Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

danda81
13. čer 2012

@adenka84 Díííííííky moc. Ještě týden očekávání ☹ , chjo.

amy75
13. čer 2012

@l.u.c.i.e Tak to je super, taky bych si přála, aby se povedlo napoprvé, když už nevyšlo dvakrát IUI

amy75
13. čer 2012

@danda81 Ty dny do testování jsou pěkně dlouhý, viď? ☹ Já se nemohla dočkat testování a stejně to bylo naprd ☹ Ale přeju ti aby ti to vyšlo naprprvé, držím palce 🙂 Já za chvilku odjíždím do Natalartu na konzultaci k IVF, tak už jsem celá zvědavá 🙂

amy75
13. čer 2012

@michamicha Hezká náhoda 🙂
@adenka84 Děkuju moc, držení co nejvíc palečků už začínám potřebovat, ta druhá nepovedená IUI mě moc mrzí, věřila jsem v úspěch ☹ Teď už tedy IVF a psychika začíná působit ...... ☹

danda81
13. čer 2012

@amy75 No vleče se to. Je to nejhorší. Pak jak to dostanu, tak se oklepu a těším na další akcičku ale do ms je to na bednu 😖 . Tak držím taky pěsti, ať to vše dopadne brzy dobře a písni, jak jsi pochodila 😉

adenka84
13. čer 2012

@danda81
@amy75 holky já vás chápu to čekání na to tstování je to nejhorší z celého procesu..a ještě horší to zklamání když to pak nevyjde..

@amy75 u nás také IUI nevyšlo..byla jsem na něm celkem 3x ale ani jednou to neklaplo..nakonec se zadařilo až po 4 letech na 3IVF - ICSI...byl to boj,ale stálo to za to..
držím vám moc palečky, aby vaše cesta k miminku byla co nejkratší a hlavně úspěšná..

amy75
13. čer 2012

@danda81 Jo, úplně přesný, taky to mám tak ... 😉 Když přijde ms, pocity zoufalství, beznaděje, člověk je sraženej na kolena .... ale druhý den jsem se oklepala, okamžitě objednala a odpočítávala jsem dny do další návštěvy v Natalartu 🙂 Jinak dnešní konzultace super, pro změnu tetokrát pan doktor Švábek, pěkně nám vše vysvětlil, doporučil ICSI (s tím jsme počítali), pár dnů před ms na ultrazvuk a pokud bude vše OK, tak můžeme hned začátkem července začít 🙂 Takže fakt fofr 🙂 Asi se dám na modlení ... 🙂 😉
@adenka84 Tak nám - vzhledem k věku - byla doporučena IUI dvakrát a v případě neúspěchu hned IVF. A to jsem - já naivka - po první konzultaci v Natu myslela, že půjdu do všech 6 pokusů 😀
Jééé, koukám, že máš 7 měsíční holčičku 🙂 Já zrovna hlídám svojí stejně starou neteřinku a ta mi do psaní pěkně nadává 😀

danda81
13. čer 2012

@amy75 😉 Tak to je fofr. A to ISCI je co? A postup na umělý je stejný jako na iui?

adenka84
13. čer 2012

@amy75 já jsme se dost IVF bránila...pak jsem toho naopak litovala, že jsme do toho nešli už dávno.. tak budu moc držte palečky..jo mám 7. měsíční holčičku a také mě andává když sedím u PC a nehraju si sní jak ona právě chce.. 🙂

@danda81 záleží jestli jsi IUI měla stimulovanou a nebo jsi užívala jen léky..povětšinou se dává na IUI glostibelgit..
IVF je složitý porces..ICSi zanmená, že obriolog spermii v píchne do vajíčka..kdežto při samotném IVF se spermie do vajíčka dostávají sami.

amy75
13. čer 2012

@danda81 No, my na ICSI dost sázíme 🙂 Pravděpodobnost oplodnění vajíčka je vyšší. Já měla IUI v přirozeném cyklu, s ms ani ovulací problém nemám, vždy jsme jeli okolo 11 - 12 dne cyklu na kontrolní ultrazvuk a podle velikosti folikulu se potom naplánovala IUI - 1x s Pregnylem, podruhé bez.. Podle toho jak mám nastudováno z netu a jak nám to dnes pan doktor vysvětlil, je IVF složitější proces a taky finančně náročnější 😒 No, každopádně už se těším až začneme se stimulací a pícháním injekcí - chi chi, a to jsem se doteď injekcí bála 😀

amy75
13. čer 2012

@adenka84 Já jsem se bránila tomu, abych nás objednala do CAR, dneska naprosto nechápu proč jsem byla tak hloupá ...naprosto ztracený rok a půl ... 😒 IVF už beru jako samozřejmost, i když jsem trošku zdeptaná těmi neúspěšnými inseminacemi. Od svého gynekologa jsem měla doporučení do centra na náměstí, ale vybrali jsme se Natalart a jsme naprosto spokojení 🙂

adenka84
14. čer 2012

@amy75 neboj injekce zvládneš levou zadní..ny injekce v péru jsem naprosto geniální..rychlé, snadné a neboolí..i normální injkece jsou v pohodě když se jenom píchnou a jsou připravené..pro ěm byl problém při 3 IVF kdy mě byla změněna stimulace a kromě péra jsme pak píchala další 2 druhy injekcí jedny byli připravené,a le ty ruhé sjem si musela sama připravit a to byl ze začátku boj s ampulí..nešla mě odtrhnout 2x mě i praskla v ruce..pak ěm nešla zpátky nasát do stříkačky..no ty ě dny jsme z toho byla vykolejená..pak už to šlo..píchlala sjem celkem měsíc takže ke konci sjem byla už profík a píchala si je i v práci...ale neboj ty určitě tyhle mít nebudeš

amy75
14. čer 2012

@adenka84 No nazdar, tak to jsi měla s injekcema docela "zážitky" 😕 Ale člověk udělá cokoliv, jen aby se dočkal svého vysněného štěstí. Já jsem si včera vybrala pero Gonal, ale klidně bych šla i do obyč. injekcí, dneska už uděláme cokoliv, hlavně ať se dočkáme toho našeho životního štěstíčka 🙂

adenka84
14. čer 2012

@amy75 no on člověk pak na to všechno rychle zapomene..nechci ět tím staršit to vůbec ne..Goal je perfektní, to budeš zvládat dobře..ani to není cítit..to máš pravdu, že když je člověk pak v takové těžké životní situaci udělal by pro to první polsední..držím moc palečky ať vaše první IVF je zároveÝn i tou poslední.. a vy se brzy dočkáte svého pokládku jako všichni ostatní.

amy75
15. čer 2012

@adenka84 Ne ne, vůbec mě nestrašíš, já už jsem připravená na všechno a myslím, že už mě nic nepřekvapí 🙂 Gonal bude bez problémů, ale ony by byly v pohodě i ty injekce, prostě člověk fakt udělá pro svůj sen cokoliv 🙂 Teď už jsem jenom děsně netrpělivá na kontrolní ultrazvuk před ms a moc si přejeme aby bylo vše v pořádku, žádné cysty, polypy apod. a můžeme se vrhnout na konci června na stimulaci 🙂 V to, že nám vyjde první IVF, pevně věříme a vůbec si nepřipouštíme, že by nevyšlo.... což ale asi taky není moc dobře, měli bychom být připraveni i na špatné zprávy a to bohužel nejsme .... Obdivuji Tě čím sis s manželem prošla, byla to hooodně dlouhá cesta.

amy75
15. čer 2012

@danda81 Ahoj, tak jak je?

danda81
17. čer 2012

@amy75 Ahojky, už to jde - o víkendu začalo špinění ☹ , takže jsem se smířila s tím, že přijde potvora (asi v úterý). No už koukám do kalendáře na termín utz 😉

l.u.c.i.e
17. čer 2012

@danda81, špinění nic neznamená. Snad se ms nerozjede.

amy75
18. čer 2012

@danda81 Neboj, bude to dobrý, držím palce 🙂

danda81
18. čer 2012

@l.u.c.i.e no dneska to špinění zesílilo, takže tomu nedávám šanci, snad 2.iui bude úspěšnější

danda81
18. čer 2012

@amy75 No bojím, že nebude, špinění zesílio...

l.u.c.i.e
18. čer 2012

@danda81, to mě mrzí. Držím palce na druhé IUI. My jdeme do centra začátkem srpna 🙂

danda81
18. čer 2012

@l.u.c.i.e díky, já půjdu hnedka začátkem července na 2.iui, myslím, že to tak vychází...

amy75
18. čer 2012

@danda81 Tak to je mi líto, ale ten druhý pokus bude určitě úspěšný 🙂 😉 Zatím se můžeš těšit na utz 🙂

amy75
18. čer 2012

@l.u.c.i.e A půjdete na IUI nebo rovnou IVF?

l.u.c.i.e
19. čer 2012

@amy75, chtěla bych minimálně vyzkoušet 1x IUI, když bude opět špatný spermiogram, tak pak půjdeme do IVF. IUI by pak neměla smysl.

amy75
20. čer 2012

@l.u.c.i.e To určitě, u nás spermio - množství Ok, ale pomalý mršky 😉 Přemýšlela jsem totiž, jestli jsme neměli vyzkoušet IUI alespoň ještě jednou, ale asi by to byla zbytečná ztráta času ...

l.u.c.i.e
20. čer 2012

@amy75, kolikrát jste na IUI byli? Někomu se to podaří až napočtvrté. Pokud ty jsi ok a manžel má jen motavé spermíky, tak to by bylo, aby se jednou nezadařilo. Ale zase IVF je jistota a nám se zadařilo naštěstí hned napoprvé. Nechali jsme si zavést 2 bobánky a máme už skoro 2 letého chlapečka. Teď chci právě taky zkusit IUI aspoň 1x. Co kdyby náhodou 🙂 Pak se uvidí. Když ne, tak na podzim IVF s ICSI 🙂

amy75
20. čer 2012

@l.u.c.i.e Na IUI jsme byli dvakrát, jenom jsem přemýšlela, jestli jsme to neměli zkušit ještě do třetice - všeho dobrého 🙂 Pan doktor navrhl dvakrát a v případě neúspěchu jít hned do IVF, asi má pravdu a ty taky, že IVF je přece jenom větší jistota a pravda je taky, že jsme byla cca před 2 lety na hysteroskopii a jinak nic, takže může být nějaký problém i u mě .... Jo jo, o ICSI vím, pan doktor nám ho při podepisování papírů pro pojišťovnu navrhl, ale my jsme už před konzultací o ICSI uvažovali, tak to bylo jasné 🙂 U nás je totiž asi problém tak trochu i s věkem .... 😒 Jéje, kdyby se u nás taky podařilo IVF napoprvé, nebylo by na světě dvou šťastnějších lidí 🙂 A na základě čeho jste si nechali zavést dva bobečky? Máme trochu dilema, jestli jít do jednoho nebo dvou, ale to nám učitě vysvětlí v Natu, já totiž vůbec nevím ... 😕

adenka84
20. čer 2012

@amy75 a kolik je ti let jestli se mohu zeptat?
my jsme si nechával u 3 IVf zavést 3 embria a chytila se pouze naše Mařenka..ta byla nejsilnější..kdo ví jak by to dopadla, kdybychom si nechlai zavést 2 jako obvykle..ale je to riziko to přiznávám..navíc to moc rádi nechtějí dělat..ale já jsem to prostě chtěla atk mě mudr Bouše dal svolení.. .) a vypaltilo se...