IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

evcann
29. lis 2014
evcann
29. lis 2014

není špatná ne? 🙂

terezapetrova
29. lis 2014

@evcann opatrne upřímne gratulace 🙂 po jak dlouhe době touhy po mini jsi se dočkala takového hezkého testu? 🙂

78marcela
29. lis 2014

@evcann vůbec není špatná. Je to pěkná čárka a vzhledem k tomu že jsi tam v úterý neměla nic, tak se vybarvila za ty čtyři dny moc hezky, určitě se vyvíjí dobře, u mě sílila jen velmi pomalu a takovou jsem ji měla až kdoví kolikátý den. Super. Akorát co je ta čárka v tom modrým? Tu jsem tam nikdy neměla.

evcann
29. lis 2014

@terezapetrova bylo to moje 3 IVF, příprava na něj a stimulace a vše okolo přes rok, děkuji, ty jsi taky snažilka?

evcann
29. lis 2014

@78marcela tak ja kdyz o tom četla tak každý to má jinak silné, hlavní je, že sílí, tobe taky sílila, škoda samozřejmě jak to dopadlo, ale viš, že ten první krok se povedl a tamto byla bohužel jen špatná náhoda :(, vyjde to teď musí to vyjít už jen statisticky je to jasně dané 😀 . To nic není to je stín, ve skutečnosti tam není vůbec žádná čárka v tom modrým

78marcela
29. lis 2014

@evcann já mám zamražené teď po dvou a pak poslední dávku po třech. Měla jsem celkem 13 mrazacku. Ale zatím z těch deseti embryí (5 transferu) bylo jednou hcg 160 a minule tedy už i srdíčko bylo a nedopadlo to. Takže snad ještě to jedno tam někde čeká, co to dotáhne do konce.

evcann
29. lis 2014

@78marcela musí to dopadnout, musí prostě, to už jak říkám statisticky musí :D, čekáš už dost dlouho tak naplníme tento rok, takže do vánoc to musís stihnout jasné 😉 . Určitě tam je bojovník, si vem já měla 13 zralých vajíček a jen jedno top, tak to bude on, bojuje statečně, šikulka. Takže zásoby máš vysoké a stačí jedno jediné 🙂

78marcela
29. lis 2014

@evcann ano, říkám si, že všechno zle je k něčemu dobré. Teď aspoň vím že aspoň můžu otěhotnět.
Dnes už mě lehce bolí v podbřišku, takže snad přijde ms. Mě vždycky po norethisterou přišla do čtyř dnů, ale v srpnu jsem ho měla brát jen 7 dnů a přišla až 7.den, takže teď jsem si taky dala rezervu na sedmý den, což je pondělí, když přijde dřív, tím lépe.

evcann
29. lis 2014

@78marcela no jasný at dorazí co nejdřv 🙂, a jak se pak chodí na Ket v cyklu? taky jsem byla, ale už si to nepamatuju. A v jakým stavu byli mraženy? Blasty?

78marcela
29. lis 2014

@evcann no já měla 33 vajíček, z toho 28 zralých, 15 jich nechali na použití, 2 mi dali čerstvé a 13 do mrazáku. Jenže deset už jich je pryč a bez výsledku, zbývá posledních pět a ta kvalita už je tam nižší. No ale teď ta kvalita už byla taky nižší ale povedlo se, snad se taky povede.
A to jsem si na začátku myslela, že to je super zásoba i na sourozence. Teď budu ráda když tam bude to jedno jediné které se udrží a na sourozence už rezignuji. Aspoň jedno dítě když bude.

78marcela
29. lis 2014

@evcann ano, všechno blasty, některé hatchujici, některé expandujici. Měla bych jít 12-14. den na utz na kontrolu sliznice a 18-20 den na KET.

evcann
29. lis 2014

@78marcela tak to je fakt tip top pred vanoci, takze povalovani a vanocni nalada udela své, tak to jsi mela hodne

78marcela
29. lis 2014

Měla jenže už vím že o množství to vůbec není. Stačí jedno, to správné.
Ano, proto musí do pondělí přijít, abych to stihla. Když by přišla ms čtvrtý den, tak by to bylo dneska, taky by to bylo fajn. Kéž by. Bříško lehce pobolíva, tak snad se to brzy spustí.

gasha
29. lis 2014

@evcann Obrovská gratulace! Tak hlavně, ať se drží a čárka sílí 🙂

missym
29. lis 2014

@evcann No tak to vypadá moooc dobře. Tak gratuluju, hlavně, ať je dál všechno v pořádku. Takový krásný dáreček k Ježíšku 🙂

Já si včera solidně pořvala, protože mi nějak nedošlo, že po té revizi bude stop stav. Těšila jsem se na leden víc než na toho Ježíška a takhle to vypadá, že dřív jak únor nehrozí. Doktor mi řekl počkat minimálně dva cykly, jenže já bez prášků MS nemám a on mi dal akorát antibiotika. Tak nevím, jestli teda počkat, zda po té revizi MS dorazí a pak jít pro jistotu na gyndu, aby mi něco napsal můj doktor. Strašně mě to srazilo, doteď jsem se to snažila brát statečně, ale teď už to nejde.

78marcela
29. lis 2014

@missym mě to taky řekli. Po revizi jsem byla na kontrole u svoji gynekolozky, prý sliznice je 5-6 milimetrů, ona určitě do těch pěsti týdnů přijde.
Ale houby, znám sebe a své tělo. Nic nepřišlo. Nečekala jsem na nic, zavolala jsem do centra a nechala jsem si napsat norethisteron na vyvolání. Na revizi sem byla 1.10, když nic nepřišlo, nasadila jsem 19.11 norethisteron, teď cekam každou chvíli že ms přijde abych mohla jít ještě před vánoci na KET. Chci využít toho že je po revizi vyšší šance. Zkus se domluvit, aby ti vyvolali ms dříve.
Mě taky řekli po dvou cyklech, holt prostě nic nepřišlo, tak jsem to udelala takhle. Čekat na dva cykly bych mohla taky několik let.

zofielinda
29. lis 2014

@evcann tys mi udělala radost. Držím palečky na krev. A čárka parádní.

nadijka
29. lis 2014

@evcann no zlato.. To jsou mi ale zpravy po ranu.. 🙂 takova dalnice.. Gratuluju.. A uplne se raduju s tebou 🙂 snad tam na me taky vykouknou // 🙂
@78marcela drzim pesti.. Jednou se kazda dockame, nekdo hned, nekomu to trva dyl... Meli jste tolik kvalitnich embryjek.. Co ja bych za to dala.. Ja co transfer to jeden embrous a v mrazak prazdnej...

missym
29. lis 2014

@78marcela Díky moc za reakci. Asi to udělám taky tak. Naklušu ke svýmu gynekologovi, ať koukne, jak to vypadá a domluvím si schůzku v centru se svojí doktorkou, ať mi řekne, jak postupovat. A nechám si něco napsat na ms, ať taky nečekám do soudnýho dne. Když oni měli měsíc a půl času, než se rozhodli pro revizi, tak já už čekat nehodlám. Jasně, nevlítnu na to hned, ale taky nehodlám promarnit další měsíce čekáním. Vím, že v 31 letech mám jakože ještě dooost času (podle některých), ale já už další narozeniny s vyhlídkou zase jsem se nedočkala, nezvládnu.
A ještě se zeptám, kolikátý den po revizi jsi šla za svojí gynekoložkou? Včera jsem trochu krvácela, dneska už jen slaboučce růžový výtok, tak jestli už běžet tenhle týden nebo počkat. Díky moc 🙂

zofielinda
29. lis 2014

@missym budeš čekat 4 -6 týdnů na MS, držet šestinedělí. Nevím koho přemluvíš, ale 2 cykly chtějí vždy.

missym
29. lis 2014

@zofielinda Já vím, že dva cykly bych dodržet měla. Ale já cykly nemám. Takže jak psala 78marcela, bych taky mohla čekat na ty jejich dva cykly několik let. Nechci někoho přemlouvat, že za měsíc jdeme do toho. Ale prostě bez léků se neobejdu. Dopadnu pak stejně, jako loni, kdy jsem měla cyklus 247 dní. A to jsem ms dostala jen díky tomu, že jsem byla na laparce a potom přišla. A potom...opět nic. Takže kdybych měla dle jejich jen tak čekat dva cykly, tak budu vážně v důchodu, než se mimča dočkám.

zofielinda
29. lis 2014

@missym tak to uvidíš. Tak ti to mohou 2x vyvolat ne? Ono jde o to 2x odmenstruovat

missym
29. lis 2014

@zofielinda No já doufám, že se s něma domluvím. Byl tam totiž včera nějakej novej doktor a ten mi řekl, 2-3 měsíce pauza, tady máte antibiotika a preventivky si řešte se svým gynekologem. Potom si k nám zavolejte, na shledanou. Tak nevím, asi si skočím za svým gynekologem a pořeším to s ním. Nějak mě ten včerejší přístup v centru zklamal. Ale byla jsem tak mimo, že mi to všechno došlo až doma.

kapr
29. lis 2014

@evcann 😀 jo 7. Den netestovat aha 😀

terezapetrova
29. lis 2014

@evcann tak to Ti preju 🙂 jj my mame doma Vojtiska 3 a ctvrt roku a ted se nam po 15ti mesicich snazeni bez dr pomoci podarilo znovu pocit a uvidíme naposledy dle dr kontroly jsem byla 6tt, v děloze slo videt zaklad embrya a zlout vacek, 4. 12. kontrola, to bych mela byt 8tt a doufam v srdicko 😵 ale mam strach aby bylo 😒

evcann
29. lis 2014

@78marcela tak to věřím, tak at ta mrcha prijde co nejdriv 🙂

@gasha dííky 🙂

@zofielinda no na krev jsem taky zvedavá 🙂 a co ty jak je?

@nadijka budeme si držet palečky navzájem 🙂, povezeme se na těhu vlně

@missym já si taky myslím, jak se říká jestli to má přijít tak to přijde, mě to jejich věčný oddalování taky vzdycky neba a dost věcí jsem si udělala podle sebe. Já taky na cyklus jednou čekala téměř 2,5 roku 😀 ale neřešila jsem mimčo tak mi to bylo jedno, ale v opačném případě šup šup řeším

@kapr no ted už to vím 🙂, měla jsem si počkat, tak doufám, že toto už je naposledy a že to nebudu muset už řešit 🙂

@terezapetrova tak to držim palečky, stále se bojíme co? a budeme celou dobu 😒

Jo a jinak mi chlap řekl jeslti ta čárka není nějaká slabá tak říkám fajn, to jsem přesně potřebovala slyšet 😀

zofielinda
29. lis 2014

@evcann ať je rád za nějakou čárku

evcann
29. lis 2014

@zofielinda přesně, spis mi prijde, ze se boji vic jak já

zofielinda
29. lis 2014

@evcann a bolí mě tedy dost prsa