Jde někdo v dubnu na IVF? Co vše to obnáší?

jana123123
24. bře 2014

Ahoj devcata ja jdu na privni ivf ted v 4.4 ale nevim co to vse obnasi muzetemi prosim nekdo z vas poradit dekuji moc za rady.
A jinak gratuluji vsem co vam to vyslo, a tem ktrym to nevyslo nedejte si nic s toho sme bojovnice a my se jen tak nedame ze .........

kotcheva
28. led 2015

@78marcela Marci, to zvladnete, neboj, i kdyz je to tezky nemyslet na nejhorsi. Drz se!

kotcheva
28. led 2015

@jesie28 myslim, ze Kristynku to nijak neurazi🙂. Porad se zmitam mezi nadeji a beznadeji... Resp. Verim, ze to nevzda, ale smutek me obcas prepadne ve chcili, kdy to nejmin cekam. Treba u stupidni reklamy na Johnsons...😉.

pikvik1
28. led 2015

@jesie28 No jo, prý člověk nemůže mít všechno 😊 😊 Jsem zvědavá, co ti poví, snad uděláte nějaký dobrý akční plán, v únoru KET a pak zase japá domů 😄

78marcela
29. led 2015

@kotcheva tak už mi je dnes lépe tak píšu. Je mi to děsně líto, že to takhle teď je. Není na to ani co říct. Snad jen že vám oběma moc držím pěsti ať to zvládnete. Nedá se nic než jen čekat a doufat že to Kristýnka zvládne. Věřím že ano, že když už to vydržela tak dlouho, tak teď už to musí dat. Moc na vás myslím a posílám spoustu sil a energie.
@pikvik1 byla to slušná úroda, super, tak ať se tam pěkně klube bojovnik:-

jesie28
29. led 2015

@pikvik1
@78marcela
@kotcheva Tak jsem dneska byla na kontrole, doktor říkal, že tu toxoplazmozu jsem prodělala už někdy dřív, že už mám v těle protilátky. Ptala jsem se, co se teda stalo, že jsem potratila, tak řekl, že se nic nezjistilo ☹ Ach jo. Máme prý počkat tři měsíce a pak se můžeme snažit. Za tři měsíce na kontrolu. Tak pak někdy naplánujeme s manželem KET. ☹ Bude to složitý skloubit to s prácí. Mám ještě na týden marodku. Tak 9 nastupuju do práce. Z jedný strany se i těším, že vypadnu z toho stereotypu a na druhou neuvidím celý den malýho. 😒

78marcela
29. led 2015

@jesie28 bude dobře že pujdeš do práce, příjdeš na jiné myšlenky. Das se dohromady a bude lépe. A za tři měsíce se budeš těšit z dalšího pozitivního testu.

pikvik1
31. led 2015

@jesie28
@78marcela Holky, jdu pro radu! dr. říkal, že bych po opu měla dostat ms do 14dní. Od 1DC pak beru něco, aby mohl být KET. Nicméně včera před půlnocí mě začalo bolet břicho, záda a v nohách jsem měla jak po sto jarních kilometrech. Což se mi většinou stává před ms. V noci jsem krvácela docela silně, teď stále, o fous míň. Myslíte, že je možné, abych ms dostala už po 5dnech od OPU? Jsem v podstatě teprve 21DC. Po zákroku jsem krvácela jen ten den (v pondělí) a takovou jakoby hodně naředěnou krví, intimka bohatě stačila, druhý den už nic. Jsem z toho nervní, jestli mám začít brát ty prášky....

pikvik1
31. led 2015

@78marcela Jinak prosím tě jak se cítíš?? Je to lepší? Byla jsi třeba u dr. na kontrole? Stále moc držím pěsti!!!!!

pikvik1
31. led 2015

@jesie28 To je dost blbý, že se nezjistilo nic bližšího ☹ ach jo.....
V práci se ti bude po malým stýskat, na druhou stranu by ta "čekačka" 3 měsíce mohla v práci líp utéct.. no co naděláš, musíme na tom najít nějaká pozitiva! 🙂
Jsem trochu nervózní z rizika té toxoplazmozy, pokud nám vyjde KET, tak budu na začátku těhu u našich (přechodná doba kvůli stěhování), kde je na dvoře spousta koček, doma jedna + pes ... :-/ kdoví, co se může stát..

jesie28
31. led 2015

@pikvik1 někteří doktoři dělají testy na toxoplazmozu. Mě ho dělali až v tom 16tt. Zkus se zeptat doktora, ten by ti měl říct. Prý by se to přímo od kočky nemělo dostat. Těhotná se má vyvarovat čištění bedýnky s výkaly nebo se hrabat v hlíně, kde jsou kočky. S tou MS je možný, že jsi to mohla dostat dřív. Co zkusit zavolat do CAR.

jesie28
31. led 2015

teď si nejsem jistá, ale neberou se ty léky druhý den cyklu, jak před odběrem? Já si lepila náplasti, nakonec ke Ketu ani nedošlo. Nebylo co transferovat. Třeba Marcelka víc poradí. 😉

pikvik1
31. led 2015

@jesie28 No mě říkal, že hned d prvního dne... to si myslím pamatuju dobře... v pondělí budu volat, co se mrazilo, včera jsme měli 9 jedničkových. Tak snad to aspoň některé zvládne. Nicméně mě to čím dál víc jako ms připadá..stejná barva, neslábne to. Včera jsem námahu žádnou neměla, abych si v podbřišku s něčím hnula.
A děkuji 😉

78marcela
31. led 2015

@pikvik1 mají v centru nějakou nonstop linku? Asi bych zavolala. Ale asi bych začala ty léky hned brát. Já nevím, já ms nedostanu normálně jen po vyvolání léky. Ale asi bych to začala dnes brát. Já začala brát léky hned. Někdy se to asi stane, že je prostě dřív, zvlášť když jsi byla víc nastimulovana.
Nechci poradit nijak špatně, pokud máš telefon na ně, zkus zavolat. Já osobně bych nevolala, protože bych se bála že mám měsíc počkat. Řekla bych si že mám ms o týden dřív, má to tak byt a začala bych brát léky. Taky jsem po revizi moc neposlechla a vyvolala si ms o 14 dřív než řekli. Nechtěla jsem čekat dokud je tělo pohnojene. A vyplatilo se, dnes jsem začala desátý týden. Včera na kontrole vše ok, mimi ma 2cm

pikvik1
31. led 2015

@78marcela No ty jo, to mě teď taky napadlo, mají nonstop linku. Tak já tam brnknu. Taky si říkám, že se to může stát, třeba po tom přestimulování.... jinak když mě dr. propouštěl, tak říkal, že na nic čekat nemusím, že do toho půjdeme hned ten první cyklus po odběru.
Ale HLAVNĚ!!!! strašně moc gratuluji k úspěšné kontrole!!! to jsou ty nejlepší zprávy 😊 😊 můžeš být víc v klidu a užívat mimíska 😊

pikvik1
31. led 2015

@78marcela teď jsem ale trošku naložené, jak jsi říkala, že bys radši nevolal, aby to nezatrhli nebo něco... 😐 já se jak na potvoru potřebuju poprat, jak ty prášky brát. Je to Estrimax a ty patáčky tam jsou popsané po dnech. Tak nevím, když to mám brát 3x denně, jestli třeba ráno vzít Po, Út, St, v poledne Čt, Pá, So a večer Ne, Po, Út.......

pikvik1
31. led 2015

@78marcela ježišmarjá já se dívám, jak mi některý slova pc opravil... to je děs.
Místo naložené má být 'nalomená' a nepotřebuju se poprat, ale 'poptat' 😊

pikvik1
31. led 2015

@78marcela
Omlouvám se za pospamování celé zdi, ale už všechno vím 😊 Takže mám začít brát, říkala mi dr., že to může být hodně rozházené, i takto dřív může ms přijít. Jen jsem popletla ty prášky - mám 3x1 😊 Tak jsem to sezobla a těším se z toho, že nakonec přišla ms tak brzo 😊
Hezký zbytek soboty!!!

78marcela
31. led 2015

@pikvik1 teď jsem ti chtěla napsat že ten estrimax bude určitě třikrát denně vždy jsem to tak měla. Tak je fajn, tak ode dneska za 18-19 dnů pujdeš pro bobisky, super🙂

suzik161
31. led 2015

@78marcela juuuu, moc gratuluji!! Furt jsem čekala, jestli se ozveš, nechtěla jsem se ptát. Teď jsem to o tobě četla mezi řádky 😀 Super, jen tak dál!! Za chvíli budeš mít to horší období za sebou. Zlepšila jsi mi náladu!!!! 😀

pikvik1
31. led 2015

@78marcela Jooo, je to super 😊😊 Já zase předpokládala, že budu na ms čekat minimálně těch 14 dní, s mým štěstím .... Tak jsem ráda. Na kontrolu sliznice mám přijít mezi 10-14DC a pokud bude sliznice v cajku, tak hrrrr na ně 😄
A mám fakt velkou radost, že je s mimčem všechno v pořádku!!

78marcela
31. led 2015

@suzik161 no dnes jsem teprve začala desátý týden, tak ještě celé čtyři týdny do konce prvního trimestru, je to ještě dlouho.. Ale jsem klidnější, co mám za sebou tu hranici potratu z minule. Věřím že to dáme teď snad už.
@pikvik1 budu držet pěsti🙂

jesie28
31. led 2015

@pikvik1 no vidíš nakonec to dobře dopadlo 😉 Ještě transfer a pak už se tady budeš chlubit dvouma čárkama na testu 😉 Moc držím palečky.

jesie28
31. led 2015

@78marcela Marci, když jsi potratila, říkali ti doktoři, že si máte udělat pauzu? Mě řekl doktor 3 měsíce, ale co jsem četla v různých diskuzích tak holky otěhotněly už v šestinedělí. 😒

pikvik1
31. led 2015

@jesie28 Děkuji!!! Ta naděje je už tak blízko!! Musím se teď oprostit od myšlenek na procento úspěšnosti a pozitivně se naladit 😊
Tobě stále držím strašně moc pěsti, aby se to brzo zlomilo a vše už šlo brzy hladce. Jen pro info - má švagrová musela někdy v cca 16tt na potrat a řekli jí, že mají opravdu 3 měsíce čekat. Myslím, že to dodrželi a už jim to pomalu končí. Ale taky si vybavuji, že holky občas psaly, že do toho šly dřív.... tak nevím no...

78marcela
31. led 2015

@jesie28 jedna doktorka, která objevila že srdíčko nebije, mi řekla ještě před revizi dva měsíce. V nemocnici po revizi dokonce řekli půl roku, a když jsem pak kontaktovala mého lékaře v Car tak řekl 3 měsíce. Pak si vyber.. Že jo.
No já pročetla net a většina holek psala, že se začali snažit po druhé ms. Tak jsem si to taky tak napočítala, abych šla na transfer těsně před vánocemi a nasadila si tak léky aby přišla ms abych to stihla. No a 1.10 jsem byla na revizi a 18.12 jsem šla na transfer. Vyšlo to taky skoro jako by po druhé ms u normálního člověka, u mě byla jen jedna, kterou jsem si vyvolala, protože ani po revizi do pěsti týdnů nepřišla.
U tebe ale nevím, já potratila v 9. týdnu, mimi mělo 1,5 cm, u tebe to bylo o dost větší, takže ta deloha potřebuje víc času na zahojení, takže bych tomu ty tři měsíce asi dala, ne jen dva jak u mě.

jesie28
1. únor 2015

@78marcela
@pikvik1 když on člověk vůbec neví, co má dělat ☹ Jestli si opravdu dávat ty 3 měsíce pozor a nebo ne. Když jsme se snažili přirozeně, tak nám to stejně nešlo. Tak babo raď 🙂 Ale jinak holky díky za radu. 😉

78marcela
1. únor 2015

@jesie28 tak u nás přirozeně je bez šance. Věděla jsem že jedině další transfer. A vyšlo to, možná i tím že to tělo bylo pohnojene. A ty máš ještě mražené nebo budeš muset celé znovu?

jesie28
1. únor 2015

@78marcela já mám ještě 4 zamražený. Ale bylo to naše 3 IVF, tak je to spíš naše poslední šance 😒

78marcela
1. únor 2015

@jesie28 tak to je ještě dobré, čtyři mražené je velká šance. Držím vše ať to vyjde.

jesie28
1. únor 2015

@78marcela já mám strach, snad z toho něco bude. Když jsme měli u prvního IVF 2 zamražený, tak z toho nebylo nic. ☹ Nevím teda, jaké kvality byly, to mi nikdo neřekl.