IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

lejla29
20. lis 2014

@hanule80 nenaděláš nic. Dneska jsem to dostala potvrzené ve správě, tak jsem zvědavá, co na to v Caru budou říkat. Je tam přesně napsáno, že příjezd z důvodu špinění po cytologii, oba plody i váčky odpovídají týdnu oba srdeční akce pozitivní, děloha bez tekutiny. UZ za týden: plody neodpovídají týdnu vývoje, bez srdeční akce, volná tekutina v děloze, hematom. Ale už to stejně nezměním. A trápit se "kdyby, kdyby" by mě přeskočilo. To víš, že mi to pořád šrotuje v hlavě. Ale jsem ráda, že jsem doma a snad půjdeme do dalšího IVF. I když mě dnes dorazil brácha větou "ty jsi praštěná, že to chceš ještě zkoušet, vždyť máš Sofinku"...

evcann
21. lis 2014

@kapr beou 12 denne jo? tak to ja myslela, ze berou jen nejake dny v mesici a pak je to ten sileny masakr 🙂 ja rodila na Bulovce a kluka mi zachranili takze ja si nemuzu stezovat a sla bych asi znova tam, ne ze bych tedy Podoli pohrdla to urcite ne 🙂 , ale s Bulovkou ja osobne mam dobrou zklusenost.


@zofielinda co ty dneska v kolik volas? drzim palce 🙂

Jinak ja jak jsem se vybrecela tak mi je docela fajn, nemam ani takovou tu silenou testovaci manii (kterou jsem vzdycky mivala), samozrejme, ze testovat budu driv a nerikam, ze nebudu zklamana, ale fakt mam pocit jako tenkrat :/, ale pak si zase rikam udelala jsem maximum tak treba, takze u me klasika takovy ty jednou no jasne natesena to vyjde a pak zase nooo to uricte nevyjde, zvlast po tom co jsem zase cetla, ze do stadia blastocyst dojde minumum embryi. No radost to cteni na internetu 😀

kapr
21. lis 2014

@evcann 😀 ty vado to je zase schíza 😀 😀 😀 je zajímavé, jak se člověk dokáže sám vydeptat 🙂 Tak já mám dneska zase prima den. Včera jsem si řekla .... Další ultrazvuk až 9.12. to bych měla být 10+4 tt tak uvidíme. A co bude mezi tím??? To neovlivním. Kašlu na to. Jdu plést holčičce svetřík 😉 😝

kapr
21. lis 2014

@evcann Jinak k tomu Podolí...oni to několikrát měnili ty podmínky. A četla jsem, že dřív brali počet na měsíc, ale že tím pádem neměly šanci ty na konci měsíce. Tak začali registrovat přesně ve 14+0 a 12 rodiček na den. No a na to se stávala fronta. kartotéku otevírali v 7 hodin a tak od 5 ti se začala dělat fronta. Takže jsi přišla, spočítala sis kolikátá seš a dřepla a čekala. No a jelikož to bylo nedůstojné, tak se to teď udělalo přes net. V 8:00 zpřístupní formulář , přijmou 12 registrací a konec. Takže v 8:01 už je vymalováno. do týdne pak musíš osobně registraci potvrdit.

zofielinda
21. lis 2014

@evcann po 9

zofielinda
21. lis 2014

@kapr ty se tam dostaneš, neboj, už víš jak

evcann
21. lis 2014

@kapr hrozny co? schíza je presný 😀

@zofielinda jeje, to je za chvili, tak hned dej vedet, myslim tam na ne na broucky

kapr
21. lis 2014

@zofielinda no jako objednala jsem si to, takže věřím že ano 🙂 ale právě jsem se dozvěděla, že pro sychr se zaregistruji přes protekci k Apo. Ale pšššššš 😉 uffffff Jen mi tam vadí ty porodní boxy. Já hrozně řvu a nechci abych tím obtěžovala někoho jiného. A slyšet někoho dalšího, také nic moc 😖

zofielinda
21. lis 2014

Blbý...oplodnilo se jen jedno, nakonec k oplodnění jich bylo jen 4
Jsem zdrblá a docela na dně

kapr
21. lis 2014

@zofielinda a to jedno je to pravé!

zofielinda
21. lis 2014

dala jsem ISCi i PISCi za 12 tis. Spermie i vajíčka OK. Fakt i podezřívám ze špatně odvedené práce labolatoř

zofielinda
21. lis 2014

@kapr jen, aby došlo k ET

kapr
21. lis 2014

@zofielinda chápu tě, pokud se bude to jedno dobře vyvíjet, tak by to ho měli dát brzy, ne?

zofielinda
21. lis 2014

@kapr vůbec nevim prý neděle a později

kapr
21. lis 2014

@zofielinda a voláš zase kdy?

zofielinda
21. lis 2014

@kapr zítra ráno. Nechaly byste jedno dojít do stadia blastocysty?

kapr
21. lis 2014

@zofielinda tak já jsem s tím nikdy problém neměla. Myslím s blastocystama......ikdyž to nikdy neklaplo. Na druhou stranu pokud je jen jedno.......asi není co řešit. To je buď a nebo a den navíc na to asi nemá vliv.
Jediné co mne teď napadá, že pokud nedojde k ET, tak se nepočítá cyklus?

evcann
21. lis 2014

@zofielinda Ježíš co ty mimina blbnou :(. To jsou šílený nervy, ja to taky orvala :(. Alespoň se uleví. Částečně. Koneckoncu jedno staci když to bude to prave. S tou blastocystou nevím, me je taky dali dřív, protoze uz věděli, který je nejlepší. V tele jim je urcite lip. Někdy venku nevydrží a v tele jo. Tak jestli mas jen jedno tak bych si ho asi nechala zavést dřív.

evcann
21. lis 2014

@kapr ja taky děsně rvala :D

zofielinda
21. lis 2014

Vůbec nevím co si myslet

evcann
21. lis 2014

@zofielinda nedivím se, to by mi taky bylo divny taky bych nad tím premyslela

kapr
21. lis 2014

@evcann no to je prima 😀

zofielinda
21. lis 2014

Holky máte v centrech zprávu od embryologů? U nás dostanu jen fakturu, zaplať a nic víc.

hanule80
21. lis 2014

@zofielinda přímo od embryologa ne. jen v propouštěcí zprávě po ET, tak tam je vypsáno kolik jich je případně k zamražení a v jaké fázi. ale nějaké podrobnosti to ne.

evcann
21. lis 2014

@zofielinda my taky ne, jen vyuctovani penez, koukala jsem k ni do tech papiru kdyz mi rikala co a jak pri tom sezeni pred ET, ale zase moc tam toho vylustit nejde. Taky me to napadlo, ze bych to chtela, ale tohle dokazou tak zfalsovat a nezjistis vubec nic

zofielinda
21. lis 2014

@evcann V Sanatoriu Helios vždy provádíme prodlouženou kultivaci do 5.-6. dne vývoje embryí, i když je embryo například jen jedno. Jen v tomto případě lze posoudit, zda se embryo vyvíjí správně – 3. den mají embrya většinou 7-10 buněk, 4. den by mělo být embryo ve stádiu kompaktující moruly, 5. den pak ve stádiu blastocysty. Pokud embrya nedosáhnou stádia blastocysty, transfer neprovádíme.
Transfer nevyvíjejících se embryí je dle mého názoru klamání pacienta a dávání falešných nadějí i když je zřejmé, že není šance, aby těhotenství vzniklo.
Zde je několik důvodů, proč volit prodlouženou kultivaci:
- Transfer embrya ve stádiu blastocysty simuluje fyziologický proces. Přenos embrya proběhne v době, kdy je endometrium (děložní sliznice) dokonaleji připraveno pro jeho přijetí. Transferem 5. nebo 6. den vytváříme příznivější předpoklady pro navázání kvalitní komunikace mezi embryem a epitelem endometria, která se projeví v procesu adheze (přichycení) a následnému proniknutí embrya (implantaci) do děložní sliznice.
- Předčasné zavedení embrya do dělohy (tzn. v buněčném stádiu) může vyústit v buněčný stres, který je následován poškozením vývoje a ztrátou životaschopnosti embrya, může také dojít k jeho nutričnímu a homeostatickému stresu. Embryo se v časnějších fázích vývoje fyziologicky nachází na cestě mezi vaječníkem a dělohou, tedy ve vejcovodu, jehož prostředí je odlišné od prostředí v děloze.
- Při transferu embryí v časnějších stadiích rýhování se zatím nestačil realizovat vlastní embryonální genom, proto nelze posoudit, zda bude mít embryo skutečně plnohodnotný vývojový potenciál - embryo ve fázi blastocysty zaručuje, že k aktivaci embryonálního genomu došlo.

zofielinda
21. lis 2014

@evcann máš pravdu, zfalšovat to můžou. Jenže já tam nechala přes 100tis. A zpráva žádná.
A to mi ještě teď naúčtují 4 tis. za prodlouženou kultivaci.

evcann
21. lis 2014

@zofielinda tohle necti, ja to taky u nich cetla a prijde mi to hodne depresivni, uz jsem to tu i psala, ze oni to podavaji jako tak, ze my jsme nejlepsi ostatni neumi nic, ja si to nemyslim, ano v jistem maji treba pravdu to nerikam, ale podivej se kolika holkam se to povedlo i kdyz bylo embryo zavedene driv, treba morula uz se nachazi v deloze takze tam sance je, to prostredi je stejne, navic neverim tomu, te dokazou 100% nahradit telo. Kdyby tak vsecho uzasne vedeli tak maji 100% uspesnost a to nemaji, jsou na tom zhruba stejne jako ostatni a jeste jsou pekne drahy a ani ten jejich pristup v odpovedich se mi nelibi, cti toho vic od nich a mozna budes mit stejny nazor, ze oni podle nich jsou nejlepsi a ostatni jsou totalni debilove. Alespon me to tak prijde.

@kapr a tady to je nás skvely pripad kdyz i drive transferovane miminko se chytí vid? 🙂

evcann
21. lis 2014

@zofielinda tolik??? za jeden pokus? no sileny, i kdyby to bylo za vsechny, je to na jednu stranu hodne drahe a maly servis co se tohohle tyka, kdyz namichaji spatny roztok tak to nikdy nezjistis, nikdy na to si daji sakra pozor

lejla29
21. lis 2014

@zofielinda Já měla zprávu i s obrázkem embryí k transferu a tabulkou, jak se embrya každý den vyvíjeli. Chodím do Gennetu.

Jinak Holky 10. prosince mě čeká konzultace v Caru a prohlídka po té revizi. Tak jsem zvědavá, co mi řeknou. Ale chtěla bych bojovat dál. A udělat přesně stejný protokol a dát embrya zase 4. den kultivace, když se to u nás osvědčilo.