Sanatorium Pronatal. Jaké máte zkušenosti?

filan
26. dub 2007

Ahojky,
nenavštěvujete náhodou někdo Sanatorium Pronatal v Praze ohledně IVF?
Ráda bych se dozvěděla nějaké zkušenosti ( přístup, ceny atd. ). Čeká mě stimulace před IVF a vybíráme centrum
🙂 díky

karamelka.nova
15. čer 2009

jo, a když jsem byla min.týden na UTZ, tak mi krev nebrali

hassinko, ještě jedna zkušenost z transferu. Opravdu nepij na husto. Já měla močák k prasknutí a pak jsem Kulta málem po 😒 . A sice jsem koukala na obrazovku od UTZ, jako že nemyslím na to, co tam dole dělá, ale když mi je tam šoupnul, málem jsem jim sjela z toho lehátka. Přirozené oplodnění je mnohem, ale opravdu mnohem příjemnější. Ne že by to bolelo, ale byl to šok a plný močák. Jo, a dr. říká - teď Vás chytnu za čípek, trochu to štípne. Když Ti řeknou trochu, je to o něco víc než trochu 😖 . Ale když si člověk uvědomí, co Ti dávaj do bříška, na vše nepříjemné v cuku letu zapomeneš. Jinak nám kultivovali 4 dny. Takže jsme tam volali fakt s obavama a nebylo na psychiku zrovna milé ...

haassinka
15. čer 2009

karamelko, 😀 to by mě vůbec nenpadlo, ale máš pravdu, já s tím mám vůbec problém, takže to s tím pitím zase nebudu přehánět, aby nebyla nehoda :D :D no jo přirozeně by to bylo lepší ☹ ale na druhou stranu, můžeme být rády, že to vůbec nějak jde:-¨)

a jak vám to dopadlo? koukám, že čárečky na testech byly a co UTZ?

haassinka
15. čer 2009

a karamelko, čtvrtý den počítáš ode dne odebrání vajíček, nebo od toho druhého dne? respektive - když jsme tam byli v sobotu, tak čtvrtý den se bere středa nebo už úterý?🙂

jmisa
15. čer 2009

Ono nehoda být nemůže, jak tam šoupnou zrcadla, tak zmačknou močové cesty. Akorát pak utrpení je ležet na břiše 😀
Ale zase nemá cenu se přemáhat, když je potřeba si po transferu dojít na wecko, tak je lepší prostě jít. 😉

haassinka
15. čer 2009

jo taaaaaaaaak, a já si říkala, proč ty dvě paní po OPU neleží jako všechny na zádech ale na bříše!!!! 😅 😀

karamelka.nova
15. čer 2009

haasinko, 1. den kultivace je den od OPU, takže u Tebe by byl 4. den středa

taky jsem byla na břiše na záchod jsem běžela asi po 10 minutách. Tohle ležení je nudné. Navíc vedle mě ležela paní a ta celou půl hodinu plakala. Pak říkala dr., že už tam je asi po 4. a proč se potvory nechtěl udržet a že se ještě uviděj. Byla pesimistická hned po zákroku

karamelka.nova
15. čer 2009

na UTZ jsme byli min. pondělí. Dr. nám ukázala 2 fleky (okolo bylo mnohem hezčích fleků) a to že jsou naši kluci 🙂 Jsme byli v 6+4tt. Příští pondělí jedem zase

haassinka
15. čer 2009

😖 na břiše to má být nějak lepší???

Tak počítám s tou středou..čtvrtek už je asi nepravděpodobný, to leda, že bychom jich měli hodně...

tak to se jí nedivím, ale když to bude brát takhle, tak to nemusí vyjít nikdy...ale chápu to, jestli to nevyjde, tak budu určitě taky hrozně smutná, jako každý...ale půjdeme dál, dokud nebudeme aspoň jednoho mrňsouska mít🙂

haassinka
15. čer 2009

karamelko, tak to gratuluji ke dvoum flekům!!!!🙂 snad z toho budou parádní mimča

karamelka.nova
15. čer 2009

na břichu jsme ležely 4 a jedna paní na zádech. Asi aby se tam nějak zmáčkli. Nevím. To jsem se neptala. Určo to musíš brát s nadhledem. Znám pár ženských, které se stydí za to, že mají děti "ze zkumavky". My s manžou to berem naopak. Když jsme přijeli z OPU domů, dělali jsme si legraci, že v Praze souložíme. A jediný, kdo měl při oplození našich dětí orgasmus, byl on ... Teď, když někomu řeknu, že mám 2 prcky a ještě 7 v mrazáku, jsme na to hrdá, než abych se styděla. Když to nejde,m tak to prostě nejde. Zaplať pánbůh za umělé oplodění

haassinka
15. čer 2009

stydí?? tak proč tam vůbec chodí 😕 mě to vůbec nevadí, že budou děti vzniklé "uměle" a nemám problém to komkoliv říkat...je to přeci jedno, hlavně, že budou naše🙂

Já si zase dělala legraci, že doma sedím na vejcích 😀

misanda
15. čer 2009

ahoj holky, do Pronatalu taky dojíždíme, zatím tedy jenom na IUI, pač nám ještě IVF nebyla doporučená - jsme oba v pořádku...v září mě ale ještě čeká laparka (dr prý nepředpokládá nějaký nález) no a pak asi ještě dvě inseminace a pak už snad umělko...já se snad i na to IVF těšim 🙂

karamelka.nova
15. čer 2009

to si ze mě dělali legraci v práci, že jsem prvotřídní nosnice, když jich bylo 9. Ještě 2 a můžeme mít fotbalové družstvo 🙂)

karamelka.nova
15. čer 2009

ahoj misando. Já měla z IVF strach a když si vzpomenu, co máme za sebou, tak už se tomu jen můžu smát. A doufat, že když se nám kluci udržej, že třeba to třetí půjde normálně 🙂

misanda
15. čer 2009

Karamelka : koukám že probíráte folíčky 🙂 já ted měla čtyři veliký - z toho jeden kravsky velikej 🙂 a pak ještě další tři menší...no a spotřebovala jsem jenom jednu krabičku Menopuru - dr je ze mě vždycky hotová...to co jsem měla mít na jeden cyklus stimulace mi vystačilo na dva 🙂

já mám asi největší problém tomu teď uvěřit, že někdy miminko bude a myslet pozitivně...vůbec nevim jak to zařídit 🙂

držim palečky s prdolkama!!

misanda
15. čer 2009

já se spíš na to IVF těšim, pač je tam docela vysoká šance 😉 tohle u IUI prostě neni 😖

haassinka
15. čer 2009

misanda:a jak dlouho se snažíte? nevím, jestli doktor může, nebo nemůže předpokládat nález, to přeci podle UTZ nemůže poznat, jestli máš např. průchodné vejcovody... s tím těšením na IVF se ti nedivím, já jsem vlastně ráda, že jsme se netrápili nějakými IUI a hned šli do IVF (po laparoskopii bylo jasné, že to jinak nepůjde)

karamelko, já to v práci raději moc neříkala, přeci jen je teď blbá doba☹ ale máte teda krásný výsledek - 7 mrazáčků, to prostě musí vyjít🙂 ale vlastně už vám to vyšlo teď🙂
vidíš, to mě napadá, za zmražení 7 embroušků je stále cena 5.000Kč?

karamelka.nova
15. čer 2009

já musela hormony dokupovat. To bylo snad nejhorší období, když mi řekli, že vejce jsou, ale malá. Dokoupení za 6000,- taky nebylo příjemné. Mně se stále nechce věřit, že bych mohla být po 3 letech těhotná. Kamarádka byla na IUI jednou a hned se jim povedl kluk jak buk

misanda
15. čer 2009

haassinka : předpokládá, ale je jasný, že jí udělá 😉...ale pro mě je prostě psychicky lepší prvně zkusit ty IUI cykly a pak až laparku, kterou stejně odložim až na zaří.

jinak my se snažíme cca rok a půl...sice třeba některý se snaží mnohem dýl, ale občas mi to přijde jako celá věčnost...

holky, a kolik vás ve finále potom to IVF vyjde - s tím že pojišťovna přece "platí" tři pkusy nebo jak to je 😉...je mi jasný, že je plno věcí okolo, který si člověk doplácí...

karamelka.nova
15. čer 2009

je jedno, kolik jich zamrazí. Cena je pořád stejná. Aspoň, že tak.
Jsem taky manžovi říkala, že je necháme postupně rozmrazit 🙂 . Tak že prý jo, ale že se stěhuje 😀
Já to v práci musela říct, protože jsem si pořád brala volno na cestu do Prahy. Naštěstí mám skvělého šéfa. Každý týden písne, jak se nám daří a ať se opatruji, atd.

haassinka
15. čer 2009

karamelko, to mě taky dostžalo, kolik se doplácí☹ já naštěstí potřebovala navíc jen 2 ampulky menopuru - takže 1.200,- 😒
a jaký je to pocit? asi se ještě nechceš moc těšit, že?🙂 ale musí to dopadnout dobře!!

misanda: koukala jsem do albíku, oficiálně jsme se začali snažit skoro stejně jako vy...akorát před oficiálním snažením jsme žádnou antikoncepci taky nepoužívali:D takže jsem to tak nějk tušila, že to nebude jen tak☹

misanda
15. čer 2009

já jsem si říkala, co budu jednou miminkovi řikat...maminka s tatínkem se měli rádi a tak jsi vznil asi ne 😀 ??

karamelka.nova
15. čer 2009

Nás to vyšlo na 23.000,-. Plus benzín

haassinka
15. čer 2009

misanda: nás by to mělo stát cca 17.500,- jeden pokus!!! pokud bude co mrazit..jinak o 5.000,- méně
jinak já měla po laparce aspoň dobrý pocit, že už vím, jak to se mnou je a že IVF prostě bude🙂 lepší než nevědět...

karamelko, my tak včera uvažovali, že bychom si chtěli založit vlastní kapelu, třeba jako Kelly Family:D:D:D

haassinka
15. čer 2009

benzín radši nepočítám:D každopádně to, že je to hrazeno pojišťovnou je bohužel jen poloviční pravda.....ale feťák má drahou léčbu zadarmo a klidně opakovaně 😠

misanda
15. čer 2009

tak laparka je jasná, ale nechci teď být mimo mám ted hodně akcí, vč.rodinné svatby a pak dovča atd..takže v klídku a v září na to hned hupsnu a uvidí se, co bude dál...sama jsem zvědavá, i když se lehce narkozy bojim!!

a jak to holky je s ISCI když jsou dobré spermie???

misanda
15. čer 2009

haass : souhlasím!!!! feťáci dostávaj stříkačky zadarmo a já si je musim kupovat!!!

karamelka.nova
15. čer 2009

já si říkám, že buď to vyjde nebo ne. Samozřejmě v duchu člověk doufá, že to bude OK. Není dobré se na to upnout. Když jsem četla, že ženský pijou a jedí přesně to, co mají a pak zoufaj, že to nevyjde, tak se divím. Žiju stejně, jako předtím. Akorát nevysávám, nevytírám, netahám těžké věci. A žádný alkohol a sex 🙂 . Jinak si dám i cigaretu, i když je to špatné, jím všechno, i když jsem zařadila do jídelníčku víc jogurtů a zeleniny. Každý den aspoň malá procházka, občas posedět s kamarádama na zahrádce v hospůdce, atd. Ne ležet, nohy nahoře, rvát se vitamínama a modlit se za těhetenství.

Jo, manža přišel z rachoty, jdu vařit véču. Tak zatím pa. A haassinko písni, kdy si pro mrňata pojedete

haassinka
15. čer 2009

misando: s tím ISCI nějak nevím, napsali jsme, že ho chceme..ale můj lékař mě ujišťoval, že když embryolog uzná, že to nní potřeba, tak to neudělají..ale zaplatit to chtěli hned:D
narkoza je na tom to nejlepší, tak dobře se málokdy vyspím :D

haassinka
15. čer 2009

karamelko: tak dobrou chuť a dobrou noc🙂 už také půjdu a ráno buu zase nervozně v 8 telefonovat do pronatalu🙂)

tak hezký večer holky!