IVF v říjnu, listopadu 2013

verkuska
1. lis 2013

Ahoj holky, jste teď některá po IVF a čekáte, jak to dopadne?? Podělte se o pocity... já jsem byla v pátek 25. 10. a za týden na krev... jsem jak na trní. Ležíte?? Já teda ležela první tři dny poctivě a od té doby pravidelné procházky a normálně se pohybuju i doma... jinak pořád říhám a mám šílené větry :D :D břicho nebolí a zatím žádná krev, takže super...

chrisula
1. lis 2013

@verkuska ahoj,ja cekam na menzes a zacinam stimulovat,kratky protokol,celkem se bojim ,co me ceka a taky kolik tema hormonama naberu kg.opatruj se a dej mi vedet ,jak jsi dopadla.

verkuska
autor
1. lis 2013

@chrisula není to nic hrozného 🙂 já byla teď po čtvrté už, no hrůza, snad to tentokrát výjde 🙂 cítím to v kostech (nebo v bříšku?? 🙂 ) Já nabrala celkem dost no, ale nevadí mi to, předtím jsem byla stejně moc vychrtlá :D Dám pak vědět, jak mi to dopadlo 🙂

chrisula
1. lis 2013

@verkuska tak at ti to vyjde ti preji🙂kolik jsi pri 1 stimulaci nabrala asi,bojim se vseho.hodnekrad jsem totiz potratila,ale 1 dite uz mam...diky bohu 🙂

04092010
1. lis 2013

ahojik holky, mě teprve čeká 7.11. první konzultace a nebot to mám mít 27DC, tak doufám, že se hned začne něco dít.... držím Vám pěsti, ať to klapne!!! 🙂
jak to probíhá od první návštěvy? - časově? už se nemůžu dočkat, aspon at se něco dalšího děje... poslední rok pořád na něco jen čekám 😨

suzik161
2. lis 2013

Ahoj holky,asi to sem moc nepatří,ale chtěla bych se zeptat.Včera jsem dostala žádanku od gynekoložky do Sanusu,mám tam volat hned nebo počkat až to dostanu a jak probíhá první návštěva? Moc děkuji! 🙂

stazina1
2. lis 2013

Zavolaj tam a objednaj sa.Ono na prvej schodzke ti iba vysveltí čo a ako,podá sa žiadost na poistovnu a pod.Následne pojdes v tretí den MC na odber krvi,partner na spermiogram a potom sa ti určí aký typ protokolu budes mat.Ja mám z prvého IVF chlapečka a teraz pránujeme druhé,už iba čakám na mencez,aby som mohla íst na krv 🙂

stazina1
2. lis 2013

@4092010 Pozeral som do papierov ako som to mala pri prvom cykle IVF,takže posledný MC som mala v červnu a tehotná som uz bola v srpnu 🙂 samozrejme pred pár rokmi 🙂
Dúfam,že aj teraz to pojde tak rýchlo,no uvidíme 🙂

suzik161
2. lis 2013

Holky moc vám děkuji za radu a můžu říct,že se nato i těším.Bude to asi mazec,nevím jak to vemou v práci,ale ja do toho prostě půjdu po hlavě 😀 Doufám že si ji nerozbiju

chrisula
2. lis 2013

@4092010 prvni ti vemou hormonalni profil,manzelovi spermiogram,take genetiku mi delali.musi to take schvalit pojistovna.to trvalo tak mesic u nas...

verkuska
autor
2. lis 2013

@chrisula no já měla tři stimulace během jednoho roku a přibrala jsem 13 kg. Naštěstí jsem byla hubená jak párátko, tak teď mi všichni říkají , že vypadám konečně při svých 65 kg normálně :D taky mám jednu desetiletou slečnu naštěstí, ale fakt bych ještě jedno mimi chtěla 🙂 tak snad to klapne mě i tobě 🙂

lenikka
2. lis 2013

Ahoj holky, tak mi taky právě podstupujeme první IVF. Při odběru 9 folíků, z toho 8 vajíček, teď čekáme na ET. Rok a půl jsme se snažili, moje gyn. zkoušela Clostil a podobně a žádný výsledek, tak jsme se objednali do Reprofitu, a to už byl fofr, během dvou měsíců konzultace, vyšetření a hned IVF.

chrisula
2. lis 2013

@verkuska uuuf 13 kg,celkem mazec.noo hlavne at se nam to povede,ze?ja mam spise problemy to udrzet...

chrisula
2. lis 2013

@lenikka tak dej vedet,jak jsi dopadla,drzim ti pesti...

chrisula
2. lis 2013

@verkuska cim jsi stimulovala?ja budu synarel a puregon-200 jednotek myslim

verkuska
autor
2. lis 2013

@lenikka no nám to šlo taky teď rychle, jen co jsme se dověděli, že pojišťovna schválila, tak jsem za dva dny dostala menzes, což bylo v pátek a od pondělka jsem začla už stimulovat 🙂 já měla pět vajíček, z toho čtyři oplozené 🙂

@chrisula měla jsem menogon, cetrotide, pregnyl.... teď beru utrogestan

lenikka
2. lis 2013

@chrisula díky. Já jsem stimulovala Menogonem, pak Orgalutran a injekce \Pregnylu a nepřibrala jsem ani deko. Jen jsem měla celou stimulaci migrény, trpím na ně od patnácti a při těch injekcích se to rozjelo, takže k tomu každý den Ibalgin, to mi dovolili v Reprofitu.
@verkuska tak to jsme měli podobně, nám to ve čtvrtek pojišťovna schválila, já to v neděli dostala, v pondělí jsem si vyzvedla injekce a začala stimulovat.

chrisula
2. lis 2013

@lenikka ja porad cekam az dostanu uz konecne mesicky a zacinam konecne...bude to trvat asi 11 dni

verkuska
autor
2. lis 2013

@chrisula však se dočkáš, neboj 🙂

@lenikka a kdy jdeš na ET??

chrisula
2. lis 2013

@verkuska jak jsi snasela ty hormony??

chrisula
2. lis 2013

@stazina1 a to ivf se ti povedlo hned na poprve???:_)

verkuska
autor
2. lis 2013

@chrisula vím, že se neptáš mě, ale já z prvního mám desetiletou slečnu už 🙂 tak je potřeba zařídit ještě nějakého sourozence 🙂 jinak hormony při tomto čtvrtém snáíším v klidu, tělo už si asi tak nějak navyklo...akorát po tom utrogestanu se mi motá hlava, ale je to tím, že ho polykám, jenže fakt nesnáším, když si ho zavádím, dokonce se mi to líbí, kdyý jsem taková omámená :D

pipinka
2. lis 2013

ahoj holky, mohu mezi vás? také nás to čeká v nejbližší době

verkuska
autor
2. lis 2013

@pipinka ahojky, kdypak se chystáš?? A kdepak jdeš?

pipinka
2. lis 2013

@verkuska ahojky, čeká nás to koncem listopadu. vůbec nevím co mě čeká, povíte mi víc? mám spoustu otázek, jak to probíhá, jak to bude s mou prací, a co vše se přitom děje. chodíme do jihlavy

verkuska
autor
2. lis 2013

@pipinka no po schválení pojišťovnou to jde už celkem rychle, jinak co se týče klidového režimu po ET, tak to radí každé centrum jinak... tak nevím... já zkoušela ležet a nepovedlo se, teď jsem změnila taktiku a po třech dnech poctivého ležení chodím i ven na procházky....

pipinka
2. lis 2013

@verkuska my jsme ted posílali naší krev do genetu do prahy a od pojištovny to již máme schálené. s mudr jsme se domlouvali že se objednám na 22 den cyklu, což je koncem listopadu.nevím jestli to mám říct v práci nebo to dál tajit. ale spíše si myslím, že asi budu doma, mám dost fyzicky náročnou a namáhavou práci.A jak probíhá odběr a co se děje potom? prosím sama nevím. děkuji

verkuska
autor
2. lis 2013

@pipinka no já jsem to v práci řekla, i když ji náročnou nemám vůbec, ale jsem od začátku stimulace na nemocenské. Odběr probíhá pod celkovou narkozou a trvá to 10 - 15 minut... já pak ležela asi hodinku a půl v centru a pak cesta domů. Po odběru mě nesnesitelně bolelo břicho, ale na druhý den to bylo v pohodě. No a na ET jsem jela druhý den po odběru. ET probíhá už bez narkozy, vůbec jsem nezaznamenala ani, kdy mi to tam píchli.... spíše jsem se vždy divila, že už je po všem 🙂 a je to naprosto bez bolesti, po hodině ležení v centru jsem se odvezla domů a od té doby čekám a je to nesnesitelně dlouhé 🙂

stazina1
3. lis 2013

@verkuska
Nemala si predlzenú kultiváciu?Držím ti palečky 🙂

stazina1
3. lis 2013

@pipinka
myslím si,že na odber krvi marodku mepotrebujes,skor potom,aby si bola v klídku a pod.
Ja som pri mojom prvom IVF chodila normálka do práce,ani nevedeli,že som niečo absolvovala,dokonca som si injekcie pichala v práci 🙂 Chodila som do práce az do poslednej chvíle,lekár ma stále posielal na marodku,vzhladom k mojmu veku a absolvovaniu IVF,ale ja som sa cítila super,....ale kedže más náročnu prácu tak neviem,neviem, 😉

stazina1
3. lis 2013

@chrisula
Áno,pichala som si gonal,mala som ISCI a predlzenú kultiváciu a máme 2,5 ročného chlapca,čertíka 🙂 Velmi som tomu neverila,ale moj manžel to bral ako hotovú vec,vobec neriešil situáciu,že sa to nepodarí,takže zrejme zaaúradovala psychika 🙂 Predstav si,že asi 10 dní po odbere sme šli do Tatier,kde som si robila tehotenský test,....a vyslo to 🙂 ked si teraz pomyslím ako som riskovala,tá dlhá cesta autom a este túry v TaTRÁCH,...NO FAKT,.....teraz uz samozrejme budem obozretnejšia 🙂