První neúspěšné IVF. Co bude dál?

ifet
26. únor 2010

Ahoj, mám za sebou první neúspěšné IVF...co bude dál? Jaká další vyšetření vám doplnili po nevydařeném IVF??? Jak dlouho čekáte na další stimulaci???

misanda
9. bře 2010

zazy : já jsem to měla takto :

1.den 262,5
3.den 225
4.den 225
5.den 225

od šestého dne stimulace 187,5 ale myslím, že teď budu mít dávky určo vyšší, jako ty, těch 300 počítám.

a na IVF jsme byli jenom jednou...bohužel díky endo nemáme ani mrazáčky nic ☹

ifet
autor
9. bře 2010

Misi a na co brali krev tobě??? Co ti budou dělat za testy, že to trvá dva měsíce???

misanda
9. bře 2010

ifet, brali mě i manžovi...je to genetika...co jim na tom tak dlouho trvá nevím, ale má to tak být 😝 hlavní, že to budeme mít v ruce, ty výsledky a kdyby tam něco bylo, tak při dalším IVF to snad ohlídaj...

ifet
autor
9. bře 2010

no ptám se proto, protože mě v Gennetu řekli, že u nich genetika trvá 14 dní max. tři týdny...no asi je to všude jiný...tam jdu v úterý, tak ti řeknu...a ptali se vás tam na něco, abych věděla, na co se připravit...

zazy
9. bře 2010

Miši:tak to jsi na tom byla ještě dobbře já to měla 3 dny 300,3dny 225,a dalších 6 dní 300,nevím,proč tak velké dávky.Ani mi nemáme mrazáčky.Je to síla to ted zase všechno absolovovat znovu vid,ale co by jsme pro mimča neudělali

d.h.86
9. bře 2010

ahoj,koukám,že se tu řeší druhé IVF
holky hlavu vzhuru,určitě vám to vyjde
já jsu toho dukazem-druhé IVF nám přineslo těhotenství-za chvíli máme pulku za sebou

misanda
9. bře 2010

Ifet, tak to nevím, ale slyšela jsem, že genetika trvá fakt dlouho. A ty chodíš kam? Nechodíš náhodou taky do Pronatalu??

Zazy : neboj, já budu mít takový dávky teď určitě taky. A čím stimuluješ??? A nerozjela se ti teda endoška po tom prvním IVFku, jo?

Jasně, že nám to jednou vyjde, stejně už to máme všechny napsaný v těch kartách osudu, od tý doby, co jsme vystrčily hlavu z pipiny 🙂

zazy
9. bře 2010

miši:ne já tu endošku mám už sedm let,po prvním bych neřekla,že se rozjela více.Já ještě nestimuluji,na druhé IVF půjdu tak zhruba za 2 měsíce,kdy přesně se dozvím v pátek to jedu na konzultaci

misanda
10. bře 2010

zazy : tak jsi mě trošku uklidnila, uvidíme, co mi řeknou po utz až půjdu příští měsíc...

jinak přeji dobré a mrazivé ráno, ale víte co? od víkendu nebo pondělka začnou teploty zase stoupáááát a bude jaróóóóóóó !!!!!

ifet
autor
10. bře 2010

Misi já chodím do Gennetu v Liberci, nevím, je to tam teprve dva roky, tak třeba nemají tolik práce, jako v Praze, ale to pochybuju 😀
Jupííííííí bude jaro...my příští týden začínáme dělat základy na barák, tak že už je na čase, aby se oteplilo 😀 jupí, juchů

misanda
10. bře 2010

ifet, začínáte stavět, jo? tak to přeju, a´t máte rychle hotovo...dělá vám to firma, nebo sami?

ifet
autor
10. bře 2010

Jo jo, začínáme příští úterý...desku si děláme sami se zedníkem a pak přijde firma....bude to dřevostavba, tak že nejdýl do listopadu budeme bydlet 😀 se těším jak nikdy...život na vesnici 😀 teráska a tak...ta tam teda ještě nebude, páč nejsou prašule 😀 ale jednou bude...

jennyii
10. bře 2010

Ahoj holky, zdravím ze školení 😉 co je nového?

koukám, že u ifet domek, to je paráda... taky bych zařizovala a stehovala se 🙂 ale my bydlíme v novém bytě necelý rok, tak si ještě hoooodně dlouho počkám 😉

anastasy
10. bře 2010

Ahoj holky 🙂
děkuji za odpovědi a tobě Jennyi za kontakt 😉
Měla jsem menší pauzičku a už jsem zase zpátky 😉 s mými ronány.. 😀 Krásně se to tady rozrůstá, ale nikomu nepřeji ty naše starosti... 😔
Byla jsem v nemocnici. Šlo to rychle..V úterý 2.3 jsem byla u doktora co mne měl operovat – laparokopie a hysteroskopie, a uvolnilo se jim místo už hned na středu 3.3, tak jsem to s nadšením vzala. Ve čtvrtek večer si pro mne manžel přijel a odvezl mne k našim, pak jsem u nich byla do včera.
takže to mám za sebou. hysteroskopie vše v pořádku, laparoskopie- zachránil mi vaječeník, byla tam stará cysta obalená kolem vaječníku, plná rosolovité krve (endomitrosa), vejcovody-srůsty, vyčisitli co mohli, a i menší endomitrosa na močáku, také ostranili.tento týden jdu na stehy a dovím se více.po operaci jsem dost krvácela asi 5 dní, prý po tom čištění a následným hormonálním spádu…ale už je to OK 🙂
Občas to pobolívá ale už je to fajn. Zítra jdu na stehy a poptám se co a jak a pak se objednám do Caru. Manžel jde na androlog a urolog vyšetření za 3 týdny. Ale objednala jsem ho do Pronatalu, protože v Gennetu chtějí za to 1000Kč za každou návštěvu. Do Pronatalu půjde nejdřív na krev a v den schůzky na SPG, takže se už budeme bavit o konkrétních výsledcích..v Gennetu Praha, ten doktor nemá nasmlouváno s pojištovnami..ale nejdřív konsultace, sono a vyšeření apak teprve posílá na krev, SPG..a znovu k němu a zase 1000Kč, navíc dělá v Thomayerově nemocnici, chtěla jsem se k němu objednat, tvrdil že nám může dát max 10min a v Gennetu 20, že si platíme především ten čas.. 😕 tento postup se mi moc nezamlouvá, zdržuje a je to finančně náročné..asi jim to zavolám..jinak mi Gennet nevadil, celkem jsem byla spokojená, ale tuto službu by měli nějak doladid..když tam nějaký chlap musí tak 4x-5x tak je to už síla, jakoby jsme neměli toho placení dost..že

doktor co mne operoval mi doporučil Pronatal Praha, že má nejlepší zkušenost s nimi a tak ještě váhám kde 2IVF podstoupit..Máte zkušenosti nebo z doslechu od kamarádek?Díky za každou info
všichni doktoři mi říkali že jsem v pořádku, super HP a že je problém jen v manželovi , hrozný SPG 😝
a nakonec je vše úplně jinak, vůbec jsem netušila že mám endomitrozu.. 😲

Ifetko můžeš mi poslat kontakt na toho urologa do Jablonce? ještě zkusím tam kdyby to bylo dřív..díky

koukám tady už brzy začínáte všechny stimulovat a já budu zase jenom přičumovat 😀

Děvčátka můžete mi napsat i kontakt na někoho v Praze na tu akupunkturu, zní to moooc zajímavě 🙂
je třeba zkusit vše a než půjdu na IVF tak at nezahálím mohla bych se poptat..kolik stojí prosím každá návštěva?
tak zatím stručně 😀vše a zase písnu, pa pa

misanda
10. bře 2010

Ahoj anastasy !!

Takže laparo za tebou, super!! Gratuluju k pěknému výsledku!!! Já mám taky endometrickou cystu na vaječníku, ale říkali, že už to víc okrájet nemůžou, tak nevim ☹ .

Jinak do Pronatalu dojíždíme na voplodňováky a maj fakt super výsledky...takže být tebou, tak neváhám 😉 a jsou tam děsně milý a všechno řeknou, vysvětlí..fakt super přístup.

A tu endometriozu máš tak rozsáhlou? Projdeš nějakou léčbou teď?

ifet
autor
10. bře 2010

Teda Anastasy, to je masakr...no ta urologie v Jablonci je bez objednání, musí se to vyčekat...je to tam každý pondělí, středa a pátek od 9.00 do 14.00
No a prosím tě, tys měla někdy nějaký záněty nebo něco??? Nebo nikdy nic? Jak to, že ti na to nikdy nepřišli???

misanda
10. bře 2010

ifet, u endošky záněty nejsou 😉 na endo se přijde jenom laparoskopicky 😉

misanda
10. bře 2010

jinak já to řikám furt, že laparo prostě k něčemu je, teď budou vědět, jak mají u Anastasy postupovat dál...je to ale nic moc diagnoza, no ☹ ale zase se ví, co a jak...

anastasy
10. bře 2010

Ahoj Misando 🙂
Díky za povzbuzeni..a za názor na Pronatal Praha. Je lepší slyšet pozitivní odpovědi..
endomitrozu snad moc rozsáhlou nemám, ale už byla trochu i na močáku.. 😒 takže to taky odstranili..
A kde jsi byla na laparce? já měla jít do Prahy k nějakýmu machrovi..ale čekala bych skoro 2měsíce 😕 tak jsem si vzpoměla že v Jilemnici jsou taky borci a posílají tam i případy z Prahy a vzali mě.
Zítra mi poví doktor víc, jdu na stehy a poptám se jak je to rozsáhlé, ale mám tedy srůsty na vejcovodech, dělali co mohli aby mi je trochu zprůchodnili, ale žádná sláva 😢takže přirozeně asi nic a navíc s tím SPG mého manžela, jsme se fakt hledali.. taky mám strach z mimodělož když nejsou moc průchozí, nerada píši že jsou neprůchozí..tak si to tak vylepšuju...tu situaci..ale zítra budu vědět víc a pak písnu
přemýšlela jsem o lázních zda by mi to mohlo pomoci..a zda by mi je dali..
ale jde mi o výsledky, vyzkoušela bych vše..
četla jsem že díky endo nemáte mrazáčky, 😔 je to vážně dost problémové onemocnění co vše to ovlivnuje,
to vám řekl lékař že kvůli endo nelze mrazáčky? jako že bylo málo vajíček kvůli endo?
u mě se čekalo moc dlouho na toto vyšetření, bolel mne podbřišek..a už vím proč..a cysta už byla stará, prý rosolovitá takže měla jít ven mnohem dřív.. 😠
ono to odkrajování kolem vaječníků nneí žádná legrace, tak asi proto ti ho raději moc neokrajují..mé kamarádce pokaždé s tím odkrojí i kus vaječníku takže se snižuje jeho funkce, chudinka, ta má ošklivou endo..
u mě se uvidí zda obnovil vaječník svoji funkci po té oparaci..ještě není nic jistého..

ještě že to IVF existuje jinak nevím... 😨

ifet
autor
10. bře 2010

hele a jak jako pak jinak postupujou, když jí máš??? Tys měla něco navíc kvůli ní?

misanda
10. bře 2010

Anastasy, Pronatal je fakt špičkovej, ničeho se neboj 🙂 mrkni jim na web na výsledky 😉 budeš čučet 😉

Jinak já byla na laparo u nás v nemocnici, dělala mi jí ta moje mudra, co k ní chodim na konzultace – teda až podruhý, poprvé mi jí dělal nějakej jinej doktor a pořádně to tam nevyčistil!!!!

Mě taky endo už podruhý napadla i vejcovody, ale taky to zachránili. Jinak si myslím, že na endo ti pomůže max tak léčba...nic jinýho...min.3měsíce v um.přechodu..a to taky neni jistota. Jsem zvědavá co napíšeš zítra, já už jsem zkušená endometriačka 😀 tak můžu poradit 😀 popovídat 😉

Jinak jde o to , že endometrioza způsobuje málo a nekvalitní vajíčka...i když málo jich být nemusí, ale většinou jsou nekvalitní. My měli krásných 8folikulů a jenom ve třech byly vajíčka, pouze jedno se oplodnilo ☹

A oni tu tvojí cystu neviděli na utz nebo cooooo??? 😲

Ifet, postupují tak, že zahájí nějakou léčbu, nebo tě hned pošlou na IVF, protože endometrizu léčí těhotenství...to jediný je stoprocentní lék, který zabírá...

misanda
10. bře 2010

jinak holky, mě nebolelo u endo vůbec nic...a to jsem jí měla docela rozjetou, při druhé laparce už jsem měla přichycené vaječníky ke stěně břišní nebo co...ale oddělali je 😔 🤐

ifet
autor
10. bře 2010

No holky, to je teda pěkný...Misi a ani si neměla silnější menstruaci??? To píšou jako příznaky...raděi se v tom babrat nebudu a budu doufat, že já ji nenám...

misanda
10. bře 2010

Ifet, jj, MS silnější...tu jsem ale měla vždycky. Dobrý je, že s tamponama ze mě nikdy nic nešlo a u endo je prý dobré používat jenom vložky a to ze mě lítá ta sliznice jak blázen...takže jedině dobře, pač se nevrací zpátky...aspoń doufám 😉

anastasy
10. bře 2010

Ahoj Ifetko 🙂

no mě pobolíval podbříšek a občas vaječník, jinak nic. Ale ten vaječník byl v době ovulace, asi jak se chudák vajíčko snažilo dostat ven..a podbřišek, jsem myslela močák, ale ne bylo to kvůli endošce 😕
na základě toho zjištění a po zákroku bych měla nárok na lázně ale to ještě si promyslím
Jinak se ti Ifet nedivím, že se ti do toho nechce, mě to taky nelákalo...ale po nezdaru IVF jsem začala být nahlodaná..prý u endo cystách a i celkově jsou záněty a infekce, které mohou v děloze udělat paseku..ale mně nikdy nevadila narkosa, ale tentokrát jsem si to užila 😝
operace bez komplikací. Ono je i důležitý vědět kam s tím jít na zákrok aby byl člověk klidnějš, že je v dobrých rukou, mně to moc pomohloí. Ifetko pokud máš průchozí vejcovody a je ti dobře tak snad to bude dobré. Pokud by k tomu mělo dojít, tak na to prostě jednou půjdeš, ale třeba to již nebude potřeba 😉

jinak taky nevím proč se na nic nikdy nepřišlo..ale HP ukázkový
přeju vám všem děvčátka at nemusíte na žádná vyšetření..a my co již musely vid Mišando tak aby to bylo pokud možno poslední nebo když už tak aby další bylo za hooodně dlouho a nebo aby se našel do té doby lék..

Ifet díky za info, a ještě prosím o adresu nevím kde to je a nejsem z Jablonce, tak mi můžeš písnout i na SZ. Díky!!!A v pátek nás prosím poreferuj, ju 😉

ifet
autor
10. bře 2010

Aha...no já používám tampony přes den a v noci vložky...já je nesnáším... 😝
Jo a taky jsem začala v pondělí držet dietu, abych po další stimulce nebyla jako velká koule 😀 😀 😀

abig
10. bře 2010

Ahoj holky .. přišla jsem vás pozdravit, rychle dočítám ....

Téda, ta vaše endometrioza, to je pořádný mazec. Vlastně jsem se o ní poprvé dozvěděla od tebe Miši ...
Jsem se pozastavila nad těmi tampony, já třeba používám jen je (vložky jenom na spinkání) a musím říct, že sliznice a ve velkém jde ze mě i přes tampony, mám silnou ms ... a dokonce vím, kdy kusy sliznice odcházejí, protože mě bolí čípek, takže letím na wc a měním tampon i se sliznici ....

Jinak hlásím, že jsem zase nemocná, před 3 týdny jsme lehla s horečkama a od včerejška je mi zase zle, ale naštěstí nemám teplotu ....

Od neděle beru Norethisteron, ještě 6 dní a budeme čekat na ms .... a pak to rozjedeme !!!

misanda
10. bře 2010

Anastasy, jj, laparo mě teda znovu neláká, ale bojím se..jsou holčiny s endo, který byly 4-8krát ☹ ☹ a to já prostě nedám ani omylem.

Jinak o zánětech u endo-cyst nevím...to jsem nikde nenastudovala...měla jsem je tam a nic jsem neměla.

Ale mě fakt nic nebolelo, ani při sexu, při ms klasika...ani normálka...a stejně tam byla, sviňa jedna fialová 😀

Anastasy, ty si hlavně řekni o antiko, nebo zoladex nebo něco...snad ti něco dají sami..jinak hrozí opětovnej rozjezd..já jsem toho zářným příkladem ☹

misanda
10. bře 2010

Ifet, s těma vložkama je to děs, mno, ale už jsem si zvykla a přijdou mi dobrý. Mě z tamponů bolely vždycky střeva, měla jsem takový křeče ☹

Ahoooj abig 🙂

No, když nemáš endo problém, tak jsou tampony v pohodě. Ze mě ta sliznice taky trošku šla...ale nedá se to srovnávat s tim, co ze mě jde u vložek 🙂. Já se těšim, že až bude tomhle kolotoči konec, tak budu mít HA třeba na půl roku vkuse a to bude bááájo 🙂

A co ti je? chřipajzna??? Hlavně že neni teplota!!

Ty jo, takže Abig nám to tady bude rozjíždět jako prga 🙂 už se těšim jak budu držet 🙂

anastasy
10. bře 2010

holky tak já MS pohodovou, nijak silnou, nebolestivou
vajíčka ukázkový, prý dost kvalitní
takže jsem teda případ...

no s těma cystama je to fakt síla..můj původní gynekolog mi dal léčbu clostibetem a utrogestanem a vůbec mi nekontroloval zda rosotu folikuly zda ovoluji, prostě při tom žádná UZ kontrola ..dal mi to na 3 měsíce..bolelo mi břicho a celkově nic moc, sama jsem to po 2 měsíci přestala brát a odešla jsem na doporučení k jiné lékařce..ta toto odsoudila, že z toho vznikají cysty a proto se to musí kontrolovat UZ..no a já ji říkám že mám asi cystu, že mne bolí vaječník..a ona po UZ říká to je ale folikurální..a pak jsem tam šla znova už po ovulaci a to říkala to je žluté tělísko a pořád dokoala cysta tam byla pořád,bolel mne i podbříšek(en­domitroza) a už na mne koukala že si asi pořád něco vymýšlím.. poslala mne do gennetu. primařka mi také řekla že mám před ovulací, a je to folikurální cysta..a pak zase žluté tělísko..a dokola ..a pak po stimulaci říka že vidí cystu a říkám to je tam už ale celou dobu..po nezdařeném IVF jsem se ptala zda LPS a HSK by byla pro mne vhodná, že nevím zda já jsem uvnitř v pořádku. ona že vidí že nejsem flegmatik a že bych na to musela pořád myslet a že bude lepší když na to půjdu že budeme vědět víc..
no a výsledek je jasný..když jsem byla na předoperačním vyšetření u doktora co mne měl operovat, ten udělal UZ a hned říkal, že to vidí na nějakou starší cystu!fakt borec hned věděl..ona mohla mást lékaře protože byla úplně omotaná kolem vaječníku..je dost možný že jsem měla i jinou cystu -cysty po té stimulaci, ale mohly se ztatit..