IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

78marcela
18. říj 2014

@catchulinecka tak každopádně to jde pozitivním směrem. Přát budu asi taky až později, i u mě se to tím zakřiklo. Ale držet pěstí můžu tak držím co mám. A snad se u mě taky podaří.
A ještě krev ti brali kolikrát? Jaké jsou hodnoty?

catchulinecka
18. říj 2014

@78marcela marci díky, podaří se nám to! 😉 krev mi brali jen jednou, když jsem tam byla ten 13 den na odsátí vody, tak hodnota 680 a už jsem nebyla od té doby. To bylo úterý. Jsem objednaná až na ultrazvuk, tak uvidíme...

78marcela
18. říj 2014

@soleilll mě posledně v Reprofitu ani ty dvě dat nechtěli. Předtím dali vždy a teď nechtěli . A já začala sílet, jako že co s tím druhým, že ho prostě nenechám znovu zamrazít, že opětovné mrazení zase tu kvalitu snižuje. Nakonec se to vyřešilo, dali mi obě protože to jedno bylo horší kvality a znovumrazení by nepřežilo. A chytlo se jedno, i když jsem devět týdnů. Každopádně rozhodování to není jednoduchý. Já se taky ptala co když fakt dojde k tomu že budu muset jít na ten poslední pokus se třemi . Řekl že dáme tři, že když se do té doby nepodaří, že chytlava moc nebudu. Teď nevím, když se jednou chytlo. Třeba to teď vyjde a už to řešit nebudu. A kdy máš jít ty ?

78marcela
18. říj 2014

@catchulinecka no tak myslím že to se bat s touto hodnotou není třeba. Nemáš dvě?

suzik161
18. říj 2014

@lentikalena tak jak je?? Mě se vše posunulo až na prosinec, ještě mi napsala doktorka hematologii, na tu jedu v utéry, ale vysledky až za 5 tydnů. Tak uvidíme 🙂

lnk
18. říj 2014

ahojte holky, můžu se přidat?? nás čeká KET v listopadu. do pondělí beru marvelon, pak čekám MS a začínám stimulovat 🙂

soleilll
18. říj 2014

@martiina_k Mně nenabídli nic - jen oznámili, kolik jich zbylo, kolik z toho zamrazí a 2 nejlepší mi dali hned. Platilo se podle počtu kusů, takže ani z toho jsem nic nepoznala. Bohužel mě tehdy vůbec nenapadlo se ptát na podrobnosti.
@78marcela Ano, říká se, že když se to vyčistí "jako když pohnojíš". Jasně, že se to podaří, jen nikdo neví kdy...
@catchulinecka Drsný, ale nejdůležitější je, že se to včas podchytilo. Prý je to dobrý pro udržení embrya, tak snad to bude platit i ve tvým případě.
Já čekám na 2. KET - poslední pokus, jinak budeme mít jedináčka a začnu se modlit, aby mě vzali co nejdřív zpátky do práce.
@elysion Nemusíš mít vůbec žádný příznaky ani potíže, ani špinit, to nic neznamená. Za týden můžeš zkusit test a uvidíš.
@lnk Na KET budeš stimulovat? Já brala jen Estrofem.

suzy115
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lentikalena
19. říj 2014

@suzik161 Ahojky jak mi nějak pořád stejně.Zatím mi nic není a docela se bojím jestli to je normální.Hlavně se bojím,až tam pujdu,aby začalo tlouc mrňoskovi srdíčko.Ty se holka neboj všechno bude v pohodě,aspoň budeš mít veškéré výsledky a v prosinci si pujdeš pro mrňosky se vším všudy.Neboj zadaří se a budete mít o to krásnější vánoce.Moc vám to přeji a moc na tebe myslím. 🙂

delinkka
19. říj 2014

Ahoj holky.tak jsem vcera dorazila na ET a bylo nam sdeleno ze nam zbylo jen jedno embryo. ..tak mi ho zavedli a ja se ted budu modlit aby to vyslo jdyz uz nemam nic ☹ nechci to podnikat cele znova..a ani na to nebudou finanční prostředky ☹ stalo se nekomu ze mu pri prvnim ivf zbylo jen jedno embryo ?

donia
19. říj 2014

@delinkka Drzim moc palecky, at se alespon to jedno chyti. Treba je to prave zrovna ten nejsilnejsi bojovnicek 😉

maggie4
19. říj 2014

@delinkka Ahojky, moc ti přeju, aby se ti udrželo!!! Já mám podobnou zkušenost. Při prvním IVF nám do termínu ET nezbylo žádné, takže jsem to absolvovala celé znovu a měli jsme 1 embryo. Bohužel jsem ale včera dostala MS (12. den po ET), takže zase nic ☹ Ale asi jsi chtěla slyšet spíš pozitivní zprávy, že? Neboj, četla jsem příběhy maminek, které měly jen jedno a bylo z toho krásné miminko. Musíš doufat.

delinkka
19. říj 2014

@maggie4 tak to me moc mrzi ☹ a rekli ti jak je mozne ze zbyde tak malo embryjek ? Odebrali mi 11 vajicek a spermio bylo o.k. tak mi nejde do hlavy proc to nejde ☹ no pri predstave ze bych to musela projit cele znovu fakt nevím. . ☹ a navic finanční prostředky 😒

delinkka
19. říj 2014

@donia taky v to doufam že je to maly bojovnicek a ze to vyjde.dekuji za podporu 🙂

ea09
19. říj 2014

@delinkka ahojky taky nemáme žadné jedno zavedly zůstalo 1 a morula ale nebylo to na zamražení tak jsem taky s toho po čem prd testuji 23 a mám strach ze to budu muset podniknout znova 🙂

maggie4
19. říj 2014

@delinkka Já jsem měla celkově málo vajíček - při prvním IVF 5, z toho 3 embrya a nevydrželo žádné, při druhém 3 vajíčka a jen jediné embryo. To, že nevydrží, může být dáno kvalitou vajíček i kvalitou spermií, to ti nikdo přesně neřekne, proč. Prostě se to stává. Taky se mi nechce podstupovat to celé znovu... ☹

delinkka
19. říj 2014

@maggie4 je to tak nefer...a pak mame byt v klidu a nenervovat se.vzdyt takovy palby hormonu uz samy o sobe davaj zabrat.zasah do tela a duse ani nemluvim ☹ nevim jestli bych na to mela jit do toho znovu ☹ a muzu se te zeptat kam chodíš a kolik jdi za jeden pokus zaplatila ?

delinkka
19. říj 2014

@ea09 takze taky musíš mit poradny nervy uz :-/ ja mam jit na krev az 3.11

maggie4
19. říj 2014

@delinkka Třeba ani nebudeš muset jít znovu 😉 Já jsem po prvním neúspěchu chtěla jít hned znovu, ale musela jsem mít 4 měsíce pauzu. Teď na to psychicky nemám, možná po té pauze... Chodím do Reprofitu a dala jsem za to 12500 + 13500.

ea09
19. říj 2014

@delinkka to jo jsem pořád nervní jdu na wc a pořad na ten papír hledím co a jak je to dlouho čekat na test.Můj už je taky na nervy ze mě že si to tady čtu a pak jsem ještě vic nervni že to každá mame jinak. 🙂

delinkka
19. říj 2014

@maggie4 no to se ti nedivim ze ted na to nemas ☹ chce to ted asi nabrat silu a odreagovat se a pak treba zkusit znovu. ..nevim... sama si to ted nechci ani představit ...nejhorší u me je to ze pracuju na detskym oddeleni v nemocnici a to by mi moc nepomohlo ☹ no nic...musim doufat ..dokud to jde...a ty se drz

delinkka
19. říj 2014

@ea09 to ma ale pravdu.mame to kazda jinak.ale nervozni jsme vsechny urcite stejne 🙂

soleilll
19. říj 2014

@delinkka Nic si z toho nedělej. Taky mi po prvním IVF zbyly jen 2 embrya ze 7 vajíček, při druhým dokonce jen 1 embryo z 10 vajíček. Třeba to jedno je právě to ONO. Každopádně úspěšnost jednoho cyklu je max. 35%, takže buď připravená na obě varianty. Co se má stát, to se stane.

78marcela
19. říj 2014

@suzik161 ahojky, teď jsem se dočetla, že do toho půjdeme asi zase spolu. Já doufám že půjdu taky v prosinci. Ráda bych aby to vyšlo před svátky a měla pak volno a byla v klidu a v pohodě. Tak snad to vyjde. Určitě je lepší udělat všechna vyšetření. Mě zatím nikdo nic neudělal.

delinkka
19. říj 2014

@soleilll na to se připravit neda ☹ ale mas pravdu co se ma stát se stane

hanule80
19. říj 2014

Ahoj holky,
tak už jsem také po ET, z 8 oplodněných vajíček jich v pátek bylo 5 včera už jen 2, tak už jsme na PK nečekali a už mám ty dva bobísky u sebe. Jsou prý pomalejší, ráno pořád ještě 4 buněčná, ale to už po zavedení mohla být 6b. byly ale pravidelný a bylo vidět jádro či co. Nám bude stačit 1 bojovníček, tak snad mezi těma 2 je...

suzik161
19. říj 2014

@78marcela jsem si to myslela, ze nám to vyjde zase spolu. Já chci jít taky nějak před svátky 🙂 však jsem si říkala, že aspoň půjdu s tebou. Těšila jsem se, že půjdu už další měsíc, ale teď už to vydržím. Už se snažíme s IVF rok ☹ tak mé měsíc nepochází 🙂 budu mít všechna vyšetření, už mi pak bude chybět jen ta histeroskopie
@lentikalena neboj se, vše je jak má být, 100%, vím že to bude dobrý a jednou se to povede, ale už se v tomto kolotoči točím přesně rok a pomalu mi dochází síly, ale vždy si řeknu, že na konci téhle štreky čeká na nás něco krásného 🙂

78marcela
19. říj 2014

@suzik161 kdyby jenom rok🙂 my jsme začali v car 2010. I když pravda, pauza byla veliká mezi třetím a čtvrtým pokusem.
Víš co si myslím, že mi tento šestý zase nevyjde. Při prvním pokusu jsem měla dva dny dvě čárky. Při třetím jsem je měla asi čtyři týdny, pak to odešlo s ms. Při pátém pokusu jsem se dopracovala k srdicku a pak tedy k revizi v 10týdnu.
Takže mě vycházejí jenom ty lichy pokusy a pokaždé o něco víc. Takže věřím že šestý nic, že vyjde až ten sedmý se třemi embryi. Sedm je moje šťastné číslo, takže prosinec bude poslední krok před šťastnou sedmičkou v lednu.

suzik161
19. říj 2014

@78marcela ale výjimka potvrzuje pravidla, tak se to třeba povede, musmé tomu věřit!!

78marcela
19. říj 2014

@suzik161 víš já se kdysi když jsem dostala zprávu o zamrazení kde bylo napsáno že poslední pejeta ma v sobě tři embrya, tak jsem se zasmála a řekla jsem, určitě se povede až z té sedmé a tři. Ale vůbec jsem to nemyslela vážně, naopak, byla jsem si jistá že máme zásobu ještě pro sourozence. Jenže jak se k tomu blížím tak věřím čím dal víc že ta poslední pejeta s třemi embryí je ta správná. Akorát nevěřím že se chytnou všechny. To ne. Ale určitě otěhotnim až z ní. No uvidíme. Sama jsem zvědavá.