IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

delf14
10. únor 2011

@petulke a nechceš zkusit homeopatika na kojení?

@dasty79 gratulka ke kontrole jen tak dál
@lenca78 no páni to byli zlatíčka teda to si zaslouží pochvalu 😉

ahojkyy
10. únor 2011

@lenca78 - a ja som myslela, že len ja mám také tie nechutné kopy špinavého a nevyžehleného prádla 😀 😀

ahojkyy
10. únor 2011

@delf14 ahoj 🙂

ahojkyy
10. únor 2011

@petulke - no mne Dr. radili veľa tekutín, aj 4 l denne. A kojacie čaje. A kľud, len cuckať a cuckať a ležať, kým sa to nezlepší, proste prikladať miminko kedy len bude chcieť.. a masáž prsníkov spolu s teplou vodou. Viac neviem.
Jo, a ešte vraveli - myslieť pozitívne. Tj keď tam je Peťa 10 ml, tak tam nejaké mlieko je a to je hlavné, ono sa to zlepší. Takže je to aj v hlave. Držím palečky, aj nám nech nám to vydrží. ahojkyy

delf14
10. únor 2011

@ahojkyy nazdar,jé taky jsem ho měla hromadu prádla ale už nemám zlikvidovala jsem jí 😀

lenca78
10. únor 2011

@petulke Peto, ja jsem si s tim taky uzila. Treba na zacatku jsem byla schopna odstrikat i jen 5 ml z obou prsou, citila jsem se jak nejaky exot, co nema mliko.
Pomohlo mi ale nasledujici : Nestresovat se, jestli to mliko je nebo neni - cim vic jsem se divala, kolik jsem odstrikala , tim mene toho bylo. Naopak kdyz jsem si vzala k ruce internet a serfovala, za chvliku jsem odsala treba i 70 ml z prsu, jen na to porad nekoukat.
Pomahalo mi taky prso promackavat, to mleko pak teklo lepe. Siceasi ty prsy trpely, ale cert to vem, hlavne kdyz holky mely mlicko.
Prislo mi taky, ze pri sani kojence se z prsu dostane vice mleka nez pri odsavani. Tak jsem treba holky prilozila v osm, pak hodinku a kousek pockala, odsala mleko a za hodinu a pul zase prilozila a zbytkem dokrmila. Tak to fungovalo. Ale nekdy, kdyz mliko nebylo, tak jsem proste udelala Nutrilon a hotovo. Rikala jsem si, ze i dve davky materiny denne jim staci na ziskani imunity a na zasyceni je tu Nutrilon. Navic jak tam maji i jod a zelezo, tak to je asi lepsi jak moje materske mlicko.

Peto, drz se, bylo to moje nejtezsi obdobi, kdyz jsem odsavala a dokrmovala. Porad jsem nevedela, jestli maji dost nebo ne. Pomohla mi i detska doktorka, ke ktere jsem chodila vazit kazdy tyden, aby se sledovalo, co delaji miminka. Moje holky vcera prorvaly cely den hlady, porad by byly u prsu, tak taky premyslim, ze je skocim zvazit, at vim, jeslti maji dost nebo jestli bych zase nemela zacit prikrmovat.

Taky kdyby nahodou male nechutnal Nutrilon, zkus BEBu, Stepance Nutrilon nevyhovoval, mela hrozne prujmy a zvracela ho, BEBa je lip stravitelna, ta ji vyhovovala. Zuzka zase naopak dostala prujem z BEBy 🙂

A jakou mas odsavacku? Rikaly holky, ze manualni nevysaly skoro nic, ale s elektrickou to bylo lepsi. Ja jsem mela jen tu elektrickou.

lenca78
10. únor 2011

@petulke Jo a jeste jsem zkusila ten Gravimilk, doporucila ho laktacni poradkyne sousedce - nevim, jestli to bylo tim, kazdopadne po jeho piti jsem za tyden zacala holky jenom kojit 🙂 Ale zase po nem mely trochu ty prdy. Dneska jsem ho zase nasadila, nemam asi dost mlika, tezko rici 😠

dasty79
10. únor 2011

@ahojkyy - tak to ti krásně spinkal 🙂

@elf14 - díky a co Lukášek????Spinká pořád?A co Kája?žárlí?

delf14
10. únor 2011

jo jo gravimilk je supr věc říkají,e to je lepší než kojčaj.

@dasty79 lukášek spinká je hodný jen by mohl jíst teda aspon po třech hodinách a né po dvouch máme hold otesánka 😀 nenažraného 😝 kája je v poho asi nežárlí snažím se to rozdělit,když lukáš spí tak si musím hrát s ní a pak zas naopak je to trochu záhul ale jde to

dasty79
10. únor 2011

@delf14 - tak to máš pořádnej záhul 😎 Ale takovej pěkněj - máte páreček - je to super 🙂
I v noci se takhle budí po 2 hodinách?No jo pořádnej chlap 😀

delf14
10. únor 2011

jo jo i v noci bohužel štve mě to zas nechci aby z něho byl tlouštík právě a jestli bue takhle jíst tak z něho bude tlouštík určo

petulke
10. únor 2011

@ahojkyy mě po tom nutrilonu spinká 7 hodin 😒 po kojení a dokrmení nutrilonu 60 ml.

@lenca78 Leni jůj to bylo vyčerpávající, no nic, zkusím tedy i ten grav milk, mám ho doma, jen jsem ho odložila, nebo se mi zdálo, že ztoho měla bolení bříška. Mám el. odsávačku, nechápu, proč se vždycky začne po 10 nebo 15 minutách kojení čertit a vztekat, i třeba jsem dneska zkusila a něco teklo, tak proč? odříhnout nepomohlo. Jo a během těch 10 minut pořád pospává, saje hodně líně, tak jí musím dotoho nutit a budit.
koupila jsem si i meltu. je fakt že tolik 4 litru za den nevypiju, možná jen jeden. budu muset začít víc pít. třeba je to taky tím. já už si sní nevím rady. vždcky jí přiložím na těch 10,15 minut, pak se začne vztekat a musím jít do toho nutrilonu a to mi vysaje 60ml. tak snad získane i nějakou tu imunitu. chjo, jsem zvědavá jak to bude dál.

Holky kolik myslíte že dítě může pojmout toho mlíka? 70 nebo80ml nebo ještě víc?

@delf14 si myslím že tlouštík nebude, pač ho krmíš pravidelně v malých dávkách, to ta moje vypije hodně ml a pak spí jak šípková růženka. takže stihnu doma uklidit, navařit, nakoupit, apod.věci spojené s chodem domácností

ahojkyy
10. únor 2011

@petulke - ono vieš, nie sú hlúpe tie deti.. z fľašky to tečie lahšie, na prsníku sa nadrie, hlavne pre to zadné mlieko.. nesmieš polaviť a prikladať a prikladať a striedať prsníky a skúšať.. inak ju odstavíš. Pevné nervy, no..

ahojkyy
11. únor 2011

ooojojoj,tak tu je mrtvo 🙂
Baby, chcem sa Vás opýtať - ako vychádzate s polovičkami? Lebo u nás je miernejšia kríza.. :/ premýšľam, či to je spôsobené miminkom, alebo tými prebdenými nocami, alebo čím..

petulke
12. únor 2011

ahoj holky! včera jsme byly na převážení tak z pondělka, kdy měla 3,95,tak v pátek měla 4.22 přírustek 270gramů, ale to je díky tomu Nutrilonu 😔 , sestřička mi řekla, že se vzteká proto, že nemá sílu tahat zadní mlíko. 😅 tak občas odsávám, Leni, už se mi podařilo odsát 60ml z jednoho prsu, a pak už nic neteklo, ale to druhé musím nějak rozkojit, v levém prsu se mi tvoří málo mléka. 😠

petulke
12. únor 2011

@ahojkyy no my máme na sebe málo času, a sama pocituji k sobě málo lásky a pozornosti. 😖 Ale snad bude líp, naštěstí jsou ty víkendy a to se snažíme spolu užít a hodně si povídáme o všem možném.

lenca78
13. únor 2011

ahoj holky,

@petulke no vidis, jak jsi sikovna s odsavanim, neboj, snad to nejak pujde. Zuza je taky lina ci slaba na odsavani zadniho mlika, tak ji nekdy krmim z obou prsu a pak teprve dostane Stepka.

@ahojkyy u nas taky treochu krize. A verim, ze to je z vycerpani a nevyspani. Jen me taky zarazilo, jak ted hodne intenzivne vnimam lasku k detem a prijde mi, ze na manzela uz tam toho moc nezbylo... ☹ Ale treba se to casem ustali a vrati k puvodnimu stavu. Ted ale na sebe zadny cas nemame.

petulke
13. únor 2011

@lenca78 Leni to je pravda, i já to na sobě pozoruji, jak sleduji děti a uplně jinak je vnímám, at už jsou v rodině nebo na procházce potkám nějaké děti venku, tak je sleduji a usmívám se nad němi.
Anička se na nás pomalu začíná usmívat 😵 😵 😵
Ahojkyy a Leni taky se už na Vás usmívájí? Já sleduji na té naši Aničce každý den nějaký pokrok. 😵

lenca78
13. únor 2011

@petulke no uz se taky obcas zasmeji, ale neni to jako na oplatku za muj usmev, spis tak po krmeni, kdyz jsou spokojene, tak se samy culi 🙂 Uz se tesim, az se zacnou smat na mamu 😀 A ty pokroky - to mas pravdu. Ja to tak moc nevidim, ale manzel si je uziva poradne jen o vikendu a vzdy kouka, co uz zvladnou.

jinak jsem holkam od tohoto vikendu zacala delat nejaky rezim, velke uz jsou dost, tak at se snazi🙂. Ted jsou v postylkach, rucicky svazany, dudlika a nakazany spanek. Zatim teda nespi, ale taky nervou, koukaji na mantinel ci kolotoc a ja mam chvili casu na vareni. Uz mi ty deti zacaly prerustat pres hlavu, tak bylo na case s nima neco udelat.

ahojkyy
15. únor 2011

ahojte, tak akého ste mali valentína? Ja som zbaštila sladké a malý už má vyrážky kolo pusy, no..

@lenca78 - no režim sa snažíme od začiatku. Ráno hygiena 😀 umyť tváričku, pusu, prezliecť, napapať, prebaliť.. trošku pohráme a už zíva, takže do kočíka a buď von alebo na logiu. Pospinká do obeda, to sa znova napapáme, prebalíme a buď do kočíka,alebo zaspí v hojdačke ako sa hráme atď. Zobudí sa okolo 4ej.. no a to už ťaháme s hrou do 6ej, keď je kúpanie, papanie a hajde do postielky. Točí sa v nej aj hodinu, ale len mrnká, kuká na hračku a potom zaspinká, sám zatím 🙂 😉 Taký je náš dník..

Baby - intimo otázka, ako ste na tom s milovaním?

ahojkyy
15. únor 2011

takže vlastne režím v zmysle, cez deň sa nemusí spať v postielke, v noci ale áno a v noci žiadna debata, len napapať, prebaliť, prípadne ho pritúlim ak ho bolí bruško a to je všetko, proste sa spinká 🙂 snaha je, len či nám to vydrží 😅

lenca78
15. únor 2011

ahoj holky, dneska den blbec, pes se vyvalel v h.vne, holky se dvakrat prokajdily skrz. No mam toho fakt dost.

@ahojkyy no ja ted zase ucim holky na spani v postylkach. A hlavne je ucim na stejny rezim, moc to ale nejde :(. Taky by se mi nechtelo jit spat jen proto, ze tak udelala segra... Ale co, uvidime, jak to pujde.
Valentyn jsem jen prospala vyrizena, my to nijak neslavime. A s milovanim??? Co to je? 😀 Popravde, ja jsem rada, ze ziju, stihnu si vycistit aspon zuby a jdu do postele, do sekundy jsem mrtva :(

petulke
15. únor 2011

@ahojkyy no u mě milování zatím není pořád možné, čekám až se to nějak zacelí 😖 a ani netuším jestli bych na to měla náladu, za celý den, toho už mám plné zuby.

lenca78
15. únor 2011

@petulke tak to jsme na tom stejne, nalada moc neni

ahojkyy
16. únor 2011

@lenca78 - 😀 to máš veselé. Asi chceli rovnako s dvojičkami voniať 😀 😝 Ale vážne - poznám to, keď sa pes vyváľal, bolo ho potrebné kúpať.. kopa roboty a kopa smradu, no.. najhoršie je, že ten chmuľo nám to urobil vždy znova a znova, lebo sa mu snáď tá vôňa - smrad páčilo..

Valentína tiež neslávime, len si dáme niečo sladké 🙂 a spomenieme, že je proste "iný" deň.

No ja sa pýtam, lebo ja som už kvázi fit, chuť by aj bola - závisí od noci, ako je to s malým, či sa aj vyspím alebo nie.. ale som strašne suchá tam dolu.. sorry, no za blbý výraz, ale zaujímalo ma, či je to normál a aké máte skúsenosti. dík

lenca78
16. únor 2011

@ahojkyy ta "suchost" je pry zpusobena kojenim - ma to na svedomi prolaktin. Ja to mam taky a hlavne nemam ani chut, tak to neresim. 🙂

ahojkyy
17. únor 2011

@lenca78 - dik. myslím, že toto sa dá riešiť.
Inak ako sa Vám darí, baby? Ja v pohode deň, malý ho takmer prespal. KLOP KLOP, klopem, lebo začínam veriť, že mám jedno z mála miminiek, tých spiacich 🙂 Nejak sa mi to nezdá, nemá byť po kom taký kľudný.. dnes celý deň chrapkal, doobedu hore len hod a pol a poobede hodinka a na kúpanie som ho musela budiť, následne už reval od únavy, ledva vydržal jedenie. Ako budí sa na kojenie, ale len napapať a spí.. až sa bojím, či je to ok????

lenca78
17. únor 2011

@ahojkyy ja mam taky obcas spici holky, az se vzdycky bojim, jaka pak bude noc. Ale nekdy proste asi jsou unavenejsi a potrebuji se poradne vyspat. Neboj, urcite je v poradku. Jen je proste unaveny.

Zato ja jsem holky uplne grogy, pujdu si lehnout, vyuzivam kazde minuty, kdy holky konecne usnou 🙂 Mejte se hezky

lenca78
18. únor 2011

@petulke Peto, a jak to jde s mlikem? je to uz lepsi nebo prikrmujes nutrilonem?

petulke
19. únor 2011

@lenca78 Leni no hlavně večer, kolem te 20 hodiny mi nechce vubec sát s prsou, je to asi její unavou protože přes den krásně saje s prsou, ale pro svuj klid jí dám ještě 30 ml nutrilonu někdy ho ani nechce. ale jak říkám večer před spaním prso nechce, tak to musím řešit nutrilonem. a v noci jak se vzbudí, tak jí taky stačí prsa, no tak nevim co si to zavádí za režim 😠