IVF v říjnu, listopadu 2013

verkuska
1. lis 2013

Ahoj holky, jste teď některá po IVF a čekáte, jak to dopadne?? Podělte se o pocity... já jsem byla v pátek 25. 10. a za týden na krev... jsem jak na trní. Ležíte?? Já teda ležela první tři dny poctivě a od té doby pravidelné procházky a normálně se pohybuju i doma... jinak pořád říhám a mám šílené větry :D :D břicho nebolí a zatím žádná krev, takže super...

verkuska
autor
22. lis 2013

@suzik161 tak u tebe to možná bude jinak, pokud máš problémy s menzes... to vážně netuším, jak to pak je 🙂 jsem zvědavá, jaký bude u tebe postup 🙂

suzik161
22. lis 2013

@verkuska Tak to jsem zvědavá taky 😀 doufám, že na něco přijdou, jak mi pomoci ☹

verkuska
autor
22. lis 2013

@suzik161 určitě něco vymyslí a tobě je kolik, jestli se můžu zeptat??

muddledgirl
23. lis 2013

@suzik161 Kočko...něco Ti dát musí...stimuluje se určitý den cyklu....poprvé mě píchli agoluin-vyvolávačku,abych to dostala...Podruhé jsem cyklus měla pouze díky utrogestanu...... 😉

muddledgirl
23. lis 2013

@suzik161 A kočko,jak jste domluveni tedy s doktorem?

verkuska
autor
23. lis 2013

@muddledgirl tak jak?? Ustalo to? Já včers vůbec nic, dnes jdu na cukroví, tak jsem zvědavá, jestli zase nezačnu špinit.

muddledgirl
23. lis 2013

@verkuska Pouze špinim, po ascorutinu se to přes den vždy srovná..Ty to pořád neřeš....nekrvácíš,tak se nestresuj....I tmavé špinění je normální... 😉 No,tak já budu ráda, když budu mít na Vánoce pořádně uklizeno...

muddledgirl
23. lis 2013

@verkuska No, včera jsem si psala s jednou holčinou...a ta teda říkala, že se to fakt počítá od OPU + 2 týdny....Ale stejně se to později upravuje podle ultrazvuku...

suzik161
23. lis 2013

@verkuska ahoj, je mi 26.
@muddledgirl no já právě bez utrogestanu nic,tak uvidíme.
Já jsem byla na krvi a mám přijít v pátek 12DC, tam mi veme zase krev a udělá UTZ, pak mi řekne co dál, takže já se vše dozvím v pátek 😀

muddledgirl
23. lis 2013

@suzik161 Já vím...musíš se na vše holka pořád ptát,tak to s doktory bohužel je.....Ty máš taky pcos,viď? To bude Tvůj první ultrazvukm,viď?Tak to jo, to je jasný,....potřebuje zjistit,jak Ti roste sliznice a podle toho taky usoudí...co a jak...takže nebbboooj... 😉

muddledgirl
23. lis 2013

@suzik161já měla protokol s antagonisty.....píchala jsem si puregon od 2.dne MS /cca 6-8dní/ a pak Ovitrelle....Kočko,Ty víš, že nebude IUI? 😉

verkuska
autor
23. lis 2013

@muddledgirl já vím, že to je běžné, ale taky se to může rozjet a bum, je po všem, snažím se na to nemyslet a říkat si, že nám se to prostě při té smůle, co už jsme měli, stát nemůže... ale hold červík nahlodává 😒 ale jinak se snažím myslet pozitivně jak jen to jde 😎

muddledgirl
23. lis 2013

@verkuska kočko....nic takového se Ti neděje...tak klid matko..... 😢co mám říkat já? Já se rozkrvácela hned, žádné špinění nebylo...a taky musím být pozitivní.... 😉

muddledgirl
23. lis 2013

@verkuska musíme být šťastné, že se miminka drží.... 😉 a ne se stresovat...sestřičce jsem včera řekla, že se lekám...když se rozkrvácím...a on, že musím být v klidu, že takhle miminku nepomáhám a má pravdu... 😉

fachy
23. lis 2013

@verkuska mě čeká až 2. prosince UTZ, jestli probíhá ovu. Teď do sebe tlačím Clostilbegyt. Jinak bych chtěla ještě zkusit cvičení dle Mojžíšové, prý to taky hodně pomáhá. Každopádně začínám nový cyklus s docela dobrým pocitem, ten mi vždy vydrží do MS. No uvidíme.

verkuska
autor
23. lis 2013

holky tak 7 týden, který teď prožívám mi příjde neuvěřitelný... miminečko by mělo vyrůst skoro 2 X tolik jako doposud, neuvěřitelné.....

muddledgirl
23. lis 2013

@verkuska Kolik má mít prcek na konci sedmého týdne? 6-8 mm??

verkuska
autor
23. lis 2013

@muddledgirl prej 8 mm 🙂

muddledgirl
23. lis 2013

@verkuska 😉 No,tak to jsem zvědavá....až zas půjdu na ultrazvuk.... 😉

verkuska
autor
23. lis 2013

@muddledgirl
7. týden těhotenství

V 7. týdnu těhotenství měří embryo zhruba 8 mm a je tedy velké např. jako borůvka. Při zjišťování délky embrya se měří vzdálenost od temene ke kostrči. Váha embrya je nyní zhruba 1 gram.

7. týden těhotenství: prsty na rukou

Končetiny embrya získávají tvar rukou a nohou. Na rukou lze odlišit lokty a prsty. Na nohou lze odlišit chodidla. Ocásek embrya je však stále patrný, zanikne až v dalších týdnech.

Oči embrya jsou částečně překryty víčky. Viditelná je špička nosu a žilky pod tenkou kůží embrya. V ústech se tvoří jazyk. V mozku embrya se vyvíjejí obě hemisféry. Červené krvinky se prozatím vytvářejí v játrech. Později tuto funkci převezme kostní dřeň. Embryo již má také slepé střevo a slinivku břišní, která v případě potřeby produkuje hormon inzulin.

mazec, že 🙂

ivule86
23. lis 2013

@muddledgirl Děkuju za držení pěstiček, taky Ti je moc držím, abys to všechno ustála. Ale miminko je bojovník, když se takhle drží zuby nehty, věřím, že problémy brzo ustanou a pak si celých zbývajících 8 měsíců užiješ🙂 S tím nestresováním Tě chápu, říká se to krásně, ale dodržet to je nadlidský úkon, ale i tak se snaž být pozitivní🙂
Jinak vám holky závidím, že jste o kousek napřed, jsem ráda, že mám za sebou těch 14 dní čekání na krev (páč já se stresovala i přes pozitivní testy až do okamžiku, kdy mi řekli, že HCG je krásných 2100). Nicméně teď mě čeká zase to dlouhé čekání na srdíčko, myslím, že to bude dost důležitý milník...
Tak se všechny držte a užívejte víkendu🙂

muddledgirl
23. lis 2013

@ivule86 ahojky děkuju moc....je bojovník, to jo...3 krvácení zvládnul....Jen včera jsem měla blbej den, odešla fajn holčina z pokoje a bylo mi smutno....Jinak jsem v pohodě...pokud zrovna nekrvácim 😀 Taky se drž kočko,.. 😉

suzik161
23. lis 2013

@muddledgirl Podle mé gynekoložky ano. Toho já se už nebojím, jsem ráda, že se to trochu pohnulo po tom roce 😀
IUI mi doktor hned vyvrátil, jak zjistil tu mou štítnou a anovulační cykly.
Teď už je to jedno, něco se bude dít. To budu mít první UTZ, právě proto nic víc nevím, protože mi doktor řekl, že mi nic víc neřekne, dokud nebude vědět, jak na tom jsem.

muddledgirl
23. lis 2013

@suzik161 toto je úplně normální postup....tak pak napiš,jak se to vyvíjí kočko... 😉

verkuska
autor
24. lis 2013

dobré ráno děvčata, tak jakpak se dnes máte? Já stále nešpiním, spadl ze mě obrovský balvan, doufám že už bude vše probíhat normálně a já se budu těšit naplno 🙂 no až na tu stálou nevolnost ( zatím bez zvracení ) mi je skvěle, i když ráno vstávám v 6 - 6:30 🙂 u mě toto není absolutně normální :D všichni doma jsou z toho na nervy, protože se to samozřejmě nevyhne tomu, abych někoho nevzbudila 🙂 no co, musí to vydržet, až se miminečko narodí, bude to ještě horší :D :D tak ať si zvykají

verkuska
autor
24. lis 2013

@muddledgirl dobré ránko, tak jak u tebe, lepší se to?? Říkali ti, kdy tě pustí??

muddledgirl
24. lis 2013

@verkuska Ahoj kočko, jen špinění, doktor říkal, že to nic není, že to je prostě stará krev,že špinit můžu ještě 14 dní....No, já jsem se už v pátek ptala, jestli platí, že půjdu dom v pondělí, když znovu krvácím...že ve čtvrtek mám být v Sanusu kvůli té studii a tak...no a doktor mě řekl...že uvidíme v pondělí...no já počítám zatím do pátka... ☹ Ale už to tak nějak beru, že to prostě musí být....při mý smůle tu budu smrdět na Vánoce.... 😖 Zatím mám stále 6 ascoruinů...takže si myslím, že ten pátek tak...

verkuska
autor
24. lis 2013

@muddledgirl vánoce nevánoce, hlavně že bude miminečko v pořádku, já jsem to zažila u první, bylla jsem v šestém měsíci na udržování, samé kapáky, a ani na vánoce mě nechtěli pustit domů, nakonec jsem je překecala a doma opravdu měla klidový režim, respektive jsem opravdu jen ležela. Je jasné, že doma to je zkrátka lepší než v nemocnici. Až pak jsem si ale vždy uvědomovala, jak hloupá jsem byla a kolik ryskovala, i když jsem nic nedělala 🙂 nakonec vše dobře dopadlo a jámalou odnosila tak, jak jsem měla 🙂 měla jsem termín na moje narozky, malá se ovšem drala na svět o 10 dní napřed a je narozená na MDŽ 🙂 pak už jsem ležet do nemocnice naštěstí nikdy nemusela. A máš už na pokoji aspoň společnost??

muddledgirl
24. lis 2013

@verkuska no vidíš, že jsi byla doma.....na Vánoce...na Štědrý den bych tady být nechtěla....jen by člověk brečel a vzpomínal na rodiče a to by miminku určitě neprospělo....kočko....já doktory poslouchám a nejsem člověk, který by doma něco dělal,když by nesměl...na jednu stranu....se mnou nejde nic jiného dělat prý než ležení a ascorutiny a to člověk může i doma..... 😉 Ne,nemám ani nehci....mám pc,telku,knížku a koníka....

verkuska
autor
24. lis 2013

@muddledgirl já už se těším, jak budeme zmatkovat před porodem :D a funět, protože v tom parném létě nebudeme moci dýchat, jak se povalíme s bříškem 😀 😀 už aby to bylo 😉