyslela, kde budou mit deti obleceni, do nasi skrine se uz nevejdou 🙂)

lenca78
28. črc 2010

@lenca78 holky, mam jeste dotaz - zacinate uz resit kocarek? Ja to totiz resit dopredu nechci, bojim se, ze bych pak o mimino/mimina prisla a zbyde mi ten kocarek. Ale doktorka me trochu vystrasila, at se pripravim od rijna na predcasny porod. A na kocarky se ceka treba i 1,5 az 2 mesice! Tak nevim, abychom si pak mohli mimina vubec z te porodnice odvezt 🙂)) Hlavne chci kocarek misto kolebky, bude v byte a obcas tam deti hodim na spani v obyvako-kuchyni.

petulke
28. črc 2010

leni tak počkej do 20 tt a pak to začni řešit.
taky bych měla srtrach, ale je fakt že dvojčátka jdou dřív. ale že by až otolik? spíš bych řekla že v prosinci nejdřív.
Holky jak často berete magnezko? Ja si ho dnes koupila, nebo občas, když delší dobu sedím a pak vstanu tak mě chytne křeč do břicha. nebo když se nějak divne předkloním a pak narovnám tak taky. Nemůžu se předávkovat, když ho budu brát každy den?

lenca78
28. črc 2010

@petulke tak ja pockam na 20tt a pak mozna zacnu aspon vybirat 🙂
jinak to magnezium taky beru, mela jsem hodne krece, nasadila jsem magnezium a bylo to lepsi. Jenze ted me bricho boli casteji a intenzivneji. Tak nevim. Ja beru tabletu obden, ale obden ty tehu vitaminy, tam je taky. Takze vlastne taky kazdy den tabletku.

petulke
29. črc 2010

dneska jsem byla na krvi, brali rh negativko, a testy na triple. vysledky ve čtvrtek. 😠

ahojkyy
29. črc 2010

@petulke - 360 mg denne. Pozor na príjem z potravy - najmä zelenina. Pokiaľ nie si diabetik, nemal by byť problém, vyššiu dávku telo stejne nestrebá.

ahojkyy
29. črc 2010

@petulke - len krv, bez UTZ?

ahojkyy
29. črc 2010

ja sa teda baby priznám, že tie vitamíny neriešim, proste beriem tie pre tehotné a hotovo..

delf14
29. črc 2010

no holky já vitamíny teda neberu jen kyselinu listovou ještě beru 😉 u káji jsem je brala a měla docela dost