IVF leden - únor 2011

ismet
18. led 2011

Ahoj holky,
je tady někdo, kdo se právě chystá na IVF a chtěl by si se mnou vyměňovat zkušenosti? Já si pozítří začnu píchat Puregon a na konci příštího týdne bych měla jít na odběr vajíček. Chodím do FN Motol a je to můj druhý pokus. Z prvního, v Sanatoriu Pronatal, mám skoro dvouletého chlapečka. S touto dobrou zkušeností věřím, že se to povede. Mezitím byl ještě jeden neúspěšný KET a předtím 3 IUI bez výsledku, tak teď spoléhám na čerstvá embryjka 🙂.

pejcoska
22. únor 2011

@ismet Ahojky ismet,moc Ti děkuju za radu,určitě si jí necháme. Tak to mě moc mrzí,že to teď nevyšlo,ale uvidíš,že příště to určitě vyjde,moc Ti držím palečky 🙂 . No chtěla jsem si původně nechat závést 3 embryjka,ale doktor mi řekl,že to v Teplicích dávají až po 40 ,takže si nechám zavést 2 ikdyž už mám 2 velký kluky 15 a 12,ale přesto nám by nevadilo mít dvojčátka,vždycky jsem chtěla mít 3 děti,tak kdyžtak budou 4,ale hlavně,když to vyjde. Holky moc nám všem držím palečky,ať nám to vše vyjde a hlavně holky,ať se nestresujeme. Jsem moc ráda,že jste mě mezi sebe přijali a že si s vámi můžu tímhle způsobem popovídat. 🙂 🙂 🙂 Ismet ještě jednou Ti moc děkuju za radu 🙂

ismet
autor
22. únor 2011

@pejcoska Ahoj Pejcosko, není zač, já poradím ráda něco ze svých zkušeností. Co se týče léčby neplodnosti, tak toho už mám bohužel vyzkoušeno dost. Takže Ty jsi už zasloužilá maminka!Takové máš velké kluky! Určitě budou s miminkem či miminky pomáhat, že?

pejcoska
22. únor 2011

@ismet Ahoj Ismet,no to jsem zasloužilá maminka je mi už 36 let a 4roky se s manželem snažíme o další miminko. No nevím,jestli by kluci pomáhali,ale ten starší by si přál sestřičku a pořád mi říká,jak by jí vozil v kočárku. Tak uvidíme,snad se nám to podaří 😉 . Věřím tomu že jo.ikdyž u IUI jem taky věřila a byla přesvědčená,že to vyjde...no a nevyšlo. ☹ Ale zase na druho stranu IVF má daleko větší ůspěšnost,než IUI. Ismet,prosím Tě,můžu se ještě na něco zeptat? Jak dlouho se stimuluje před OPU,já dnes stimuluji 5.den a kromě toho,že mě bolí hlava na sobě nic necítím. Myslíš,že to tak má být? Moc děkuju za odpověď 🙂

holubice.petra
22. únor 2011

@pejcoska jájsem šla desátý den na OPU záleží na tom jaký máš protokol já měla krátký a začala jsem si píchat druhý den po MS...a taky záleží jak ti rychle porostou folíci 😉 ale myslím že 10-12 je normální 😉

pejcoska
22. únor 2011

@holubice.petra Ahojky,moc Ti děkuju za odpověď 🙂 . Já mám taky krátký protokol,začala jsem si píchat od druhého dne MC,zítra jedu na UTZ,tak snad mi doktor řekne co a jak. Jinak Ti moc gratuluju k ůspěšnému IVF 🙂 🙂 🙂 A jak se cítíš,máš nějaké těhotenské příznaky a nebo je Ti dobře? Hlavně se teď opatruj..... 🙂 🙂 🙂

holubice.petra
22. únor 2011

@pejcoska zatím žádné příznaky vůbec nemám....a je mi moc dobře hlavně na duši 😉 doufám že to vyšlo test je sice pozitivní ale ještě jsem nebyla na kontrole až v pondělí....já když jsem si píchala poprvé tak mě břicho tak pátý den bolelo jak před MC a pak jsem byla pěkně nafouklák po odběrech se mi hrozně ulevilo...a teď po druhé mě břicho pobolívalo až těsně před OPU ale taky jsem byla jak v pátem měsíci 😉

pejcoska
22. únor 2011

@holubice.petra tak ty máš za sebou už 2.IVF? To je dobře,že se cítíš skvěle a neboj se,všechno dobře dopadne,uvidíš.... 🙂 Přeju Ti krásných 9měsíců,opatrujte se 🙂 A ty jdeš v pondělí na UTZ? Tak konečně svého drobečka uvidíš a nebo 2 drobečky? Držím Ti palečky,ať je vše v pořádku 🙂

holubice.petra
22. únor 2011

@pejcoska no v létě jsem byla poprvé ale bohužel se nám neoplodnilo žádné vajíčko a to jsme měli formou ICSI ☹ tak nedošlo ani k transféru...tak doufám že to teď bude už všechno v pořádku...

ismet
autor
22. únor 2011

@pejcoska IUI je něco úplně jiného než IVF, úspěšnost je mnohem nižší. Já vlastně znám jenom jednu ženu, které to vyšlo, ale zato mám v okolí asi 10 dětí z IVF včetně mého chlapečka. Před OPU se obvykle stimuluje 10 dní při krátkém protokolu, který jsem měla já, při dlouhém je to víc, nevím přesně. Jaký protokol dali Tobě? Já jsem při tom mém úspěšném IVF také stimulovala Puregonem, teď mi dali Fostimon, ale účinná látka by měla být stejná.

Moc bych Ti přála po dvou klucích malou princeznu. Určitě by se o ni starali a už by ji nebrali jako konkurenci. Když si necháš dát dvě embryjka, tak je velká pravděpodobnost, že se aspoň jedno uhnízdí 🙂 .

ilik2011
23. únor 2011

@ismet Já mám princezničku a zase bych ráda kluka do páru,tak nevím co nám tam namixovali,nechala jsem zavést dvě embrijka.Jedno je šance 30% a dvě je šance 50%,že se jedno uchytí.O víkendu budu testovat,ale stašněěěěě se bojím.

Nevíte co je s hoblinkou????

pejcoska
23. únor 2011

@holubice.petra Ahojky,uvidíš,že to všechno dobře dopadne 🙂 Teď už si budeš užívat krásných 9 měsíců a těšit se na miminko,držím palečky. 🙂 No jinak jsem dnes byla na UTZ a dr. říkal,že mám vpravo a i vlevo 6 10mm folíků a že v pátek mám přijít znovu na UTZ a že se uvidí,jestli mi napíše další balení puregonu a že když to půjde tak jak má,tak OPU by mohlo být na konci příštího týdne. Už se nemůžu dočkat až to bude.

holubice.petra
23. únor 2011

@pejcoska no tak super tžeba do t doby se ještě nějací ty folíci najdou 😉 děkuji doufám že to vyjde 😀
dneska mě bolí celkem dost břicho jak před mrchou tak snad se prckové ještě více zavrtávají...

pejcoska
23. únor 2011

@ismet Ahojky Ismet,moc děkuju. Jsem strašně zvědavá jakto všechno dopadne. Dnes jsem byla na UTZ a mám vpravo a vlevo 6 10mm folíků a sliznici 9mm. V pátek musím znovu a jestli pomalu porostou,tak mi prý napíše další balení puregonu,ala vše se rozhodne v pátek. A OPU by mohlo být,když to půjde tak jak má,koncem příštího týdne. Ach jo 😨 Určitě si nechám dát 2 embryjka,klidně bych brala i 3,ale nechtějí mi je dát,musí mi stačit 2.

pejcoska
23. únor 2011

@holubice.petra Určitě to vyjde... 🙂 Víš,když jsem byla poprvé těhotná,tak jsem normálně měla menstruaci a to že jsem těhotná mi zjistil doktor až v 10 týdnu. Tak si myslím,že když Tě pobolívá bříško,že to nemusí nic znamenat. 🙂 A všechno bude dobrý....... 🙂

holubice.petra
23. únor 2011

@pejcoska jo já jsem to taky už takhle jednou měla...ale člověk se tak nějak moc pozoruje...už abych šla na tu kontrolu...

pejcoska
23. únor 2011

@holubice.petra Já Ti rozumím a chápu Tě. Stokrát si člověk řekne,že na to nebude myslet,ale kdýž ono to nejde,viď. Takhle to mám já.... A ještě ke všemu mě štvalo,když mi každý říkal,abych na to nemyslela,myslím tím,že chci další miminko.....Ale to přeci nejde na to nemyslet,pořád má člověk strach od snažení,těhotenství,porod a pak už celý život....Tak se dzž a moc Ti přeju,ať Ti to rychle uteče a máš kontrolu za sebou 🙂

ismet
autor
23. únor 2011

@pejcoska Ahoj pejcosko, 6 foliklů je pěkné, z toho by 2-3 kvalitní embryjka mohla být (polovina se většinou přestane vyvíjet, je to tak i v přírodě). Psala jsi, že Tě bolí hlava, to klidně může být ze stimulace, já to tak také měla. I po transferu a to jsem se bála něco si na to vzít. I když když jsem byla těhotná a ještě jsem to nevěděla, tak jsem si vzala po souhlasu dr. z Pronatalu Ibalgin a nic se nestalo.

Já jsem dneska byla na rtg dělohy - HSG. Četla jsem tady, že je to bolestivé, tak jsem si předtím vzala 60 kapek Algifenu a vůbec nic jsem necítila. Potvrdilo se, že mám průchodné vejcovody, za což jsem moc ráda a ještě to tento měsíc zkusíme přirozeně. My máme tzv. nevysvětlitelnou sterilitu. Oba jsem s manžílkem zcela zdraví, ale z nějakého neznámého důvodu nemůžeme počít dítě.

pejcoska
24. únor 2011

@ismet Ahoj ismet,tak to je moc dobře,že si při tom rtg nic necítila a že to dobře dopadlo. Moc vám držím palečky,aby vám to vyšlo a uvidíš,že vyjde,vždyť jste oba v pořádku 🙂 Ismet já mám na každý straně 6 foliků,jsem to včera asi blbě napsala. No ale musím říct,že od včera se k tý hlavě přidal ještě podbříšek,bolí mě jak před menstruací,ale je to silnější,tak třeba je to dobrý znamení,že folíci rostou. Už se nemůžu dočkat,až to bude za mnou. Jo ismet a jsem strašně unavená,pořád se mi chce spát. Jsem ráda,když uvařím,poklidím,vyperu a mohla bych si jít lehnout. No a když jedu vlakem do Teplic na UTZ,tak pak když přijedu,tak už nejsem vůbec k použití. Moc obdivuju holky a vážím si jich a moc,když tyhle procedůry podstupují i třeba 10krát,co jsem četla na diskuzích. Přiznám se,že já bych to asi nezvládla....Holky moc vám všem držím palečky,ať to všechno dobře dopadne 🙂 🙂 🙂

lampion
24. únor 2011

@ilik2011
To bych taky ráda věděla, co je s hoblinkou, v sobotu měli jít na transfer.....Snad už si doma hladí pupík 🙂 .
A co ty, dnes 8. den po ET? Kdy to hodláš rozlousknout 😉 ?

ilik2011
24. únor 2011

@lampion Pořád nějak nemám odvahu,snad v pátek udělám první pokus s testem,bojím se že když bude neg. tak mě přepadne hrozná deprese a může to ještě uškodit.Zatím se cítím těhotně,ale to je ta psychika,to už jsem cítila mockrát 🙂

holubice.petra
24. únor 2011

@ilik2011 takm to já mám absolutní testovací mánii ráno ani nemžu dospat od šestého dne testuji každé ráno jsem na tom absolutně závislá...no asi jsem se zbláznila...no hlavně že čárka pomaličku sílí 😀

ilik2011
24. únor 2011

@holubice.petra To je super,gratuluju! 🙂 Já vím že ty se můžeš těšit,že tam ta čárka bude,ale já se bojím že bude sněhobílí a to by mě porazilo,po tom všem co jsem tento měsíc musela podniknout.

Dívala jsem se na ty tvé fotky,je to nádhera jak to máš seřazené,je to krásně vidět.Dává mi to naději!

Cítíš na sobě něco?

holubice.petra
24. únor 2011

@ilik2011 neboj se musíš věřit že tam určitě budou // !

ilik2011
24. únor 2011

@holubice.petra Vím že tam prostě být musíííííííííííí !!! Řekli jsme si z manželem,že dalšího pokusu nejdeme,takže ted to musí vyjít a nejlépe dvě!!!!! 🙂

lampion
24. únor 2011

@holubice.petra
No, jen přiznej, odkud jsi tahala ten úplně první test, hehe 😉 .....

holubice.petra
24. únor 2011

@lampion přiznávám přiznávám na prvním testu taky nic nebylo tak jsem ho zahodila do koše ale pak mi jedna dušička řekla ať se na něj podívám ještě jednou tak jsem ho vylovila a viditelný-neviditelný duch tam nakonec byl 😀 😀 😀

ismet
autor
24. únor 2011

@pejcoska Ahoj pejcosko, takže máš 12 folíků!No to je krásná úroda, zřejmě vám zbudou i embryjka na zamražení 🙂 . Ta stimulace je náročná, čím více je foliklů, tím je člověku hůř. Já jich měla při 1. IVF 13 (z toho 2 embryjka vložili - jedno je můj syn a 4 zamrazili) a taky jsem se necítila dobře. Bolelo mě břicho, byla jsem podrážděná, špatně se mi i sedělo. A podruhé jich bylo jen 9 (z nich jediné životaschopné embryjko, které se ale neuchytilo) a mně bylo úplně dobře. Jedna má sestřenice měla doknce 17 foliklů a bylo jí tak špatně, až zvracela a omdlívala.

Včera jsme zkusili miminko počít přirozeně, málem se to nepovedlo, protože jsme přitom probudili batolátko, které moc zajímalo, co děláme 🙂. A dneska jsem byla u psycholožky, kterámě během dvouhodinové terapie pomohla utřídit si určité věci v hlavě, a přesvědčila mě, že se nám to povede. Chodila jsem k ní i před početím syna, vím, že je šikovná 🙂 .

ismet
autor
24. únor 2011

@holubice.petra Tak teď se v tom nějak přestávám orientovat. Vyšel Ti pozitivní test, nebo ne? Můžu Ti blahopřát?

kiara81
24. únor 2011

ahojda holky mohu se přidat?já se stimuluji na ISCI a zítra mě čeká druhý UZ ..včera jsem měla 10 folíků o 11mm no tak jsem zvědavá co mě bude čekat dál..spadla jsem do toho jako hluchá do vrat ...jelikož se u mě zjistila ortostatická hypotenze s tachykardii tak musím brát prášky takže přítel má špatný spermio já jsem taky na prd a s léky co mám na srdíčko těhule být nemůžu takže ted je to má poslední šance jsem teda ted už po 2IUI a nevím proč nás na to posílali..když máme spermio jen 7 procent....
jinak všem co čekají na vytoužené // moc držím pěstičky

ilik2011
24. únor 2011

@kiara81 Ahojky,vítáme Tě 🙂 Já beru taky léky na tlak,ale vybrali mi takové,které jsou pro mimi bezpečné,manžel má taky špatný spermio 16 procent,ale už jsme po transféru dvou embrijek a čekám a čekám.......jak to dopadne 🙂