Pronatal Genus - Kolín, jaká byla spokojenost?

terim
11. led 2014

Ahoj holky, chystám se s žádankou na laparku do Kolína, v Pronatalu jsme už s přítelem byli, ale v Praze, Kolín je pro nás ale blíž. Chci se zeptat, jestli jste už některá v Genusu byla a jaká byla spokojenost? U nás Pražský Pronatal moc neobstál 😒 tak doufám, že Kolín bude lepší 😎

salenas
4. led 2017

@anitram111 na růst vajíček a lepší spermie vřele doporučuji inositol 🙂, ten se hlavně používá u žen, které mají pol. vaječníky. Taky se mi líbilo, že všude čisto, vonavo, usměvavo.
A jestli můžu, dej si jedno. ostatní nech při prodloužené kultivaci zamrazit tou lepší metodou, ono je tělo po stimulaci, odběru unavené a ket má lepší procenta než ET.

A jak myslíš 4 pokusy s 1 embryem ? ivf je jeden pokus zakončený ETem, Kety se do toho nepočítají, takže když u Ketu dáš dvě, neztrácíš další pokus ivf.

dobranadeje
4. led 2017

@salenas Naopak ET má lepší procenta než KET (zhruba o 5%). Ale úspěšnost při ET může snížit OHSS.

anitram111
4. led 2017

@salenas Myslela jsem 4 IVF kdyz si v 1.cyklu IVF dam jen jedno embryo pri ET. Asi jsem to nejasne napsala. Dekuji za tip na Inositol, poptam se v lekarne. Dekuji 😉

salenas
5. led 2017

@dobranadeje no,takže je lepší ket 🙂

salenas
5. led 2017

@anitram111 bud ho můžeš koupit v čisté formě a brát 4 gr denně,nebo nosifol duo,nosifol forte,inofolic,fertiprona. Fertiprona má navíc štěpenou kys.listovou

anitram111
5. led 2017

@salenas Dekuji salenas. Zeptam se v lekarne na Fertiprona - je to 2v1 (kys.listova) 😉

belinka013
5. led 2017

@anitram111 doporucuju za me pri 1.IVF a (pak pripadne po vycerpani Ketu) pri 2.IVF musi byt cerstve zavedeno pouze 1embryo pak je narok na 4 stimulace IVF. Drzim pesti at to vyjde napoprve!

dobranadeje
5. led 2017

@salenas Pokud nemáš hyperstimulační syndrom, pak je lepší čerstvý ET. Zmražením se do určité míry embryo poškodí, i přes nejnovější kryometody.

belinka013
12. led 2017

@lilavatty ahoj, jak se dari? Uz mate stimulacni protokol? Ja stale cekam na jaro, tesim se a doufam, ze uz to konecne vyjde. Tobe take drzim pesti at se mimisek poradne zavrta a nepusti!

lilavatty
12. led 2017

Belinka 13 ahojky, dekuji za optani. Mela jsem jit pred Vanoci na IUI, to nevyslo, protoze sem nemela Clostik. Takze zase za dalsi mesic. Byla jsem tam tedy v utery na UTZ,mela jsem predtim Utroy i Clostik,ale foliky bohuzel nerostly...😕😕 takze opet nic. Tolik sem si prala at to vyjde,at nemusim na IVF...😢 ale bohuzel. Dostala jsem tedy prasky Norethisteron,budu brat od 16.DC. Nevite nekdo, na co ty prasky vlastne jsou? Doktor ani nic nerekl a na tom letacku se v tom nejak nevyznam...
Jinak 23.1.jdeme na konzultaci ohledne stimulace,zaplatime 4000 a zaciname....

salenas
12. led 2017

@lilavaty tyhle léky se používají na odsun menstruace, blokaci ovulace, a při endometrioze, pokud je máš brát od 16 dne, tak je bereš až po ovulaci, tak na přesné načasování menzes, tuším. Co ten inositol, zkusila sis koupit ?

michalka1403
12. led 2017

Tak mě holky zítra čeká další KET. Snad už se to podaří.

pajule88
12. led 2017

@michalka1403 Držím palečky 🙂

michalka1403
12. led 2017

Děkuju 🙂

belinka013
12. led 2017

@lilavatty Nemas se ceho bat, nic to neni, ver mi. Taky jsem se bala a nestalo to vubec za ty nervy. Doktori nejlip vedi co delaji. Nebo jim tam klidne zavolej a zeptej se na to. Bude to vpoho! Drzim pesti!

salenas
13. led 2017

@michalka1403 držím palce,tfuj tfuj tfuj a at ti mužskej koupí ananas v obchodě!

lilavatty
13. led 2017

Salenas: nekoupila. Dostala jsem k vanocum dalsi Inositol.... 😃
Belinka013: dekuji ☺☺

anitram111
23. led 2017

Ahoj holky. Tak 1.stimulace na IVF konecne za mnou, odběr 35 folikulů, 32 vajíček a zralých 28. Dnes jsem volala do Pronatalu a vsech 28 se pomoci ICSI oplodnilo a vsechno se pekne deli. Jelikož se mi po OPU rozjel mírný OHSS (nic prijemneho, jsem 4.den doma, ale da se to vydrzet), Dr. Budka se rozhodl ET neprovest, jinak by se OHSS mohl rozjet jeste vic a je velka pravdepodobnost, ze se embryo nechytne. Vse pujde 5.den od OPU do mrazaku. Tak snad tam neco prezije. Pichli mi vyvolavacku a hned dalsi cyklus jdeme na to.

fofinha
24. led 2017

@anitram111 já jsem začala stimulaci na 1IVF dnes. Nějak ještě nemám zhruba přehled kolik folikulů se v průměru odebere, ale není 35 moc?

anitram111
24. led 2017

@fofinha podle doktora je hraniční pocet folikulu 15-20. Ja jich mela az moc - mam PCO a reagovala jsem az moc na vsechny ty hormony. Proto se mi taky rozjel OHSS. Rekl, ze aspon budu mit zasobu v mrazaku a mohla bych se vyhnout dalsi stimulaci, protoze by u me opet hrozil OHSS. Drzim Ti palecky, nekdy staci pry i par folikulu a jsou z toho kvalitni embrya. Hlavne hodne pij a jez bilkoviny. Stimulovala jsem Gonalem (ve forme pera to bylo fajn) a vecer Cetrotide (ten me trochu stipal a svedil, tak pichal pritel 😉).

fofinha
24. led 2017

@anitram111 tak to bych ti i zavidela, ze by ses popripade mohla vyhnout dalsi stimulaci. Ja si dneska pichla poprve gonal a zabylo mi z toho pekne mdlo. Ale je to asi i tim, ze jsem se nevyhla te pitome chripkove epidemii a o vikendu jsem si prosla horeckami tak je asi telo vysilene. A to jsem od podzimu jedla imunoglukany - tak jsem myslela ze jsem kdovijak imunni. Cetla jsem, ze mate spatny spermiogram. My taky. Je "jen" spatny nebo "dost spatny"? My jsme tedy ten druhy pripad.... :/

anitram111
24. led 2017

@fofinha Jedna, dve injekce a pak uz to pujde samo. A obdobi chripek tomu taky moc nepridava, ja si nedavno prosla strevni chripkou a byla jsem jak mátoha, takze naprosto chapu. Spermiogram mame taky hodne spatny (pohyblivost a morfologie), proto vse oplodneno ICSI - jelikoz jich bylo vic jak 10 vajicek, tak jsme si museli priplatit. Nechci to jeste zakriknout, uvidime jaka bude kvalita vajicek po zamrazeni, at na dalsi stimulaci nemusim...snad nejsem prehnane optimisticka 😉

fofinha
24. led 2017

@anitram111 my pujdem taky na ICSI a k tomu jeste i na PGD, takze pred nama je jeste docela dlouha cesta. Tak co mi rikal Budka, tak snad ty KETy maji lepsi vysledky nez kdyz se transferuje cerstva embrya. Ja myslim, ze 28 oplodnenymi vajicky muzes byt urcite prehnane optimisticka 🙂

anitram111
24. led 2017

@fofinha Tak Vam drzim palecky 🙂, budte trpelivi. PGD jsme zatim nemeli, ale asi ma doktor duvod proc to dela, zase to urcite zvysi pravdepodobnost uspechu. Jestli je lepsi ET nebo KET je tezke rict. Udajne je vyssi sance s ET, ale neni to pravidlem. No ja jeste musim zitra zavolat do laborky kolik se jich nakonec zamrazi, snad vetsina vydrzi. Doktor mi rikal, ze u me je rozhodne vhodnejsi KET, telo bude odpocinute.

belinka013
26. led 2017

@michalka1403
Ahoj, jak se citis? Zkousela jsi test?
Drzim pesti!

denysek89
26. led 2017

Dobrý den....chtěla jsem se zeptat....zda se musí do Pronatalu s žádankou od gynekologa nebo se tam stačí jen telefonicky objednat a je to... Děkuji za každou odpověď 🙂

michalka1403
26. led 2017

@belinka013 ahoojik. No zkoušela a nic. Obávám se, že to opět nevyšlo ☹
Zítra jdu na krev, ale výsledky budou až v pondělí ☹ už fakt nevím co dělám špatně 😒 přitom jediný problém u nás je, že nemám vejcovody 😔

michalka1403
26. led 2017

@denysek89
Já jsem měla teda žádanku ale myslím si že pokud si tam zavoláte a objednáte se, že by to neměl být problém i bez žádanky 🙂

belinka013
26. led 2017

@michalka1403
To me moc mrzi, ty to nijak neovlivnis, nema cenu se tim trapit, mate jeste nejake mrazacky? Nam KET nevysel vickrat ☹ neda se nic delat musime bojovat dal. Drz se!

belinka013
26. led 2017

@denysek89
Do pronatalu zadanku nepotrebujes!