IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

suzik161
19. říj 2014

@78marcela když se to povede, tak to bude šperky, myslím,že si nemusíme nic namlouvat. Samozřejmě jsi mi minulé zvedla náladu, tim že příkopě byly slabší, ale chytl se, ale jak to dopadlo. ☹ až se bojím jak to bude u nás. Prý tam jsou dvě menší, tak snad zvládnou rozmražení. Je to nás poslední pokus Jihlavě, pak už půjdeme jinam 🙂 ale teď se nám to prostě povede. Ty to budeš mít teď pohnojené 🙂

78marcela
19. říj 2014

@suzik161 já nerozumím co myslíš šperky a příkopě. Kam bys případně chtěla jinam? Myslím třeba pro sourozence? Já bych asi pak šla do Heliosu.
Já otěhotněla teď a měla jsem horší embrya. Předtím jedničky a nic.

donia
19. říj 2014

@78marcela s tim jak sis kdysi rekla, ze na tebe cekaji az ty posledni 3 zamrazene a ono mozna jo, jsi mi pripomnela, ze manzel, kdyz jsme se seznamili mi rikal, ze by chtel 4 deti. To bylo hned na zacatku vztahu, kde by me tenkrat napadlo, ze se pak vezmeme a ted kdo vi, ze by ted mel pravdu? 😀 To by bylo fakt neco, kdyby se mu to skoro po 20-ti letech fakt splnilo...

78marcela
19. říj 2014

@donia
Takže budeš zavádět dvě?

donia
19. říj 2014

@78marcela no pokud na IVF dojde, tak s nejvetsi pravdepodobnosti ano. Mluvila o tom sama dr. ze jednak nestihnu 4 cykly, takze je pro me bezpredmetne premyslet, ze bych dala nejdriv jen po jednom, takze muzu hned 2 a ze kdyz mam 2 tehu a porody za sebou, ze by to deloha mela vydrzet. Ani se neptala co bychom chteli my. Samozrejme, ze to do detailu budeme resit pred pripravou, ale takhle to nastinila uz posledne.

78marcela
19. říj 2014

@donia a ty první dvě děti máš přirozeně? To by byla sranda kdyby se vám to fakt povedlo na čtyři děti. 😉

donia
19. říj 2014

@78marcela jo, prirozene a dokonce hned na prvni pokus, tak nas prave prekvapilo, ze ted to nejde, s tim jsme proste nepocitali.

78marcela
19. říj 2014

@donia tak to by mohlo IVF pomoct. A jak to teda máš, kdy chceš jít?

donia
19. říj 2014

@78marcela ted mi skoncila druha porevizni ms a dr. rikala, ze pred tou dalsi by me chtela videt a zacali bychom stimulovat, takze to vychazi nejak konec listopadu

78marcela
19. říj 2014

@donia tak to spíš na začátek prosince transfer. Pokud bude další ms v půli listopadu, transfer bývá kolem 19.dne, aspoň u nás v centru. Odběr bude 13.den a pak pátý nebo šestý den jsem měla transfer. Tak to budeš mít hezky vánoční dárek. Já chci začít stimulovat koncem listopadu tak abych mezi 15-20.12 šla na transfer. Řekli mi že stačí počkat dva měsíce po revizi. Na ní jsem byla 1.10, takže by to bylo 2,5 měsíce. Chci to využít, aby se podařilo. Říkají že po revizi je to jako když se pohnoji, tak jsem zvědavá.

donia
19. říj 2014

@78marcela no vidis a me rikali v nemocnici hned po te prvni, muj dr. 3-6 mesicu a v car 3, resp, ze ona radsi 4, ale ze nas tlaci cas, tak by 3 mely stacit. Driv nam nic neudela, takze jsme museli cekat. Ted prave premyslim jestli uz to nechat i na domaci snazeni, nebo cekat na tu stimulaci a ivf. A ano, jak pises, transfer by vysel nekdy na zac. prosince, take mluvila o prodlouzene kultivaci. Vanocni darek by to byl hezky to jo, ale po tehle nedavne zkusenosti uz je clovek hodne opatrny se z neceho radovat. Vzdy to znas sama ☹

78marcela
19. říj 2014

@donia ano, znám. Jenže i tak do toho musím jít dal a zkoušet to. Aspoň jedno dítě chci. Aspoň to jedno. I když je jasné že se budu bát pořád. I teď jsem se bála. Jak už jsem dvakrát viděla srdíčko, ulevilo se mi a začala jsem věřit že to dopadne dobře a v ten moment konec. No ale i tak chci co nejdřív znovu zkusit. Prostě musím. Nejsem první ani poslední. Jako pozitivum si odnáším to, že už se jednou povedlo takže otěhotnět můžu. Teď ještě aby to vydrželo do konce.

donia
19. říj 2014

@78marcela To je jasne, ze to chces zkouset, ja si take rikam, kdo nic nezkusi, tak nezjisti. Je to smutna zkusenost, ale s tim bohuzel nic neudelame. Mas pravdu, aspon neco je na tom pozitivniho, vis, ze to jde. Ja taky 2x srdicko videla, naposled mi delal utz spis jen, ze jsem si o nej rekla, ze to tedy jen zkoukne, no a zrovna to byl ten osudny den. No jeste, ze tak, jinak by se na to prislo az pri prvotrimestralnim screeningu, to by bylo jeste horsi. Tak jen smele do toho, verim, ze to vyjde 😉

78marcela
19. říj 2014

@donia prostě musí!!!

rf6shkr
20. říj 2014

@martiina_k ahoj, ty jsi na tom podobně jako já, že...... teď jsi sedmý nebo šestý den? já právě dneska ráno začala mít bolesti úplně jako před MS, čekám, že to každou chvíli příjde, ale stále doufám, takže třeba to tak má být a zbytečně plaším?

kapr
20. říj 2014

ufff teda kočky vás dočíst 🙂
@delinka mně se stalo, že jsem vždy měla k transferu 1 embrijko. z 10 odebraných vajíček.
A víš co? Teď jsem po Nativu, kde mi vzali jedno jediné v přirozeném cyklu, není potřeba prodložená kultivace, protože buď to bude nebo ne. Zaváděli mi poprvé jen 4buněčné no a holky dnes jsem 9. den po ET a slabý duch kuku 😉 prošla jsem si 3x zamlklým těhu, takže na jásání je hooodně brzy. Ale zase vím, že mám holčičku v osudu a měla by přijít právě někdy teď. Takže věřím zcela, že to bude v pořádku 😉 Další zamlklé těhu totiž nemám v osudu a ani v plánu.
Takže suma sumárum, je jedno, kolik mám embrií. Stejně si myslím, že to jedno které vždy zbylo, bylo to pravé a zralé jako při normálním cyklu. A ty vyprodukované navíc šly do háje.....

kapr
20. říj 2014

@evcann tak jak ženo? Myslím na tebe 🙂

zofielinda
20. říj 2014

Ahojky,
po krátkém protokolu jsem při 1. IVF měla 3 embrya a zbylo jedno pro ET.

hanule80
20. říj 2014

@kapr držím palce, čtu, že ti dávali 4 buněčné...tak to by byla pro mne povzbuzující zpráva, propadám panice, že ty moje jsou pomalejší, že nebyly 6-8b. hlavou mi běží různé scénáře...bože, chtěla bych usnout a probudit se za 14dní... 😒

nikaa666
20. říj 2014

tak mě v sobotu očekávaná MS nedorazila, myslela jsem, že přijde a ono nic. Mám testovat až ve středu...tak nevím, ale nějak tomu nevěřím, že by to vyšlo hned na poprvé ☹ Holky, co máte už alespoň dušíky, tichounce gratuluju 😉

kapr
20. říj 2014

@hanule80 no jsou to nervy. To teda jo. Také se uklidňuji, že je to snad OK. vím že při blastocystě je 7 den už // takže dle mých propočtů bych jako 7 den měla být zítra. testovat ale chci až zase ve středu.
V sobotu tam byl duch po limitu, a musela jsem ho hodně vykoukávat. Dnes v limitu a viděl ho i manžel, tak snad to nejsou halušky, ikdyž je tedy slaboulinký. no jsem jak na trní. 😉 tobě držím také vše co mám

hanule80
20. říj 2014

@nikaa666 No vidíš a já si při prvním IVF vůbec nepřipouštěla, že by to nevyšlo. byla jsem přesvědčená, že to klapne a taky jo, syna máme hned na první pokus 🙂 za to ten sourozenec se nedaří, takže ted jsem na pochybách celou dobu...

hanule80
20. říj 2014

@kapr tak testíky u vás vypadají nadějně 😉 je jasný, že cesta bude ještě dlouhá, ale i svítá naděje 🙂

kapr
20. říj 2014

@hanule80 snad vypadají nadějně. Je to další miniminikrůček. Zažila jsem to už tolikrát....uffffff. Já se uklidňuji opravdu tím, že podle všech věcí by to mělo být opravdu osudové a v pořádku. Pokud ne, tak tomu opravdu nerozumím. No v pátek se to zase trochu rozsekne. 😉 a ty jsi na tom jak?

evcann
20. říj 2014

@78marcela ahojky, ale ted jdes na genetiku ne? to by určitě chtělo vypadá to na nějaký problémek z této strany jestli bunečnou imunitu máš v pořádku.

@kapr no jako jak se říká, že zákon schválnosti funguje ze všech zákonů nejlépe tak je to pravda. Já vždycky ms dostanu o týden dřív nikdy fakt nikdy ne dýl a zrovna ted jsme mela dostat v patek tak říkám dobry začnu si píchat a už to pojede, tak jako je pondělí a ta debilní ms nikde ani náznakem ani bolení břicha prostě nic, to by mě zajímalo co se zase děje :/. Tak tobe držím usilovně palečky, to vypadá nadějně 🙂

hanule80
20. říj 2014

no já jsem v tom čekání na začátku, včera ET dvou 4buněčných. z 8 oplodněných zbyly ty 2, tak jsme je zavedli 3.den od OPU ani jsme nečekali na PK. byly pravidelné, byly vidět jádra, ale trochu pomalejší, ptala jsem se, jestli je to velký průšvih, tak prý ne, ale to mne mohla jen utěšovat, těžko říct. Nechali jsme udělat hatching, jestli to pomůže... jelikož byly jen ty 4b, tak by se měly uhnizdovat případně asi dýl...

nikaa666
20. říj 2014

@hanule80 já raději bývám překvapená. A nějak nevěřím v tolik štěstí napoprvé. Tobě držím palečky...ať to tentokrát klapne 😉

@kapr jooo ten osud...taky ho pořád čekám a jsem zvědavá, jestli to klapne podle karet 😎

kapr
20. říj 2014

@evcann 🙂 tak ať ti už dorazí 🙂 Měla bys přeci jít na opu a já na krev 🙂 takhle nám v tom děláš bordel 😵
.....tak teď mi volá manžel a říká....tak co? Byla tam ta //? A já na to...tak já myslela žes ji viděl, že nemám halucinace. 🙂 a on jako jo viděl, ale nevím jestli pak ještě nezesílila. Tak jsem řekla, že si holt musí počkat až přijde domu a že mne tedy značně znervoznil. 🙂 já se snad z toho zblázním 🙂

kapr
20. říj 2014

@hanule80 No ale to mají pravdu. strašně záleží na tom, kdy se oplodnilo a kdy jdeš potom na ET. U těch buněk to frčí strašně rychle. Takže to že se nerozdělí když ti ho zavádějí neznamená, že tomu není za hodinu poté. Blastocysta ta už je jasná. a ano, uhnizďování cca 4tý den kočičko 😒 🙂 trochu nervíčky, ale držím pěsti 😵

evcann
20. říj 2014

@kapr hrozný co? ja jsem na sebe tak nastvana :D taky už jsem chtela byt v plné přípravě. Ježiš to ti nezávidim, tyhle nerviky jsou hrozné a ještě jak tě někdo nahlodá.