• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

26. srpna 2015 
@kvetinka84
@jesie28
@78marcela
Ahoj holky, tak jsem dnes byla na kontrolním UTZ, jak rostou vajucha. Na jednu stranu je to dobrý, rostou hezky, mají mezi 12-14mm (jsem 10DC) a je jich tam hodně. Na druhou stranu mě doktor varoval, že pokud teď ve čtvrtek (ještě kontrolní UTZ) uvidí, že hrozí hyperstimulák, tak nepůjdu na transfer...až v únoru. Mám totiž na každém vaječníku min. 10 vajíček a jak se jich odebere nad 20, tak je to velký riziko. Takže bych musela zase čekat :frowning2: Jsem z toho strašně špatná, už jsem se viděla jinde, mám na týden naplánovanou dovču (cca po transferu) a tak. Já nechci zase čekat :frowning2: Ach jo :frowning2:
Ptala jsem se, jestli proti tomu můžu něco udělat, ať tomu zamezím a říkal, že vůbec nic. Takže čtvrtek rozhodne, jestli dostanu pregnyl (a transfer bude) nebo něco jinýho, co zabraňuje těm hyperstimulačním příznakům (a transfer v únoru).
20. led 2015 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pikvik1 to opravdu člověku pomůže, když ti řeknou, že by jsi měla zase čekat :frowning2: Ach jo. Já s tímto zkušenost nemám. Já měla nejvíc 8 vajíček. :unamused: Třeba poradí Marcelka. :wink: @78marcela
20. led 2015 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pikvik1 já jich měla 33, ohss jsem měla, bylo to hrozný, ale nakonec mě na transfer pustili, nevím, proč by neměli odběr vůbec dělat.
20. led 2015 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@78marcela No odběr prý udělají, ale neudělají pak transfer.
Já jsem si tady z diskuzi myslela, ze se udela odběr a pak se vidí. Když je silnějši hyperstimulak, tak se nakonec ten transfer neudela, ale když je to jakžtakž, tak se normálně udela. Takže jsem se na to i tak ptala, proč nepočkáme po odběru, ze prostě uvidíme. Ale dr. říkal, ze nee, ze se to ovlivni tím, co mi teď píchne na uvolnění vajíček. Tak jsem z toho dost rozpacita....
20. led 2015 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jesie28 No jo, je to na prd :unamused: Ale díky :blush:
20. led 2015 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jesie28
@78marcela
Ahoj děvčátka :blush: Tak v pondělí v 8:30 mě čeká OPU :blush: Včerejší UTZ potvrdil více než 20 vajíček, čímž jsem ve velkém riziku OHSS. Doktor by nerad, abych skončila v nemocnici a měla těžký start případného těhotenství. Takže po odběru necháme prodlouženou kultivaci a embryjka zamrazíme. A na transfer půjdu v dalším cyklu, abych byla fyzicky v pořádku. Co se dá dělat no... Musím to těch pár týdnů vydržet.
Nevíte kdy by po OPU měla dorazit mrcha? Vy jste měly asi hned transfer, že? ....
A nevíte, kolikátý DC se dělá KET?
24. led 2015 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pikvik1 no mě se to zda divný. Vždycky udělali odběr a pak se vidělo, pokud se rozjel ohss, tak by se mrazílo ale zabalit to takto předem mi přijde divný.
U nás se KET dělá 18-19.den cyklu.
24. led 2015 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karolakmn Můžu se zeptat co znamená krátký protokol? a na kolik to tedy vyjde celkem? už máme za sebou 4 IUI a už uvažujeme o IVF ale 20 tisíc prostě dohromady najednou nedáme :/
24. led 2015 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kratky je ze zacina 1.den menstruace a cca 12den je idber vajicek a spermatu a cca 3-5dni po odberu je zavexeno oplodnene vajicko... dlouky protokol je mam pocit s dvema MS... 3x IUI (3x800) a 1x IVF (cca 12tis) a 1x KEt (cca8tis)... nebylo to k nicemu... v zari jsem byla na laparoskopii zlucniku s kterym jsem mela problemy i behem snazeni a 14dni po laparo jsem otehotnela prirodni cestou... nyni jsem v patem mesici tehu... @misickaf
24. led 2015 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misickaf taky nikdy nevíš jestli těch dvacet bude stačit. My už jsme někde kolem sta tisíc za ty roky. Jenže u nás přirozená šance prostě není. A člověk obzvlášť s přibývajícími roky udělá úplně vše, aby měl dítě. Ale to jsem si jen povzdechla nad těmi dvaceti tisíci, že my jsme taky mysleli, že dvacet bude stačit a skutek utek. Tím rozhodně nechci strašit, někomu to stačí a vyjde to hned.. Držím ti pěsti.
Pokud nebudeš chtít prodlouženou kultivaci, bude ti stačit množství léků hrazené pojišťovnou, a přítel má spermio v pohodě a nebude potřeba icsi, tak to ani dvacet nebude, a dáš třeba jen za mrazení embryí když jich budeš mít víc. My si holt museli za tyto nadstandardy připlatit.
24. led 2015 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,také mě brzy čeká ivf jen nás trošku brzdí ty penízky,nevíte prosím některá v jakém časovém rozmezí se ty poplatky hradí,jde mi o to jestli musím mít hnd ze začátku tolik peněz nebo jestli to můžu dávat nějak postupně,moc děkuji za vaše odpovědi :wink:
26. led 2015 v 16:17  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
mohla bych se zeptat, který den začínáte se stimulací? Já mám ted druhou stim.IVF - při první v prosinci nebyla při odběru žádná vajíčka, dr. mi ted tedy změnil postup, který moc nechápu. Píchat Gonal jsem si měla tentokrát až cca 7 den cyklu, minule to bylo 2 den cyklu. Také jste to některá měla takhle pozdě? Jinak mám krátký protokol Gonalem
26. led 2015 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusia90 My jsem dávali 20tisíc zálohu před odběrem a u transferu jsme dopláceli zbytek 10tis. Nevím, jestli to jde třeba i na splátky. Zkus se zeptat v centru. Třeba to jde. Jsou to hrozný peníze. :frowning2:
27. led 2015 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pikvik1
@78marcela Tak jak se máte holky? Mě nejspíš čeká návrat do práce :frowning2: Ve čtvrtek jdu na kontrolu, tak uvidím, co vše se dozvím. Chceme zkusit KET, ale nevím, jak to budu kombinovat s prácou :frowning2: . Nechci nikomu vysvětlovat na co chci volno. Snažím se, aby o tom nikdo nevěděl.
27. led 2015 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kotcheva jak se daří Anežce? Jmenuje se tak, že? :slight_smile:
27. led 2015 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jesie28 u mě nic moc. Chytla jsem zase nějakou virózu. Tak ležím v teple, piju čaje s medem a děsně se bojím. Minule to bylo úplně to samé, taky viróza, doktorka říkala že to mohla byt příčina potratu. Teď v neděli přijde ten kriticky den co přestalo bit srdíčko a mám pocit že se historie opakuje, tak mám velký strach.
27. led 2015 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@78marcela marci ,hlavně bud v klidu a nenervuj se držim palečky :slight_smile:
27. led 2015 ve 21:17  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@78marcela drzim palce a posilam srdicko - nemysli na to....
28. led 2015 ve 03:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jesie28 ahoj, je to Kristynka, ale to vubec nevadi:slight_smile:. Zrovna ted se ji dari spatne - o vikendu mela krizi a v podstate ji prestaly fungovat plice:frowning2:. Doktori upravili leky a cekame - mozna i na zazrak... V nejhorsim pripade to nemusi zvladnout - na to ani nemuzu myslet. Porad se snazim verit, ze to preci nevzda. Ale v pondeli, kdyz mi to doktor rikal, mi ruply nervy a ja tam brecela jako blazen... Takze cekam a doufam, nic jinyho nemuzu...
28. led 2015 ve 03:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jesie28 A co takhle jít po KETu na neschopenku? Chřipka přece může sklátit kohokoliv :blush: Být takhle týden v klidu doma... :wink:
28. led 2015 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@78marcela Snaž se zachovat klid!! To přece může být opravdu jen blbá viróza. Teď už to musí být dobrý, snaž se být co nejvíc v klidu a nepředjímej!
28. led 2015 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@78marcela
@jesie28
Jinak mám holky po OPU, odebrali 20 vajíček, 18 oplodnili. Po prvním dnu se jich dál dělilo 15. A dnes jsem volala jak se jim daří a je jich 9 jedničkových a zbytek jsou dvojkový. Takže dobrý :blush: Jinak teda po odběru mi bylo hodně zle, dnes už je to lepší :blush:
28. led 2015 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ea09
@kotcheva
@pikvik1 jste hodné holky. Na nakonec v noci skončila na pohotovosti na kapackach, Teplota 39,5 nešla jinak srazit a stále jsem zvracela i když nebylo co. Bylo to hrozně. Teď je mi o něco lépe, ale pořád mám teplotu přes 38. Chci byt pozitivní, ale moc se mi to nedaří. Minule ta viróza měla jen lehký průběh a přece přestalo bit srdíčko. A tohle teď.. No nevím.
28. led 2015 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak k dalším zprávám napíšu později. Teď nemám sílu
28. led 2015 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@78marcela jezis Marci, proboha drz se a posilam hodne sily!
28. led 2015 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@78marcela držte se!!!!
28. led 2015 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@78marcela drž se a hlavně to nevzdávej a nenervuj se papa :slight_smile:
28. led 2015 v 15:05  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kotcheva to se moc omlouvám Kristýnce. Tak to jsem spletla s jinou maminkou :sweat_smile: Ona bude šikovná a zvládne to. Držím moc palečky. Nervy jedou na plné obrátky. :frowning2: Já jsem si taky myslela, že už je to po tom potratu ok, snažím se na to nemyslet a nebrečet, ale prostě to někdy nejde. :frowning2:
28. led 2015 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@78marcela Marcelko, drž se! Teď řádí bohužel samá chřipka. Miminko bude v pořádku neboj, moc na tebe myslíme. :hearts:
28. led 2015 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pikvik1 Tak to je pěkný počet vajíček. Zítra jdu na kontrolu, tak uvidím, co všechno mi doktror řekne. Kdyžtak se nahlásíme do Car a tam se domluvíme co a jak. To bude mazec nastoupit do práce po 3letech a 9měsících :unamused: Škoda, že nemám bihatýho manžela a nemůžu být žena v domácnosti :grinning: :grinning: :grinning:
28. led 2015 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek