První neúspěšné IVF. Co bude dál?

ifet
26. únor 2010

Ahoj, mám za sebou první neúspěšné IVF...co bude dál? Jaká další vyšetření vám doplnili po nevydařeném IVF??? Jak dlouho čekáte na další stimulaci???

zazy
5. bře 2010

Ahojky děvčata,Vám zavidím,že už něco víte,já se to dozvím až příští týden,doufám,že to budu mít taky tak rychlé jako vy

ifet
autor
5. bře 2010

Neboj Zazy, určitě to budeš mít taky v klídku a brzo 😀

jennyii
5. bře 2010

ifet a taky jste to měli tak, že žádost máte tak do týdne, 14 ti dnů schválenou a můžete na stimulku? my jsme právě museli čekat 3 měsíce, než jsme mohli kvůli pojištovně podat žádost a ta pak byla do týdne schválená a mohli jsme začít, teď čekáme jen na 22.DC 🙂

zazy a kdy tam jdete příští týden? at vím kdy mám držet palce 🙂 byo by supr kdybyste to měli taky tak rychlé jako holky 😵

ifet
autor
5. bře 2010

Jennyii řekli mi, že první žádost schválili 7.1. a tak můžeme druhou žádost podat 7.4...i když IVF bylo až v únoru...jo a schálení nám trvalo tři týdny, ale to jen proto, že v tom byli vánoce...jinak to trvá 14 dní...

lumpajda
5. bře 2010

Ahoj holky, Miši, jj chodili jsme do Varského Pronatalu. Ifet, do jakého prosím tě chodíš CARu, dělají ti imunologii přímo tam a tak rychle? Jinak gratuluji, že to tak rychle jede.

S těma zázrakama je to krásný, Miši vím jak se cítíš, taky jsem tenkrát chtěla být první kdo dá tchánovcům a našim vnoučátko, byli jsme téměř rok po svatbě a po dvou letech snažení a moje švagrová(od manželovo bráchy), přišla s tím, že je nechtěně těhotná, ale že si to teda nechají, když už na jednom potratu byla. Musím se přiznat, že to pro mě bylo hořké, přála jsem jim to, ale strašně záviděla a obrečela jsem to. Za tři měsíce jsem byla i já konečně těhotná, tak to třeba budeš mít s bratrancem taky tak a za pár měsíců už taky budeš těhulka, uvidíš, že se taky dočkáš.

Jdu hajat, dnes jsem po noční a zítra jdu na denní, tak se musím pořádně vyspinkat. papapa

zazy
6. bře 2010

jennyii:jedu tam až v pátek,tak už aby to bylo a já věděla co a jak.

ifet
autor
6. bře 2010

Ahoj Lumpiku, chodím do Gennetu do Liberce, genetiku dělaj tam, imuno v Praze v Karlíně na Immunia centrum a urologii v Jablonci u primáře...s těmahle ústavama chtějí spolupracovat...že prej od nich dostávají dobrý výsledky...prej ty imunologie jsou někde blbý, že se tam zabývají maličkostma a neřešej závažnější problémy...takhle mi to řekl doktor, tak nevím...

lumpajda
6. bře 2010

Ahoj Ifet, nemáš prosím tě kontakt na tu imunologii? Potřebovala bych to stihnout do toho května a v Plzni jsou strašný čekačky a trvá sto let než dostaneš výsledky, tak bych to zkusila taky v té Praze.

lumpajda
6. bře 2010

Tak už sem to našla na Internetu, tak tam zkusím v pondělí zavolat, moc díky za typ.papa

misanda
6. bře 2010

holky, hlásim se, že jsem živááá..zítra dočtu a napíšu!!!

hele, vy krasavice, nechcete si tam dát fotky? já ve vás mám guláš 😀 😝 😅

jennyii
6. bře 2010

Taky se hlásím 😀 právě jsme se vrátili z kina, byli jsme na Katce a můžu doporučit 😉

misi, já jsem se rozhodla, že fotka, albíčko a tak, si založím až budu těhu... 😅 🙂 tak snad za chvíli 😉
ale já bych byla pro nějakou tabulku, co vy na to? já mám guláš v tom co kterou z nás kdy čeká a už je mi hloupé se ptát 😅

jo, holky nevíte jak s tou novou verzí koníka? přesune se tam tahle naše diskuze nebo si ji tam máme nějak dát?

misanda
7. bře 2010

tak já zakládám tabulku, dopište se 🙂 :

1) mišanda - 26let, endometrioza - imuno.problémy, 2.IVF cca květen/červen 2010

misanda
7. bře 2010

jen, oni nás přesunou, neboj 😉 takhle to proběhlo nedávno i na střeše 😉

lumpajda
7. bře 2010

Lumpajda 29 let-(teratospermie+nepravidelná ovulace a nízká děložní sliznice)1.ivf-Pronatal K. Vary-
pozastavený vývoj emb.-začátek stim. 13.1.,Et 28.1.-MS 13.2.
2.ivf-Květen-změna CARu-IVF-INSTITUT-Genetika,trombofilní mutace,imunologie

ifet
autor
7. bře 2010

1) Mišanda - 26let, endometrioza - imuno.problémy, 2.IVF cca květen/červen 2010
2) Lumpajda 29 let-(teratospermie+nepravidelná ovulace a nízká děložní sliznice)1.ivf-Pronatal K. Vary-
pozastavený vývoj emb.-začátek stim. 13.1.,Et 28.1.-MS 13.2.
2.ivf-Květen-změna CARu-IVF-INSTITUT-Genetika,trombofilní mutace,imunologie
3) Ifet 27 let, oligoastenoteratozoospermie...čekáme na genetiku, imuno a urologii, 2.IVF snad květen 2010

abig
7. bře 2010

Ahoj holky, konečně jsem se dostala k noťásku, tak vás dočítám a přidám se do tabulky. V práci finišujeme, ještě tak 14 a budu se vám moci více věnovat !!

Jenny ... máš pravdu, asi začnu mezi vámi jako první, ale řekla bych, že i zároveň s tebou ... mám krátký protokol a ms máme naplánovanou na 19.března, tudíž 20. začnu píchat a mám to nastejnu s tebou ... nějak jsem se ztratila, tak si asi myslím, že ty jdeš do dlouhého protokolu ?

Miši, hned zase hodím fotečku, já ti nevím, vždycky, když se na nějakou dobu tady ztratím, tak mi zmizí i foto !!

abig
7. bře 2010

1) Mišanda - 26let, endometrioza - imuno.problémy, 2.IVF cca květen/červen 2010
2) Lumpajda 29 let-(teratospermie+nepravidelná ovulace a nízká děložní sliznice)1.ivf-Pronatal K. Vary-
pozastavený vývoj emb.-začátek stim. 13.1.,Et 28.1.-MS 13.2.
2.ivf-Květen-změna CARu-IVF-INSTITUT-Genetika,trombofilní mutace,imunologie
3) Ifet 27 let, oligoastenoteratozoospermie...čekáme na genetiku, imuno a urologii, 2.IVF snad květen 2010
4) Abig - 29let, špatný spermogram, PCOS a sklon k OHSS / 2.IVF březen/duben (přepokládaná OPU 1.duben)

jennyii
7. bře 2010

Ahojte holky, hezkou neděli, taky se přidávám do tabulky 🙂

1) Mišanda - 26let, endometrioza - imuno.problémy, 2.IVF cca květen/červen 2010
2) Lumpajda 29 let-(teratospermie+nepravidelná ovulace a nízká děložní sliznice)1.ivf-Pronatal K. Vary-
pozastavený vývoj emb.-začátek stim. 13.1.,Et 28.1.-MS 13.2., 2.ivf-Květen-změna CARu-IVF-INSTITUT-Genetika,trombofilní mutace,imunologie
3) Ifet 27 let, oligoastenoteratozoospermie...čekáme na genetiku, imuno a urologii, 2.IVF snad květen 2010
4) Abig - 29let, špatný spermogram, PCOS a sklon k OHSS / 2.IVF březen/duben (přepokládaná OPU 1.duben)
5) Jenny - 23 let, nejspíš PCO a sklon k OHSS, spermiogram někdy dobrý, někdy vůbec ne, 1.IVF bez ET, 2.IVF začínáme cca 21.3. se stimulkou

jennyii
7. bře 2010

abig, jj mám dlouhý protokol se stimulkou od 22.DC, tak to vychází, že budu skoro nastejno s tebou, budeš asi o týden napřed 🙂 snad na nás to jaro zafunguje... prosím tě, napsala jsem tam to PCO dobře, znamená to,že je nepravidelná ovulace, že? už víš, čím budeš stimulovat? Mě slíbili do MS nějaký nosní sprej Sinarell a pak asi zas injekce

misi, tak to je ok, že nás přesunou, už se do té nové verze těším, vypadá to tam veselejší a hlavně už to chce změnu 😉

abig
7. bře 2010

Jenny : ano PCO pravděpodobně předpovídá nepravidelnou ovulaci, ale podle dr. je to velice individuální, prý spousta žen s PCO ovuluje pravidelně ...

Synarel jsem měla při prvním IVF ... ale já začala 2DC.

Opět budu mít Puregon Pen, krátký protokol od 2DC. V záloze mají Orgalutan, ale nejspíš nebude potřeba, reaguji velmi dobře.

Jsem ráda, že v tom nebudu sama 😉

jennyii
7. bře 2010

Taky jsem ráda, že v tom budeme společně 🙂 abig a tys měla OHSS, viď?

abig
7. bře 2010

Jenny ... ano měla, jsem srágora a protrpěla jsem si to na litrech tekutin doma, odmítala jsem odvést do nemocnice ... asi chyba, ještě 3 měsíce mi trvalo, než jsem se dala úplně dopořádku ...
Mám slíbeno, že už k němu nedojde, tak se tomu snažím uvěřit ... ale snížili mi dávky, tak snad se už nic takového nestane.

zazy
7. bře 2010

I já se přidávám do tabulky:
1) Mišanda - 26let, endometrioza - imuno.problémy, 2.IVF cca květen/červen 2010
2) Lumpajda 29 let-(teratospermie+nepravidelná ovulace a nízká děložní sliznice)1.ivf-Pronatal K. Vary-
pozastavený vývoj emb.-začátek stim. 13.1.,Et 28.1.-MS 13.2., 2.ivf-Květen-změna CARu-IVF-INSTITUT-Genetika,trombofilní mutace,imunologie
3) Ifet 27 let, oligoastenoteratozoospermie...čekáme na genetiku, imuno a urologii, 2.IVF snad květen 2010
4) Abig - 29let, špatný spermogram, PCOS a sklon k OHSS / 2.IVF březen/duben (přepokládaná OPU 1.duben)
5) Jenny - 23 let, nejspíš PCO a sklon k OHSS, spermiogram někdy dobrý, někdy vůbec ne, 1.IVF bez ET, 2.IVF začínáme cca 21.3. se stimulkou
6) Zazy - 32 let,endometrioza,1IVFnevyšlo,2IVF asi květen 2010

abig
7. bře 2010

Jenny ... můžu se zeptat z jakého důvodu nedošlo u vás kk ET?

jennyii
7. bře 2010

Abig, nebyla embryjka... měla jsem 22 folikulů, z toho 19 vajíček a za dva dny po OPU mi na kontrole řekli, že je embryjko jen jedno a pomalu se vyvíjí... doktorka mi pak řekla, že se podařilo oplodnit 7 vajíček, tři to vzdali hned a ty další tři pak taky a to naše jedno se už třetí den, kdy měl být případný ET, přestalo vyvíjet... 😒 embryolog říkal, že byla asi moc krátká stimulace, proto byla nekvalitní vajíčka, doktorka zase říkala, že jak jsem měla vajíček hodně, tak jde kvalita na úkor počtu... proto ted delší protokol a budu mít nižší dávky.

jennyii
7. bře 2010

Já měla ten OHSS taky, ale v mírné formě, přesto mi dal docela zabrat... bylo mi blbě, pila jsem 4,5 - 5 litrů denně... no, snad už se nám vyhne a budeme mít klid 🙂 a co se stalo, že jsi se z něj pak musela léčit? udělal ti nějaké problémy? 😠

abig
7. bře 2010

Jenny, tak hlavní problém byl v tom, že jsem byla nafouklá jak balon, bolesti břicha i po několika týdnech a hlavně se semnou nechtěl nikdo bavit o dalším IVF. Vaječníky odmítaly splasknout. Tak mě ten pravý tlačitl, že jsem šmajdala při chůzi.
Nám neřekli, kolik bylo foliků (nový dr. mi řekl, že podle počtu vajíček jich bylo tak 40), z toho bylo 16 vajíček, jedno nedozralé, 11 oplodněných .... 4 darované ...

čímpak jsi stimulovala napoprvé ty ? A v jakých dávkách ?

jennyii
7. bře 2010

Měli jsme Gonal, puregon pen a potom Certrotide... Dávky nejprve na 112,5 a potom je zvedli na 150 ( ale těmi 150 už si nejsem úplně jistá, možná to bylo méně )

4 darované... to vás potom, když to hodně hloupě řeknu, muselo mrzet viď? v tom smyslu, že jste mohli mít třeba mrazáčky...

Já jsem takhle v skoro v předklonu šmajdala celý týden po OPU, pamatuju se, že když jsem jela na kotrolu, tak mi i ujeli dva busy, protože jsem nebyla schopná ani zrychlit, natož se třeba rozeběhnout 😅 ten třetí den po OPu jsem se bála, že budu muset do nemocnice.

A vy jste měli ET i přes OHSS? dávali jste 2 embryjka zavést, že?

lumpajda
7. bře 2010

Ahojky, já mám taky strach z OHSS, posledně mě potrápil hned dvakrát, tak snad to tentokrát bude lepší. Asi taky nejsem ještě úplně fit, dnes jsem 23.DC a pěkně mě bolí břicho a trošku špiním, tak nevím jestli to může být i po tom vyšetření čípku co mi dělali ve středu, ale začala jsem špinit až v sobotu, tak mi to přijde divný, no uvidíme, kdyby to nepřecházelo radši tam zaběhnu.Tak vy začínáte už za chviličku, to je super, to budu moooooc držet palečky, tentokrát to musí vyjít.

abig
7. bře 2010

Jenny ... to víš, že to potom mrzelo, z jedné strany jsme moc rádi, že jsme doufám někomu pomohli, z druhé strany jsem plná vzteku, že z tolika kvalitních vajíček zůstaly jen dvě embryjka, a ty jsme si nechali zavést ... ostatní prý měly nějaké cysty .... no nemluvím o tom, že ET proběhl hodně rychle, a bez UTZ a vzhledem k tomu, že mám velmi zakloněnou dělohu, tak nevěřím, že je dali tam kam měli ...

Ano i přes OHSS došlo k ET ... málem jsem tam ani nedošla ...

Lumpajdo děkujeme ... jsme se setkaly v čekání na IVF, že ?