Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

klaruska1
10. čer 2008

děláte dobře holky, že hodně pijete, fakticky to chce aspoň 3 - 4 litry denně, jíst hodně bílkovin, jogurty,sýry a ovoce a zeleninku,ať jste hezky připravené na mimi 😀 😀 😀 a ono to vyjde a budete taky těhule.
My jdeme zítra na přeporodní kurzy, tak jsem na to zvědavá-sice dávají manžílkovi zorvna fotbal,ale nedá se nic dělat,pak měli volno až v srpnu, kdy máme termín a to si fakt nerisknu.

julmel
10. čer 2008

no, třeba se tam sejdem 🙂
klaruska1: tak si to pěkně žujte, hholky co tam chodili, tak říkali, že jim nejvíc pomohly informace o kojení.

Nevíte co je sebou třeba do Pronatalu na OPU? Potřebuju bačkory, župan atp.? Jak jsem psala nahoře, jsem nemocnicem anedotčená a tak nevím, jak to vůbec funguje. Máte tip, co s sebou? Díky

frenkina
10. čer 2008

ahojky holky,julmel:sebou bačkory a pyžámko jinak nic víc 😉 🙂

frenkina
10. čer 2008

klaruska1:ahojkytak jak se máš v těch vedrech tak krev byla negativní v září jdeme na genetiku nechala jsem si napsat metformin a clomhexal objednala jsem si Fermigard ten už papám i to ostatní a budeme se pokoušet sami 😉 🙂

julmel
10. čer 2008

frenkina: díky za tip, někde jsem četla, že tam vyfasuješ ten obleček na sál, tak jsme myslela, že to pyžamo tím pádem není potřeba

frenkina
10. čer 2008

julmel:nene teda aspoň v pronatalu si nosíme pyžama tak raději si ho vezmi a nemáš zač děkovat 😉 🙂

campi
10. čer 2008

Julmel: do prazskyho nepotrebujes nic, do teplickyho, jak pise frenkina

julmel
10. čer 2008

campi: aha, super, díky za zprávu.

frenkina
10. čer 2008

julmel:jinak ti držím pěstičky ať ti vše vyjde a tyjsi za chvilenku těhu 😉 🙂

jmisa
11. čer 2008

Na OPU není potřeba NIC.

jmisa
11. čer 2008

Jo tedy do pražskýho 🙂 není potřeba NIC.

gucci
11. čer 2008

bré ránko holky, mám dotázek.
Píchám si ted večer ten Puregon a SLámová mi řekla, že se má píchat ve stejnou dobu. Myslela tím i konkrétní hodinu? Nebo, když jsem píchala ted dva dny kolem sedmé večer, tak můžu dneska píchnout třeba v půl šesté?
díky

jmisa
11. čer 2008

Gucci, nám sestra řekla v rozmezí hodiny.

gucci
11. čer 2008

aha, no páč mě to v neděli sestra píchla v poledne, v pondělí jsme píchali po sedmé, včera v půl osmé a dneska kvůli fotbalu v hospodě potřebuju pichnout dřív 😀

gucci
11. čer 2008

tak jsem si pro klid duše volala do Pronatalu a prej je to myšleno jako ráno nebo v poledne nebo večer, nebazírují na dané hodině

klaruska1
11. čer 2008

julmel, no jsem na to zvědavá, dneska jdeme na věc, tak pak napíšu, co jsme probírali, manža to chce natočit, tak jsem mu řekla,ať ho to ani nenapadne, že si hezky vezmeme notýsek a všechno si budeme poctivě psát, jako ve škole 😀 😀 😀
Taky se připojuju, že do pražského Pronatalu není potřeba s sebou nic-jedno vlastěn jo-pozitvní náladu a hned jde všechno líp a ničeho se nebát, je to brnkačka 😉 teď se mi to machruje co 😀 😀 😀

frenkina, ahojky, tak jak jsi na to, pak už jsi se tady neukázala nebo jsem tě nějak nestíhala ☹

campi
11. čer 2008

Mne taky rikali v rozmezi 1 hodiny.

Jedna klientka ted otehotnela pres antikoncepci - mne to pripada vymysleny, ale prisahala, ze je to pravda. A doktorka ji rikala, ze si to zpusobila nepravidelnym branim, ktery pry spocivalo v tom, ze si brala prasky 24 hodin plusmínus 4 hodiny! Ze uz jenom tato nepravidelnost mohla zpusobit vykyvy v hormonech.

gucci
11. čer 2008

campi: jedna moje známá otěhotněla tak, že byli kalit a ráno jí bylo blbě, tak blila - čímž vyblila večerní HA a otěhotněla.....mazec co? nepochopitelné

jmisa
11. čer 2008

Campi, když jsem měla Mercilon, tak mně gyndař řekl, že jedině s parvidelným užíváním v rozmezí maximálně hodiny, jinak je to nespolehlivé.

campi
11. čer 2008

Ty jo.. Ja ji teda bravala dost pravidelne, jakmile neco nedelam ve stejnou hodinu, tak to poustim z hlavy.

A i kdyz mit pozitivni naladu nebudete, tak oni vam ji tam udelaji🙂)

jmisa
11. čer 2008

On tenkrát říkal, že některá anča je na to citlivá a některá ne.

gucci
11. čer 2008

jj campi, až na Slámovou, všichni 😀

campi
11. čer 2008

Gucci: mas spatnou zkusenost se Slamovou?

jmisa
11. čer 2008

Já si na Slámovou nestěžuju, možná sice kouká do monitoru, to jsem si nevšimla, ale jinak jsem s ní neměla problém, a to jsem u ní byla jako u prvního člověka v Pronatalu, tak to bych si ten dojem pamatovala.
Horší jsem ho měla z Lazarovský, ta mi přišla, že usne 😀 😀

gucci
11. čer 2008

já nevím, asi jak jsem zvyklá na Mardešiče, od kterého odcházíme jako v transu a s tím, že už se nikdy neuvidíme, protože už jsme vlastně skoro těhu....tak slámová na nás byla v neděli dost sprcha teda...já z ní měla pocit, jako ze svojí ex gyndařky, bála jsem se skoro na cokoliv zeptat a normálně s tím problém teda nemám

campi
11. čer 2008

Ja se Slamovou taky dobry - fakt hezky me utesovala, kdyz jsem ji tam ted brecela kvuli ty navrzeny redukci. A mela fakt radost, ze se IVF povedlo, to na ni bylo videt.

Lazarovska se mi zdala nejzvlástnější..

jmisa
11. čer 2008

Gucci, no možná je to tím, že já nevěřím tomu, že odcházím těhotná 😀 😀 😀 Takže mi vyhovovalo, že vyložila karty na stůl tak jak jsou.

A já se nebojím se zeptat a o vše si říct, jako třeba imunologii a znovu hormonální profil 😀 😀 Tak si to asi tak neberu.

gucci
11. čer 2008

no tak asi až poznám Lazarovskou, tak si budu Slámové vážit 😀
možná měla jen blbý den

jmisa
11. čer 2008

Gucci, ona je Slámová taková vážnější.

gucci
11. čer 2008

jmisa: no ona právě se mnou skoro vůbec nemluvila a když už, tak mluvila do monitoru a tak nějak nezáživně, jako prostě další pacoš no