IVF v dubnu 2013. Přidáte se?

dada074
5. bře 2013

Ahoj holčiny v dubnu bychom chtěli podstoupit další pokus IVF.Je tu nějaký spolubojovník!!!

alba1
17. dub 2013

@dada074 moc hezky napsaný...máš pravdu pokaždé, když mám pocit že MS přichází letím na záchod a nic...tak si říkám, pořád tam někde je...i když na testu stále nic...pak si zase říkám třeba to drží ten utrouš...člověku asi začíná hrabat....

raaaadka
17. dub 2013

@dada074
My bysme prosili ty bolesti břicha.... 🙂

vendysch
17. dub 2013

@mardusenka30 Ahojky, monitoring nám taky nabízeli, za 2.000 na den, i to se mi zdálo moc a 5.000 je teda palba, když si představíš, že ti budou embryjka sledovat možná 4-5 dní. Byly jsme tam ten den 2 páry, ale ani jeden z nás to nevzal. Podle mě je to jen další způsob, jak z nás zbytečně tahat peníze. I bez toho poznají, které embryjka jsou nejlepší. Toť můj osobní názor.

mardusenka30
17. dub 2013

@vendysch děkuji za odpověď, i tak si toho zaplatíme dost, tak necháme embryjka osudu bud se jím bude dařit nebo ne. Manžel měl podobný názor.

ewik84
17. dub 2013

@raaaadka Takže teoreticky by se mi mohlo přitížit až 8. den po ET, až začne stoupat HCG 🙂 No, jdu si ten případný klid před bouří užívat 🙂 Děkuji

go
17. dub 2013

@raaaadka zavadim 😉

dada074
autor
17. dub 2013

@alba1 nevím jestli je to u každé taky jiné,ale pokaždé když to nevyšlo MS jsem dostala i přes utroš.
@raaaadka Radu opravdu je nemusíš mít,některé holky opravdu necítí nic,a nevím co je lepší stresovat tím,že ty bolesti máš a nebo,že nic necítíš? 😠 A teď babo raď,co si z toho člověk má vybrat. 😉

vendysch
17. dub 2013

@dada074 Já taky MS minule dostala i přes Utroš - dokonce už cca 5. den po ET.

dada074
autor
17. dub 2013

@vendysch přesně tak to bylo i u mě,kolem 6-7 dne po ET,tak moc nevěřím tomu,že drží ms,měl by udržet těhu,ale tu mrchu asi nezastaví 😉

alba1
17. dub 2013

@dada074
@vendysch takže dokud MS nedorazí, tak naděje žije 🙂 díky holky... 😉

raaaadka
17. dub 2013

@dada074
Jo, jo pravda. 🙂 Kéž by se miminko zavrtalo a pěkně zdravě rostlo. 🙂

go
17. dub 2013

@alba1 holky , ja Vas nechci strasit, ale ja dostala menzes az 3 tydny po ET, az kdyz jsem byla na kontrole v Caru a vysadila utrous. Test byl negativni od 8 dne po ET ☹

raaaadka
17. dub 2013

@vendysch O tom co si možno doplatit a co z toho je potřeba jsem taky hodně přemýšlela, nakonec jsem si řekla, že pokud to má vyjít, tak to vyjde i bez těch vychytávek. Ale ICSI nám dali i přes dobrý spermiogram a PK nakonec se teda jednalo o to, že neprodloužená kultivace by se zavádělo v pátek a mě zaváděli v sobotu ráno a to už byla PK za 2500 Kč. Celkově jsem z toho rozladěná ještě teď. A to nemluvím o tom, jak mě tlačili do mražení. To jsem odmítla a nakonec stejně nic nezbylo. Možná kdybych neodmítla něco by se ke zmražení našlo. Nevím, je to pro mě celé dost neprůhledné a nerada platím za něco o čem nejsem přesvědčená...

dada074
autor
17. dub 2013

@alba1 to víš,že ano na to dělat si hlavu s tím,že to neklaplo je vždy času dost 😉
@raaaadka to víš,že se zavrtá.
koukejte pěkně pupíkovat a mazlete je už teď,jen je chvilku přemlouvejte a na chvíli to hoďte za hlavu,vím,že to jde horko těžko,ale jde to aspoň na chvilku.
@go jak jsem psala u každé je to jiné,ale proč se zabývat tím,že to nevyšlo,když se to ještě neví,no ne?

na pláč je vždy času dost!!!!

raaaadka
17. dub 2013

@go
No o tom jsem ještě nepřemýšlela, že by taky mohla přijít. A to by mohlo být normálka v termínu jako v běžném cyklu, např. ten 27. den, jak u mě bývá zvykem???

go
17. dub 2013

@raaaadka no, taky jsem to pri prvnim IVF videla podobne. Nyni zaplatim cokoliv, co muze treba jen o jedno procento zvysit pozitivni vysledek. Nas uz IVF stalo celkem cca 250 000Kc, ale nelituji, za mimi opravdu ne. Vzdy si rikam, ze utracime za jine blbosti a tohle je to nejdulezitejsi 🙂

1miska
17. dub 2013

ahojte holky, pridavam se 🙂 v pondělí jsme byli na ET, nase první IVF a ted cekame na výsledek...... vse jsme absolvovali v Reprofitu Brno, tak 100% spokojenost s pristupem, se vsim...... odebrali 10 vajíček, kvůli spatnemu spermiogramu jsme si priplatili ICSI, z tech 10 bylo 8 zralych a všechny se dále krasne vyvijeli - jednu HB/1 v pondělí zavedli, dnes cekam na mail kolik zbude na zmrazeni, chteli jsme zmrazit jen ty jednickove kvality, tak uvidíme. Doplatek celkovy byl 14,800 - všechny leky, ICSI, prodlouzena kultivace, leky mam utrogestan 4 - 0 - 4, zavadim vaginalne, prednison 1 tbl (to spis preventivne, imunologii jsme měli v poradku) a picham si fraxiparine 0,3 (z hematologie vysla leidenska mutace - takze taky jen prevence) a to je asi tak vse 🙂 problém u nas je v me sliznici, která je po odstraneni myomu ponicena a moc neroste, i v den ET mela jen 7 mm, ale riskli jsme to a jedno embryjko zavedli

go
17. dub 2013

@dada074 presne, musime verit do posledni chvilky, ale je to teror. Ja mam nerviky a zaroven se tak trochu tesim....co kdyby 🙂

go
17. dub 2013

@raaaadka bohuzel, fakt to ma asi kazda jinak. Holka nic nevykoumame a cekame 😉 . Kdy budes tedy testit? 😉

go
17. dub 2013

@1miska ahoj, moc Ti drzim pesti a preji hooodne stesti 🙂 . Mas opravdu vetsi davky utrouse a prednisonu, to kvuli te sliznici?

1miska
17. dub 2013

@go dekuji🙂 ten utros davaji vsem tak stejne - 4 - 0 - 4 měli to tak skoro všechny holky po IVF v reprofitu.... kvůli sliznici jsem mela estrofem v první pulce cyklu a prednison mam spis jen tak preventivne, rekla jsem si o nej, jestli by mi ho nemohli dat... hrozne dlouho - 3 roky jsme IVF oddalovali a porad doufali a zkouseli, tak když jsme se rozhoupali tak jsem chtěla všechno co by mohlo pomoct aby to klaplo 🙂 🙂 i když ten prednison je zrovna takovy diskutabilni jestli fakt pomaha, ale ja mam aspoň dobrej pocit 🙂

vendysch
17. dub 2013

@1miska První IVF? Tak to máš podle mého velké šance na to, že to dobře dopadne - podle statistic CARů. Mě se při prvním IVF uchytily dokonce 3 embryjka! To byl šok! Sice z toho máme nakonec jen jednu dcerku, ale i tak bylo pro nás 1. IVF krásná doba - bylo to takové radostné očekávání, dychtivost, jistý druh dobrodružství, navíc bezstarostnost, protože jsme o tom ještě tolik nevěděl (to jsem se zasnila....) Teď když známe všechny rizika s těhotenstvím a stimulací spojené, tak je to u nás bohužel spíše o obavách, opatrnosti, rozhodně už ne "dobrodrůžo" 😝 Ale fandím Ti a přeji ať vše dopadne skvěle!

dada074
autor
17. dub 2013

@go to víš,že jo naděje umírá opravdu poslední 😉
@1miska vítej a přeji hodně štěstí ať to vyjde.

go
17. dub 2013

@1miska uplne chapu, take chceme vse co muze i treba jen minimalne pomoci. U nas v Caru pisi vetsinou 1/2 prednisonu denne a utrogestan 2-0-2. Moc drzim pesti 🙂

1miska
17. dub 2013

@vendysch ahojky, jj, je to takova zvlastni pekna doba - clovek moc nevi, doufa.... každý den, když si volal na embryjka tak mel radost ze se všechny vyviji a rostou.... fakt zvlastne hezke obdobi 🙂

akashka
17. dub 2013

@1miska Tak držím pěsti ať je vše v pořádku a miminko se tě pořádně chytí ;)

@go já mám taky prednison 1tbl a jen preventivně.. četla jsem že už to teď dávají hodně.

pistalinda35
17. dub 2013

@1miska ahoj a preji hodne stesticka 🙂

raaaadka
17. dub 2013

@go Až mi úplně hrábne. 😀

raaaadka
17. dub 2013

Možná udělám test o víkendu, těžko říct takhle dopředu, až budu mít pocit, že se cítím nějak jinak, tak asi budu testovat, teď by na testu asi nic nebylo, nebo jestli ten utrogestan dělá i duchy na testu, nevím. Asi jo, když mění prsa. 🙂

mardusenka30
17. dub 2013

@1miska také držím pěsti, my chodíme na obilnák, také první pokus a zatím stimuluju🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru