KET na srpen 2012

lucido
25. črc 2012

Je tu někdo kdo plánuje kryoembryotransfer v srpnu?

lucido
autor
11. srp 2012

Tak to ja mam vyssi IGg a cirkulujici imunokomplexy plus zvysene proti trofoblastu, ale je pravda, ze jsem na imunologii sla pul mesice po mimodeliznim. Prednison lupu jeden od vcerejska.
Kdyby alespon ten ket vysel.

lucido
autor
11. srp 2012

@mishi Odpovidat nejak z mobilu neumim, tak je textik uz uverejnen, jukni.

kopretinalouka
12. srp 2012

@lucido Na imunologii mi řekli, že se prednison bere cca do 15. týdne těhotenství. Kdybych neotěhotněla, tak ho budu brát asi ještě 4 měsíce, a pak se musí udělat přestávka aspoň měsíc, protože tělo si na něj zvykne a on už neplní svoji funkci. Tak je třeba tam udělat tu pauzu. A pak ho nasadit znovu, pokud ta imunita je pořád špatná.
V prvním těhotenství jsem ho brala asi do 13. týdne, ale tehdy jsem měla imunitu v pořádku a brala ho jen preventivně při IVF, taky jsem brala jen jednu denně, teď při té špatné imunitě mám dvě denně.

Já mám toho více, protilátky proti spermiím, proti trofoblastu embryí, zvýšené lgG, protilátky proti annexinu a jednu dobu jsem měla i zvýšené antikardiolipidové protilátky. Kvůli toho annexinu si musím píchat i fraxiparine na ředění krve, to jsem v prvním těhotenství taky neměla, tehdy jsem brala jen půlku anopyrinu. 😒

lucido
autor
12. srp 2012

@kopretinalouka Jejej, to je děsný do 15.týdne? Ale doktoři vědí proč to píší. To mám tedy vyhlídky. Ale ráda ten Prednison budu dlabat, když se zadaří KET, jak ráda! Moc jsem té imunologii nepřikládala váhu, ale nyní co čtu tak se děsím. Kamarádka měla trable jako ty i ty antikardiolipidové protilátky a proti spermatu šílený. Dřívě měla potraty a pak roční léčbu. No a nyní se zadařilo přirozeně a je v 6 měsíci 🙂 , musíš tedy věřit!!!

lucido
autor
12. srp 2012

@mishi Ahoj, tak to já mám zvýšeny Igg a cirkulující imunokomplexy plus x trofoblastu. Takže ten Prednison asi mít musím, uvidíme jak se to vyvrbí. Tloustnutí se obávám, no ale co bychom pro mimi neudělaly viď?

dashi
13. srp 2012

Ahoj holky, tak příští pondělí jdu na kontrolní utz 🙂 .Já měla imuno taky na prd, mám taky protilátky na spermie, takže dlabu prednison od minulý kontroly v Car 1x denně + estrofem 3x denně 😉 Taky doufám, že mi ten prednison pomůže k vytouženýmu mimču 🙂

lucido
autor
13. srp 2012

@dashi Dobre ranko a at Ti sliznice dobre roste. UTZ mam dnes druhy v poradu, snad uz to bude ok a sup na to. Na pondeli Ti budu drzet palce. Hura do toho.

dashi
13. srp 2012

@lucido Ahojky, já Ti taky držím palce ať máš dnes sliznici jak má být. A na transfer jdeš kdy, pokud sliznice bude ok?

dashi
13. srp 2012

@kopretinalouka Ty bláho to jako fakt se ten prednison dlabe tak dlouho 😲 ? No což bychom pro mimouška neudělaly, že? 😉

dashi
13. srp 2012

Jdu juknout na net, potřebuju nějakou slušnou noční košili na ten KET, mám akorát bavlněný od ťamanů, nebo krajkový na večerní příležitost 😉 i. Ať nejsem jak hastroš 😉

lucido
autor
13. srp 2012

@dashi No tak to koukej vybrat něco pěkného ať nás zdárně reprezentuješ. My dostáváve v Caru slušivé bílé košilky, takový vylepšený andělíček.

dashi
13. srp 2012

@lucido no inspirace by byla, ale co se líbí mě a je přijatelný i do nemocnice stojí tisíc a víc 😅 a takovej blázen zas nejsem 😎 To máte dobrý 🙂 Budu na tebe myslet, zítra hned písni jak se cítíš a tak celkové info 😉 HOOOdně štěstí 🙂

lucido
autor
13. srp 2012

@dashi No za 1000 Kč si raději možná pořiď zásobu Femibionů 800 na I. trimestr až budeš těhu 🙂.
Jinak díky, ozvu se s novinkami. Nervní ale jsem, jako před zkouškou, hehe.

dashi
13. srp 2012

@lucido dobrá rada nad zlato, by mě to teda nenapadlo, pač jsem na různý vitamíny lempl, ale pro mimčo udělám cokoliv 🙂 To bude dobrý, uvidíš 🙂 😉 Tak ať se kulíškům u tebe líbí 🙂

lucido
autor
13. srp 2012

Holky, jsem totálně vyřízená. Na UTZ dnes 16 DC mi doktorka řekla, že sliznice je jen 5mm a to je na KET málo, že to odpískáme. Ráno jsem totiž trochu zakrvácela a i při vyšetření UTZ. Já se bráním zuby nechty, tak se smilovala a zvýšila mi Estrofen na 2-0-2 a v pátek další UTZ. Strašně se bojím, že to nepůjde. Jak zvýšit sliznici?

kopretinalouka
13. srp 2012

@lucido Ty jo, tak to je smůla. A kolik jsi tu sliznici měla v pátek, že se jí to taky zdálo málo? Já jsem měla 3 dny před transferem 8 mm a prý to stačí.
Žádnou babskou radu na zvýšení sliznice neznám, myslím, že nic silnějšího a účinnějšího než hormony není 😒. Vím, že kontryhel se snad doporučuje pít, ale já tady tomu moc nevěřím. Asi nezbude nic jiného než počkat do toho pátku a když to bude špatné, tak v dalším cyklu hned od začátku nasadit vysoké dávky estrofemu, ať to pořádně naroste.

lucido
autor
13. srp 2012

@kopretinalouka Ahoj, no v patek byla 6,3 a klesla mi dnesnim zakrvacenim a mam ji ted 5. Uz se z toho picnu, do toho mam nejaky prujem a to muze byt i tim, takze se nedari, myslela jsem, ze je to z prasku co beru a ze pry ne, pritom to jako vedlejsi priznaky jsou. Kontryhel piju a nic.

kopretinalouka
13. srp 2012

@lucido No, přijde mi to, že tím, že jsi už na té první kontrole to neměla dobré, tak že prostě potřebuješ vyšší dávky, aby to během těch 2 týdnů dorostlo tak, jak je třeba. Je to fakt smůla, ale možná by fakt bylo lepší to tento cyklus odpískat a začít další měsíc odznovu a hned od začátku s větším množstvím. Protože i kdyby to do toho pátku dorostlo, tak já bych třeba měla strach, že ta sliznice už nebude tak kvalitní, jak kdyby se hned napoprvé povedla, že prostě tím, že něco odkrvácelo, tak se jí změnila nějak struktura a že se to třeba kvůli tomu nepovede. Je mi tě líto, všechno to jsou strašné nervy.

dashi
13. srp 2012

@lucido ježiš holka co to čtu ☹ ty bláho ani hormony nezabraly?já minulý měsí pila jen kontryhel bez hormonů a doktor byl dost překvapenej, že mi sliznice 14.den narostla na 8. To je prostě loterie, mě taky ted s hormonama nemusí narůst a to bych se taky picla 😝 Já bych asi šla taky do dalšícho cyklu nebo spíš s přestavkou jednoho měsíce 😉 Každá rada drahá, každý jsem jiný 😉 😖

lucido
autor
14. srp 2012

@kopretinalouka @dashi Holky, tak je to na tutovku, ruší se mi KET. Normálně mi přišla mrcha, 16 DC, fakt to moje tělo dělá psí kusy. A to piju kontryhel. Dnes se bude řešit co s mrchou, asi injekce a uvidíme další plán, asi opět budu stimulovaná a vyšší dávky estrofenu.
Jaké novinky u Vás?
Dashi jak dopadl výběr košilky nebo půjdeš raději do vitamínků či oboje? Radosti si máme dělat.

dashi
14. srp 2012

@lucido ty bláho, to máš teda bordel v těle ☹ Určitě, ale bude lepší když si dáš měsíc pauzu a začneš znovu 😉 U mě nic nového, já jedu příští pondělí 20.8. na utz, když to dobře dopadne tak by mi mimča mohli šoupnout koncem týdne 🙂 Mě minulý měsíc sliznice narostala perfektně bez hormonů, ale to je holt příroda, taky nemusím v pondělí dopadnou dobře. Ket jsem měla odloženej kvůli tomu prednisonu, aby jsme to prý posichrovali 😉 .
Košili bych vybrala, ale jsou na můj vkus drahý 😅 , no musím někde sehnat nějakou slušivou do 500,- 😉
Zrovna včera večer jsem přemýšlela nad tím, jak dlouho toužím po mimču a nadruhou stranku se strašně bojím, jak to zvládnu hlavně psychicky, aby mimčo mělo srdíčko, aby se udrželo až do porodu, různá vyšetření 😒 . Člověk si ve svojem věku už nějak zvyknul bejt bez dětí.....

lucido
autor
14. srp 2012

@dashi No právě bordel v těle. Jedu odpoledne do Caru, lupnou mi injekci a domluvím se co dál a zda bude nějaké dál. Protože pokud by KET nebyl v dohledné době, tak to musím odpožit na někdy a to nevím kdy.... špatná situace.
Budu na Tebe myslet, aby sliznice a všechno na UTZ bylo ok a mohla jsi jít na transfer.
Košilku si klidně vezmi nějakou starou co máš doma, na tu hodinu dvě to zvládneš a nebude to tam jako módní přehlídka. Vyfikneš se až potom jak budeš těhu 🙂.
Bát se o mimi, pokud nám to vyjde, budeme už celý život. Přesně jak píšeš, bojíme se, aby byl test //, pak aby bylo na UTZ srdíčko, aby testy ok, porod a pak to nastane....straost o mimi, batole, předškoláka.... Ale budou to pěkné starosti ne, to chceme.

dashi
14. srp 2012

@lucido Já ty neúspěchy snáším taky blbě, dělám, že jsem v poho, ale pak příde depka a bulím jak želva ☹ Proto to už nikomu neříkám, tuhle jsem se zmínila nej kámošce a ona se mě ptá jestli si spolu dáme koncem prázdnin ještě víno, jestli už nebudu těhule. No co bych jí mohla říct, že těhule nebudu, že to není jen tak 😠 A jí stačí se otřít o trencle 😅 Taky jsem si zakázala to nějak řešit i s přítelem, ten se chudák užírá vnitřně ☹ .Ani se nestíhám nějak kontrolovat, plno práce a rekonstrukce baráku 😅 Pro mě je nejhorší to čekání 😉
Košili už neřeším, vlastně si vzpomínám, že jsem šla jednou na transfer v policejním tričku od kamaráda 😀 a vedle mě holčina v krajkovým negližéééé. To byla počuměná 😀

lucido
autor
14. srp 2012

@dashi Jak se cítíme chápe jen ten, kdo má něco podobného za sebou. Když si vzpomenu jak jsem šla do toho Caru optimistická, jak jsem si představovala, že je to hračka a prdlajz... Já bulela hned jak jsem si sedla do auta a pak večer doma v posteli, slzavé údolí, taková příprava a nic z toho.
Buď ráda, že máš plno starostí s rekonstrukcí baráku, alespoň na to nemusíš myslet. Tož bych se také měla do něčeho pustit, mám vše hotovo, no tak alespoň doma přeberu nějaké hadry co nenosím a strčím je kamarádkám do tašek. Očista vnější, pak by to chtělo tu vnitřní, ale jak na ni viď?

dashi
14. srp 2012

@lucido jo tak to mi chvilku vyprávěj ☹ Já zjistila jednu věc, že čím míň lidí v mém okolí o tom ví, tím líp. Kámoška si taky myslí, že si jdeš pro mimčo jako do krámu pro rohlík. To nikdo, kdo otěhotněl přirozeně prostě nepochopí, nervy, stres, bůh ví co všechno a hlavně plno peněz 😢
Já si taky mylela, že bych vyrazila do lázní, ale což můžu na 3 tejdny v práci mě nikdo nezastoupí a taky by se mi mohla stát, že bych se neměla kam vrátit.
Jestli budu těhule, můžu se vymlouvat na to, že jsem v rizikový skupině kvůli věku 😅 A jestli budu muset bejt doma, tak mě šmejkne z tchýně 😝

lucido
autor
14. srp 2012

@kopretinalouka @dashi Holčičky, jsem už konečně z práce doma, odpolko v CARu mi sesřička dala 2 včelky a nyní se modlím (zase) aby mrcha přestala a díky injekcím přišla za 10 -14 dní, pak zobat Estrofem 2-0-2. Je to fakt na palici, už jsem myslela, že do pátku bude loženo a budu jen hladit bříško.

lucido
autor
14. srp 2012

@dashi Souhlasím, čím méně lidí ví - tím lépe. Lázně jsou dobrý nápad, jen můj gynekolog se na to moc netvářil, že nemám špatný nález po té laparce (mimoděložní), že mi je nedají... to se mi zdá blbost. To musím pomalu umírat, aby mi napsal lázně? To už je to s tím zdravotnictvím tak na 4? Lázně Ti schvaluji, alespoň by jsi načerpala síly a měla čas se starat jen a jen o sebe. Můžeš frčet i jen na 2 týdny ne?
Jo a tchýni nějak zabavíš.

kopretinalouka
14. srp 2012

@lucido Drž se, třeba pro to teď prostě fakt nebyla dobrá doba a za dva týdny začneš nanovo a líp. Aspoň máš ještě všechno před sebou, mě už to nervy nedaly a testovala jsem a nic ☹.

@dashi Lázně jsou super věc, já byla před prvním těhotenstvím a byla to paráda, možná i proto se nám to povedlo. Dokonce jsem taky dneska přemýšlela nad tím, že bych jela znovu, pokud by mi to někdo napsal, ale s malým dítětem už to není tak snadné, kdo by ho hlídal? 😒

lucido
autor
14. srp 2012

@kopretinalouka Kolikátý den dnes jsi? Ty jedna zlobivá, máš počkat. Ale chápu, že je to těžký. Když si vzpomenu co jsem vyváděla já v tom květnu...
Máš pravdu, asi je to lepší jak to dopadlo než to lámat přes koleno, když by ty podmínky nebyly.

dashi
15. srp 2012

@kopretinalouka jo to věřím, že je to pohoda. A to schvaluje obvoďák či co a kolik se doplácí?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru