IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

lipanek2
18. lis 2014

@kapr on to byl nějaký test dělaný přímo pro Gennet. Takže normálně se ani koupit nedá. Ale přitom citlivost na něm byla psaná myslím 25.

kapr
18. lis 2014

@lipanek2 hmmm tak to je zvlastni....

missym
18. lis 2014

@lipanek2 Díky. No ve čtvrtek tam budu sedět tak dlouho, dokud mi neřeknou, proč a jak a co s tím. Na netu jsem hledala, ale nenašla nic, co by mi pomohlo k nějakému objasnění. Tak snad ve čtvrtek budu moudřejší.

lejla29
19. lis 2014

@kapr Tak už si tu větu už kopírovat nebudu ☹ . Včera zjištěn obrovský hematom v děloze a zástava srdeční akce u obou miminek. Dneska revize.... ☹ Takže sem teď přestanu na pár dní chodit. Než se z toho šoku vzpamatuju. Pořád tomu nemohu uvěřit, je to jako ve snu. ☹

dashi
19. lis 2014

Ahoj holky kapr, suzik161, 78 marcela a jiné holky, tak vám konečně posílám foto našeho prcka 😉 Dřív jsem se na net nedostala 3 týdny jsem se lopotila s chřipkou ☹

P.S. Tak jen doufám, že bude vše ok a dotahnem to až k porodu 🙂 😉 Ostatním holkám držím palce k brkým // 😉

evcann
19. lis 2014

@lejla29 to se ti nedivim, to je mi moc lito, chapu, ze sem nechces ted chodit, drz se alespon v rámci možností

suzik161
19. lis 2014

@dashi gratuluji!!! Neboj, teď už to dotáhnete až do konce 🙂 já jsem včera viděla prcka taky a krásně mu tlouklo srdíčko, jen se musím poprat s hematomem, který se mi udělal 😒

dashi
19. lis 2014

@suzik161 jj, děkuju, tobě taky velká gratulace a pak, že zázraky se nekonaj 😉 Já mám zase myom, ale díky těhotenství mi trochu povyrost, tak snad to bude ok. Dr. říkal, že tam ničemu nevadí 😉

kapr
19. lis 2014

@lejla29 cože?????? to je mi strašně lítoooooo..........nemám na to co říci. drž se!!!

kapr
19. lis 2014

@dashi tak moooc gratuluji 🙂 už to budeš mít za chvilku za sebou 🙂 myslím 12tt 😉

dashi
19. lis 2014

@lejla29 to snad není možný ☹ Hodně sil

dashi
19. lis 2014

@kapr no to jo, já vás občas sledovala, taky gratuluju k miminečku 😉 Pořád tomu nevěřím, strach, obavy, no hrůza. Ještě, že chodím do práce, tak se tolik nesleduju 😉 Akorát jsem pěkně unavená a začínám mít problémy s vyprazdňováním 😝

kapr
19. lis 2014

@dashi No já jsem také posraná až za ušima. 😒 A též jsem ráda, že chodím do práce, ikdyž bych tedy neměla, ale aspoň mi ten den uteče a tolik na to nemyslím. A snad jsem i víc v klidu, než bych byla doma jak se znám...
Unavená jsem stále. 🙂

dashi
19. lis 2014

@kapr a už jsi to řekla v práci? Já to oznámím až koncem roku 😉 Ale pokud to půjde budu dál chodit do práce, ale asi na zkrácenej úvazek 😉

zofielinda
19. lis 2014

@lejla29 je mi to moc líto. Drž se

kapr
19. lis 2014

@dashi Tak svému nadřízenému ano. nemáme spolu jen pracovní vztah, ale jsme i s našimi rodinami známí. Takže věděl, že se chceme druhé a věděl co všechno podstupujeme. Ikdyž nevěděl konktétně že teď jdu na opu a teď na transfer........prostě když to začalo vypadat, tak jsem mu řekla že jsem těhu, jelikož mám tolik běhání po doktorech, že bych to stěží maskovala. Takže on jediný to ví. Zároveň je to pro mne super v tom, že tím jsem to oficiálně oznámila svému zaměstnavateli...kdyby něco... (ten samo nic neví, zatím to chceme držet do Nového roku v tajnosti) ale právně je to v pořádku.
Takže tak. Maskujeme, děláme že nic a já mám holt více pracovních schůzek. To je celé. 😉

dashi
19. lis 2014

@kapr tak to máš dobrý 😉 já mám šéfy taky v poho, ale přeci jen stát se může cokoliv...pro ně to spíš bude velká facka, jelikož jsou zvyklý, že dělám věci nad svůj rámec, což předešlé kolegyně nedělaly 😒

kapr
19. lis 2014

@dashi ano může se stát cokoli. I proto to ví. Třeba když jsem minulý týden začala špinit, prostě jsem přišla později do práce, bez zbytečných dotazů, hodili jsme jen pohled, šli do zasedačky, řekla jsem co se děje...a alou domů. Nakonec mne odhcytl pan ředitel, který nic neví...tak jsem to dotáhla do konce a domů kolem oběda, ale bez dovči a v poho......naštěstí mám pozici, kde cestuji, takže nemusím sedět na zadečku v kanclu. 😉

lipanek2
19. lis 2014

@lejla29 moc mě to mrzí ☹

hanule80
19. lis 2014

@lejla29 tak se mi normálně udělalo špatně, drž se! chjo...a měla jsi před tím nějaké potíže, krvácení nebo tak?
já sice už nekrvácím, ale stejně mám strach co se tam asi děje, zda se ten hematom vstřebává nebo zvětšuje...

lejla29
19. lis 2014

Holky, tak už to mám za sebou a musím říct, že už mi je líp. Včera jsem probrečela noc a byla jsem fakt na dně. Teď už jsem ráda, že půjdu zítra domů. Mohla za ´to obyčejná prohlídka u gynekologa a stěr z čípku a to jejich prohmatávání. Po tom jsem začala špinit, ale jelikož jsem se bála, tak jsem raději jela na pohotovost, kde mě zase prohmatávali, strkali do mě skla atd. No a potom se to rozjelo a začala jsem krvácet. Musím říct, že mi předtím dělali 2x ultrazvuk a miminka měli pravidelné ozvy a odpovídali jak plůdky tak i gestační váčky, týdnu vývoje. Prostě prosperující těhotenství. Ale po té poslední prohlídce, začalo to krvácení a trvalo dva dny. Celý týden jsem ležela v nemocnici a nechtěli mi udělat ultrazvuk, protože se báli, aby to ještě nezhoršili. Prostě si byli vědomi, že to tam moc rozšťourali. Miminka byla položena dole, takže o to to bylo více citlivé. No zkrátka za ten týden, co jsem ležela v nemocnici se tam vytvořil hematom z té krve a byl větší a větší a tím, že dělali ultrazvuk až po týdnu, tak na to přišli pozdě. Úplně je ten hematom zmáčknul a na UZ bylo vidět, jak jsou dutinky místo kulaté, tak velice zploštělé. Srdíčka se zastavili v neděli a UZ byl v úterý. Nikdy si neodpustím, že jsem k těm doktorům šla. Sestřička tady na gynekologii mi dnes říkala " holky v prvním trimestru, co nejmíň mačkání břicha a šťourání se v tom. Choďte jenom na UZ"....já na to nezapomenu do konce života. Promiňte, ale musela jsem se z toho vypsat. Už tu zase bulím.

evcann
19. lis 2014

@lejla29 no to je šílený, ti se ti nedivím, jen klidne pis ono to alespoň malinko pomůže, zda se mi to v dnešní době úplně neskutečný, ze se tohle stalo, drz se, vybrec se a miminko zase prijde, urcite jo

lejla29
19. lis 2014

@evcann Děkuju, holt další IVF ☹ Jsem zvědavá, jak dlouho budeme muset čekat. Občas už docházejí síly....Kdybych nebyla tvrdohlavý býk, tak už jsem to vzdala. Ale já si prostě nemůžu pomoct, budu bojovat dál, a snad to po šesté už dáme.

zofielinda
19. lis 2014

@lejla29 3 měsíce

lejla29
19. lis 2014

@zofielinda Aha, tak to není tak hrozné. Já se bála, že půl roku. Tak holt budeme zase šetřit. Naděje umírá poslední. Jen doufám, že už nikdy nezažiju to, co dneska. Jak si člověk zvyknul na to pohodlí v Gennetu , tak narkóza a to vyčištění v nemocnici byl horor. 😒

evcann
19. lis 2014

@lejla29 kolikate to bude ivf?

teddd
19. lis 2014

Ahoj holky,podstoupila jsem ivf z kterého máme chlapečka. Zbyly mi ještě injekce menopuru a merionalu. Nemáte zájem?

lejla29
19. lis 2014

@evcann už šesté IVF, ale z druhého mám holčičku, a denně děkuju bohu, že aspoň to. To mě drží nad vodou.

lejla29
19. lis 2014

Jinak mě taky zbyly injekce Merionalu dokonce 11 kusů a ty nestihnu využít. Končí 2/15 a to nejspíš nestihnem. Navíc budu asi stimulovat Gonalem, na mě ten Merional nějak nefunguje...

zofielinda
19. lis 2014

@evcann co zbylá embryjka?