Jak poznat potrat od neúspěšného transferu?

viviani
21. kvě 2019

Ahoj, jsem po třetím transferu. Poprvé se nic nechytlo, podruhé TT i krev pozitivní a do 3 týdnů potrat, potřetí (nyní) jsem 13. den měla pozitivní TT a 16. den zas negativní (bez kontroly krve). Dnes 19. den jsem dostala MS. Volám od CARu a tam mi paní na recepci pověděla, že si tedy mám počkat do další MS a pak zavolat a domluvit se na dalším pokusu. Na mou otázku, zda mě někdo zkontroluje, protože to beru, že jsem možná zase potratila - mi říká, že TT byl pozitivní nejspíš od Utrogestanu, takže tedy není nutná kontrola do doby dalšího pokusu. Věřím, že to myslela dobře a ví, co říká, ale jen bych chtěla znát váš názor, zda to opravdu mohl být potrat nebo by bylo z jiného důvodu dobré mě prohlédnout (tak jako po prvním potratu)?

moxha
21. kvě 2019

Utrogestan ti na testu // neudělá.Bohužel se obávám,že jsi opět neuspěla.Test bych zkusila po konci ms.Mám za sebou taky tři potraty.Krom Utrogestanu mi v Caru dali taky ještě Fraxiparin injekce,které výrazně napomáhají k prosperitě těhotenství ( i když primárně slouží k ředění krve).Měla jsem strach,že se opět nepovede a nyní jsem v 26 týdnu. Zkus to pořešit.Případně ještě genetické vyšetření vajíček

nita1984
Autor odpověď smazal
Zobraz
nita1984
21. kvě 2019

Dle lékařů se potrat bere až po nálezu v deloze se srdeční akcí. Do té doby je to tzv biochemicka gravidita a tu nikdo neřeší. Mám to za sebou několikrát.

viviani
autor
21. kvě 2019

@nita1984

Aha, ok. Každopádně se mi smývá rozdíl mezi potratem a biochem. graviditiou. Myslím tím, že kdyby mi udělali (například na mou žádost) i test krve a potvrdili těhotenství, tak by to pak řešili jako potrat, (jako v mém předešlém případě, kdy mě pozvali na kontrolu a dali mi zprávu atd). Nyní jsem test krve neměla, doktoři měli ode mě jen zprávu o pozitivním a o pár dnů negativním TT a uzavřou to na biochem. graviditu. Jen mi to vrtá hlavou, ale uklidnili jste mě, děkuji vám!

barulina
21. kvě 2019

@nita1984 anco nikdo neresi. Ja jsem vcera po revizi, bez srdecni alce fakt to resili. Jeste ted citim jk moc to resili

drakenn
21. kvě 2019

@barulina to je mi moc líto 😢

nita1984
21. kvě 2019

@viviani Ale ono není moc co řešit. Pokud to nedošlo až k revizi, tak stejně řeknou nechat proběhnout MS a pak max idelani UTZ jak roste sliznice. Potrat se bere po nálezu v deloze. U IVF obvykle tři týdny po transferu nejdřív.

@barulina pokud je nutná revize, tak to samozřejmě řeší. Také jsem ji musela podstoupit v 9tt. Pro pojmenování je základ zda srdíčko tloukli a přestalo (zamlklý potrat) nebo vůbec nezačalo (biochemicke těhotenství). Přesnou linii mezi tím nikdo nemá. Potvrzení z krve v tom žádnou roli nehraje. U nás v CAR se na krev třeba vůbec nechodí

viviani
autor
21. kvě 2019

@nita1984
No mě potrat oficiálně potvrdili 19. den po ET, tedy necelé 3 týdny.
Jinak díky za shrnutí, co byl měl být potrat, biochem. a zamlklý potrat, neměla jsem moc odvahu si to dříve vyhledávat..

nita1984
21. kvě 2019

@viviani jak říkám, často ani dr se v tomto rannem stádiu těhotenství neshodnou, ale všichni ví, o čem mluví. Držím palce, at to příště vyjde