Přiznali jste veřejně všem, že máte miminko díky IVF?

jasmine2258
9. zář 2016

Zajímalo by mě, jak jste řešili tuto otázku...Řekli jste to jen těm nejbližším a ostatním ne? Nebo o tom mluvíte zcela otevřeně před každým?

kamino
10. zář 2016

@jasmine2258 To jo.. a v rodině se to taky vědělo, radši jsme to mojí máme řekli hned ( a ta se o rozhlášení spolehlivě postarala s tím, že je to tajné) - tudíž se nás ani nikdo neptal a byl klid . 🙂

jasmine2258
autor
10. zář 2016

@kamino jooo, takové to...něco Ti řeknu, ale nikomu to neříkej! 😄 Na to je moje mamka taky expert 😄

kamino
10. zář 2016

@jasmine2258 udělej to stejně.. je to nejlepší způsob..nikdo se nebude cítit trapně a tebe nebude nikdo prudit s dotazy. A pak bude z mimča radost o to větší 🙂

catchulinecka
10. zář 2016

Jak už tady někdo řekl, nikomu jsme nic neříkali. Bereme to s manželem jako naprosto naši soukromou věc. Když jsem se snažili o mimčo přirozeně, tak jsme se také nesvěřovali, ani rodině 🙂 Bylo to těžké období a to čekání na úspěšnost stimulace, na první test, na první kontrolu....no, nedovedu si představit, že by se mě spousta lidí ptala...tak jak? Měla jsem co dělat sama se sebou 🙂

kamino
10. zář 2016

@catchulinecka víc mě štvaly dotazy, kdy už bude dítě... od té doby, co všichni věděli, že hned tak ne, tak byl klid...

hope01
10. zář 2016

Já o tom s nikým neumím mluvit :( V celém širokém okruhu známých máme jedny kamarády, kteří nemohou mít děti, jinak mám pocit, že snad celý širý svět počíná jak na běžícím pásu, nechtěně, přes antikoncepci atd. atd. Naštěstí se nás nikdo neptá, kdy budou děti... Ale s každou další fotkou břicha na fcb mě píchne u srdce ☹ V pondělí bych měla jít na stimulaci ... po letech jsme se odhodlali ... A já se potřebuju nějak uklidnit, vůbec nevím, co mám čekat. Teď v posledním cyklu jsem brala utrogestan a byla jsem jak zombie, furt ospalá, oteklá, nevrlá, v depce... Tak jestli injekce budou ještě náročnější tak asi nevylezu z postele ... 🙄

nita1984
10. zář 2016

Právě s manželem plánujeme 1. IVF. Nevykladam to na potkání, ale klidně o tom mluvím. U nás je problém u me, takže v pohodě. Díky tomu, že O tom otevřeně mluvím jsem se dostala do VIP péče, protože jsem zjistila, ze jedna moje klientka v této oblasti pracuje.