IVF v květnu-červnu 2013

baby1984
9. dub 2013

Ahoj holky vytvořila jsem tuto skupinku pro nás všechny co čekáme na IVF v měsíci květen,nebo červen.Přidejte se všechny 😉 podržíme se,povzbudíme a taky poradíme.Věřím,že se to tu pěkně rozjede 😀

sasanka033
14. kvě 2013

@lenkafel to vypada dobre!!! drzim palce🙂

lenkafel
14. kvě 2013

@sasanka033 děkuji, tak snad no, uvidíme, je pravda, že proti prvnímu pokusu mám mnohem víc prášků a větší dávky, tak snad se tam to malý udrží 🙂

sasanka033
14. kvě 2013

@lenkafel a jak stare embryo jste davali?

hhani
14. kvě 2013

@sasanka033 to tedy..nejúčinější hra s nervy 🙂..už jsem něco načetlo a první zkusim až tak 11.den co budu mít po pregnylu..to si myslim je asi tak v normě nebo mi poradíš jinak?

lenkafel
14. kvě 2013

sasanka033 když jsem loni byla na odběru vajíček, tak jsme si zaplatili tu prodlouženou kultivaci a bylo to dobře, teď bylo embrio rok zamražený a přežilo naprosto v pořádku 🙂

sasanka033
14. kvě 2013

@lenkafel jo ty jsi ted byla na KETu🙂 tak to jo🙂

sasanka033
14. kvě 2013

@hhani no pokud jsi mela PK, tak jo, ale pokud ne, tak si fakt zkus pockat do toho 14.dne.

lenkafel
14. kvě 2013

@sasanka033 co myslíte tím ketu, to je výškrab po nepovedeném pokusu???

sasanka033
14. kvě 2013

@lenkafel KET = kryoembryotransfer, cili transfer zamrazenyho embrya. na tom jsi byla, ne? pises, ze loni jste meli ivf a z toho jste ted po roce nechali zavest jedno zamrazeny embryo...?

hhani
14. kvě 2013

@sasanka033 PK myslíš co?

lenkafel
14. kvě 2013

@sasanka033 pro upřesnění, já ty odborný názvy moc nemusím.... 😒

lenkafel
14. kvě 2013

@sasanka033 aha, ano přesně tak, teď mi jsem po transferu zamraženého embrya, jinak ještě k těm příznakům...neskutečně mě tlačí břicho, když si vezmu džíny, je to možné takhle brzo???Je teda pravda, že loni asi po 3 týdnech po transferu, jsem si kupovala o číslo větší kalhoty, protože mě všechno taky tlačilo

janice_opice
14. kvě 2013

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0At...
jsem nějak zapomněla přihodit odkaz🙂

sasanka033
14. kvě 2013

@hhani prodlouzena kultivace

sasanka033
14. kvě 2013

@lenkafel 😀 no musis nebo ne, je to jedinej zpusob, jak napsat, na cem jsi ted byla🙂 proste bud jsi po ET nebo KETu🙂
takhle na nas normalne mluvi v caru...
tak ja nevim, ja tehotna nikdy nebyla, ale pokud s tim mas takovouo zkusenost, tak je to asi dobre🙂

hhani
14. kvě 2013

@sasanka033 to jsme neměli..jdeme 4.den kultivace tak snad i tak je naděje..myslíš,že je to málo?

sasanka033
14. kvě 2013

@hhani no to by mela byt morula, 4.den..ne, to vubec, dokonce jsem tady nekde cetla, ze dle sttistik maji morulky nejvyssi uspesnost. ona PK je tak do 5.,max.6.dne, pak uz musi embrya k mamince do prirozenyho prostredi, dyl neprezijou v kultivaci. ja mela jen dvoudenni embrya a nepovedlo se to, ale holcina, co byla se mnou, davala jen jedno dvoudenni a ma // 🙂

lenkafel
14. kvě 2013

no loni jsem byla po transferu nemraženýho embria a letos jsem po trnasferu rozmraženýho embria 🙂 , na mě teda mluví doktoři česky 😀 ....
tak nějaký zkušenosti mám, už mám doma skoro 5ti letýho syna a otěhotněla jsem přirozenou cestou, druhé těhotenství po ET nedopadlo a teď uvidíme no, ale příznaky většinou stejný, tak snad 🙂

hhani
14. kvě 2013

@sasanka033 tak to jsi mi trochu zvedla náladu 🙂..zase tolik jsem si o tom asi nepřečetla jak jsem si myslela,ale je toho tolik,že už se mi něco pojí dohromady..a ty už máš ten výkon ted za sebou a čekáš na výsledek nebo teprve pujdeš?

sasanka033
14. kvě 2013

@hhani no ja uz vim, ze se 1.ivf nepovedlo. chtela jsem hned dalsi cyklus na ket, ale byla jsem totalne rozhozena po ty stimulaci - cysta, spatna sliznice, zadnej folik, takze bez ovulace:( no takze cekam zas na dalsi cyklus a to uz pujdu do ketu s podporou dalsich hormonu, aby k nemu vubec doslo:/

sasanka033
14. kvě 2013

@lenkafel tak ty jsi naprosto zkusena, to by v tom byl cert, abys to ted nepoznala🙂 to vis, my, ktery jsme nikdy tehotny nebyly, tak jsme v podstate tehotny kazdej mesic, jak se porad pozorujeme🙂)) jenze nikdy nic:( ja myslim, ze to mas na jistotu!🙂 kdy chces testovat?

sasanka033
14. kvě 2013

@hhani jako ono to moc nejde, ale zkus si udrzet nadhled, musis tomu verit, ze to vyjde, na plac a nervy je casu dost, kdyz bude test negativni i treba 14.den, ALE - v dubnovy diskusi mame pistalindu, ta mela 14.den bilej test, ale v krvi mela hcg a je tehu🙂

lenkafel
14. kvě 2013

@sasanka033 no nevim jstli zkušená....ale přesně jak píšeš, taky se pozoruju a myslim si, že si i spoustu věcí dokážem vsugerovat, jak jsem natěšený na miminko a těhotenství....
no nutkání si udělat test mám, ale asi až někdy příští týden, aby to bylo aspoň těch 14 dní 🙂 , jestli to teda vydržim

lenkafel
14. kvě 2013

@sasanka033 jinak s tim testem máš pravdu, v loni jsem si totiž udělala test po týdnu a nic a počkala jsem další týden a to už pak test byl pozitivní

sasanka033
14. kvě 2013

@lenkafel vydrz, vydrz dokud ti napetim neprasknou ksandy, ty nervy z brzkyho testovani nestoji za to🙂

lenkafel
14. kvě 2013

@sasanka033 asi tak no, jinak ohledně té špatné sliznice, taky jsem to tak měla, doktor mi nasadil estrimax a hned po další menstruaci jsem šla na transfer

sasanka033
14. kvě 2013

@lenkafel ja dostala estrofem, to bude asi hodne podobny. nechce se mi to brat, ale co nadelam🙂

hhani
14. kvě 2013

@sasanka033 to dobře dopadne,uvidíš 😉 ....tak určitě se budu snažit nenervovat a s těmi testy budu hodně opatrná,protože nehci být předčasně zklamaná nebo natěšená...uvidim co mi ještě řeknou ve čtvrtek v caru a pokusim se být co nejlepší pacient 😀

sasanka033
14. kvě 2013

@hhani spravne, hlavne at ti tenhle pristup vydrzi!🙂 a aktualizuj hezky tabulku🙂

lenkafel
14. kvě 2013

@sasanka033 no já už jsem s těch všech prášků hotová....
můj gynekolog mi doporučil femibion jako vitamíny, přibrala jsem po něm 6kg a z toho rozhodně nadšená nejsem ,brala jsem ho 2měsíce, pak jsem jela na ultrazvuk do car s tím, že se domluvíme na transferu a tam se jim zas nelíbila sliznice, takže estrimax a další měsíc čekání, byla jsem z toho celá špatná....a teď po transferu beru 3xdenně 2tabletky estrimaxu, 3xdenně 2kuličky utrogestanu, půl tabletky prednisonu a ještě jednu tabletu chytrého miminka, takže buď v klidu....tak snad se tam to mimčo udrží přes ty všechny prášky

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru