Pronatal Genus - Kolín, jaká byla spokojenost?

terim
11. led 2014

Ahoj holky, chystám se s žádankou na laparku do Kolína, v Pronatalu jsme už s přítelem byli, ale v Praze, Kolín je pro nás ale blíž. Chci se zeptat, jestli jste už některá v Genusu byla a jaká byla spokojenost? U nás Pražský Pronatal moc neobstál 😒 tak doufám, že Kolín bude lepší 😎

pajule88
5. pro 2016

@lilavatty Odběr vajíček je docela v pohodě. Na pár minutek tě uspí, potom se ještě cca 40 minut dochrupneš na pokoji a jdeš domů. Akorát teda večer a hlavně druhý den jsem bojovala s bolestí břicha. Ale nebylo to nic, co by se nedalo vydržet. Budu držet palce, aby IUI vyšlo ;)

belinka013
5. pro 2016

@lilavatty neboj, to nic neni, narkoza je jen na 5 az 10 min a pak budes odpocivat, dulezite je hodne pit. A za 5 dni budes mit embrijko zpatky, niceho se neboj, jen se těš na mimi!

uzovka68
6. pro 2016

@lilavatty tak drzim palecky my byli podruhe a tet cekam do pondeli nez my vemou krev a budem vydet jestli cekame nebo ne

uzovka68
7. pro 2016

@michalka1403 ja byla jednou a nic tet jsme byli po druhy tak snad se zadari v pondeli tam jedem jdu na krev a reknou jestli jo nebo ne skusila sem test 1 carka uplne jasna a druha uplne hrozne slaba tak si myslim zeto zas nevyslo

michalka1403
7. pro 2016

@uzovka68 budu držet palce aby to vyšlo. Bylo mi řečeno že strašně moc záleží na genetice. Stačí jen natrefit na správné vajíčko. Tak snad bude nový rok lepší a konečně na něj narazíme 🙂 Určitě dej vědět jak jsi dopadla 🙂

salenas
7. pro 2016

@uzovka68 tak jestli jsi viděla druhou čárku, tak šance je, ne ? kolikátý den po ketu ?

uzovka68
9. pro 2016

@salenas no druha byla uplne slaboulinka jako by tam cic moc nebylo v pondeli tam jedem uz jsem si rikala jestli mam pruchozi vejcovody

uzovka68
9. pro 2016

@michalka1403 uz mame posledni pokus vzdy jsem mela jen jedno a navic k zamrazeni nemame

salenas
9. pro 2016

@uzovka68 u ivf průchozí vejcovody nepotřebuješ. Kolikátý den jsi ? 11 ? A zkoušela jsi další test ?

belinka013
12. pro 2016

@uzovka68 jakpak jste dopadli na krvi?

uzovka68
12. pro 2016

@belinka013 ahoj mambvolat zitra az na visledky

uzovka68
12. pro 2016

Jestli se nam to nepovede tak premislim jit jinam nejak semy to nezda

belinka013
12. pro 2016

@uzovka68 drzim pesti!!! No my byli 3krat na stimulaci v Sanusu a 4krat na KETU a nic. V cervnu jsme byli v Pronatalu a mimi se chytlo, akorat v 9.tydnu prestalo tlouct srdicko. Na jare se chystame na KET.

uzovka68
13. pro 2016

@belinka013 tak senam to nechytlo a nevim proc nam to nejde tak taky drzim palecky takze ste o miminko prisli a mate zamrazeny oremislim jit do motola pry tam je taky naky centrum a ma tam bejt vyborna doktorka uhrova se jmenuje

uzovka68
13. pro 2016

Nevite tady nekdo v motole ma byt taky nake centrum a je tam naka doktorka uhrova

belinka013
13. pro 2016

@uzovka68 to je mi lito, tak se drž!!!

kyticka569
23. pro 2016

Ahoj. Píšu sem poprvé. Taky chodím do Kolína do Pronatalu. Zkušenosti zatím nic moc. Mám za sebou první neúspěšné ivf a pár neúspěšných inseminací. Tak vážně nevím, kde je chyba. V lednu se nejspíš chystáme na ket.

salenas
23. pro 2016

@kyticka569 musíš být silná, nám taky Et nevyšel, tělo je unavené po stimulaci, málokdy se to povede na poprvé. drž se !

kyticka569
24. pro 2016

@salenas chápu, že ne vždy se to povede napoprvé. Já jsem byla k celému procesu ivf od začátku trochu skeptická a jsem pořád. S Pronatalem v Kolíně taky bohužel nejsem moc spokojená. Myslím, že ten ket je poslední, co tu chci podstoupit a půjdu asi hledat jiné centrum. :(

salenas
24. pro 2016

@kyticka569 pokud je hodně neúspěchů, tak pak je na místě, hledat nové centrum. je potřeba si sepat, co mi je , jak mě léřili, jak by to šlo jinak a pak hledat. Nám se v Kolíně zadařilo, et nic, ket dvou bohužel revize, druhý ket a jsem 22 tt. Ale je fakt, že já žádný problém neměla, jen přítel málo spermií po rakovině, testy měl jinak ok

kyticka569
24. pro 2016

@salenas Gratuluji k těhotenství. Já jsem na tom hůř. Selhávají mi vaječníky a přítel má špatný spermiogram. Takže vůbec nevím, jestli se zadaří.

salenas
25. pro 2016

@kyticka569 já to též chtěla v kolíně zabalit,jeli jsme na konzultaci do ivf cube,tam nás vyzlechli,udělali mi ultrazvuk a řekli,že mi dají stejnou léčbu... že nic není potřeba. Tak jsem v kolíně zůstala. Začala pít inofolic a fertipronu,ta je na vajíčka a ovulaci,muž folandrol na spermie a zažádala o druhé ivf. Schváleno ve chvíli,kdy jsem šla na ket s posledním bojovníčkem a vyšlo to. Něco zamraženého máte ? Co bereš před ketem,jak máte oplodněno ?

kyticka569
25. pro 2016

Mám ještě 3 embrya, Inofolic jsem brala při stimulaci také, a přítel Folandrol. Oplodnění ICSI, kvůli špatnému spermiogramu a prý tvrdšímu obalu vajíček. Na KET ještě nejsem ani objednaná, takže nevím, co mi dají za léky. Máš něco vyzkoušené, kromě Inofolicu? Nebo nějaké tipy, co dělat po Ketu, aby se mimi udrželo?

salenas
25. pro 2016

@kyticka569 já měla řízený ket,lepila jsem náplasti extrahexal ,brala prednison a píchala jsem si denně agolutin,bylo to lepší než to zavádění tolika utrogestanu. Jíst hodně grep,po transferu ananas,nepít kafe,nekouřit. Když jsi ještě neměla ket,neházej flintu do žita,ket se lodaří,když nemáte žádnou jinom nemoc,např genetika atd. Pij dál fertipronu

kyticka569
25. pro 2016

@salenas Jinak jsem prý v pořádku. Genetika ok. Chodila jsi po ketu do práce? Já po Et asi týden do práce nechodila a bylo to doma na zbláznění. Mám práci na směny, i noční, a tak, doufám, že to nebude vadit.

salenas
26. pro 2016

@kyticka569 u prvního ketu jsem po ketu nechodila,u druhého jsem byla doma již od menstruace, aby si tělo odpočinulo a připravilo,na neschopence

kyticka569
26. pro 2016

@salenas Díky moc za odpovědi. Můžu se ještě zeptat, kolikátý den cyklu chodíš při Ketu na ultrazvuk? A podle čeho se rozhoduje, jestli to bude KET v přirozeném cyklu, nebo se budou dávat hormony? Já ovulaci normálně mám, takže by to mohl být KET v tom přirozeném cyklu? Jestli to dobře chápu...

salenas
28. pro 2016

@kyticka569 já měla ket řízený,bála jsem se,že mi nenaroste sliznice. Proto ty náplasti nebo dávají estrofem tablety. U řízeného ketu nepotřebuješ ovulaci. Takže jsem byla 14 den a 17 den,22 den cyklu transfer.

Pokud ovulaci máš a nemáš problém se sliznicí,je to ket přirozený a tam se čeká na ovulaci a chodí se na ultrazvuk kolem 12 dne a hlídá se ovulka,kvůli správnému načasování a výšce smiznice. Pokud je nízká,transfer se odkládá

kyticka569
28. pro 2016

@salenas Jj, tak uvidím, co mi řeknou. Snad to tentokrát dopadne, protože nevím, na kolik pokusů mám ještě nervy. ☹

anitram111
4. led 2017

Ahoj děvčata, do Pronatalu v Koline chodime od listopadu. Dr. Dvorak je i muj gynekolog, takze pokud to jde, objednavam se k nemu. Mam polycysticke vajecniky a pritel zase spatne vysledky spermatu - ale doktor rikal, ze to bude na oplodneni stacit. Mame za sebou neuspesne IUI - sance nam daval doktor male. Ted se chystame na 1.IVF. Jsem z toho trochu nervozni, vajicka mi moc nerostou, tak snad neco vubec odeberou. Teprve budu zacinat se stimulaci - kratky protokol. Jinak jsem zatim velmi spokojena - pristup lekaru i sestricek a je tam hlavne cisto. Dospavaci pokoj taky vypada dobre - dnes jsem tam mela takovou predpremieru, jak rekl Dr. Dvorak - objevil mi celkem velkou cystu, kterou mi hned odstranil na sale - pry je to stejny postup jako u IVF, akorat pri vedomi (aspon vim, jak to bude asi probihat). Pri odberu je vpichu do vajecniku vice a to by uz bylo neprijemne a bolestive, tak proto uspavaji. Dvorak byl prijemny a porad me se sestrickou uklidnoval. Tohle jen lehce pichlo, ale vydrzet se to dalo. Mame si zatim rozmyslet, jestli dame 1 nebo 2 embrya, pokud budou...tak jeste premyslime...4 pokusy s 1 embryem pri 1.IVF nebo risknout vyssi sanci hned napoprve. Kazdopadne zatim muzu Pronatal doporucit. Drzim vsem palce 😉