IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

kapr
12. lis 2014

@evcann hele neblbni. Bude to dobré, víš co jsem vždycky dělala? zatahovala jsem břicho. pak jsem to trochu cítila. Ale myslím, že to odpoledne přijde neboj. 😉
Já u prvního také stresovala celý první trimestr, pak do 20tt, pak mne tedy trochu uklidňovaly pohyby a užívat jsem si to relativně začala až ve 30tt, kdy jsem říkala, že i kdyby se narodil, byl by už OK. Jenže to už jsem byla jak velryba, takže to začalo být až obtežující. 🙂 Ale vždy jsem byla klidná, že když jsem necítila delší dobu pohyby, probudila jsem ho dloubáním a když mne kopnul, tak měl klid 🙂 Teď si zase říkám, že stresuju a přitom to prožívám naposled.....a měla bych si to užít a stejně to nejde 😒

evcann
12. lis 2014

@kapr take jsem to tak mela, presne stejne, nejde si to užívat, bohužel, tak alespon doufam, ze se to ted povede a budeme v tom pozorovani spolu, preci jen je fajn vedet, ze je v tom nekdo s tebou a dobre to dopadne 🙂
PS: jdu zkusit zatahnout bricho 😀

kapr
12. lis 2014

@evcann tak schválně, cítíš je tam ? 😀

evcann
12. lis 2014

@kapr jo pichlo to, zatim jen leva strana, ale pravou jsem zacitila takze už jsem kidnejší, no neva, postupem dne přijde něco jiného co budu řešit 😀

kapr
12. lis 2014

@evcann no tak vidíš 😀 tak teď nic jiného neřešíš, ne? kdy pícháš puregon, nebo něco podobného?

A holkykde jste ostatní? 🙂
Přijde mi jak kdybychom tu s evcann byly sami

kapr
12. lis 2014

@evcann ale pregnyl jsem samo myslela

evcann
12. lis 2014

@kapr že jo taky mi přijde, že jsme si tu zustaly 🙂 Ovitrelle, dneska ve 20:00h

zofielinda
12. lis 2014

@kapr Měla jsme to podobně, ve stresu do 20tt a pak jsem stejně jako Ty čekala až bude mít váhu k narození OK a kdyby se narodil předčasně, že to zvládne. Ale přesto jsem si letěla v 6. měsíci na Seyschely, byla to svatební cesta a já ji zaplatila a za týden zjistila, že jsem těhu.

kapr
12. lis 2014

@zofielinda super a jak sis to užila? 🙂 prý může rozhodnout posádka, že těhotnou ženu na palubu nevezme.

kapr
12. lis 2014

@evcann uuuuž se to blížíííííí 🙂

zofielinda
12. lis 2014

@kapr Fajn, úplně v pohodě, let i dovolená.

evcann
12. lis 2014

@zofielinda no krááása, ty jo na Seychely, tam bych se chtela mrknout 🙂 zatím je tedy moje neoblíbenější místo kam rada letam Londyn, ale to spis jako mesto a Seychely me právě lákají jako pohoda nádhera u moře

evcann
12. lis 2014

@kapr no blížíííí, ale neutíká to

kapr
12. lis 2014

@evcann jo to jsem ještě chtěla.....s tím ISCI se ale pěkně prohnete, myslím finančně. A proč jsi přesvědčena, že je to lepší, než přirozené oplodnění?

evcann
12. lis 2014

@kapr stojí to 8 000,- na deset vajiček, no levné to zrovna není, ale já si nemyslim, že bychom to úplně potřebovali, tenkrat jsem to nemela a bylo oplodněných 20 vajíček, ale ted to spermiio není úplně žádná hitparáda, jako není špatný, ale... no a navíc ty věci okolo, že jsem starší, že je to poslední IVF atd. už jsme se s tou částkou smířila a nechci si pak vyčítat, že jsem to mela udelat, blby treba je, že to nejde jako kdyz se neoplodní tak rict ok udelejte to, musim bud hned nebo nic a ja to nechci riskovat

donia
12. lis 2014

@evcann prosim te, to ISCI navrhuje embryolog po odebrani vajicek, dle toho kolik jich je, jake kvality, jake se sperma atd. nebo se musis rozhodnout uz dopredu? A da se ISCI pouzit jen na par vajicek (kdyby jich bylo hodne) a cast ne? Je pak jina cena?

kapr
12. lis 2014

@evcann
@donia jj já vím, my museli mít vždy ISCI, jenže já se vešla do těch 10ti, nebo 8mi. Ale ty jich budeš mít 100% víc.
Si pamatuji když jsem byla na 2.IVF, tak vedle mne ležela paní a ta měla při 1.IVF 1 vajíčko, při 2. IVF ji tak nabudili, že ji embriolog oznámil, že má 22 zralých vajíček. měli ještě k tomu tak špatný spermiogram, že museli mít všude ISCI. No paní se z toho zhroutila. Protože se musela rozhodnout, neměli moc peněz a nechtěla přijít o šance. Ani nevím, jak to tenkrát dopadlo. Řešili to později.

Ale já myslím, že jde napíchnout jen nějaký počet a zbytek nechat na přirozeném oplodnění.

evcann
12. lis 2014

@donia musíš se rozhodnout dopředu tedy alespon u nás v centru, jinde to je třeba jinak, mě by přišlo rozumné kdyby to spojili hodku se počkalo a videlo by se a podle toho se pak rozhodnout, ale udajne se to musi pred, je to možná i trochu tahání peněz, ale to je jen můj názor. Jinak ano můžěš kolik chces, u nás je bud 1 vajíčko za 5 000,- nebo pak 2-10 je to za 8 000,- a každé další za 1000,- já za víc jak těch 8 000,- nechci, myslím, že to stačí

donia
12. lis 2014

@evcann no, tak to si myslim taky, ze je to bohuzel hlavne o penezich. A jak pises 1 nebo pak 2-10 to neni takovy fin. rozdil, takze pokud, tak uz asi lidi jdou stejne do vice. No nam nejdriv rikala, ze nebude potreba, ted to do protokolu poznamenala, tak ja nevim jak jako.

kapr
12. lis 2014

@evcann prosím tě a jaký máte spermiogram?

evcann
12. lis 2014

@donia myslim, že jo no, že tyhle věci jsou o penězích, ale co mi přijde docela zajímavé je ta novinka monitoring em.Primo Vision, to zase tak silene drahe neni a je to údajně dost dobré, co jsem četla teda

@kapr no my měli ted poslední 14 mil. a tuším, že jich nebylo moc jako hodně aktivních, první spermio v tom červnu bylo úžasné 24 mil. 99% pohyblivost a pak to šlo hrozně dolu, nevím čím to může být

kapr
12. lis 2014

@evcann ci je to co jsi psala???? 14 mil? to jsme měli naposled před 10ti lety 🙂))))))
my se pohybujeme okolo 1-2 mil. 🙂 a to chceš ISCI?

evcann
12. lis 2014

@kapr nooo chci, chci mit jistotu, ale ted si na druhou stranu říkám, že ušetřených 8 tis. by se pak hodilo na případný Ket 🙂, no tak ted zase nevim 😀. Já byla zvyklá na manželovo 47 mil. tak tohle mi přišlo málo a doktorka říkala, že je to hraniční, doporučili mi to, ale jak říkám je to takové snadné získání penez, tohle si běžně človek neověří zda bylo potřeba nebo ne

kapr
12. lis 2014

@evcann 15 mil je nově hraniční. Samozřejmě, že v okamžiku, kdy to tak je, dr. raději doporučí ISCI. Já bych se rozhodla až po aktuálním spermiogramu. Ale asi výrazně vyšší bych ho nečekala.
A já jsem zase trochu proti ISCI. Podle mého by si to ta nejsilnější spermie měla vybojovat. Je to tak náročné, že nějaká špatná by se do vajíčka dostat neměla. Kdežto při ISCI to vše záleží na šťastné ruce. Ikdyž i tu ruku řídí osud.......Nevím, asi bych šla 50 na 50. ať máš klid a prachy vem čert 😉

evcann
12. lis 2014

@kapr jj to je rozumný názor, uvidím kolik toho bude a něco nechám a zbytek nechám přirozeně a uvidime co se bude dobře vyvíjet, docela se mi líbi ten moritoring emr. jak jsem psala výše, ale to mi nenabídli. No taky uvidím kolik toho bude, hodně foliku neznamená hodně kvalitních vajíček

lipanek2
12. lis 2014

Ahoj holky, já už jsem tak nervozní. Nakonec jedu na krev v pátek, manžel tam jede na školení, tak mě tam hodí. Doufám, že to stihneme do půl deváté, abych měla ještě v pátek výsledky...Spodní test z dneška 😉

missym
12. lis 2014

@kapr Já vás tu potichoučku špehuju, nejste tu samy 😀 Ale u mě se nic neděje, takže vás budu zásobovat, až se zase někam pohneme 😉

kapr
12. lis 2014

@lipanek2 a komikaty den?to vypada hezky 🙂

kapr
12. lis 2014

@missym tak to je jasne 🙂 my na tebe pockame 😉

kapr
12. lis 2014

@evcann a jak uz kvokas? 😀