IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

lenkasaf
9. zář 2014

Tak jsme holky byli včera opět v CARu, odběry krve oba, hormonální profil a partner spermiogram. Snad tam něco najdou a bude to v pohodě. 24.9. se dozvíme co dál, do té doby budu jak na trní. Všem vám tady držím palce, ať vám to vyjde holky !!

evcann
9. zář 2014

@kapr no tak to jsi třetí do party, my mame naplanovano v patek, a fucipe taky 🙂 já mám dva dominatní folikuly taky na pravé straně. Ty vlastne taky chodis do Iscaru vid? u koho jsi byla? ja tam byla vcera 🙂

evcann
9. zář 2014

@lenkasaf ted uz se to pohne a bude to dobre, drzim palce at to vyjde co nejlepe 🙂

suzik161
9. zář 2014

@lentikalena taky mi rostly pomalu, za pregnyl jsem nic nedoplácela nikdy. Co jsi to doplácela???

charminge
9. zář 2014

Tak mám po druhém IVM, včera jsem byla na krvi a zase to nedopadlo. Příští cyklus chci jít do IVF, protože v k IVM už nemám důvěru. Holky, jak jste to IVF snášeli, myslím tím ty dávky hormonů. Mě s tím doktoři trochu straší , že mám zvýšené riziko hyperstimulačního syndromu. Měla to některá z vás? Jinak všem vám držím pěsti. Aby vám to dopadlo.

fucipe
9. zář 2014

@eviks jé tak to je paráda,tak to budeme obě ve čt na sále 😀

kapr
9. zář 2014

@evcann jj chodím🙂 zase jdu k té nepříjemné slovence. Já nechci jmenovat, ony si to tu scenují 😉 tak to je prima, že na tom budeme stejně, IUI v poledne, kdybych šla v pátek, můžeme se potkat na chodbě🙂

evcann
9. zář 2014

@charminge ahoj, neboj se toho, ja mam treda davky hodne vysoke zacinam na 300 jednotkach jen na IUI a na IVF to bylo přes 400 jednotek denně a sice jsem byla občas rozladěná apod., ale to jsou hormony a dá se to vydržet. U mě to chce hlavně chápající partnera :D. Jinak co je IVM?
Hyper. jsem měla, měla jsem přes 40 vajíček a taky jsem ho ustála, hodně pít pít pít a hlídat to.
Budu držet pěsti at to dopadne. Já pokud mi ted nevyjde IUI tak se chystám na svůj poslední 3 pokus IVF.

@kapr jj vím, tu já taky nemám rada, já se objednávala na pátek a už jsme tam byly 3 na IUI tak to by byla dobra nahoda vid? 🙂

charminge
9. zář 2014

@evcann ahoj, teda 40 vajíček, to je dost. Už mám ten strach o něco měnší 😀 IVM je vlastně alternativa k IVF, provádí se většinou ženám, kterým se tvoří hodně vajíček, píchájí se pouze tři - čtyři injekce Menopuru, a jedna injekce Ovitrelle a vajíčka se odebírají ještě nezralá a dozrávají u nich. Prý IVM a IVF jsou úspěšností srovnatelné (nevím co je na tom pravdy). A ty už máš teď po embryotransferu?

evcann
9. zář 2014

@charminge ahá tak to jsem nikdy neslyšela, já uz jedno díte mám z IVF (7let) ale tenkrat nez se zadarilo tak jsem prodelala nekolik pokusu IUI a IVF a Ket, takže IVF mi zbyl jeden poslední, IUI jsou nastesti 6x za rok. My ted chceme druhé díte. Ty roky jsou znat, tenkrat jsem reagovala na injekce o poznani lip.

kapr
9. zář 2014

@evcann Tak co tam dělá, když je každému nesympatická? 🙂 asi proto má pořád volno 🙂
hele když to bude vypadat na pátek, tak písnu 🙂 a sejdeme se tam 😉

evcann
9. zář 2014

@kapr to asi jo :D jasně, vzájemně se podpoříme 🙂

evcann
9. zář 2014

@kapr takže ty jdeš jeste na kontrolu zítra nebo ve čtvrtek jo? no ve čtvrtek vlastne asi ne to by jsi si kdyby ti vysel v pátek vykon musela pichnout injekci uz žitra

kapr
9. zář 2014

@evcann zítra jsem 12tý den. Většinou ovuluji 16tý, ale někdy i dřív. Podle popíchávání na vaječníku myslím, že to bude později. Takže uvidím co mi řekne baba. 😉 jednou se mi stalo, že bylo už 12tý den po ovu 🙂 z těch mnoho IUI.
Případně se podpoříme, jasně 🙂 každá si zkontrolujeme ten svůj vzorek 😀

evcann
9. zář 2014

@kapr hele to je nějaky znamení, já jsem zítra taky 12 den 🙂. A ty máš nějaký injekce nebo něco? mě se to nechce zpetně dohledávat 🙂
No s tím vzorkem si nedelej legraci 😀 já minule přišla na IUI a oni mi rikali, to je dobře, že jste tady, tady se od rana nic jineho neresi nez vy, tak jsem se vydesila, ale slo o to, že jsme tam na stejny datum a stejnou hodinu ke stejnemu doktorovi byly objednany obe se stejnym jmenem. Oni z toho meli uplne hruzu, aby se neco nestalo tak si nas nakonec vzal kazdy jiny doktor a jeste jsme museli vsichni radeji kontrolovat, ze je to to nase. Nepovedlo se to tak muzu byt klidna 😵 jen aby moje ditko za chvili nekde nebehalo po světě 😀

kapr
9. zář 2014

@evcann super 🙂 tak to bude prima 🙂 hele tvoje dítko asi neběhá, ale manželovo by mohlo 😀 z IUI přeci 😲 nemám žádné injekce zatím🙂 ty jsem si píchala jen při IVF. Jinak normálně se píchají až po otěhotnění. Prostě najdu // a začnu píchat 🙂

evcann
9. zář 2014

@kapr a jo to mi nedošlo, moje vlastne neni tak to je pohoda 😀, ale ja myslela jeslti pichas nejakou stimulaci nebo tak neco musis brat kdyz chodis do Caru ne?

lentikalena
9. zář 2014

@suzik161 ahoj za puregon jsme,už platili prvně přes tři tisíce a dneska jsem tam za to nechala přes deset tisíc.a jsem zvědavá co ve čtvrtek doufám,že nebudu už nic platit.A prosím tě ta injekce jak se aplikuje těsně před odebráním vajíček se taky platí.Máš stím nějakou zkušenost děkuji.

lentikalena
9. zář 2014

@fucipe ahoj doplacela jsem za puregon.A prosím tě ta poslední injekce jak se apliku tesně před odběrem vajíček se také platí a nebo to platí pojištovna.Děkuji za odpověd.

suzik161
9. zář 2014

@lentikalena tu jsem nikdy neplatila, píchal mi ji vždy kamarád, oni mi to vše připravili a bylo to v pohodě. To je mazec, kolik to bylo dávek, doufám, že se nezdražovalo ☹

lentikalena
9. zář 2014

@suzik161 to ve vrchol tohle placení od čeho máme ty pojištovny.Hale jak ty jsi spokojená se svým lékařem.A co ty?Kdy tam jdeš?

fucipe
10. zář 2014

@lentikalena pokud myslíš ten pregnyl, tak to jsem nikdy nic neplatila, jak jsem psala, já mám zítra KET a píchám si každých 5 dní pregnyl (jelikož obsahuje HCG a tím už bude hcg v krvi a tělo lépe přijme embrya),tak za ně nic neplatím. a za 24hodin po transferu si píchám Decapeptyl, který zvyšuje šanci na uhnízdění a za tu též nic neplatím...

suzik161
10. zář 2014

@lentikalena no to teda je, tohle by mělo být minimálně o půlku lacinější né-li zadarmo. Spokojená, jakžtakž, lepší než Kafka, ten mi nikdy moc neřekl a hlavně mě nikam nechtěl poslat. Škurla má taky své pro a proti, ještě tam máme dva mrazáčky a pak jsem říkala, že zkusím jiný Car asi, chtěla bych zkusit ten jak tam provádí různé studie a IVF ti skoro hradí oni. Nebo něco v Praze, nevím. V pátek jedeme pro výsledky imuna a podle toho se to bude odvíjet dál, co bude. Doufám, že nám něco najdou, abychom věděli proti čemu bojujeme a mohli nám pomoci. Jestli bude potřeba nějaká léčba a jak dlouhá se rozhodne v pátek. Ráda bych šla v půlce října, pokud vše půjde jak má 😉

evcann
10. zář 2014

@lentikalena takových penez? není to nejak moc, taky jsem měla Puregon a hodne jednotek, ale takovou castku jsem neplatila. Nestalo by za to se zeptat nekde jinde?

Je nás tu docela dost co ted pujdou na pokus, jsem zvedava 🙂 u sebe uspech neocekavam u me spis pomuze az IVF misto IUI, ale tak to prijde na radu v rijnu 🙂. Budu nám vsem držet vsechno co mám 🙂

charminge
10. zář 2014

@evcann Ahoj. Já mám také jedno dítě - skoro čtyřletou dcerku. Ale i tak mám pocit, že to prožívám stejně jako bych se snažila o první - možná i hůře. A útěchy tipu, že už mám Adélku, prostě nějak vnitřně odmítám. Moc ráda bych měla další dítě a nechci se prostě smířit s tím, že by Adélka neměla sourozence. O druhé už se snažíme tři roky, Adélka se nám tehdy zadařila po roce snažení, bez asistované reprodukce. Pro nás IUI už není, mám nefunkční vejcovody a další speciality, které se po porodu objevily. Takže jediná možnost je IVF - IVM. Psalas , žes měla 40 vajíček, můžu se zeptat, kolik vajíček zůstalo k zamražení?

78marcela
10. zář 2014

@evcann no hele, já s tím teď v srpnu vůbec nepočítala. V podstatě jsem tam šla jenom proto že jsem byla objednána. Ovšem vnitřně jsem byla přesvědčena o neúspěchu. Byla jsem si jistá že to vyjde až v září nebo v říjnu úplně poslední pokus. No a vidíš. Zatím to vyšlo, uvidíme v pátek, ale hcg v pondělí bylo pěkné tak věřím že v pátek to bude na utz vše v pořádku. Takže to teď klidně může vyjít.

evcann
10. zář 2014

@charminge ja te naprosto chapu, mam to stejne, synovi uz je 7 a ja to mam taky jako bych se snazila o prvni, navíc jiny partner a chteli bychom spolecne miminko. Jelikoz jsem jich mela tolik tak vybirali a mrazili jen ta nejkvalitnejsi embrya plne se vyvyjejici po 5 dnech prodlužky, a bylo jich 20, dve mi dali a 18 jich tam stale mam zamrazenych, ale jak jsem uz psala mam jineho partnera takze jsou pro me k nepouziti a ted uz ty reakce na leky mam podstatne horsi 😒

evcann
10. zář 2014

@78marcela to ano, to ja u IVF taky budu verit, ale IUI mam za sebou tolik i driv a to jsem na tom zdravotne byla lepe a stejne se nikdy nezadarilo, ja prave vkladam nadeje do posledniho IVF v tom rijnu

hanourek
10. zář 2014

@evcann taky sem si to ořvala:( takovou dobu čekám na ms a pak to dostanu v nejhorší dobu co to šlo:( ....

charminge
10. zář 2014

@evcann V tom případě se dá čekat, že i při dalším IVF budeš mít dost mrazáčků, takže i přesto , že máš poslední pokus, tak v tom by byl čert, aby se nějaké vajíčko neuchytilo. No já jsem měla z toho IVM pouze 6 vajíček (doktoři říkaj , že na IVM cyklus to je dost, že tolik nebývá, většinou prý tak dvě vajíčka) , jenže z těch šesti se jedno zavádělo a ostatní se nedovivinuly tak , aby je mohly zamrazit- tak přesně z tohoto důvodu už IVM nevěřím. Z toho IVF mě odrazují, ale udělají mi ho. Tak jsem sama zvědavá, kolik vajíček z toho bude.