IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

dada074
autor
18. bře 2013

@baby1984 záleží na tom,jak na ty hormony budeš reagovat a jak ti porostou folikuly.Co vám nabídli za hormony?

dada074
autor
18. bře 2013

každé centrum to má trošku jinak,ale většinou se chodí 4 až 5 den na kontrolní UZ jak rostou a už by měli pomalu vědět kdy přibližně bude OPU.

paru
18. bře 2013

@baby1984 Se stimulací se začíná druhý den cyklu a stimulace trvá cca 14 dní, právě podle toho, jak reaguješ. Já bych měla začít se stimulací také kolem 8. dubna, tak na to budeme dvě :o) do jakého CAR chodíš?

baby1984
18. bře 2013

řekla že jsou dražší a levnější ale účinnek je stejnej a prej mě ty injekce vyjdou cca 1000,- ale co říkala za název to nevim 🙂 jak řikám byla sem v šoku

irisi
18. bře 2013

@baby1984 vítej 🙂 sono Ti udělá, aby zjistila, že vajčníky a děloha je ok, bez nálezů, třeba cyst a podobných věcí...pak dostaneš injekce které si začneš píchat 1-2 den menstruace a cca 12-14 den cyklu bude punkce vvaječníků a odběr vajíček.....

paru
18. bře 2013

@baby1984 tak to bude asi zřejmě Menopur, např. za Puregon se doplácí daleko víc, s jinými léky nemám zatím zkušenosti. Ani ti nedali ceník výkonů?

baby1984
18. bře 2013

chodíme do Gennetu na Letnou 🙂
@paru

meyryen
18. bře 2013

@baby1984 Ahoj, taky chodím na Letnou a zatím jsem moc spokojená

baby1984
18. bře 2013

@meyryen ke keomu chodíte??My k Mudr.Vykysalé 🙂 je hodná a milá

meyryen
18. bře 2013

Já chodím k Mudr. Langerové a nemůžu si stěžovat, k Mudr. Vykysalé jdu tento týden na utz, protože moje lékařka má dovolenou.

meyryen
18. bře 2013

@paru Tak na to se zkusím zeptat, pokud je to srovnatelné s laparo, určitě bych brala tohle....Dělá se přímo v CAR nebo jsi musela do nemocnice?

irisi
18. bře 2013

nebo Fostimon či Merional? ten je myslím základní a skoro nic se na něj nedoplácí nebo jen málo ....

no účinek je stejný ale každý reaguje na každé hormony nějak jinak a je to také o komfortu podávání.... mě nutili s Fostimonem chodit na injekce na pohotovost či k lékaři, nesměla jsem si to píchat sama ☹

pokud to máš poprvé, určitě neuděláš chybu, když zkusíš ty levnější.....

baby1984
18. bře 2013

@paru právě že nedala ceník jen mi říkala cifry od stolu a co je lepší a co ne ale já se ani nevyznala v těch názvech takže je to těžký,ráda si připlatím když to k něčemu bude dobré 🙂 to asi každá tady

@meyryen budeš spokojená je fakt moc hodná 🙂

baby1984
18. bře 2013

no sem na to zvědavá jak to dopadne všechno 🙂 a taky sem zědavá na sebe jak budu schopná se píchnout 🙂 to se píchá denně ve stejnou hodinu?

pistalinda35
18. bře 2013

@irisi děkuji za uklidnění 🙂

irisi
18. bře 2013

@meyryen dělá se to přímo v Caru, teda v Gestu to dělali nevím jak v Gennetu, ale připrav se že to bude nepříjemný zákrok... já jsem lezla na gynekoloickém křesle nahoru co to šlo a to si myslím, že bolest zvládám dobře 🙂, ale je to jen chvilku a hned to přejde.......... bohužel laparce se to nevyrovná.... tady to jen prohlížejí pod ultrazvukem zda je všude dobrá průchodnosta není nikde příčka nebo výrůstek co by mohli vidět na monitoru...... při laparce spolu s hysteroskopií to vidí detailněji přímo a mohou i odebrat kus tkáně na rozbor.....

meyryen
18. bře 2013

@baby1984 Ano, denně ve stejnou hodinu....taky se nedokážu píchnout, musí přítel:(

irisi
18. bře 2013

@baby1984 ano denně cca ve stejnou hodinu

dada074
autor
18. bře 2013

@baby1984 na ceník se můžeš podívat na netu Gennet tam má stránky,teď záleží co vše vám budou dělat.
@irisi to ti zakázali doma píchat,nebo dávali na výběr?

baby1984
18. bře 2013

@meyryen taky to tak vidím ,chudák ale chce taky prcka tak musí přidat ruku k dílu 🙂

paru
18. bře 2013

@baby1984 Ceník máš tu: http://www.gennet.cz/sqlcache/price-list-praha-...
Týká se tě sekce asistovaná reprodukce, pojišťovna ti hradí kompletní IVF cyklus(což je těch 26.000,--).
Pak se doplácí za další metody, jako je ICSI, PICSI, IMSI (což jsou metody oplodnění vajíčka), pokud je budete využívat a pokud se vajíčka oplodní, můžeš ještě využít prodlouženou kultivaci, a AH, ale to ti většinou doporučí embryolog....

dada074
autor
18. bře 2013

@irisi také jsem tím prošla,byla to chuťovka.Ještě,že už mi je ucvakli oba dva,ale vydržet se to nechá a je to rychlé

irisi
18. bře 2013

zakázali píchat, ale vím, že v jiných centrech než v Gestu to klidně nechali holky píchat do svalu samostatně ... ale jako slušňanda jsem pilně každé ráno chodila vystát frontu na injekci ( však si to také naúčtovali pojišťovně 🙂 )

paru
18. bře 2013

@meyryen jak píše @irisi , dělají to přímo v CAR. Nepříjemné to tedy bylo, bolelo to, ale jen chvíli, pouze ten okamžik, kdy museli zavést přes čípek katetr. Ale třeba jsem měla štěstí na šetrného lékaře :o)

baby1984
18. bře 2013

@paru tak přesně o tom ICSI taky mluvila a o kultivacích taky no musim to prostudovat mám na to času dost do další kontroly 🙂

irisi
18. bře 2013

@dada074
@meyryen jj vydržet se to dá a když jsi na to připravena, tak i asi líp 😝 , však kdybych potřebovala znova zjistit pouze průchodnost, tak jdu to do toho znovu

meyryen
18. bře 2013

@paru Ajaj, já jsem docela posera:( Tak to bude asi nakonec ta laparoskopie, ale doufám, že klapne druhý pokus a vyhnu se obojímu🙂

dada074
autor
18. bře 2013

@irisi to je docela síla! 🙄 Já vzala doma stříkačku a jehlu,manželovi jsem na zkoušku dala do ruky pomeranč,dvakrát nacvičil na ovoci a šel na mě,jo a musím říct,že už píchá jako profík 😀 😀 ani modřinka!

baby1984
18. bře 2013

@dada074 a je to asi jedno kam se píchá že ??mudr říkala do svalu nebo pod kůži 🙂 to do toho svali to bude pro manžela jednodušší

meyryen
18. bře 2013

@baby1984 sestřička tomu říká do kožní řasy, ale je to prostě špek na břiše, v tomto případě díky bohu za něj 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru