IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

soleilll
22. říj 2014

@78marcela Bohužel KET je holt míň úspěšný než ET čerstvých embryí, s tím nic nenaděláme. Počítala jsem to jako 25% šance na jeden transfer, takže ty jsi teď jasná. 😉 Navíc pokud si vydupeš ty další vyšetření, jak psaly holky, určitě se zjistí víc informací, se kterými můžou pracovat dál. Prostě to vyjde, jasný?!
@kapr Věřím, že ten průběh snášíš daleko líp. Můžu se zeptat, jestli se dělá ET hned po OPU nebo se musí počkat na růst sliznice v dalším cyklu a udělat KET? Tak jsem to totiž četla v propocizích Obilňáku, ale v Reprofitu ne. Koukám, že taky jednoho raracha už máš - uvažovalas o tom, že by už další nebyl? Já to teď docela hodně řeším, jestli je opravdu tak strašný mít jedináčka (hlavně pro něj samotnýho). Dost by mě to kvůli němu mrzelo...
@rf6shkr Může to ovlivnit, ale řekla bych, že ne o moc. Tipuju jen pár dní. Udělej si v termínu test a uvidíš.
@ladaa20 To je v každým CAR trochu jiný a hodně záleží, jakou máte s partnerem anamnézu - podle toho vám nabídnou vhodný postup. Velmi obecně se dá říct, že do 2 měsíců by mohl být transfer.
@missym a @nikaa666 To je mi moc líto. Jak psala Marcela - bolí to pokaždé stejně. Není ale všem dnům konec a tohle prostě byla jen zkouška - příště naostro! 😉

soleilll
22. říj 2014

@delinkka S testem určitě ještě počkej, teď by byl k ničemu a zbytečně bys byla smutná, když se tam s největší pravděpodobností nic neukáže, i kdybys čekala dvojčata. Ještě není vůbec rozhodnuto. Dřív než po týdnu to nemá cenu a samozřejmě nejlíp počkat aspoň 10 dní, pokud to vydržíš. Držím moc palce.

pepina74
22. říj 2014

@missym safra, safra, to je škoda, ale doufej v úspěch s mražáky. Já mám za sebou 4 neúspěšné IVF .... a řekla bych, že nejvíc mě sebral právě ten první neúspěch - považovala jsem za "potupu", že musíme na IVF (ani jeden nemáme žádné zdravotní potíže) a žila jsem v přesvědčení, že to vyjít musí ..... a nevyšlo. Ani poprvé, ani podruhé, ani potřetí - pak se stal zázrak a já otěhotněla spontánně, pak čtvrtý neúspěch a teď ta KET naděje, ale uvidíme, jestli v pátek 31.10. uvidím srdíčko nebo si přinesu stejný verdikt jako ty dnes.... je mi 40, takže tím by se za naším snažením o druhé mimi udělala definitivní tečka.

78marcela
22. říj 2014

@nikaa666 tak to asi ano, když to máš tak časově blbý. Mě by se čekat nechtělo. Já už ve svém věku mimi ustanovila jako prioritu, které podřídím úplně všechno. Není čas ztrácet čas.

@missym no přesně, milující rodinu by měli, hračky, všechno, já už jsem své dceři dokonce zajistila i ženicha a furt nic🙂

delinkka
22. říj 2014

@soleilll dekuji za radu, tak se tedy pokusim vydrzet a budu doufat ..holky jak ja vas vsechny obdivuju za to jak jste statecny a jak se drzite i prez neuspechy...ja vubec nevim co bych delala kdyby to nevyslo

78marcela
22. říj 2014

@soleilll já zase někde četla že procento u KET je jenom o maličko nižší. Na stránkách Heliosu mají dokonce uvedeno že je KET úspěšnější než Et. Jasný, že to vyjde. Akorát asi ne ten šestý pokus, protože jsem si zpětně uvědomila, že // vidím pouze u lichych pokusu. A mě teď čeká šestý. Takže to budu brát jako mezičlánek ke šťastné sedmičce🙂

78marcela
22. říj 2014

@delinkka to je ještě dost brzy, pátý den, já měla dvakrát čárky sedmý den a potřetí byl duch desátý a jedenáctý den a až dvanáctý slabá čárka.
No a kdyby to nevyšlo, tak se s tím budeš muset smířit, protože se nic jiného dělat prostě nedá. Já byla dřív hrozně netrpělivá, všechno jsem chtěla mít hned a nejlépe už včera. Jenže takhle to prostě nefunguje. Když už nic, tak IVF mě naučilo pokoře a trpělivosti. A protože všechno na světě má nějaký důvod, tak si myslím, že u mě je to proto, aby ze mě byla ta správná a trpělivá máma.

bludicka83
22. říj 2014

Ahojky mohla bych se k vam pridat?jsem po odebrani vajicek mela jsem jich 41 taky vas bolelo bricho?

soleilll
22. říj 2014

@bludicka83 Po 41 vpichách se nemůžeš divit, pár dní to bude nepříjemný.

nikaa666
22. říj 2014

Tak koukejte...pozit test a negat. krev ☹

pepina74
22. říj 2014

@nikaa666 tý jo, to je teda hodně divný, ducha tam jasně vidím - a to ti řekli, že hcg je nula?
@78marcela - já celou svoji IVF pouť absolvovala právě v Heliosu - mají fantastický přístup a jdou ruku v ruce s nejnovějšími světovými metodami, mají super rychlé jednání s pojišťovnami - ani přes ty neúspěchy nemám, co bych jim vytkla

nikaa666
22. říj 2014

@pepina74 hcg prý 0,1

pepina74
22. říj 2014

@nikaa666 to bych snad zašla na krev ještě jinam .... jestli tam přece jen něco není ... kroutím nad tím hlavou 😖

78marcela
22. říj 2014

@pepina74 tak to je fajn, že jsi tam byla spokojena. A super že máte přirozeně dítě, to je skoro zázrak. A držím pěsti, ať se podaří příští týden.
@nikaa666 někdy se to stane, že se mimi jen kousek zakousne a pak to vzdá. Určitě bych krvi věřila víc než testu. Občas jsem četla, že některé testy dělají falešně pozitivní čárky.
@bludicka83 to je síla tolik vajíček. No to bude ještě dost bolet, já byla tři dny úplně mimo provoz, a i pak jsem měla bolesti. Hodně, ale fakt hodně se snaz pít, úplně na sílu, co do sebe dostaneš, co nejvíc.

nikaa666
22. říj 2014

@78marcela no měla jsem 2 pozitivní po limitu, ty dražší samozřejmě a dva negativní...za dvě hoďky na to jsem šla na krev...spíš jsem s tím nepočítala, ale překvapilo mě to.
@pepina74 četla jsem tu i případy, kdy holčiny měli stejný výsledek a až teprve za dalších 14 dní měli vše pozitivní...určo ale nejsem ten případ. Spíš si jen tak dušíci hrajou. Vysadila jsem dneska všechny léky co mi řekli a uvidím o se bude dít dál. Co se má stát, stane se...třeba se nám zadaří, stejně jako tobě, spontáně ještě před KETem a bude. Chystám se jít na endokrinologii se štítkou, třebas je to ten jediný problém a bude po starostech. Si to maluju co 😀

78marcela
22. říj 2014

@nikaa666 krev dává vždy přesný výsledek. Třeba v krvi už je hcg znát už pátý den, v moči na testu je to znát až sedmý den. Taktez opačně, krev už byla čistá, v moči zůstal ještě nepatrný zbytek hcg. Tak bych si to vysvětlila já. A je jedno, jestli jsou testy levné nebo drahé. Já si kupují v lékárně dr.max za 35 kč, jsou tam dva kusy a vždy naprosto přesné, nikdy mě nezklamaly.

nikaa666
22. říj 2014

@78marcela jj jak píšeš, tak to asi bude 🙂 pro příště budu aspoň zase chytřejší 😎

78marcela
22. říj 2014

@nikaa666 no už jsem tu docela dlouho a přijde mi že už o IVF vím skoro všechno🙂

hanule80
22. říj 2014

@delinkka Ahojky, já byla na ET v neděli, já se přiznávám, že jsem testovala, ale spíš ze zvědavosti, zda mám ještě v sobě pregnyl, tak mám 🙂 a zkusím za 2 dny, zda tam bude ještě vidět... nikdy jsem nevydržela netestovat, ale naposledy jsem vydržela do toho 10 dne myslím... závěry nedělám žádné, spíš zvědavost, jak to tělo reaguje 😀 Ze mne si teda příklad neber 😀

hanule80
22. říj 2014

@nikaa666 tak to mi mrzí, ale je to tak, krev je vždy definitivní...chjo...

hanule80
22. říj 2014

@missym koukám taky špatné zprávy... je super, že už myslíš na další pokus, já jsem taky taková, nepovedlo se, ok, ale nevzdávám to 🙂 Tak ještě abys nemusela na tu revizi...já na ní byla jednou a už teda doufám nikdy nepůjdu...Jask mně bylo blbě po narkoze, no fuj... Tak se drž!

hanule80
22. říj 2014

Jinak se omlouvám, pokud na některou nereaguji, občas se tu ztrácím nebo chci reagovat, pak zapomenu a pak už by to bylo mimo mísu... 😒 Tak snad prominete.... 😔

delinkka
22. říj 2014

@hanule80 tak to jsme na tom skoro stejne 🙂 ja byla v sobotu na Et 🙂 kdy mas prijit na krev ?

delinkka
22. říj 2014

Holky kdyby mi ted nevyslo ivf jak dlouho se musi udelat pauza k dalsimu pokusu ? Nemam zadne embryjka zmrazene.zbylo jen jedno co mam snad jeste porad v sobe. .. 😒

hanule80
22. říj 2014

@delinkka také jdu na krev 3.11. 😉
U nás říkají pauzu 3 měsíce mezi jednotlivými IVF. u Ketů je to myslím jedno, ale po té stimulaci, je lepší pauza...

delinkka
22. říj 2014

@hanule80 tak snad to nebude potreba ☹ a kdy budes zase testovat ? Ja chci zkusit v patek

hanule80
22. říj 2014

@delinkka zítra nebudu 😀 a pak uvidím to neplánuji, zjistím jak se probudím 😀
Já nejsem ta, která by tě od testování zrazovala, ale musíš to brát s rezervou, protože je brzy a nemusí to nic znamenat, at tam bude / nebo //...na to musíš pamatovat a myslet pozitivně až do kontroly krve 😉

evcann
23. říj 2014

ahoj holky, je to tu ted takový napůl půlka nadějných a půlka si musí na mimčo ještě počkat, já se hlasím k té půlce co musí čekat. Z nějakých neznámých důvodu jsem ms nedostala a tolerance před stimulací je týden zpoždění a ja už jsem dýl tak se vše odkládá :( Tak jsem se těšila. No jo známe to všechny. Tohle se mi ještě nikdy nestalo a zrovna ted :(, ale asi na mimi jeste neni ta spravna doba. Razim asi zítra do Caru at se domlluvime co dál a doktorka všechno zkontroluje.

zofielinda
23. říj 2014

@delinkka Kvůli pojišťovně se bohužel musí čekat na další IVF 3 měsíce

kapr
23. říj 2014

@soleilll No u nás dělají et hned 2 dny po OPU. Nemá smysl u jednoho vajíčka na něco čekat. Buď tam je, nebo není. A jelikož já funguji naprosto normálně nic mi nedávali ani na sliznici. Prostě to byla rychlovka. 11 den na UTZ pak pregnyl, za 2 dny OPU a za další 2 šup zpět. Od dalšího dne utrogestan. To je celé. A čekat.
Jinak já jsem byla těhu z 1.IVF, to zamlklo, pak přirozeně, to jsem měla virus CMV tak plod zlikvidoval a Kuba je také přirozeně. Všechny ostatní veškeré pokusy negativní. Až teď po Nativu zatím +, dnes krásná čárka, zítra krev. Věřím, že zamlkliny už jsem si odkroutila a bude to dobré. 😉
A to víš, že jsem přemýšlela, jestli si vystačím s 1 dítětem 🙂 ale mám v tom už naprosto jasno. Děkuji za ten dar, že jsem mohla odnosit a porodit aspoň 1 dítě. Že jsem si to celé prožila. A chci rozhodně ještě druhé. Chci aby měl Kuba ségru 🙂 Ikdyž bráchou by také nepohrdl. A budu dělat proto maximum. aspoň ještě 2 roky. Než mi bude 40. I kdyby se nezadařilo, budu vědět, že jsem víc udělat nemohla a tak to prostě má být. 😉 Ale zatím je čas bojovat. Takže nad jedináčkem prostě nepřemýšlím 🙂