IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

evcann
11. lis 2014

@kapr mame to tak pokazde vid? no ja zrovna premyslela kdy bude ET, myslis, ze az ve stredu? PK je nejdyl 5 dni tak to je pa, so, ne, po a utery je ET? ja potrebuju kvuli volnu uz utery, protoze si beru dovolenou jen pristi tyden

evcann
11. lis 2014

@kapr no ale me to taky napadlo, že jsem jak slepice a sedim na vajickach :D a musela jsem se smat, jeste jak se furt vrtim

donia
11. lis 2014

@kapr
@evcann
@zofielinda
no jeste ze me tu mate, holky 😀 Jj, Elonva je pry ca. 1,5 roku na trhu. Ja take cekala, ze mi da vybrat klasicke injekce nebo pero, jak o tom mluvila posledne. Ale ted na me vybalila, ze bud Gonal v peru, nebo tuhle Elonvu. Ze je setrnejsi, protoze se picha jen jedna a uvolnuje se to postupne 7 dni. Ten osmy den dela kontrolni UTZ a bud to staci (ca 1/3 pacientek co jsem se docetla), nebo se pak den ci dva jeste dopichne ten Gonal. Jen to pry neni uplne vhodne pro vsechny. A chodim do Gennetu.

kapr
11. lis 2014

@evcann přesně vrtíš🙂 vzpřímená záda a ťukáš do PC prostě kvočna 😀

kapr
11. lis 2014

@evcann tak já nepočítala pá jako den🙂 Ale jestli v út tak já jdu k Marce ve 12:00 🙂 to budeš o patro výš tou dobou 😉

kapr
11. lis 2014

@donia aha.....no jo novinky 🙂

evcann
11. lis 2014

@kapr no já prave nevim, ale zase odber je rano takze patek asi je taky den, ja uz si to nepamatuju, tenkrat jsem ji mela snad 4x , ale uz nevim jak se to pocita, dneska rano jsem nad tim premyslela. Hele ty me snad vidis ne? presne sedim u pc, zada rovne, protoze tak to min boli a cvakam :D a chranim si svych 30 foliku :D. Tak me v utery prijd nahoru chytnou za ruku, chci to v utery a basta, mam uz naplanovany volno :D

@donia no to teda, ja bych do toho asi nesla pri mym posledni pokusu, bych se bala, ze nezareaguju, ja jsm takovy problemovy typ, kolik to vychazi financne?

kapr
11. lis 2014

@evcann tak i když jsem měla jen 10 folíků, bolelo mne to jak blázen, takže jsem vypadala stejně a stejně se chovala 🙂 já cítím i jednoho folíka 🙂
Já myslím, že den OPU se nepočítá. první den je den od odpu. Já to teď taky tak měla.
OPU ve čtvrtek a ET v Sobotu a počítalo se jako dvoudenní.

evcann
11. lis 2014

@kapr ahááá, tak to bych sla jeste v utery do prace, jako kroutim se tu uz slusne, uz to je vazne dost neprijemne a bolestive, se tesim jak si doma lehnu

kapr
11. lis 2014

@evcann tak uvidíš, co ti řeknou, třeba se to u většího množství dělá jinak kvůli zamražení.....netuším. Já moc vcelku stejně nerozumím tomu, že pokud mi zamrazí blastocysty, jak dlouho se může vvyvíjet dál po rozmražení? den? Vždyť pak už je stará.......
Hele já večer už jen ležím. A trpím večerními nevolnostmi. 😒 Ale to jsme teď s kolegou přišli na to, že to je tím, že jsem zvyklá si dát večer vínko, tak se tělo automaticky brání 😀 je mi blbě, aby mne přešla chuť 😀

zofielinda
11. lis 2014

@donia Taky mě zajímá kolik a kolikátá to je Tvoje stimulace

evcann
11. lis 2014

@kapr jeee další naše společná vec, já vínko taky ráda 🙂, no to vis ty prckove to maji promakany od zacatku. No po rozmrazení blastocysty to jde sup hned

kapr
11. lis 2014

@evcann no upřímně v mém okolí a v mém věku a s dětmi...........neznám snad nikoho, kdo by se večer neodměnil 🙂 jako i já si pomyslím 😀 dneska prubnu rychlé špunty (dětské) 😀

kapr
11. lis 2014

@evcann pádím školka papa 😉

donia
11. lis 2014

@zofielinda
@evcann
Doplatek je pry ca. 1.400,-Kc, ze to nakonec vychazi i levneji, nez kdybych doplacela za denni davku Gonalu. Tak ja nevim, budu jim verit. Jen pak treba budu doplacet za ten Gonal, pokud bude potreba navic.
Stimulace na IVF prvni, v cervnu nam bohuzel nedopadlo IUI. Vyslo hned prvni, ale bohuzel to pak mimi v 10tt vzdalo ☹

evcann
11. lis 2014

@donia tak na první pohoda, to se to muže risknout. U treti a dal uz by asi sazeli na jistou. Tak to je parádní doplatecek 🙂 jsem zvedava na reakci fakt, ze jo

donia
11. lis 2014

@evcann no, to ja taky 😀 abych nebyla pokusny kralik, nekym ty statistiky vyplnovat musi 😀

evcann
11. lis 2014

@donia tak ono se muže stát, ze nezaregujes ani na klasika léky takže je to jedno a jestli je to novinka tak třeba prave to bude ještě lepsi

zofielinda
11. lis 2014

@evcann V Podolí říkají první IVF je pokusné

evcann
12. lis 2014

@zofielinda jo to jo a mají pravdu 🙂

evcann
12. lis 2014

@kapr muzes mi dát trochu tvoji pozitivní nalady? ja jak ji mela tak me nejak opousti, nechci to tak prozivat, tenkrat jsem do OPU neresila vubec nic a ted resim kazdou kravinu, uz to chci mit za sebou a vedet kolik toho je a jaky. Dneska treba mi prijde, ze me to bricho boli min takze jeslti se jako neco nedeje, no magor.

kapr
12. lis 2014

@evcann 😀 jasně že dám 🙂 kolik jí potřebuješ? A co by se jako asi mělo dít? 🙂 jako že si to ti folíci rozmysleli a řekli.....tak a teď se budeme zmenšovat, až úplně zmizíme? 🙂
Buď ráda že tě to bolí míň. Odpoledne na tyto slastné okamžiky budeš vzpomínat 😉 uvidíš.
Já si taky říkám, co se asi s mrňousem děje a jestli tam je...a pak si vždy vzpomenu, jak mi jedna maminka kdysy řekla...a kam by jako asi šel? 🙂 btw. včera mi bylo tak zle, že jsem si ani ty rychlý, dětský špunty nedala 🙂

evcann
12. lis 2014

@kapr no to jsem si presne rikala, kam jako asi by sli, najednou se asi tezko zmeni a tak, ale stejne si nemuzu pomoct, pak ma zase napadlo, ze treba uz to tak neboli, protoze uz praskly, takze uz neni takovy tlak a pak zase rikam kdyby byla ovula a praskly by tak to asi u takoveho poctu preci jen ucitim, takze to je urcite tim, ze jsem celou noc lezela takze na ne nebyl tlak, no fakt magor. Tebe taky chápu, clovek se furt pozoruje a kdyz ti je blbe tak si rikas, je to dobry, to je znamka toho, ze je vse v pohode, ale nesmi ti byt moc blbe, protoze si reknes, ze to muze byt divny :D s tema spuntama pockej na me, dame si je spolu 😉

kapr
12. lis 2014

@evcann jo to dáme🙂 Mně bude už prima a tobě bude blbě 😀

evcann
12. lis 2014

@kapr klidne at mi je blbe, hlavne at to vyjde 🙂 ale tak treba se ti to trochu prodlouzi, to taky byva 😀

kapr
12. lis 2014

@evcann no to ti pěkně děkuji 🙂 v prvním těhu jsem tak netrpěla.....ale třeba je to i tím utrošem, ale ten jsem tenkrát též brala. Zajímavé ale fakt je, že funguju tak do šesté, pak ulehám a začne mi být děsně zle, mám hlad a přitom mi všechno smrdí...jediné co mi nevadí je ovoce.....no super 😒 😀 a tím jak ležím tak mám samozřejmě pocit promarněného času, jelikož kolem sebe vidím ten nepořádek co se sám udělal když jsme přišli ze školky, v ložnici kopa nevyžehleného prádla a koš na prádlo plný k prasknutí....chjo☹ a to nemluvím o větším úklidu a už vůbec ne o cukroví...... 😠

evcann
12. lis 2014

@kapr no vidíš to je ten koloběh, dokud se snažíš tak si říkáš jak klidne sneses, že ti bude spatne a nic nebudeš dělat, hlavně at se to povede, ted jsi a uz to vidís jinak 🙂 , každopádně celou dobu ti spatne nebude a pak to douklidis, žádná pohroma, klííídek, stačí, že stresuju já 😀

kapr
12. lis 2014

@evcann jj přesně 🙂 Nemysli si, už je to 5 dní co jsem viděla mimíse a taky přemýšlím, jestli je vše v pořádku. a to jdu až v úterý na UTZ a ještě jsem si o něj řekla 😀 Tak snad se vše potvrdí, že je OK. Nadruhou stranu s tím jedním prckem mi to nějak rychleji utíká. A už teď miluji obea stejně 😉
A ty nestresuj, máš úrodu jak blázen...co by za to jiná dala 🙂 potřebujete ISCI?

kapr
12. lis 2014

@zofielinda vy z toho Podolí mi poraďte jak si pojistit místo v porodnici 😀 není nějaká klička? 😀

evcann
12. lis 2014

@kapr no jako je mi to divny, me to bricho dnes vubec neboli, preci musi byt vetsi tak to musim citit :/, no budu se snazit se zamestnat, ale jak na potvoru nic neutika nic nejde 🙂, no ja ti to verim, vzdycky po celou dobu prijde vzdycky neco z ceho mas strach, ja si prvni tehotenstvi kvuli tomu vubec neuzila a to bylo ukazkove. Vylozene ho nepotrebujeme, ale bylo doporuceno a ja nad tim premyslela a nechame si ho udelat, chci udelat maximum