IVF v říjnu, listopadu 2013

verkuska
1. lis 2013

Ahoj holky, jste teď některá po IVF a čekáte, jak to dopadne?? Podělte se o pocity... já jsem byla v pátek 25. 10. a za týden na krev... jsem jak na trní. Ležíte?? Já teda ležela první tři dny poctivě a od té doby pravidelné procházky a normálně se pohybuju i doma... jinak pořád říhám a mám šílené větry :D :D břicho nebolí a zatím žádná krev, takže super...

muddledgirl
7. pro 2013

@ivule86 Takže je máš z KET? Moc tomu nerozumim,jak jsi to myslela...To my jsme dali dvě při KET 1.IVF,ale bohuže nedopadlo...Tím,že nemáme nikoho kdo by nám děti občas vyzvedl...tak jsem chtěla dvě najednou...a i tak jeden porod.... 😉

suzik161
7. pro 2013

@ivule86 Ahoj, děkuji, taky budu doufat ve vánoční zázrak. Pokud se to podaří, tak to dostane manžel pod stromeček, budu to muset chvíli držet pod pokličkou, protože se rozhodne týden před Vánocemi, ale já to vydržím 😀 Neboj se, ten prcek to určitě dožene a zvládne to až do konce, věř mu!!

ivule86
7. pro 2013

@muddledgirl Nemám KET, při prvním pokusu o IVF nedošlo k ET, protože embrya se zastavila ve vývoji a nebylo co transferovat. Takže následovalo druhé IVF (stimulace, OPU) a tam nám zbyli po prodloužené kultivaci 2 blastocysty - kvalita 1 a 2. Doporučili nám dát obě, páč ta dvojková by nemusela přežít mražení. Vysvětlili nám to tak, že každý má nárok na 3 IVF cykly s ET a ten čtvrtý IVF cyklus bez ET, pokud se při prvních dvou zavede jen jedno embryo. A protože ten první cyklus byl ten bez ET, tak tím pádem už můžem zavést dvě, protože na tři plné cykly je ten nárok vždy. Tak jim věřím, že nekecali, a doufám, že ty dva pokusy ještě máme v záloze, i když věřím, že už nebudou třeba - chceme dvě děti🙂
@suzik161 Strašně moc držím palce a věřím v ten zázrak. A jak to před ním utajíš? On neví, kdy budou výsledky? Každopádně to bude chtít pevné nervy to neprásknout🙂

suzik161
7. pro 2013

@ivule86 Ví, kdy budou výsledky, myslela jsem, že bych mu řekla, že ty výsledky nebyly jasné, že to budu vědět po Vánocích a pod stromečkem bych mu to případně řekla 😀

muddledgirl
7. pro 2013

@ivule86 Ano na tři je nárok vždy, my jsme chtěli mít nárok na 4..proto jsme při ET měli vždy 1.V záloze je máte...Proto jsem nejdřív nepochopila, že jste dali 2....protože většinou každý dává jedno při prvních dvou et.... 😉

muddledgirl
7. pro 2013

@suzik161 nemá se gratulovat na začátku těhu..Ivu, už není na úplném začátku... 😀 )
To fakt vydržíš neříct?To já bych nevydržela...Počkej až budeš mít pozitivní testíky... 😀

ivule86
7. pro 2013

@suzik161 Tak jestli to vydržíš neříct, klobouk dolů🙂 Na druhou stranu tak krásný vánoční dárek za to sebeovládání stojí🙂
@muddledgirl No já to píšu dost zmateně, upřímně to taky úplně nechápu, ale co jsem vyčetla a a co říkali v CARu, tak to asi bude tak, že máš nárok vždy na tři cykly s ET, a pokud dáš při prvních dvou jen jedno embryo, tak máš ještě 4. bez ET. A protože jsme začali tím bez ET, tak ty tři už máme jisté. Ale nevím, zkusím se schválně ještě zeptat, pokud si vzpomenu🙂 Taky jsem se obávala, jestli nekecají a nepřijdem o pokus, ale výslovně nám řekli, že nepřijdem, tak snad měli pravdu. Ale stejně věřím, že už nebudou žádné další pokusy potřeba🙂

muddledgirl
7. pro 2013

@ivule86 No,já teda myslím, že máš nárok na 4.cyklus i s ET, pokud dáš jako my u prvních dvou ET jedno...
Ale je to fuk...já mám ještě 22 mražáčku...Jak jsem psala, máte ještě dva pokusy,je to tak....Ale ty už nebudete potřeebovat.... 😉 A kdy jdeš zas na kontrolu?

ivule86
7. pro 2013

@muddledgirl Já si to myslela taky, proto jsme si šli pro jedno, no a nakonec jsme si odnesli 2🙂 Navrhli to sami a přímo řekli, že vzhledem k prvnímu neúspěchu můžeme dát obě a o ten jeden pokus nepřijdeme🙂 No schválně se na to ještě zeptám a napíšu🙂 Jdu zase v pátek, už naposled do CAR a pak doufám, že už tam nikdy nebudu muset🙂 Dost mě děsí syndrom mizejícího dvojčete, ale zatím se drobek drží a já mu věřím🙂
Ty mražáčky moc závidím, já vždycky doufala, že něco zbyde a ono nic... Je to taková jistota. Jenže já měla vždycky míň vajíček - nízké AMH☹

muddledgirl
7. pro 2013

@ivule86 No,teď si říkám, žejsem mohla dát dvě...no jo...to neva..třeba zůstanem i u jednoho....uvidí se...Jak jsem Ti dvakrát psala nepřijdete...pokud nedojde k transferu....No to se bohužel stává...
Jo,je to fajn,ale co s tolika budeme dělat, vůbec netuším... 😉

javon
7. pro 2013

ahoj holky, dlouho jsem se neozvala, všechny vás zdravím, průběžně vás dočítám a mám hroznou radost jak tu všechny těhotníte🙂, je to paráda, já jsem byla 22.11. na ET a včera mi z krve bylo potvrzený těhotenství, jsem z toho uplně překvapená, hrozně šťastná, zároveň nervozní...jsem uplně na začátku, ale doufám, že vše bude v pořádku. (už jsem si jednou zažila zamlký těhu v 6tt) na kontrolu do sanusu jdu až 20.12. když vím, jak se ted těch 14 dní vleklo a ted dalších 14 dní čekat, to je pro mě uplnej bobřík trpělivosti🙂

ivule86
7. pro 2013

@muddledgirl To je těžké rozhodování, ono přece jen člověk neví, jak to dopadne a ten jeden pokus navíc je určitě fajn, při těch cenách. No hlavně ať už je v pořádku první prcek a vy aspoň můžete být v klidu, že sourozence máte na dosah, pokud byste chtěli🙂 Jen pak to dilema, co s tím zbytkem... to je dost nepříjemné...

suzik161
7. pro 2013

@muddledgirl

@ivule86 Holky, budu se snažit, týden to snad zvládnu, tedy mám to v plánu, ale ruku do ohně za to nedám 😀 Teď ještě aby to vyšlo, dneska je to 6.den od inseminace a já jsem pořád v pohodě, nic se neděje. Jen mi ráno nebylo úplně dobře, ale jinak nic. Tak doufám, že to bude v pohodě.

ivule86
7. pro 2013

@javon Krásná zpráva, jak psala @suzik161 , gratulovat se nemá, tak zatím držím všechny palce, co mám, dobře to tentokrát dopadne, věřím tomu🙂

javon
7. pro 2013

ivule86, přesně tak, díky..držte mi palce,ale gratulace nechme na později

muddledgirl
7. pro 2013

@javon supeeerr držím moooccc pěstičky...pěkně jsme tu rozjely tu vlnu těhulek...je to tak v každé diskusi...je to moc zajímavé.... 😉 To zvládneš....já čekala 5 dní na ultrazvuk po krvácení...to bylo něco....hlavně klídek.....mamino... 😉 A pak zas týden jestli se vstřebává hematom...děs běs...

muddledgirl
7. pro 2013

@ivule86 s tím sourozencem by to bylo asi hodně složité.Rodiče nemám, přítelovi jsou hodně staří a hodně daleko...Musela bych najít práci na ranní směnu tak,abych stihla děcko vodit do školky i ze školky...Nebo to pak zkusit jedině navázat..na mateřskou... 😒

javon
7. pro 2013

@muddledgirl děkuju, je to super, že se to všem takhle pěkně daří, prosím tě, tobě hlavně přeju at je vše v pořádku a at už konečně můžeš jít domů

muddledgirl
7. pro 2013

@suzik161 no držíme pěsti číčo....to už jsme tady asi 4 těhule během jednoho měsíce to je masakr..

javon
7. pro 2013

holky chci se zeptat, jak mi včera oznamovala setra po telefonu, že je to povtvrzený těhu, tak jsem z toho byla tak v šoku, že jsem ji pak už moc nevnímala, jen jsem zaregistrovala, že mám dál brát utroš ale mluvila i o prednisonu a to si nepamatuju přesně co říkala - ten se taky bere dál, že jo

muddledgirl
7. pro 2013

@javon včera jsem trošku zakrvácela,ale fakt málo,tvavou krví....vůbec se neděsim...neměla jsem ani bolesti,tak mylím, že odešel zbyteček hematomu..děkuju,snad brzo půjdu dom..

muddledgirl
7. pro 2013

@javon hele to nevim,kam jezdíš? VHK se bežně bere jen do potvrzení těhul....

muddledgirl
7. pro 2013

@javon utroš stopro, ten by se měl brát asi do 10 týdne po IVFa prednison záleží...Ty máš nějaký imunologický problém?

javon
7. pro 2013

@muddledgirl no je to nádhernej těhotenskej masakr🙂, už tu máme i dvojčata, super, suzik držím palce i u nohou

javon
7. pro 2013

@muddledgirl jezdím do Pardubic do Sanusu, žádnej imunologickej problém nemám, tak to je asi to jak jsem blbě slyšela, asi tam budu muset v ponděl ráno zavolat, díky za info

muddledgirl
7. pro 2013

@javon tak ho zatím ber do pondělí a zavolej a dej vědět co Ti řekli...ale myslím, že Sanus má stejný postup,ať je to kde je to...ale neublíží Ti to neboj...

ivule86
7. pro 2013

@javon Já brala Prednison taky, i když nemám žádný imunologický problém, pokud jsem to pochopila, bere se preventivně, aby tělo nevypudilo embryo jako něco cizího... asi že tam bylo vložené a nevzniklo přímo "na místě". Jinak já brala do potvrzení těhotenství jednou denně tabletku, po potvrzení (14 dní od ET) mi to snížili na půl tablety denně dalších 14 dní, teprve včera (4 týdny od ET) mi ho vysadili úplně. Nemluvila třeba sestřička o půlce? Asi bych ho radši brala, než se přeptáš, kortikoidy jsou svinstvo, ale ty dva dny se to asi dá vydržet...

ivule86
7. pro 2013

@muddledgirl No tak to chápu, ale tím se teď netrap, zatím si užívej toho jednoho a uvidíš, jak situace vyplyne🙂

muddledgirl
7. pro 2013

@ivule86 já se netrápim...ale to víš 3 tejdný v nemocnici...člověk jenom o všem přemýšlí... 😉

javon
7. pro 2013

@ivule86 to já si právě nepamatuju🙂, hned v pondělí ráno si tam zavolám,děkuju holky