IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

lenca78
13. kvě 2011

@ahojkyy Takze uz taky zacnes pomalu s mrkvi, ja taky zacnu az v cervnu ,ted u nasich nechci, protoze tam nemam takova ty lehatka, tak pak az tady u nas, az se vratim z navstevy.
A vahu mate taky krasnou, jak z tabulek. Moje segra rodila 12.1. a jeji Honzik ma uz pres 7 kg, je jen kojeny a pry to je taky ok. 🙂 FIrkon je pry kocarek snad s nejvetsi korbou, bud rada. Ty dvojceci korby jsou fakt male, hlavne uzke, maji na sirku 32 cm v nejsirsi casti 😀

lenca78
13. kvě 2011

@petulke Peto, ja se taky porad bojim, abych holkam tim cvicenim akorat tak neublizila. Preoste nevim, jeslti mackam spravne body, nakonec jse mto radsi moc nemackala. JSem zvedava, co se dozvim pristi tydne, ja tam tak moc nechci.

lenca78
13. kvě 2011

@ahojkyy Jo a uz jste vsichni zdravi?

ahojkyy
13. kvě 2011

@lenca78 - ahoj, áno, všetci ok, malý to schytal len fakt okrajovo, len teraz nechápem, či už je ok, čo sa týka rotavirov, lebo nemá očkovanie, alebo je chránený, len kým má materské mlieko.. asi to druhé.
Firkon je fakt super, ale neviem, či robia niečo pre dvojčatá, to asi nie. Krásne sa ovláda a korbička nám je ok.
Inak príkrmy začnem až od ukončeného piateho mesiaca, tj od začiaku júna ako Ty. No a to asi chlapci pak viac priberajú, že ano? Sedem kilo, ano? No to už som včera kúpila 4ky plienky, som videla v akcii :D písalo na nich od 7 kg, tak som ich vzala 🙂 🙂 Kedy idete k rodičom na návštevu? Je to fajn, že Ti pomôžu, keby len tak moja mamka vládala.. ale zase nemusím bývať ani s ňou, ani s tchýní, že ano 😀 😝

ahojkyy

ahojkyy
13. kvě 2011

to by bolo najlepšie, baby, ak by s vami cvičila stále fyzioterapeutka. Ale to zrejme nie je personálne ani časovo možné, no.. ale bola by istota, že cvičenie je realizované správne.

lenca78
13. kvě 2011

@ahojkyy dvojcatovych kocaru zas tolik neni:(
Jinak ja jedu k nasim pristi ctvrtek nebo patek a zustavam az do konce mesice. Je to tam fajn, nemusi m si varit a to moc pomuze. Ale zase je to barak, takze spousta schodu, navic tatka nechce naseho psa nahore v byte, tak Elinka je chudak celou dobu sama na chodbe dole, holky mam zas nahore. Takze idealni to neni. Jedu na tak dlouho proto,ze babi slavi prvni vikend 80 a tetka druhy vikend 50 a nechce se mi prejizdet sem tam. Navic manzel jede ten druhy tyden uz asi ve stredu pryc, tak bych tam byla nekolik dni sama.

ahojkyy
13. kvě 2011

@lenca78 - neboj, pes to vydrží. Je to smola, ale deti sú prednejšie.
No tak to je fajn, že Ti má kto pomôcť. Keď sme mali návštevu z tých "pravých", ktorí aj prebalili, pomohli čo to, tak to bolo fajn, strašne pomohlo. My tu babičky nemáme. Na nete tam budeš, ak si dobre pamätám, že?

Inak ja musím pracovne koncom mája na dva - tri dni do práce.. na 6 - 8 hodín, zhruba. Nedá sa tomu vyhnúť a riešim pestúnku pre Tomíka. Mám z too strašnú fobiu, nechať ho niekomu, fakt strašnú..

ahojkyy

ahojkyy
13. kvě 2011

proste asi mám s tým väčší problém ako Tomík, ten to asi tak vnímať ešte nebude. Ja sa proste bojím, ako bude reagovať, či bude oňho postarané, či bude ok. Ale asi je to len problém vo mne, tie chuvy z agentúr sú vraj ok a sú preverené. Neviem..
ahojkyy

ahojkyy
13. kvě 2011

myslela som pôvodne, že to hodím na manžela. Ale ten je pracovne v Japonsku v tom čase.. Ak si to lenca rozmyslíš s tými rodičmi a ostaneš doma, tak ti ho hodím na krk 😀 teba aspon trochu z písmenkovania poznám 😝 😀 daj vedieť 😉

lenca78
13. kvě 2011

@ahojkyy no tak to se ti nedivim, ze z toho mas divny pocit, ja bych holky nedala 🙂 Obcas je nechci nechat ani manzelovi, on obe dve nezvlada a vzdycky mu tady ta druha place ☹ Ja budu v tech Klatovech, skoda. Klidne bych ti ho pohlidala. A to se obratis na nejakou agenturu?

ahojkyy
13. kvě 2011

@lenca78 - ano, mame agenturu, ktoru mi priamo pri hlidani aj zamestnavavtel preplati. To je super. Ale aj tak sa bojim.
Manzel tomika zvladea v pohode, hlavne som si uz ista po tej chorobe, fakt v pohode Vy to mate ine, dve.. no a ja by som ti poslala tretieho 😀 sila 😀

lenca78
14. kvě 2011

@ahojkyy tak pak dej vedet, jake to bylo. Tu pani treba uvidis dopredu? Ani nevim, jak to funguje.

ahojkyy
15. kvě 2011

@lenca78 - ahoj. no normalne to funguje tak, ze ti pošlú profil pani - slečny na mail, ty to odobríš a ona už len v stanovený termín príde. ja mám z toho takú fobiu, že som si dala dopredu dva dni tento týžden, čo budem ešte doma, aby prišla na hlídaní na pár hodín. aby som videla ako sa správa ako reaguje malý a tak.. uvidíme. potom další týžden mám už tú prácu, tak snád si sadnú. neviem..
malý začína byť mravkavý. večne hladný.. ale to ste mali aj vy, že? no normálne mi zje na večer celú dávku, za hodku krik, už viem, kedy bude, každý večer.. no a vypije dalsiu stovku odsatého mliečka. potom spí. dúfam, teda, že už bude spať..

čo sa to deje? žeby spurt, alebo by to chcelo už tie príkrmy?? uvidíme, či sa to v priebehu týždna zlepší.

tak drž palce na hlídaní, v utorok tu ju mám prvýkrát..
ahojkyy

lenca78
16. kvě 2011

@ahojkyy tak to je super, ze si ji takhle vyzkousis. Budu drzet palce, ale myslim, ze to bude ok.
Jinak s tim hladem - ja uz holkam davam kasi od 4.mesice, vyzkousela jsem 3, nejvic jim chutna Hami prvni kase bez prichuti - je s kojeneckym mlekem. Mela jsem totiz to same co ty, vycucaly mi prsa a za hodinu zase rev, ze chteji znovu, ale v tech prsou podle me nemohlo byt skoro nic. Tak jim ted davam cca 80ml te kase kazde a nato se jeste plne nakoji a pak vydrzi sve standardni 3 hodiny. Moje deti proste ji co 3 hodiny, jsou jako hodinky, i kdyby se sebevic prejedly, stejne vstanou 🙂
Tak klidne zkus tu kasi, ted jsem nekde cetla, ze se to doporucuje i u plne kojenych deti, aby si zvykaly. Tak ja nevim. Holkam jsou korigovane 4 mesice, tak se toho uz nebojim a pristi mesic uz zacnu s tou zeleninou.

ahojkyy
16. kvě 2011

@lenca78 - dik za typ a nemalo by sa ale začať najskôr s tou zeleninou? A následne až potom s kašou? Nezaťaží im to tráviaci trakt? Tak nejak som to čítala. Holky to zvládli v pohode, ano? Asi to skúsim.. Tak bežím žehliť a zajtra prvý pokus, tak dám vedieť, ako pani pestúnka 🙂

ahojkyy
16. kvě 2011

@lenca78 - ahoj. Tak som volala otcovej sestre - detska primarka. Odporucila mi co najdlhsie ostat na materskom mlieku, s tym ze ako dokrm zvolit nie kasu, vraj je to zbytocne skoro, ale proste doplnit to umelym mlieckom. Ak to takto s mliekom materskym teda vydrzim, vraj je to zazrak, ze este mam, ked len odsavam a maly necucka.
Tak si necham tak poradit. V polke 6. mesiaca, alebo niekedy po 5.om mesiaci zacnem pomalicky zeleninku. Ak sa teda nic nezmeni. Ak by plakal permanentne od hladu, tak jasné, vraj treba niečo urobiť. Toľko rady zo Slovenska 😉

ahojkyy

lenca78
16. kvě 2011

@ahojkyy Tak zase jina rada 😀 . Ja uz nevim, toto mi rekla sama mudr. Ja to tak hrotit nebudu, ted davam kasi, holkam chutna a zadny problem nemaji. A pak zkusim tu zeleninku. Ja uz se na to tesim🙂

ahojkyy
16. kvě 2011

@lenca78 - ja tiež, len či im bude chutiť.
A možno u dvojičiek sa to berie inak, vieš, väčšia spotreba 😀 tak preto kaša. tak zatím ahojky 🙂

lenca78
17. kvě 2011

Tak mam holky zanet v obou prsech, dnesni noc horecky pres 39, strasna bolest prsau. A nejhorsi je, ze holkam to mliko nechutna. Ted m e manzel dovezl od doktora, mam ATB na tyden a uvidi se. Ach jo. Ja si vzdy myslela, ze kojeni je neco samozrejmeho a naprosto normalniho. A ted koukam, jake jsou s tim trable :(

petulke
17. kvě 2011

@lenca78 to je mi moc líto ! Leni, drž se. snad se to rychle srovná. my pakpkáme mrkvičku ta jí chutná ale s brokolicí zápasíme. stejně je nejhezčí, jak se potom rychle vrhne po mlíku aby tu chut rychle zapila. 😀 zkusím jí dát kašičku na noc 😉 třeba se mi nebude budit ve tři nebo ve čtyři a vydrží do rána.

ahojkyy
17. kvě 2011

@lenca78 - chudatko.. ako rychle by to malo prejst?

Inak pani na hlidani v pohode. Maly sa na nu chechtal nahlas.. spokojny, neplakal. Uvidime vo stvrtok, ako to pojde, ked budu sami. Taka mlada holka, uvidime..

@petulke - trosku zavidim tesim sa na tie prikrmy. Inak vraj treba vytrvat, tak upolny zapas 😉

ahojkyy

lenca78
17. kvě 2011

holky, diky moc za podporu. Je to des 😠 Hlavne ta bolest. Ale teploty uz nemam, nevim, jestli ta ATB tak rychle zabrala ci jestli se s tim to telo trochu nepopralo. Mam vycitky, ze deti pijou s mlekem i ATB, ale neda se asi nic delat.
@petulke tak vy uz jste zkusily zeleninu? Ja se na ni taky tak tesim, nejradsi bych zacala zitra. Napis mi pak jak s tou kasi, u holek to nepomaha, ale asi ji zase nasadim, nejak jim to mliko nechutna, asi teplotou ci atb, nevim, rvou mi tu uz dlouho hlady a v prsou vubec nic neni. Tak asi zitra zase uvarim kasi, at se naji.

@ahojkyy - tak to je super, ze je ta hlidacka v pohode. Tak uvidis ve ctvrtek, ale jesteze maly neplace. To je fajn, jinak by sis tu praci ani neuzila, vid?

lenca78
18. kvě 2011

@petulke Peto, to si delas srandu 😀 😀 neuveritelne. Co na to fyzioterapeutka na vojtovce? 😀

petulke
18. kvě 2011

No Leni oni to ještě neví, a myslím, že asi nadšené nebudou 😠 Včera jsem dala kašičku a spinká bez probuzení. asi to tak budu dělat, že na noc ji dám kašičku 😵

lenca78
18. kvě 2011

@petulke Peto, pockej jak budou nadavat🙂. Ja to znam, minule jsem tam dorazila s tema golfkama a odchazela jak zpraskany pes 😀
To je super, ze ti tu kasi tak hezky basti a hlavne ze vam to pomaha. Nam moc ne.

petulke
18. kvě 2011

@lenca78 no vynadáno jsme nedostali, akorát jí teda nesmím stavět, ptž by se váhou stavěla na špičky a tím by se jí skrátili šlachy. tak jí teda stavět nebudu. pak jsem se ptala co dělat, když mi pořád zvedá hlavu. tak jí zase mám chytnout za nožičky a zvednout je aby tu hlavičku dala dolu 😖 Jinak nám nic nového neřekla, jen že má zvýšenej hypertonus svalstva ☹ ale starosti si dělat nemusím že to není způsobeno mozkem, ale jen svalama, že postačí Vojta 😉 A mentálně se jí zdá vpořádku, UF, to jsem si oddychla 🙂 A co prsa?, je to lepší?

ahojkyy
18. kvě 2011

@petulke - ahojky. TAk to si snad robíš srandu! Však Tomík ani neudrží hlavu, keď ho tak ťahám. Ci beky, to sa Vám jak podarilo?????

@lenca78 - takže kaša a spí sa u petulke. Že by som to tiež vyskúšala?
Ja sa bojím, že mu zaťažím tráviaci trakt a naopak sa nevyspíme. Ale je pravda, že čím ďalej mu proste nestačím, už teraz dávam 120 ml materské, odsaté a na to dokŕmim umelým. + umelé na noc.
Inak som ho pred chvíľou skúsila priložiť a najprv neskutočný rev a potom mu hovorím "šak čo, mama odsaje, čo by som sa namáhal" tak sa začal rehotať 😀 sila, no. Držím palce s prsníkmi, lenča. ahojkyy

lenca78
18. kvě 2011

@petulke tak to mate nejakou hodnou fyzioterapeutku. to ta moje me vzdycky serve 🙂. A Stepka taky by uz sedela, sama se na naklonene rovine skoro posadi 🙂)

@ahojkyy Maly je chytry , proc by se namahal, kdyz mu to mamka odsaje, ne? 🙂 ja uz to s tou kasi tak neresim, mam nejakou ,co obsahu taky to UM. Tak je to vlastne skoro jako UM. 4 mesice jim byly, tak co. Dneska ji zase dostanou, protoze jen mliko nestaci, navic jim po tech antibiotikach moc nechutna. Tak aspon treba budou mene rvat. Doufam.

Holky, diky, ze na me tak myslite, horecky uz nemam, ale kojeni stale moc boli, je to takove spis muceni.... Tak jen vydrzet a uvidim.

ahojkyy
19. kvě 2011

@lenca78 - tak jak lenca, co prsniky, uz si oki?
My máme dnes druhý deň s chúvou, tak uvidíme. Držte palce. Len je to celý zabitý deň, vlastne mám celý deň návštevu. Dnes ju nechám, nech sa stará sama, snáď to bude oki.

tak pekný dník a spojíme sa 🙂
ahojkyy