IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

ahojkyy
7. únor 2011

ahojte baby, tak kde ste celý deň?
My sme mali hroooznú noc, malého bolelo bruško a chcel sa mojkať 🙂 tak sme sa mojkali 🙂 od polnoci do pol tretej ráno, potom zaspinkal. Cez deň sme to našťastie dospali. Je krásne počasie a prechádzky sú už príjemnejšie. Tak snáď aj noci sa ustália, nech nám tie naše ratolesti robia radosť a nemrnkajú za brušká. Ako sa máte Vy? Idem Vás dočítať a prípadne odpovedať.

ahojkyy

ahojkyy
7. únor 2011

@delf14 - ci pána, sranda.. tak ja som trpela za kontrakcie a naopak placenta bolo už len také lážom plážom - pohoda. Pomohla mi sestra, ktorá to vytlačila von a vôbec to nebolelo.. zaujímavé, čo človek to iná skúsenosť. Nech na to rýchlo zabudneš a nech sa rýchlo zotavíš. Čo malinkaté?

ahojkyy
7. únor 2011

@petulke - ja som sa teda kukla, a je to dolu tak roztiahnuté, až hrôza. BABY, to ostane už také alebo sa s tým dá niečo robiť? A aký to má vplyv na funkčnosť.. som proste ostala prekvapená, sorry..

ahojkyy
7. únor 2011

@dasty79 - to sa ti ešte pomenia tie chute a stavy celkovo.. a potom príde 12-14. týždeň a akoby uťalo, fakt mne už nebolo vôbec špatne od tej doby. Akoby niekto čarovným prútikom sekol 🙂 Potom si to začneš užívať. Samozrejme do doby, než budeš mať veľké brucho a budeš si priať, aby už malé bolo na svete 🙂

ahojkyy
7. únor 2011

@lenca78 - lenča akým spôsobom ich vezmeš naraz na kojenie??? To si nedokážem predstaviť. Aj tak ťa obdivujem, proste dve zvládnuť, ja mám dosť s tým jedným našim. Ale to že sú na tom maminy ktoré sú na tom horšie ako ja 😀 😉 že majú dve a viac uškriekancov 🙂 mi dáva aspoň silu a optimizmus. Drž sa 🙂 ahojkyy

lenca78
7. únor 2011

ahoj holky,
zdravim a hlasim, ze jsem uplne vyrizena. Dneska byla Stepanka nejaka divna, hodne ospala a uplakana, vypadala dost nemocne, ale navecer prisla ta jeji prdikova kolika a uz to byla zase on 🙂 Doufam, ze se z toho nerozvine nejaka choroba, je to nemozne starat se takto o obe dve.

@petulke jak se to hoji?

lenca78
7. únor 2011

@delf14 teda to byl porod🙂 ja myslela, ze placenta je vzdycky uz jen takova sranda

lenca78
7. únor 2011

@dasty79 taky me ty nevolnosti presly, ale az tak 16.tt. _Cola je super vecr, pak mi taky pomahaly nezdrave veci z mekace, hranolky apod 😀

lenca78
7. únor 2011

@ahojkyy kojit obe najednou jde na kojicim polstari. Ale je to pak blby na odrihnuti. proste jeste nejaka ruka by se hodila 😀
jeste k tem kolikam - posilam recept na spokojene brisko od pani doktorky. rekla mi, ze Stepanka coby kojenec s vahou pres 3,5 kg je schopna se nakojit do 10min a ty mam dodrzovat. Jinak se pry napije moc a to pak vede ke kolikam. A taky ji nechat poradne vyhladovet a krmit po 3 hodinach. Nejde mi to pokazde, obcas ji dam drive a dele nez deset min, ale fakt je to holky lepsi. K tomu kapky baby calm a prdi jako stary chlap. A kdyz place prdama, je to otazka 15min,jinak nic vic.

delf14
8. únor 2011

jo holky to já taky myslela,že placenta je prd u káji byla venku na to tata a ted bohužel né,prý byla hodně přirostlá bohužel tak pro to
@lenca78 taky jsem si pořídila ty kapky na prdíky tak snad nám zaberou 🙂

petulke
8. únor 2011

ahoj holky, já byla včera s malou na převážení a za 10 dní mi přibrala 80gramu, něco se děje s mlíkem, asi málo vyživné nebo nevím, musim dokrmovat nutrilonem a v patek dalsi kontrola na váhu.
@lenca78 hoji nehoji, vypada to líp nez minule, ale jeste to není pokryte kuzi 😖

lenca78
8. únor 2011

@petulke Peto, neboj, chvili das nutrilon a pak treba zase budes jenom kojit
Ja jsem davala holkam nutrilon na noc, krasne po nem spaly, i 5 hodin vkuse. Ted, jak kojim, tak to jsou max. 3 hodiny....

lenca78
8. únor 2011

@delf14 tak drzim palce s kapkama, pro nas jsou k nezaplaceni

delf14
8. únor 2011

teda holky jak to ty vaše dětičky dělají,že spí tak krásně v noci ten náš otesánek spí max 2 hodiny a hned řve že má hlad. 😀

ahojkyy
8. únor 2011

ahojte. Tak sa hlásim, máme po kontrole a máme 3660 g 🙂 takže prospievame.
Lenca má pravdu, tiež mi dnes Dr. povedala, že príčinou toho, že má bolesti bruška je, že je malý proste pažravý, že poje veľa, je pravda, že papá každé tak tri hoďky a aj po 20 min.. niekedy kratšie ale niekedy dlhšie, keď si pýta mu proste dám..

petulke
8. únor 2011

holky mě příjde že asi špatně kojím nebo co, já to nechápu. Prsa mám nalitá, jenže to jak Anička vypije, tak je unavená a nedostane se k tomu zadnímu mlíku, a když jí dám polovičně nalité prso, a to přední mlíko vypije, tak se potom u něho vzteká, že jí to nejde. ☹ Dám jí druhé, a večer mám prsa prázdná. Takže jí musím dávat pouze to přední, vodnaté mlíko, ze kterého mi neroste váhově. Jsem ztoho neštastná, že musím dokrmovat Nutrilonem a že jsem jako matka selhala. 😖

ahojkyy
8. únor 2011

@petulke - čo keby si skúsila odsať odsávačkou a dať jej ho s tým nutril.?

dasty79
8. únor 2011

Ahoj holky 🙂

@petulke - a co na to dr.,neradila ti něco?Koukám,že po narození miminka začínaj pěkný starosti a radosti 😉

@lenca78 - tak Štěpánka už je dobrá? 🙂 Až v 16tt tě přešly nevolnosti?No to jsem zvědavá.....Já jsem přes den
ok,ale večer objímám wc mísu 😀 to už je te´d můj rituál 😀

@ahojky - 3660g - to je krásný 🙂 Pěkně přibývá 🙂

Já jsem dnes byla u svého gyn.dr. a mám být 8+2 dle ms a dle utz je mimi 8+5.Takže kontrola dopadla dobře ťuk ťuk ťuk a krásně bilo srdíčko a je to pěknej obřík - má 1,9cm 😀 A za 14dní jedu na screening do Sanusu Pce.

petulke
8. únor 2011

@dasty79 jůůůůj gratulka, jen tak dál!!! AŤ i nadále se v tobě krásně roste! 😵 😵 😵

nana.76
8. únor 2011

@petulke jako mamka si určitě neselhala někdy to tak prostě je,ja svoji prvni dcerku kojila jem 3tydny prostě mličko nebylo takže se netrap.A třeba se to ještě spraví 😉 😉

lenca78
8. únor 2011

@dasty79 moc drzim palce a je to uz pekny obrik 🙂

dasty79
9. únor 2011

Holky díky 🙂

ahojkyy
9. únor 2011

ahojte baby, super vec som vymyslela 🙂 "strčila" som malého von na logiu, lebo nám tu stále sused vŕta a mňa už nebaví chodiť na prachádzky ráno / večer a motať sa po sídlisku. No a malý zatiaľ spinká jak dudok 🙂 Jak dlho ho tam môžem nechať? Píšu že je -1 - 2 stupne, tak si vyber..
Môžem ho nechať až do prebratia, nejaké tri hoďky? Čo myslíte?

ahojkyy

ahojkyy
9. únor 2011

@dasty79 - super 🙂

petulke
9. únor 2011

@ahojkyy no to se někdo má, když má logii. Podle mě ho tam můžeš nechat, pokud ho máš pořádně zababušeného 😉

dasty79
9. únor 2011

@ahojkyy - dík.Tebe už nebaví chodit na procházky????to nějak brzo,ne? 😀

lenca78
9. únor 2011

ahoj holky,
@ahojkyy jen ho tam klidne nech, ja holky taky u nasich nechala, dokud spaly, i pres 3 hodiny. Jednou tak prospaly cele odpoledne 🙂
Musim se pochlubit -dneska me ta materska fakt bavi. Sla jsem s holkama na obed do mistni hospudky v 11, pak do cukrarny a nakonec jeste jsem 2 hodiny prokecala se sousedkou u baraku. Holky celou dobu krasne spaly. Tak takhle nejak si predstavuju materskou dovolenou. Doma sice bordel a kupa pradla, ale co, ono to pocka, ne?

petulke
10. únor 2011

@lenca78 Leni, prosím tě, když jsis odstříkávala svoje mlíko, kolik jsis dokázala odstříknout z 1 prsu? Já nemám ani 10 ml ☹ schválně jsem to chtěla zkusit, a podívat se kolik mám mlíka. potřebuji nějakou radu, jak zvýšit svoji produkci 😠 POMÓÓÓC

ahojkyy
10. únor 2011

@lenca78 - bohuzel, neuteče 😀
@petulke - ja som odstriekala z prsníka 10 po kojení, tj to zadné mlieko. Inak normál, tak okolo 40, ako z ktorého, v pravom mám viac ako v ľavom. Už dokrmuješ? Ono tým odstriekavaním nemôžeš nič pokaziť, to mlieko sa vytvorí, ono sa to nastimuluje. Aj keď je pravda, že po odstriekaní to tvorenie trvalo, aspoň u mňa dlhšie, ako keď vyťahal malý..

ahojkyy
10. únor 2011

@dasty79 - 😀 bude ma baviť, keď sa poriadne vyspím, inak si pripadám ako námesačná.

Inak baby, musím poklopať - KLOP KLOP KLOP - ale na to ako malý Tomáško večer vrešťal, tak v noci krásne, ale krásne spal, najprv po 4,5 hod. a potom 3,5.. neviem, čo sa stalo, asi ma pán Boh vyslyšal 😝 🙂