IVF v únoru, březnu,... 2013 🙂

reennddyy
21. únor 2013

Ahoj holky,vím že je tu založená diskuze už o IVF,ale je poněkud starší a tak nějak to celý přečíst,by mi trvalo věčně.A tak sem se rozhodla založit další diskuzi na toto téma,tak se nezlobte 🙂 Jinak já mám naplánovanou IVF na březen...Dnes jsem vyfasovala injekce a od mrchy začínám píchat(kolem 2-3.3 má přít)...Tak bych si s někym o tom ráda povídala,vyměňovala názory,atd...

reennddyy
autor
28. únor 2013

@bendina ale to neznamená že se nemohli chytit obě...Musíš počítat a psychicky se připravit i na tuto možnost(dokud nebudeš po utz)...

slaboska
28. únor 2013

@bendina to je zajimavy,ja si myslim,že každa pojištovna by to měla mit stejně a ne jak,ktera chce 😠 😠 taky jsme kvuli tomu davali 2,aby byla větši jistota a v našem připadě jěště,že tak.tak se pro dnešek loučim jdu kokt na tv 🙂

reennddyy
autor
28. únor 2013

@belutinka buď krátký či dlouhý?Nevíš jakej máš?Tak jinak,začala si stimulovat 2 den cyklu?

reennddyy
autor
28. únor 2013

@bendina A tušíš tak nějak co by si dělala kdyby byli dvě?

bendina
28. únor 2013

nevím...ted to raději neřeším 🙂

reennddyy
autor
28. únor 2013

@bendina třeba ani nebudeš muset 😉

bendina
28. únor 2013

@slaboska no to mi ještě prozrad, na co jdeš koukat 🙂 vždyt tam nic nejde!!!! 🙂

bendina
28. únor 2013

snažím se být max v klidu, aby čárečky nezmizely, tak to fakt neřeším 🙂

reennddyy
autor
28. únor 2013

@bendina tak to má být hlavně pohoda klídek 🙂

belutinka
28. únor 2013

@reennddyy ano 2.den

reennddyy
autor
28. únor 2013

@belutinka Tak to máš krátký protokol jako já 😉 Akorát já budu stimulovat Puregonem...

reennddyy
autor
28. únor 2013

@belutinka jinak by sme mohli být na konci března těhulky 😀

janinafox
1. bře 2013

@pistalinda35 také stejné problémy? aspoň se můžeme podělit o zkušenosti 🙂 U tebe také nezabíral clostík?
Včera mi ta návštěva doktora neudělala vůbec radost, i když nevím proč jsem smutná, když jsem IUI moc nevěřila, ale upínala jsem se spíš k tomu že teda 3x zkusíme IUI a pak se vrhneme do IVF, že to už bude určitě úspěšné... Ale včera mi nějak přišlo líto že jsem vlastně ztratila možnost těch tří pokusů, kdy by se mohl stát zázrak a mohlo to vyjít.

amy75
1. bře 2013

@sisi137 No, u mě má nejvěší folikul 15 mm a už od včera mi přidali i Cetrotide, to ty nemáš? Já jdu ještě v pondělí na kontrolní utz a už bude naplánován odběr, pravděpodobně středa nebo čtvrtek, ale spíš ta středa, to budu 12 DC. Jak tak pozoruji jak pokračuju, tak je všechno pomalu stejné jako při 1.IVF. Už začínám mít trochu strach, minule jsem pomalu nevěděla co mě čeká a co se všechno bude dít a teď už to vím a docela se bojím, jak to všechno dopadne ...

belutinka
1. bře 2013

reennddyy to by bylo nejlepší.Jak dlouho se snažíte??
četla jsem že některým to vyšlo na poprvé a někrým že vůbec.Tak nevím.

slaboska
1. bře 2013

@bendina asi se mi budeš smat,ale od te doby co jsem na neschopce a to už je od řijna tak jsem se začala koukat na ordinaci 😀 😀

pistalinda35
1. bře 2013

@janinafox ahoj 🙂 mně clostík vůbec nenabídli.... rovnou IVF s Gonalem ☹ Akorát jednou bylo při náhodném pravidelném cyklu IUI ☹

pistalinda35
1. bře 2013

@janinafox a protože nejsem nejmladší, tak mi doporučili rovnou IVF, než mě trápit s ultrazvukama a nic z toho ☹
kdy budeš stimulovat ?

janinafox
1. bře 2013

@pistalinda35 tak to jo.. Já jdu v pondělí ještě na kontrolu (jestli náhodou folík nepoporostl ale to pochybuje i dr.) a to se rovnou snad domluvíme co a jak dál, kdy se začne se stimulací. Myslím že to musí nějak schvalovat pojišťovna, viď? Tak nevím jak dlouho jim to trvá jestli to vyjde tak abych začala se stimulací hned od dalšího cyklu, nebo budeme muset jeden počkat. 😠
A jak jsi na tom ty, už jsi začala? 🙂

pistalinda35
1. bře 2013

@janinafox My to měli schválené prý do týdne (oba máme pojišťovnu MV). Píchat začnu v druhé půlce března. Teď musím vyběhat předoperační.... držím ti moc palečky, aby kontrola dopadla dobře

janinafox
1. bře 2013

@pistalinda35 tak to je fofr 🙂 pojišťovnu máme stejnou, tak snad budou i u nás takhle rychlí... děkuju, ale nedávám tomu naděje, spíš se těším že se domluvíme co a jak dál 🙂 tobě budu držet palce na nadcházející operaci, ať ti dobře dopadne ať už se týká čehokoli a pak samozřejmě od druhé poloviny března dále 🙂

sisi137
1. bře 2013

@amy75 ale joo, dr hned jak ty mrchy viděla tak mě píchla Orgalutran(to je to samé). Jinak tvé pocity-nedej na ně, jsou uplně v pořádku. Já druhé ivf snášela taky hůř než první.

pistalinda35
1. bře 2013

@janinafox nene, předoperační vyšetření musí být k IVF

janinafox
1. bře 2013

@pistalinda35 aha, tak jsem za trdlo 😅 to jsem vůbec netušila... 😀

elisafabri
1. bře 2013

Ahoj já se taky ted připravuji na první ivf, píchám si Puregon. A jsem zvědavá jak mi to dopadne

reennddyy
autor
1. bře 2013

@belutinka snažíme se 2,5roku...Jinak máš pravdu,někomu to vyjde na poprvé,někomu ani na po třetí...Tak důležitý faktory jsou,věk,kvalita spermií a kvalita vajíček,....,Mě doktor uklidňoval,že je u nás šance o něco vyšší,poněvadž jsem mladá a zdravá a manža taky 😉 Jinak nám se nedařilo,protože jsem měla hloupatou gynekoložku,tak se mnou nezabývala,prý je času dost,pak sem přešla k michálkovi a od té doby se semnou něco děje 🙂 16.1.jsem byla na laparoskopii,kde mi odstranili vejcovod a ten druhý profoukli(protože byl zkoprnatělí či co a proto to nešlo...Mohli by chom se nadále snažit bez pomoci,ale páč mám jen jeden vejcovod,tak plodná jsem 1 za 2-3měsíce...A nám už se nechtělo čekat a tak sme šli rovnou do ivf...A co vy?

reennddyy
autor
1. bře 2013

@elisafabri Ahojky..Já budu začínat až příští týden a též Puregonem(200jednotek denně) a ty?A smím se zeptat proč ste skončili i vy u ivf?

elisafabri
1. bře 2013

Já si píchám 150 ráno i večer. Já totiž reaguji dobře na léky na stimulaci. Chtěla mi to ještě snížit dávku, ale pak si řekla že to necháme tak. No my se o miminko snažíme asi 2 roky. Muj muž nemá zrovna dobrej spermiogram.

pistalinda35
1. bře 2013

@elisafabri držím palečky 🙂 budu tě brzy následovat s Gonalem 🙂)

elisafabri
1. bře 2013

@pistalinda35 V neděli jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá.