IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

lenca78
20. dub 2011

Ahoj holky, zdravim od rodicu. jsem uplne vyrizena, nejak nezvladam ty prejezdy. Proste doma je doma, clovek to tam ma nejak usporadany, ma tam jakz takz rezim a na tech navstevach to proste nefunguje 😠 Holky jsou pak hodne urvany a navic zacinam mit asi malo mleka ci co, jedly by kazdou druhou hodinu pres den. Je zase pravda, ze v noci spaly jak zabite, napily se v 20,00 a pak az v 4,30 jsem je vzbudila ja, uplne jsem se lekla, co se stalo. No ale od devate dopoledne basti porad.....

@ahojkyy Ja jsem t uodsavacku pouzivala ze zacatku, kdy jsem mela s mlekem problemy. Nekdy jsem nedala vic jak 50ml z jednoho prsa. Pak uz to bylo lepsi, treba v ncoi jsem byla pri odsavani na netu a najednou kouknu a lahvicka mi div nepretekla. Od konce ledna jsem ale odsavacku nepouzila, takze tezko rici. V tom ti asi neporadim. A kolik odsajes ty?
Jinak my mame ten uver u sporitelny, fixace konci za 10 dni a penize jeste vsechny nemame ☹ Asi budeme muset popujcovat nekde u pribuznych. Skoda, chteli jsme se toho vyvarovat Ale asi nam nic nezbyde, jeste si manzel vyridi kontokorent, ja uz ho mam. To bude holky mesic, jsem zvedava, jeslti prezijeme 😉
A plenky uz mame 3. ze 2 jim to litalo az na lopatky, tak jsem je vyradila minuly tyden. Ja mam nastesti sousedku, ktera ma mladsi miminko, tak je davam ji.

ahojkyy
22. dub 2011

ahojte. Tak mám veľkú novinku. Dnes sme sa prvýkrát otočili z bruška na chrbátik! :D super chlapec, proste.
lenča - odsajem niekedy 140-160ml, niekedy len 50, jasné že závisí aj od intervalu - prestávky. Zatiaľ je to ok, čakám na menstruáciu, ci to zacne zase "hafrovat". Inak malý mi začal strašne jesť, zobudí sa a spapá 150 ml po 2 hodinách ako ľahína do postielky - kočíka, tak ďalších 100 ml.. a tak. Odmieta mi už úplne prsník, vzpiera sa a vypije minimum a potom nič, tak už asi len tá fľaška a odsávať.. ale v podstate mi to viac vyhovuje, nejak mám pokoj z toho, že moje telo je moje..
Máme návštevu zo Slovenska, tak utekám. Držte sa baby a píšte 🙂
ahojkyy

lenca78
23. dub 2011

@ahojkyy ahoj ahojkyy, no ja jsem porad u nasich, uz je tady nechci moc dlouho otravovat. V pondeli zase jedeme domu. To mas sikulu, ze s euz otaci, holky zkousi ze zad na stranu a pak na bricho, zatim bez uspechu 🙂. Jinak ted taky pijou jak divy, nemuze to byt tim teplem, ze maji zizen? nevite?
Uzij se navstevu.

Peto a jak u vas? Vse ok? Co mala, uz se taky zacina pretacet?

ahojkyy
23. dub 2011

@lenca78 - no bola tu na navsteve otcova sestra, detska pediatricka, primarka. Tak som sa jej presne na to opytala.. no a ona mi povedala, ze moze byt, lenze ak pridam cajik, ze sa uz toho nezbavim a budem cajickovat donekonecna. A ze cajiky sa pisu od 4+, co je pravda, ked som kukala v lekarni.
ahojkyy

lenca78
26. dub 2011

@ahojkyy tak ja jsem zkusila ten caj 🙂 Byla jsem pryc dlouho a mamka potrebovala nakrmit necim holky. A predstavte si, ony nechtely lahev... Ja jsem se divila, vzdyt z ni pily prvnich 6 tydnu. No nechapu. Tak caj u nas neuspel a porad kojim pres den co 2-2,5 hodiny, v noci po 3 hodinach. Ted to je strasne narocne. Ale co mam delat, kdyz caj nechteji 🙂 Ale ja uz pomalu asi zacnu s nejakou kasi na noc, holkam budou pristy tyden 5 mesicu, domluvim se s dr a uvidime. Pockam asi na korigovane 4 mesice, tj . pulka kvetna a jdeme do toho 🙂

ahojkyy
27. dub 2011

@lenca78 - tak to ti závidím, budú možno spinkať celú noc 🙂 ale nemôžem povedať, Tomík zaľahne zhruba o pol 8ej, zobudí sa 0.00 - 1.00, potom trošičku cucne o 4ej alebo už vôbec nie a no o pol 6ej budíček. To sa napapá, oblečieme sa a ide sa hrať - nastúpi manžel 😀
Inak asi sú už vyhranené, ono mne Tomík jak mu odsávam úplne odmietol prso.. takže odsávam a kŕmim, s 1 UM na noc, inak MM.. neviem, proste ma - moje prso - nechce.. asi niečo také ako Tvoje holky ale opačne 🙂
Inak včera sme prišli z kyčlí, všetko oki a máme jadierka. Za dva týždne nás čaká posledná dávka hexavakcíny, už teraz sa trasiem, čo to zase bude.. tak snáď to prejdeme oki. Tak zatím.
ahojkyy

Ju a prihlásila som Tomíka na plávanie - na mamaslevy.cz máte super zľavy, tak na to mrknite, hlavne lenca, si pražská. tak zatím 🙂

lenca78
27. dub 2011

@ahojkyy Tak to mate opacne🙂 Ja jsem tak zacinala po navratu z jipky, 1 UM, zbytek MM. Ale prso chtely porad. Nevim, jestli to nebylo tim, ze jsem kojila pres kloboucek, umela hmota jako na lahvi. To jsi uz zkousela? Treba by mu prso zas chutnalo. Ja bych na zitra potrebovala zaplacnout holky cajrm nrbo odstrikanym mlekem, ale mam smulu, lahev jim nesmakuje 😠

ahojkyy
27. dub 2011

@lenca78 - kojila som vylucne cez klobucik, bradavku nevedel poriadne chytat, to skor len cmulkal.. takze nepomoze. Uz som to vlastne vzdala. Nabehli sme na system flasticiek, tak vyvaram jak diva a proste takto fungujeme. Ale v noci je to tiez uz ok, proste som nanho "prichystana", takze oki. V podstate mi to aj vyhovuje, lebo moje telo zacina byt - len moje. Je to ok.

lenca78
27. dub 2011

@ahojkyy Tak to jo. Hlavni je, ze ti to vyhovuje. Mne zase vyhovuje kojeni, protoze se dvema bych se z tech lahvicek zblaznila 😀 A to vyvarovani znam, u nas jela mikrovlnka porad 🙂)))

petulke
2. kvě 2011

ahoj, holky, mooooc se omlouvám, za dlouhou nepřítomnost. byla jsem u rodičů na moravě 😵 a bylo objíždění po celé rodině a ukazování malé aničky. no už jsem moc ráda že jsem opět doma v klidečku i anička cítí ten klid a pohodu. jinak nám moc roste do výšky už je 68 tak akorát. hodně se usmívá a občas se usměje i nahlas. včera jsme se vrátili protože dneska jsme měli nastoupit na první rehabilitaci vojtovky, ale co se nestalo: včera mi volala sestřička, že musí se svým synem nastoupit do nemocnice na operaci, tak mě přesouvá na 10.5. popravdě jsem ztoho docela mrzutá, protože to potřebuje jako sůl, ale na druhé straně, zdraví dětí je přednější, že jo!!! 😵 😵 😵

lenca78
2. kvě 2011

@petulke Ahoj Peto, tak to si dokazu predstavit, ja jsem taky vzdy rada, kdyz dojedu domu a mam klid🙂 Navstevy jsou fajn, ale strasne vysilujici, vid? 🙂 A s tou vojtovkou se netrap, my ted mame mesic pauzu, holky totiz uz moc dobre poznaly tu rehabilitacni sestru a posledni dve navstevy jen prorvaly, ale neskutecnym hysterakem, nebyly k utiseni, tak jsme stejne cvicit nemohly. Tak mi rekla, at je ted necham volne a ze se uvidi ke konci kvetna. Mam z toho docela radost, na me toho bylo uz moc.

Jinak ja jsem byla ve ctvrtek u doktora, jela jsem metrem a co nemam - nejakou virozu , teplotu, hroznou rymu a kasel Ja se asi zblaznim, uz to chytaji i holky. Ach jo. Ja snad nemim mezi lidi nebo co :(

petulke
2. kvě 2011

@lenca78 Leni tak to já musím zatukat na něco co nehoří, já nebyla nemocná ani nepamatuji. Ještě aby holky nechytli strach z bílých plášťů. 😒

lenca78
3. kvě 2011

@petulke Peto, to ti zavidim, ja jsem marod uz podruhe, nic hroznyho, ale jak nejsem fit, tak me ta starost o dve deti fakt zmaha... 🙂

ahojkyy
5. kvě 2011

ahojte baby. Tak sa hlásim po dlhšej dobe, sorry, ale mali sme - no straaaaaaaaašne hnačky a zvracanie, najprv to chytilo mňa, myslela som, že fakt umriem.. vyvracala som si ešte snáď aj žalúdok a preháňalo ma, teploty.. na druhý deň som bola fit, ale chytilo to manžela. Malý nič.. Dr. mi povedala, že popisom priebehu to boli najskôr rotavíry, tak snáď to malý neschytá. Vraj jemu najviac pomohlo materské mliečko a probiotiká, čo berie. Fakt, ani nemal zvýšenú teplotu, len bol trošku umrnkaný, ale to vraj mohol byť aj z môjho mliečka, lebo malo inú chuť. Inak dnes sa pokakal až aaž až po uši 😀 tak ak nejaký vírus v ňom bol a malo to len taký slabý priebeh vďaka imunným látkam odomňa cez materské mlieko, tak snáď je celý vonku. Tak bežím dezinfikovať byt, ale predtým Vás dočítam.
Inak fakt, tie rotaviry.. to Vám ale je fakt svinstvo. Fak som myslela, že umriem. Ešte som sa takto necítila..

Idem Vás dočítať.
ahojkyy

ahojkyy
5. kvě 2011

@petulke - no tak si aspoň od tej Vojtovky ešte oddýchneš. Inak holky, Tomík sa začal otáčať, z bruška na chrbátik. Naspäť mu to ide ťažšie, len s dopomocou. No a za ten jeden deň ako bol s manželom, sa naučil liezť. Síce ešte padá na zadok, ale už vie, že má zdvihnúť zadok a zatlačiť nohami nie do vzduchu, ale do podložky, na ktorej leží. Ktože mu to ukázal?? :D tatko, no 🙂 sa učili 🙂
Povedala by som, že málo rozpráva, blaboce. Ale zrejme to bolo aj tou chorobou. Začal sa na seba usmievať v zrkadle, už na seba nekuká udivene, ale je vidieť, že sa páči sám sebe 🙂 No a strašne sa vytešuje, keď mu urobím nejakú úľavu z "režimu", napr. včera po kúpaní, po papaní, už bol v postielke a spať! :D prišiel manžel z práce domov, tak som ho nachvíľku vytiahla, no a celý bol z toho happy, že mohol ísť von, usmieval sa od ucha k uchu, aj nahlas, proste úžasný bol 🙂 následne odpadol za pol hodinky už spinkal v postielke a bez protestov. Musím poklepať, postielku má rád.

Čo tie Vaše holky - nevestičky? 🙂 😀

ahojkyy

ahojkyy
5. kvě 2011

@lenca78 - jeeej aj Ty máš od Vojtovky pauzu 🙂 si to holky vedeli "zařídit" 🙂 aby si mamka oddýchla. Hm.. metro. Mne Dr. tipovala tiež najskôr na metro, že tam sme to schytali. Už ste fit?

ahojkyy

lenca78
5. kvě 2011

@ahojkyy no uz jsem si rikala, jestli nejste na slovensku, a vy zatim takhle marodili. to je strasny., tak hlavne ze to maly nechytil. Ty rotaviry jsou fakt strasny a ja jsem rada, ze jsem dala holky ockovat. My uz jakt takz fit, ale jen ta ryma, uz jsem vcera sklidila lux, ale dneska ho asi zase budu muset vytahnout, holky trochu chrci.
Jinak moje holky se neotaci, jsou nejake lenory, ja jsem teda vlastne rada, aspon mi nikam nelezou 🙂))) Ale hodne pisti, knikaji, viskaji,ale jen kdyz maji dobrou naladu. Obcas samozrejme rvou 🙂 Treba kdyz jim vypadne dudlik a tradicne kdyz jsou unavene a uz chteji usnout treba n ahrazdicce, tak to je vzdy revu 🙂.a pak v sekunde jsou tuhe.
Pauza od vojtovky je fakt super , ja jsem tak rada, fakt si moc odpocinu. Ale netesim se, az zase v pulce kvetna budeme muset cvicit....

ahojkyy
5. kvě 2011

@lenca78 - jo jo, to aj tomik ked niekedy protestuje proti spanku. Rev a vzapati je tuhy 😀
Slovensko? Daj pokoj s navstevami, az v lete ma tato povinnost caka. Celkovo som naa navstevy unavena, takze tak skoro ee 🤐

ahojkyy
6. kvě 2011

čaute baby. Odsávam, netradične o 4ej, tak som sa pripojila. Tomík totiž spal prvýkrát až doteraz, tj 7 hodín 🙂 super nie? 🙂 🙂 *Jak to, že spíte? 😀

ahojkyy

lenca78
6. kvě 2011

@ahojkyy Ahooj, spime??? 😀 😀 😀 Nase noc - kojeni ve 22 Zuza, ve 23.30 obe, ve 2.30 Stepka, ve 4.30 Zuza a v 8 rano obe 😀 Zboznuju, kdyz se mi rozjedou kojenim.

ahojkyy
6. kvě 2011

@lenca78 - ty počúvaj, to sa ešte aj špatne číta 🙂 Inak Tomík začal čosi ako hnačkovať.. teda nie že by ho preháňalo mal bolesti, ale proste dnes som menila okakanú plienku asi 8 - krát.. tak snáď sa fakt len čistí a je to ok, asi ten vírus, no..

čo je s petulke???

ahojkyy

petulke
7. kvě 2011

no kokám, že jsem udělala dobře, že jsem jí taky nechalá dát ten sirupek proti rotavirum. kamarádka tady z litvínova, taky musela jít s malým ležet do nemocnice kvuli rotavirum. ☹ Anička se otáčí ze zad na bříško, zpátky se spíš překulí, ale to asi náhodou, nedělá to, jako že by to chtěla udělat. sama si přitahuje hlavičku, aniž bychom jí drželi za ručičky, jako by chtěla dělat sedy lehy 😠 tak zase mám brouka, jestli to je normální. už abych šla na tu vojtovku a byla v klidu, že se vyvíjí tak jak má. směje se, a vyčuraně natahuje na pláč aby si mě zavolala. Přišla na to, že knikne a já už kní přiběhnu. no a když jí pomužu s ručičkama do sedu, tak jí vytáhnu i na nožičky na postavení 😅

nana.76
7. kvě 2011

@petulke to je Anička šikovna Terka se ještě neotočí ze zad na bříško je to koblich malej.ale tu hlavičku zveda jak ty pišeš v tom je až moc šikovna.naučila se pištět tak to je něco 🙂 kolikrat se sama sebe lekne jak zapiští.jsou to naše vyčurany zlatička 🙂

lenca78
11. kvě 2011

ahoj holky, moc vas zdravim, jak je ted teplo, tak porad nekde litam s holkama s kocarkem. BVy asi taky, ze sem uz tolik nechodite 🙂 Co teprve az deti zacnou lezt 😀
Peto, mala je teda sikulka, kdyz se uz pretaci, ja mam nejake lenory. A to zvedani dela Stepanka taky, na vojtu jdu 19.5., tak ti pak reknu, jestli to je dobre 😠

petulke
11. kvě 2011

ahojky, my jsme dnes byly prvně na vojtovce a sestra zhodnotila, že to opravdu potřebuje a musí jí srovnat tělíčko. levé rameno má propadlé a tím pádem má celou levou ruku jako ochrnutou, nepoužívá jí jako pravou, potom jsme na bříšku moc v luku a zvedá ktomu zadeček. navíc jsme dneska byly na preventivce, tak anička má 67cm a 5.95kg hlavička 40cm. optala jsem se na vitamin D, tak jsem ho dostala, chuderka moje, asi kdybych si o něj neřekla, tak ho vubec nemáme. dostlai jsme další píchance hexu a prevenar. a prý můžeme zavést příkrmy. tak dneska zbaštila 2 lžičky mrkvičky 😵

lenca78
12. kvě 2011

@petulke Ty jo, tak to je pekne dlouha 🙂 Holky vazi stejne ale maji o 7 cm mene - to mam ale pekne tlustosky 😀
A Peto neboj, budes cvicit a vse se upravi. Ja mam zatim porad pauzu, hura🙂, jdeme az pristi ctvrtek.
Jak to, ze jste nedostali ten vit.D? Je dulezity proti krivici.

petulke
12. kvě 2011

@lenca78 no Leni taky mě to nějak zaleklo, musela mi to připomenout až švagrová, a doktorka se držela obhajoby že stejně je nějaký podíl vitaminu d v nutrilonu. ale stejně 😠 pomalu ale jistě jí začínám nedůvěřovat, uvidím jak to bude pokračovat. protože kdybych se sama nezmínila o rotarixu, tak nám ho ani nenabídne. Anička opět vakcíny snesla bravůrně bez příznaků, ale ted jí prý vojtou ještě nemám zatěžovat až od zítřka. a jsem moc ráda, že už papá i mrkvičku, sice jen 2 lžičky, ale aspon něco. je to už velká holka. no a stou výškou, nevím, nevím, nebo korbičku má tak, tak a do sportáku ještě není zralá. ale pokud se nemýlím, ty už je vozíš ve sportáku, vid?

lenca78
12. kvě 2011

@petulke tak to mas stesti, ze je Anicka na nutrilonu, aspon nejaky vitamin D mela 😠
My s tou mrkvi jeste nezacaly, pojedu pristi tyden k rodicum na zbytek mesice a tam se mi to delat nechce, tak jsem si rekla, ze zacnu az po navratu zacatkem cervna. Uz se tesim. Sice se holky zadelaji, ale zase to bude pro ne neco noveho 🙂.
Pak mi napis, jak se ti ta vojtovka cvici, mne nic moc. Nebo hlavne prislo mi to u te fyzioterapeutky jasne a pak doma jsem si jista nebyla vubec. Ani po nekolika navstevach 🙂.
Holky vozim uz v golfkach, jsou psane vyrobcem od narozeni, tak proto. Ale do sportaku taky brzo presedlame, pocitam cca za 2 mesice max. Uz ted musi lezet v korbickach jen se skrcenyma nozickama, nevejdou se na delku, ale ani na sirku - a to mam stesti, ze je teplo. Co delaji dvojceci maminky v zime, nevim. Chudaci ditka jsou hned asi ve sportacich. Ale ty bys asi jeste pockat trochu mela. Nekde jsem cetla, ez do sportaku maji jit deti ,az kdyz samy sedi - no to je ale az v nejakych 9 mesicich, vid?

petulke
12. kvě 2011

@lenca78 No Leni stou mrkvičkou je to dobrý, zatím papká, a s vojtovkou? uf, připadám si jako kopyto a nevím jestli to dělám dobře. nebot se mi potom tak moc rozplakala až ztoho chudák malá štkala. jen doufám, že jí nějak neublížím a opravdu to dělám dobře ☹

ahojkyy
13. kvě 2011

ahojte baby, tak ste sa rozpísali 🙂
Tak ja neviem, my sme boli včera u Dr. Vážime 6 400 g a to sme mali pri pôrode 2,8, tak nejak mi to nepasuje, ako zrovnávam s Vami. Dokelu, ale nevyzeráme tlustý.. taký športovec, po maminke 🙂
No a dostali sme Prevenar, doplácali sme 4 stovky. Hexavakcína o mesiac, dali sme pauzu kvôli tej viróze, čo nás chytila, zrejme rotavíry.
Malého prezrela, dala ho na bruško, pohrali sa s hračkami, ako reaguje a tak a bola spokojná. Čakala som tiež vojtovku, ako sa snaží liezť, je v luku prehnutý už aj keď pasie.. ale včera pásol rovno, no tak sme nedostali nič okrem tej jednej "včeličky" proti pneumokokom.
Príkrmy som sa pýtala a tvrdí mi, že je potrebné začať od 5. mesiaca, už v tom piatom, lebo vraj keď sa začne neskôr, tak potom tie deti už nie sú tak hlúpučké a zeleninku porovnávajú so sladkým mliečkom, tak ju odmietajú. Tak potom pomaličky začneme. Ale to je ešte mesiac. Vy už papáte???
:D
Šporťák vraj až keď sama sedí, áno tak v 9om. Tak sa odporúča kvôli chrbtici. A korbička nám zatiaľ je ok, máme firkon.. tak neviem, či sme takí krpatí - nemerala ho, nosíme 62 - 68, alebo máme takú veľkú korbu 🙂 🙂

Pekný dník
ahojkyy