IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

delinkka
17. říj 2014

@martiina_k dekuji 🙂 at nam vsem to cekani uz utece a zaslouzene se dockame 🙂

ea09
17. říj 2014

@delinkka taky cekám a je to hrozné moje nervy 🙂

hanule80
17. říj 2014

Hezký den všem, tak já si dnes volala, jak dopadlo oplodnění, tak z 8 máme nyní 5 2buněčných, tak zítra zas zavolat a budem se rozhodovat nad prodlouženou kultivací, to podle toho, kolik jich do zítra vydrží...

hanule80
17. říj 2014

@delinkka na zítra držím palce, my se právě o PK budem domlouvat zítra...pokud embryjka ještě nějaké padnou a zbudou např.3, tak PK asi nemá cenu platit a pro 2 nejlepší bych si jela v neděli, ale pokud by jich třeba vydrželo těch 5, tak PK necháme do úterý...

hanule80
17. říj 2014

@snailka tak at čárka sílí! já taky testuji vždy dřív, naposledy jsem testla 6 den po transferu blastocysty, protože jsem v noci z ničeho nic pořád chodila čůrat, což mi přišlo podezřelé a ráno testla a // byly tam...sice pak nebylo srdíčko a museli jsme to ukončit, alr to už je zas jiný problém...

martiina_k
17. říj 2014

No tak já jsem na testování srab... poprvé jsem dodržela pokyny doktora, že dřív než 12. den netestovat. Potřebovala jsem na záchot ve čtyři ráno, tak jsem šla (i s manžou) a nebylo tam nic... tak jsme smutní usínali ale ráno tam druhá čárka byla... po druhé jsem testovala myslím 10. den a nebylo nic, tak potom 12. den a byla opět slabá čárka. Vím, jak jsem byla ten 10. den zklamaná a toto nechci zažívat zbytečně znovu. Nakonec v obou případech bylo HCG nízké, takže z toho nic nebylo, ale je zbytečné být zklamaná na etapy (aspoň teda v mém případě). Ale vám, co testujete brzo přeju všem, ať tam ta druhá čárka je...

snailka
17. říj 2014

@hanule80 tak to mě mrzí, že to nakonec nedopadlo.
Tak já si měřím bazální teplotu a graf mi přišel hezký 🙂 a včera jsem měla na ulici pocit, jako když se vznáším nebo co 😀 Bolí mě teda v podbřišku a jsem jako nafouklá. Doufám, že bude všechno v pořádku.
Přikládám můj graf 🙂

snailka
17. říj 2014

@martiina_k tak mě to teda nedalo 🙂 ale já jsem 7. den po KETu pětidenního embryjka, takže jsem vlastně jako 12DPO, tak to už může něco být vidět 🙂 druhá čárka je vidět hezky, úplně slabá není. Ještě aby sílila.

martiina_k
17. říj 2014

@snailka no embryo sice je dvanácti denní, ale tvoje tělo přece těch prvních pět dní nemohlo na nic reagovat. Navíc embryjko se ti nemohlo zavrtat hned po vložení, ale máš kliku, že ti to vyšlo a moc ti to přeju 🙂 tak hlavně aby ti vyšla potom krev.

soleilll
17. říj 2014

@snailka Na testu to může být vidět už 7. den po ET. Pokud se vkládá embryo, které má 5 dní, uhnízdí se velice brzo (2-3dny po ET). Těch 5 dní kultivace simuluje putování vajíčka z vejcovodu do dělohy, takže implantace proběhne ve stejnou dobu od oplodnění. Tj. @martiina_k nemáš pravdu.

martiina_k
17. říj 2014

@soleilll však já vím, že jsou holky, které na testu vidí čárky už po šestém dnu. Nepíšu, že to není možné.... možné je dneska téměř cokoliv... Jsem ráda, že to snailce vyšlo, že tam ty dvě čárky má, jen jsem možná po svých zkušenostech opatrná ☹

delinkka
17. říj 2014

Holky nechali jste si jedno embryjko ? Nam zbyly 3 tak si rikam jestli by nebylo lepsi zavest dve at je vetsi sance..porad vahame

snailka
17. říj 2014

@soleilll ano, přesně tak, chtěla jsem to napsat stejně 🙂

soleilll
17. říj 2014

@martiina_k Jasně, u mě bylo po týdnu vždycky jasno. Na nějaký dohady "co kdyby náhodou" taky moc nejsem.
@delinkka Dala bych teď 2 a jedno zmrazila. Ale záleží, jakou máš představu o dalším postupu, pokud to teď třeba neklapne.

78marcela
17. říj 2014

@soleilll
@martiina_k
@snailka
ahoj holky, ohledně té debaty kdy bývá čárka na testu mám taky svoji zkušenost. Mám za sebou pět pokusu vždy po dvou embryích dobré kvality. Snad kromě pátého, kdy u jednoho embrya byla kvalita špatná. U prvního pokusu jsem měla dvě čárky sedmý den. Desátý den už nebyly. U třetího pokusu byly také sedmý den, hcg se dostalo na 160, pak to zamlklo. Takže jsem byla přesvědčena že u mě se do moči hcg dostane vždy tak že sedmý den mám slušné testy. Při pátém pokusu jsem opět testovala brzy a nic tam nebylo, desátý den po transferu jsem nastoupila de práce s tím že to nevyšlo. A ono to vyšlo, ale první slušnou čárku jsem měla až 12.den. Můžete kouknout do alba. Jak je to možné a kde se to embryo tak dlouho toulalo, že to bylo v moči až 12.den, to je mi záhadou stále. Nakonec sice miminku přestalo bit srdíčko ale to je už věc jiná.
Takže shrnutí- je to velmi individuální a souhlasím s názorem, že možné je úplně všechno.

soleilll
17. říj 2014

@78marcela I tvoje zkušenosti potvrzují mou tezi o tom, že 7. den je jasno. I když se ti 2 čárky objevily na testu později, nakonec to nedopadlo, takže to nebylo OK. Já mám zkušenost 3x IVF a 1x KET - vždy týden po ET to bylo jasné - i když se později nějaký slabounký náznak objevil, nikdy to nebylo ve finále dobré. Úspěšné bylo jen mé 3. IVF s pozitivním testem od 7. dne po ET, který dál jen sílil. Ale samozřejmě připouštím, že každá to má trochu jinak, i když bych řekla, že opravdu jen v řádu pár dnů.
A co plánuješ teď..?

78marcela
17. říj 2014

@soleilll to jsi nejsem jistá že je týden po transferu jasno. Dvakrát jsem sedmý den čárky měla anic. Těhotná jsem byla až tehdy kdy jsem měla čárky až 12.den. To že v devátém týdnu přestalo bit srdíčko, myslím nemá vliv na to, jestli byla čárka sedmý nebo dvanáctý den. Doktorka říkala že jakmile se objeví srdíčko, už nikoho nezajímá nic, ani hladina hcg. První kontrola dobrá, srdíčko tlouklo, na druhé také a když jsem si šla pro průkazku, tak zjistili že nic.
Teď mám po revizi a půjdu na šestý pokus jakmile budu moct. Ráda bych co nejdřív, ještě bych to chtěla stihnout před vánoci.

78marcela
17. říj 2014

@soleilll podle tvé teorie by moje první dvě čárky sedmý den při třetím a prvním transferu bylo pozitivní tehu. Ale tak to prostě nebylo.
Nevím. Já si prostě myslím, že je možné úplně všechno. I když jsem předtím taky myslela že sedmý den je u mě jasno. Teď už si to nemyslím. Je spousta holek, které našly čárku až později a mají zdravě děti. Dnes opravdu myslím že je to u každé jinak. Jsem si jistá že u dalšího transferu budu taky testovat už sedmý den. Ale budu teď už asi věřit a doufat že může čárka přijít i později.

soleilll
17. říj 2014

@78marcela Shodneme se na tom, že dělat test dřív, než 7. den po ET, nemá smysl. 🙂 Pokud ale platí to, co jsem vyčetla, tedy - embryo se zanoří 2-3 dny po transferu, pak 7. den už prostě musí do krve posílat hCG. Leda by se u některé opravdu toulalo kdoví kde a implantovalo se později, to ale považuju spíš za nestandardní ,ale každý cyklus je jiný.
Máš ještě v zásobě něco na KET nebo následuje další IVF? Koukala jsem, že jsi měla jen 1 cyklus IVF, takže byl asi "plodnej" a bylo z něj hodně vajíček, když jsi z jedinýho měla tolik KETů... Mně v CARu naštvali, protože jsem si od začátku myslela, že těch 6 kousků zamrazili po 2 (tedy na 3 pokusy KET), ale dali je do 2 pejet po 3, takže jen na 2 pokusy. 😒 To jsem se dověděla až teď - myslela jsem si, že standard je mrazit max. po dvou.

soleilll
17. říj 2014

Ještě doplním, že jsem teď našla tohle: "Nidace začíná 6.-7. den po oplodnění a končí 12. den." Takže to opravdu může být i víc než týden po ET, zvlášť, když se transferuje embryo po kratší kultivaci. @78marcela @martiina_k Měly jste pravdu. 🙂

78marcela
17. říj 2014

@soleilll ano, můj první pokus byl opravdu plodný. Měla jsem 33 vajíček. Dvě mi dali hned a 13 mrazíli. Vždy po dvou a poslední dávku po třech. Takže mě Teď čeká šestý pokus po dvou a poslední pak po třech. Říká se že po revizi by to mohlo vyjít. Tak snad jo.
Jinak tedy mrazít po třech je opravdu nestandardní. Proc to udělali? Dnes se od toho dost opouští, spíše preferují jedno. Max dva. Mě ten poslední dali po třech, osobně si myslím že to bylo proto že nečekali, že k tomu vůbec dojde.

soleilll
18. říj 2014

@78marcela To je teda hezká úroda. Proč to udělali nevím, je pravda, že to je už 2,5 roku nazpátek a prý "se to tak dělalo". Hlavně mě v té době nenapadlo to ověřovat. O to horší bylo překvapení, že máme jen 2 pokusy, místo 3. Za ty prachy (za kryokonzevaci) by jednu pejetu navíc určitě uživili.

78marcela
18. říj 2014

@soleilll no to Nevím že by se to tak dělalo. Já je mám čtyři roky a po dvou až na tu poslední dávku. A kam chodíš do centra?

soleilll
18. říj 2014

@78marcela Na Obilňák. V té době bohužel v Reprofitu neměli smlouvu s mojí ZP. Ale jinak jsem spokojená, jen tohle mě překvapilo. No třeba půjdou z těch 3 rozmrazit jen 2 a 1 ještě nechat na příště. Páč na další IVF jako samoplátce fakt nemáme.

soleilll
18. říj 2014

@catchulinecka Tak co je novýho? Jak pokračuješ?

martiina_k
18. říj 2014

já si holky myslím, že je to centrum od centra... nám nabídli dva způsoby zamražení - měli jsme teda jen tři embryjka, takže jedno bylo hned a dvě zůstaly. My si připlatili za tu "lepší" metodu, při které se mimo jiné zamražuje po jednom. Při té druhé se zamražuje myslím po dvou, ale moc jsme to nezkoumali, protože jsme si říkali, že když už dáme tolik peněz za vajíčka (máme od dárkyně), tak nechcem riskovat, že se potom nerozmrazí.

elysion
18. říj 2014

Ahoj holky ,včera sem byla na Ketu v Gennetu a vůbec nic mi není 😒 kdyby mě aspoň trochu bolel podbřišek ,abych aspoň věděla,že se něco děje.Ale takhle si hold budu muset těch 14 dní počkat.
Držím všem palce at se zadaří 😉

martiina_k
18. říj 2014

@elysion mě tentokrát taky není vůbec nic... ale předtím mě bolel podbřišek i když jsem myla nádobí, a nevyšlo to. Tentokrát mi nic není, tak to vyjde 🙂 tak držím palce a silné nervy....

elysion
18. říj 2014

@martiina_k Já sem byla v únoru na 1Ketu a to mě podbřišek bolel ,ale taky to nevyšlo jako u tebe. A když sem byla na Ketu v červnu tak mě nic nebylo ani podbřišek nebolel a vyšlo to,jenže na 7 tt to zamlklo ...tak snad nám to naše nebolení přinese štěstí 😉

catchulinecka
18. říj 2014

@soleilll ahoj!!! Moc díky za optání, co já si všechno ještě prožiju 😀 tak ten hyperstim. syndrom se opravdu po ET rozjel v takové míře, že jsem musela 13 den jet do caru na odsátí vody, měla jsem v břiše 2 litry. Jako trvalo to 15 minut a opravdu nic příjemného ☹ ale je to za mnou. Každopádně dnes mi poprvé trošku splasklo břicho. Snad je v tomto případě vše zlé k něčemu dobré, testy pozitivní i krev, tak uvidíme, samozřejmě není vyhráno...po mých zkušenostech s mimoděložním a pod. se opravdu já budu radovat až snad po porodu 😅
A co ty nového??? už se v tom ztrácím, promiň 😔