IVF v říjnu, listopadu 2013

verkuska
1. lis 2013

Ahoj holky, jste teď některá po IVF a čekáte, jak to dopadne?? Podělte se o pocity... já jsem byla v pátek 25. 10. a za týden na krev... jsem jak na trní. Ležíte?? Já teda ležela první tři dny poctivě a od té doby pravidelné procházky a normálně se pohybuju i doma... jinak pořád říhám a mám šílené větry :D :D břicho nebolí a zatím žádná krev, takže super...

pipinka
20. pro 2013

moc děkuji holky, jste zlatíčko. neuvěříte co se mi dneska stalo. mám na internetu inzerát že prodám telefon a volala mi paní, že pro ni manžel nemá žádný dárek, že by mi každý měsíc za to posílala balíčky kosmetiky oriflame. Slušně jsem ji řekla, ať se nezlobí,ale že ne a ona mi ještě vynadala, že nechápu kouzlo vánoc apod. ve vzteku jsem ji volala zpátky a když jsem začala mluvit, položila mi to. no nenaštvalo by vás to?

jinak jsem měla hroznou noc, pořád jsem se budila, nemohla jsem spát, chvilku jsem taky courala po baráku, no děs a jak se vede vám?

verkuska
autor
20. pro 2013

@pipinka no má asi paní o kolečko navíc, nějaký blázen 😀 já bych jí ze vzteku přes internet posílala spamové sms 😀 😀 za to, že byla drzá 😀 fuuuuj, já jsem ale mstivá 😀 hold hormony....já se mám skvěle, od rána jsem dělala cukroví, jela do Ostravy do Alzy pro xbox 360 kynect, měli jsme strach, aby nám to došlo poštou do úterka.... s doručováním může být teď před svátkama problém a dcerka o tom mluví nonstop, tak jsme ji chtěli udělat radost.... ale pravda je taková, že jsme to chtěli všichni 😀 tak mám z toho šílenou radost, že to tu nenápadně tajím ve skříni a nemůžu se dočkat štědrého dne 🙂

muddledgirl
21. pro 2013

@verkuska tak co jak je?Tady to nějak vázne?Jo,já taky asi před rokem koupila xbox,ale kinect ještě ne...ale asi koupím,abych mohla cvičit po porodu...nějak zábavnějc... 😀 A jak je? Dobrý?

verkuska
autor
21. pro 2013

@muddledgirl my taky chtěli koupit loňské vánoce, ale když jsem nenápadně sondovala, jestli by se jí to líbilo, tak to vůbec nechtěla, že na co, stejně prý hraje jen The Sims 😀 a teď taková změna. No já vůbec nemám čas, ráno jsem se probudila a bylo mi báječně, žádné nevolnosti 🙂 tak jsem se pustila do svíčkové s domácím knedlíkem, dala jsem si ještě k tomu brusinky, to bylo tak šíleně moooooc dobré 😀 jsem na to měla velkou chuť, to těhu mě fakt zničí 😀 no a potom ještětři druhy cukroví.... už mám 22 druhů, jsem blázen 😀 🙂 no a mezi tím jsem tři hodiny spala. Všichni se dady moc těšíme na vánoce, stromeček nám svítí už od úterý. Atmosféra je taková natěšená. Jen v noci se pořád převaluju, budím se, chodím pít a na záchod a déle než do šesti mě nikdo v posteli neudrží 😀

zazy
21. pro 2013

Ahojky ženy,tak já si zuby nechala zkontrolovat než jsme šli do ivf a stejně mi ted opět natýkají dásně,měla jsem to i u malé.Jinak já ještě prášky beru,ale menší množství,pomalu ubírám.Jinak blbě je mi zatím pořád,mín,ale je.A stím spaním to mám naprosto stejné jako vy.Jinak dárečky už mám nakoupené a zabalené,dneska jsem u toho seděla snad 2 hodiny.Jinak zatím pořád v poho mimi, jeden den jsem malilinko zašpinila a zase nic.2.1 jdu na pap test,tak už bych se mohla i dozvědět pohlaví mimča.Holky to je neuvěřitelné jak to utíká,nedávno jsme zjistili,že jsme těhu a budeme pomale končit 1 trimestr.Chtěla jsem dát taky foto miminka,bohužel nešlo pořádně vidět,byl to takový sněhuláček,takže až toho druhého

muddledgirl
22. pro 2013

@verkuska Tý jo 22 druhů.Kočko, napíšeš mi jak děláš svíčkovou?Chci ji vyzkoušet....Já se taky furt budim a zdaj se mě nějaký blbosti...No,já Ty Vánoce moc neprožívám....budem sami na Štědrý den s přítelem....Je to takový smutný,když už nemám rodiče...Ségra je u tety,což mi ani nevadí...jsme každá z jiného těsta...

muddledgirl
22. pro 2013

@verkuska Příští rok už to bude lepší s mimčem... 😉

muddledgirl
22. pro 2013

@zazy no, zubař taky říkal,že mám nateklé dásně, že prý to mám ze zánětu..hm..je fakt,že často ráno plivu krev,je to nechutný a je mi z toho zle....utíká to...určitě to dopadne dobře,neboj..Já jdu zatím jen na tu krev v pondělí.....No, přítel mě včera překvapil, že to nechce vědět.Já ale jo...Jak to mám asi udržet to tajemství?Nebo si to taky nemám nechat říct?

suzik161
22. pro 2013

Ahoj holky, tak já jsem včera udělala velký úklid a dneska jsem se pustila do vánočky, tak jsem zvědavá jak dopadne 😀 jinak již MS přišla a zatím to není taková hrůza, čekala jsem to horší. Já mám 5druhů cukroví.
@muddledgirl tý jo, já nevím jestli bych to vydržela, u prvního bych to chtěla vědět, abych věděla co nakupovat. Jinak to teda fakt letí, zrovna včera jsem na tebe koukala, že už budeš mít 12.tt.

Budu vám držet place, holky, aby bylo vše OK

muddledgirl
22. pro 2013

@suzik161 To je dobře,že Ti není tak špatně....no já to vědět chci,ale neříct to doma?No,to nedám asi..No,uvidíme...třeba se nebude jako naschvál chtít ukazovat.....Utíká to....to je pravda.....jsi hodná.....vánočka určo dopadne dobře... 😉

janitschka
22. pro 2013

Ahoj holky. Doufám, že nevadí, že se k vám přidám. Chtěla bych se zeptat, co si myslíte o tomto: Byla jsem na ET před 16 dny. Čtyři dni zpátky jsem měla pozdní OHSS středního stupně. Včera jsem byla u doktorky a na krvi a v krvi jsem měla 672,7 HCG. Předepsali mi injekce Clexane na ředění krve. Včera večer jsem si píchla první a pila první nutridrink. Dnes ráno mám břicho o poznání menší. Tak se bojím, zda jsem to škvrně neotratila nebo zda se nestalo něco... Máte s tím zkušenosti? Za jak dlouho vám zmila pozdní ohss.. A existuje v lékárně nějaký test který měří i jednotky hcg? Dnes ráno jsem si dělala test a pořád tam byly dvě čárky. Jsem asi zbytečně vystrašená ale mám strach.

verkuska
autor
22. pro 2013

@janitschka já vůbec netuším, co to OHSS je... jinak HCG máš pěkné 🙂 pokud ti dávkování určil lékař a postupovala jsi podle jeho pokynů, tak by se snad mimi nemělo nic stát. Držím palečky, aby vše dobře dopadlo

verkuska
autor
22. pro 2013

@muddledgirl já na špeku osmahnu cibuli, kořenovou zeleninu, 2 lžíce cukru, aby to zkatramelizovalo. Než zelenina začne hnědnout, přidám 5 bobkových listů, 5 kuliček nového koření a 5 kuliček pepře, pak jsem na to teď šupla 1 kg hovězí zadní na plátky, když dávám falešnou svíčkovou, tak si ji nejprv opeču ze všech stran a pak dám vcelku opečenou na zeleninu a dusím....pak maso vytáhnu a zeleninu rozmixuju. Přidám dvě smetany ke šlehání, provařím chvíli a dochutím citronem a popřípadě ještě cukrem..... dávám s domácím knedlíkem a musím tam mít plátek citronu a na tom brusinky... Unikátní chuť, mňaaaaam, mám ještě od včera a akorát se chystám to přihřívat 😀 jak jsem ti to tady psala, tak zase šílím chutí na to 😀

verkuska
autor
22. pro 2013

@muddledgirl no my máme vánoce veselé, dcerka nám dává super radost a atmosféru, taky pes 😀 jsme mu koupili letos nádherný pelíšek.... ale jak jsem viděla tu cenu 1000,- tak jsem šla do kolen, ale co bychom pro toho našeho mazlíka neudělali 🙂 no příští rok to budem mít rozhodně veselejší taky 🙂 to ani na to cukroví nebudu mít čas 😀 jinak ty dasna a ten zánět, to je jasné, že pak krev teče.... to mě každou návštěvu zubařka nahání, jestli si čistím zuby mezizubním kartáčkem a dentální nití... od té doby, co jsem opravdu toto začla používat, mám dasna zdravé a bez zánětu a hlavně bez krvácení 🙂

verkuska
autor
22. pro 2013

@suzik161 tak to je super, že to je v pohodě 🙂 no já jsem to s tím cukrovím trochu přehnala, jako každý rok 😀

verkuska
autor
22. pro 2013

@zazy jj, za chvíli konec toho největšího rizika... se už nemůžu dočkat 😀 já špinila jen dva týdny a vlastně od 1.12. ani kapička.... tam mi už utroš vysadili 🙂 konečně, od té doby se cítím jak znovuzrozená.... unavená jsem sice pořád a odpoledne si sem tam schrupnu, ale mám pocit, že mi je čím dál, tím lépe 🙂 dárečky mám taky už zabalené... asi dva týdny, jen ještě maličkosti je třeba pozabalovat, ale asi to hodím jen do dárkové taštičky 🙂 já už se těch vánoc nemůžu dočkat.

muddledgirl
22. pro 2013

@verkuska děkuju za recept....no já to mám už dlouho s tím krvácením....a ty dásně teda jsou fakt nateklý,masakr...to jsem snad nikdy neměla....no jdu na tu dentální hygienu a tam mi prý dají i přesné mezizubní kartáčky a tak....my ještě nemáme stromek pommmoccc,snad ho seženeme,chceme jako loni malinky, na stolek,máme v bytě málo místa... 😀

verkuska
autor
22. pro 2013

@muddledgirl my máme od loňska 120 umělý z Ikei, je nádherný, moc se mi líbí 🙂 a hlavně nemusím ho shánět každým rokem a vůni jehličí vždycky strčím do zásuvky 😀 lepší malý, hned je to nastrojené a co je důležité, rychle i odstrojené 😀 dříve jsme měli snad 2 metry a to byla hrůza. A ještě je dobrá k tomu pasta paradontax...do 10ti dnů s používáním těch kartáčků a nitě je po problému.

muddledgirl
22. pro 2013

@verkuska ty jo,tak dík...tu míval tatka,tak já jí prubnu...nitě mám....díky....snad to bude brzy lepší...no přítel umělý nechce...mě to je fuk.... 😲 jehličí do zásuvky, Tys mě dostala... 😀

verkuska
autor
22. pro 2013

@muddledgirl jj, to je takový osvěžovač vzduchu 😀 no ale musíš i ty mezizubní kartáčky používat, zkrátka jedno z druhým 🙂 jinak se ti zánět bude dělat pořád. U nás jsme zas ještě snad nikdy živý neměli 😀 takže jsme zvyklí 🙂 nazdobený máme už od úterý a hezky nám tu svítí, já ty světýlka miluju 😵

muddledgirl
22. pro 2013

@verkuska jo,jasný, já to používám neustále,.,...ozvlášť teď v těhu...ale bylo srandovní,jak jsi to napsala... 😀 Jo,jo já vím, že i ty mezizubní kartáčky jsou důležitý.... 😉 No a já bych už mohla začít balit dárky... 😉

zazy
22. pro 2013

No ten paradontax je dobrý,ale hnusný,navalovalo se mě z něj když jsem nebyla těhotná,tak nevím,jestli bych se ted nepoblula.Jinak i našrmu pejskovi jsem koupila taky mlsku,zaslouží si chuděra,minulý úterý musela na kastraci,to jsem ji dala vánoční dárek,ale měla po sobě opakující zánět dělohy,tak jsem ji nechtěla nechat rápit a nakonec když jsme si pro ní jeli,tak doktor říkal,že to bylo za 5 minut 12,že měla to pohlavní ústrojí v hrozném stavu,ale už je v pohodě a lumpačí.A to má teprv 3 roky je to labradorka..No my letos budeme mít letos taky úmělý,ikdyž bych radši normální,ale manža nechce,no uvidíme.My bydlíme s mými rodiči,tak nás je trochu víc je to takové veselejší a hlavně malá už bude úžasná u stromečku,už tomu trochu rozumí.

verkuska
autor
22. pro 2013

@zazy jo to máš pravdu, je to takové slané.... bleeee, ale zabírá to. Já to používala těch 10 dní, když mi krvácely a pak už jsem zase najela na normální pastu 🙂 chudák pejsek, teda fenka a jak jste na to přišli, že něco takového má?? My máme 2 a půl letou fenečku..... no moje malá velká tomu rozumí až moc 😀 pořád ji balamutím, že Ježíšek je, kde my bychom z našich platů brali na tolik dárků 😀 no už půl roku mi říká, kdy už jí jako přestanu lhát, že ona ví, že není.... ale stejně ji balamutím 😀 je to takové suprové, když někdy znejistí a zase na chvilku věří, že existuje 🙂

verkuska
autor
23. pro 2013

Dobré ráno děvčata 🙂 tak dnešek uteče jako voda, budu připravovat už polévku a salátek a zítra štědrý den..... to letí jak nic 🙂 no včera jsem potkala kamarádku, která má 11ti leté dvojčata, tak mi říkala, že jí to zjistili až v 17 týdnu, předtím samé ultrazvuky, dokonce ležela v nemocnici, tak taky a nepřišli na to, až v 17 týdnu 😀 to by tedy byla legrace..... já už mám vyhlídnutý kočárek pro jednoho prďolku 😀 ten budu muset mít, moc se mi líbí..... no i když máme mít od sestry od chlapa po synovci, tak já chci prostě nový a miláček jak mě viděl, jak na to pořád včera koukám, tak asi bude 😀 co bychom pro miminko neudělali 🙂 a ještě mi říkala, že měla zamlklé těhu ve 4. měsíci. Tak to mě vystrašila ještě více, ale to není náš případ holky, my miminka šťastně a s přehledem dovedeme ke zdárnému začátku života 😉 přeju příjemný den a té, která taky bude už dnes kuchtit i příjemné vaření. 😉

verkuska
autor
23. pro 2013

😕 dnes na krev na lačno, kvůli tomu Downova syndromu. Už jsem vypila asi litr neslazené matonky.... čistou vodu, to jediné můžu 🙄 to jediné mě drží nad vodou bleeeeeeeeeeeeee nevím, jak dlouho to vydržím, gynekolog před barákem, ale až od 7:30 a já dneska jak naschvál vstanula už o půl šesté..... 😖

suzik161
23. pro 2013

Holky, užijte si svátky!!

verkuska
autor
23. pro 2013

@suzik161 díky suziku, ty taky 🙂 a bohatého Ježíška přeju 🙂

pipinka
23. pro 2013

holky co jste po IVF, píchali jste si nějaké injekce na podporu těhu?

verkuska
autor
23. pro 2013

@pipinka jako myslíš po IVF?? Po IVF jen utrogestan 6 tablet denně 🙂

verkuska
autor
23. pro 2013

Holky, přeju každé z vás veselé Vánoce a bohatého Ježíška 🙂